Jump to content

אוהדי מכבי בחו"ל

Omer

Recommended Posts

בעקבות הודעה שלי מהנושא על חואן פאבלו בפורום הכדורגל (השמטתי את מה שלא קשור):

אני האחרון שיכול להעביר ביקורת על אנשים שמנצלים הזדמנות לבדיחה, ובכל זאת, אם כבר הזכרת דמות חיובית מבחינה אנושית - אז הבן אדם אירח באימון של מכבי ספרדים מגיחון שעוקבים אחרי הקבוצה בגללו, יש לי אפילו חבר-פייסבוק שאני בקשר איתו אחרי שהוסיף אותי כי ראה שאני ישראלי שמגיב בספרדית לתמונות של חואן פאבלו, והסביר לי שהוא סמל בגיחון שבקשר עם האוהדים, וסיפר לי שהוא עצמו אוהד מכבי כדורסל כבר שנים (ובגלל זה התלהב שמצא ישראלי אוהד מכבי שדובר ספרדית)- מאז אנחנו מדברים כל שבוע על משחקים של מכבי ביורוליג (לפני משחקים גדולים בארץ גם מנסה לספק לו לינק לשידור), ואני מספר לו גם על הכדורגל. הבן אדם "אוהד שרוף" של גיחון (מנוי/חבר מועדון), ולא ילד אינטרנט, אלא בגיל שיש לו אישה וילד. גם האוהדים שחואנפה אירח בארץ והעלו תמונות בקרית שלום איתו בטוויטר הם לא ילדים. ואגב חיפשתי פעם ציוצים וגיליתי שגם יש אוהדי בטיס ואלמריה שמאוהבים בקרלוס ובגללו עוקבים אחרי מכבי, אפילו העלו תמונות שלהם צופים בלפטופ במשחקים שלנו באירופה דרך האינטרנט.

אגב חזרה לאוהדי מכבי בחו"ל, אנקדוטה - זה לא סתם שהבחור בעד מכבי באירופה, אלא כשדיברתי איתו ממש הכיר את כל השמות מפעם, ואני זוכר שבפיינל פור אפילו העלה תמונה מהסלון עם חבר מקומי, לבושים בגופיות של מכבי, מחזיקים דגל ישראל. ואין לו שום קשר לישראל (למרות שהוא "בעדנו" ומעריך אותנו כמדינה ועם). כמו שיש אנשים שאוהדי מכבי, ליברפול וריאל מדריד - הבן אדם אוהד ספורטינג, ליברפול ומכבי ת"א.

רק שתבינו את הפוטנציאל של המועדון הזה - יש באירופה אנשים שאשכרה עוקבים אחרי מכבי כדורסל, ואם מכבי תשחק בצ'מפיונס ליג בכדורגל אז גם שם יהיו בעדה. בניגוד לקבוצות ישראליות אחרות, לנו כבר יש סוג של קהל זר. וזה מדהים.

עוד מישהו פה מכיר אוהדים מחו"ל? מתכוון לאנשים שאשכרה עוקבים.

יש לי גם חברים מחו"ל שבעד מכבי בגללי, אבל לא הייתי קורא לזה "אוהד מכבי זרים". הנושא פה הוא אנשים שאשכרה אוהדי מכבי.

יש הערכה כלשהי לגבי כמות/תפוצה שלהם?

מכבי מנסה לשווק את עצמה אליהם?

זה האוהד שאתה מדבר עליו?

https://twitter.com/coruxa

אם כן, גם אני ראיתי אותו כמה פעמים. בסוף המשחק מול עכו ראיתי אוהד עם מבטא בריטי קונה חולצה בדוכנים בחוץ.

לפני מלא שנים , אחרי הסכם השלום עם ירדן, ארחו ביד אליהו במשחק גביע אירופה איש ירדני שנהיה אוהד מכבי מסוף שנות ה-70', הוא היה רואה בטלויזיה את השידורים של ערוץ1 ורואה את מכבי שנים

לא בדיוק אוהד, אבל נזכרתי בתמונה הזו:

6_gd.jpg

ויש עוד איזה אוהד אחד יפני/תאילנדי שהיה בפיינל פור בת"א [04] בשער 11 אולם שורה ראשונה. ראו אותו הרבה עם שלט באנגלית.

זה האוהד שאתה מדבר עליו?

https://twitter.com/coruxa

אם כן, גם אני ראיתי אותו כמה פעמים. בסוף המשחק מול עכו ראיתי אוהד עם מבטא בריטי קונה חולצה בדוכנים בחוץ.

לא הוא.

פאק, כמה אוהדים בגיחון יש לנו?

יצא לי להיות בכל פיינל פור שהשתתפנו בו בשנים האחרונות (הראשון שלי היה בארץ כמובן) פרט לפיינל פור שבו הפסדנו בגמר לצסקא של מסינה ופאפלוקאס, ויצא לי כמה פעמים לשבת ולדבר עם המקומיים.

הרוב לא ממש מכירים את הענף שנקרא כדורסל, אבל מע שטיפה עוקב אחרי הכדורסל האירופאי מכיר את מכבי כמובן וזה לרוב מתחלק ל 2, או ששונאים אותנו בטירוף מבחינה ספורטיבית ("קבוצה קשה עם המזל הגדול באירופה")או שמאוד אוהבים אותנו.

לא נתקלתי במישהו שעוקב ברמה שכתבתם פה אבל כן נתקלתי בחובבי כדורסל שמאוד אוהבים את מכבי ועוקבים אחריה. בכדורגל אגב הם לא יודעים על קיומנו.

אם בכלל אפשר להתעלם מענף הכדורגל, אז אנחנו אחד המועדונים המוכרים והמוערכים באירופה והרווחנו את ביושר רב. אין מועדון כמונו בארץ ובחיים לא יהיה.

יצא לי להיות בכל פיינל פור שהשתתפנו בו בשנים האחרונות (הראשון שלי היה בארץ כמובן) פרט לפיינל פור שבו הפסדנו בגמר לצסקא של מסינה ופאפלוקאס, ויצא לי כמה פעמים לשבת ולדבר עם המקומיים.

הרוב לא ממש מכירים את הענף שנקרא כדורסל, אבל מע שטיפה עוקב אחרי הכדורסל האירופאי מכיר את מכבי כמובן וזה לרוב מתחלק ל 2, או ששונאים אותנו בטירוף מבחינה ספורטיבית ("קבוצה קשה עם המזל הגדול באירופה")או שמאוד אוהבים אותנו.

לא נתקלתי במישהו שעוקב ברמה שכתבתם פה אבל כן נתקלתי בחובבי כדורסל שמאוד אוהבים את מכבי ועוקבים אחריה. בכדורגל אגב הם לא יודעים על קיומנו.

אם בכלל אפשר להתעלם מענף הכדורגל, אז אנחנו אחד המועדונים המוכרים והמוערכים באירופה והרווחנו את ביושר רב. אין מועדון כמונו בארץ ובחיים לא יהיה.

כשהייתי בפיינל-פור בצ'כיה ב2006 פגשתי איזה ילד ספרדי (אני חושב שהוא היה ספרדי אבל לא סגור) שבא במיוחד לפיינל-פור והכיר את כל השחקנים של מכבי.

אני לא חושב שהוא היה אוהד אבל..