Jump to content

המשחקים הזכורים של מכבי באירופה

בלוגר

Recommended Posts

שלום אוהדי מכבי. לפני תחילת העונה הזו עשיתי בבלוג שלי פרויקט שבו דירגתי את 50 המשחקים הזכורים של מכבי תל אביב בכדורסל בגביע אירופה, בעיניי. חשבתי שאולי זה יעניין אתכם.

מתחיל כאן.

תגידו לי מה שכחתי.

ווואווו מדהים .

ישבתי וראיתי בערך 10-15 תקצירים ממשחקים זכורים לי לפחות, בן 20, מנוי 8 שנים, ב3 פיינל פור הייתי (1 בארץ ו2011 2014).

איזה מועדון מדהים, אין מילים.

אתה וכל העוסקים במלאכה של הליקוט הזה ענקים.

מכבי זה הכל או כלום. בלי אופציה לכלום.

פשוט ככה.

ווואווו מדהים .

ישבתי וראיתי בערך 10-15 תקצירים ממשחקים זכורים לי לפחות, בן 20, מנוי 8 שנים, ב3 פיינל פור הייתי (1 בארץ ו2011 2014).

איזה מועדון מדהים, אין מילים.

אתה וכל העוסקים במלאכה של הליקוט הזה ענקים.

מכבי זה הכל או כלום. בלי אופציה לכלום.

פשוט ככה.

אני ממליץ לך לראות גם את התקצירים של המשחקים שלא ראית. הכל שווה צפייה.

סחטיין, אחלה עבודה

הייתי ממליץ לך גם להעלות את זה באתר טיפה יותר נוח למשתמש, זה בכלל ימנף לך את הפרויקט

ממש כך, כל האדום הזה שרף לי את העניים.

אחלה דבר, חייב לומר. בתור אחד ש"קצת" בקיא בהיסטוריה של מכבי-סל אני אוהב דברים כאלה כמובן. אגב, שים את התקציר של משחק 50. יש אותו ביו טיוב של מכבי.

כמה הערות ותוספות:

משחק 48- אכן הכישלון עלה לרלף בכסאו אך רק בתום העונה.

משחק 47- דווילי לא פוטר בעקבות התבוסה. הוא פוטר אחרי שמכבי כשלה לעלות לחצי הגמר בהתמודדות מול קאנטו.

משחק 46- לא הייתי אומר האימפריה נפלה על העונה ההיא. זו הייתה עונה של דעיכה דווקא. הנפילה הייתה בעונה שלאחר מכן, 83/84. לגביי לא קרה מעולם על 69 נקודות במשחק ביתי- קרה. בהחלט קרה. אמנם בשנות ה-60' אך כאמור, קרה...

משחק 45- ב"מבט ספורט" יומיים לאחר המשחק הוכיחו שהסל היה חוקי. שמעון כעס מאוד על מחלקת הספורט של הטלויזיה על זה...

משחק 44- אוי אוי. המשחק עם יורי זדובץ'. טראומה אמיתית. אגב, בקטע הזה בתקציר ששמת רואים את קופמן, עם שיער, ליד אטורה מסינה: https://www.youtube.com/watch?v=H1MTfTrQrE0#t=699

משחק 40- סל הניצחון של וויליאמס מול טור היה דאנק, והוא כונה "ההטבעה/הסל השווה מליונים". מכבי אגב הובילה 72-62, אבל הלכה לישון ודקה לסיום הצרפתים עלו ל-85:83. כאן הצליחו גם מכבי וגם הצרפתיים להחטיא פעמיים 2 זריקות מהקו כמדומני.

משחק 39- הניצחון האחרון של רלף קליין עם מכבי באירופה.

משחק 35- אוי, איזה משחק. הזייה אחת גדולה מה שהיה שם. לא ברור איך מכבי הצליחה לאבד את הראש ככה. אגב, ההתלות של בארלו על הטבעת הצילה את המשחק. אם הוא לא נתלה על הטבעת ספליט קולעת, עולה ל-86:84 ולמכבי בקושי נשר זמן מאחר ואז השעון היה ממשיך לרוץ אחרי סלים גם ב-2 דקות סיום.

משחק 34- אכן אולי הפעם הראשונה שהתחלנו להרגיש שיש כאן משהו מיוחד.

משחק 17- עלית לא הגיעה לאחר 1968. עלית הגיעה כעבור שנתיים\ ב-1970. גביע האלופות החל ב-1958. מכבי השתתפה בו ב-58,59,63,64,65. ב-60' היא לא השתתפה בגלל בעיות תאריכים שמנעו ממנה להשתתף ולכן פרשה.

משחק 16- האמת שהיה כבר שחקן גבוה מפרי בארץ עוד לפניו - דייב ניומרק מהפועל ת"א.

משחק 10- אלוהים, איזה אושר היה לי באותו ערב. זה באמת היה לעשות את הבלתי אפשרי והבלתי ייאמן. מדהים, מדהים, מדהים.

משחק 8- התרגיל של מיקי עם 2 קליעונת העונשין נכנס לפנתיאון. מה שלא זוכרים זה שהוא קלע רק 1 מתוך 2!

ולסיכום- יופי של פרויקט!

כמה זמן לקח לך לכתוב הכל?

פוסט מדהים.

אלא אם פספסתי וזה שם, חסר לי הניצחון בבולוניה בהארכה, אחרי שלשה גדולה של בורשטיין שהחטיא שתי חופשיות (השנייה בכוונה):

ולסיכום- יופי של פרויקט!

כמה זמן לקח לך לכתוב הכל?

תודה על ההערות. אעשה תיקונים קלים בהתאם לכמה מהדברים שכתבת.

ותודה לך ולכולם על השבחים. באמת עבדתי על זה קשה, אם כי נהניתי מכל רגע. כל כך הרבה משחקים גדולים. אלו שבחרתי ל-15 המקומות הראשונים הם משחקים שלרוב מועדוני הספורט בעולם יש רק אחד מהם, אם בכלל.

לקח לי כמה שבועות לכתוב.

פוסט מדהים.

אלא אם פספסתי וזה שם, חסר לי הניצחון בבולוניה בהארכה, אחרי שלשה גדולה של בורשטיין שהחטיא שתי חופשיות (השנייה בכוונה):

כמו שכתבתי בהתחלה, 50 משחקים לא הספיקו לי כדי לכסות את הכל, אבל ניסיתי לתת אזכורים לכל השווים אזכור (יש בערך עוד 50 משחקים שאני מזכיר). את המשחק נגד בולוניה אני מזכיר ב-#32, ואת המשחק נגד פזארו ב-#35.

מטורף שמשחק כמו נס ז'לגריס לא מקום ראשון (ובאותו זמן גם נכון שהוא לא ראשון)

לטעמי צריך להיות במקום השלישי, אבל קבל את הקרדיט..

מאות. מאות פעמים ראיתי את התקציר של נס ז'לגיריס, ולא היה פעם אחת שהצלחתי לעצור את הדמעות. כל פעם אני מתרגש מחדש, ראיתי כמעט את כל התקצירים, תודה פוסט מדהים

משחק ששוה אזכור היה המשחק ה-1 של מכבי בברצלונה, מול קהל רועש מכבי ניצחה 99-97 במשחק התקפי נהדר בערב ענק של מיקי עם 33 נק'

כן, משחק שווה. זו הייתה אחת התקופות היחידות בהיסטוריה שבהן מכבי נחשבה דומיננטית לעומת ברצלונה. הסגנון האופייני של בארסה, עם המסה העצומה מתחת לסל וקלעי החוץ התותחים, בנוי לטחון את הסגנון של מכבי. לאורך כל ההיסטוריה זו הייתה הקבוצה שהכי קשה למכבי לשחק נגדה.

היה משחק טוב אתמול. מכבי מתחילה להיראות כמו קבוצה.

במצעד שלי אני מציין שבכל פעם שקורה איזה ניצחון ניסי שמכניס את מכבי שוב להתלהבות, הוא מעלה אותה לפסגה האירופית לשלוש שנים לפחות. מסקרן אותי לראות אם זה יקרה גם הפעם, אם "נס מילאנו" היה ההתחלה של שלוש שנים גדולות, אפילו שחצי קבוצה וגם המאמן התחלפו. זו תהיה ראיה לכך שמה שעושה קבוצה זה לא השחקנים אלא רוח המועדון.

לגביי הסגנו של ברצלונה- סגנון ה"מגדלים" מתחת לסל שאתה מתאר הוא סגנון שדי אופייני להם בעידן צ'אבי פסקוואל, והוא בדיוק הפוך ל"סמול בול" היחסי של מכבי שלא הצליח בעידן בלאט להתמודד איתם.

באמצע שנות ה-2000 הסגנון שלהם היה קצת אחר ופחות מאסיבי , מכבי הייתה קבוצה התקפית חזקה מידי בשבילם ולכן בשנתיים של 2005-2006 עשינו עליהם 3-1.