Jump to content

סיכום הזכייה בגביע הטוטו מול מכבי חיפה אחרי צפיה בש.ח | תואר ראשון!

Sawyer

Recommended Posts

**אני מסטול מת - הקריאה של הסיכום על אחריות הקורא**

לפני המשחק לא דאגתי כמעט בכלל, אבל איך שראיתי הרכב אמרתי "מפסידים". (למרות זאת בהימורים הקבועים שלנו הימרתי 2-1 מכבי)

מכבי עלתה בהרכב.. מזלזל. אין דבר להגיד. הבנתי את זה ולמרות הרצון העז לניצחון מול החיפאים "השלמתי" עם ההרכב. רק דבר אחד לא קיבלתי - זהבי מחוץ לסגל. בשביל מה? אולי יוכל לעזור לרבע שעה? ניחא.

פתיחת המשחק הייתה לא אופיינית, נראה שההרכב המשני שלנו מתקשה מול ההרכב הראשון של חיפה שהגיע להזדמנות הראשונה אחרי 4 דק של כדורגל, נגיחה (בנבדל) חזקה פגשה את ברק לוי מוכן דקות הפתיחה בהחלט היו שייכות לירוקים עד שבדקה העשירית כדור תועה מגיע לרייכרט שמוסר לבדש שבנגיעה משחרר פצצה מעל השער. דקה 13 פריצה של חן עזרא באגף הסתיימה בבעיטה (ששפשפה את הרגל של שרן) והלכה אל הקורה והחוצה.

דקה 22 התקפה יפה של טב"ח וזיו הסתיימה עם הרמה של האחרון למיטרוביץ' מש16 מטר שחרר בעיטה מביכה, בשלב הזה המשחק קצת נרדם 2 הקבוצות הורידו קצב ואף קבוצה לא הייתה יותר דומיננטית, דקה 42 הרמת כדור של מיטרו לא מגיעה לשום מקום כאשר הגנת חיפה מרחיקה בנגיחה ובנגיחה השניה מתן אוחיון מרשית שער עצמי, 1-0 מכבי. חיפה עוד יכלו להשוות לפני המחצית כשמסירה טובה של יוסי לאבוחצירה הובילה לבעיטה ממצב קשה שלוי בקושי הדף החוצה

דקה 48 פריצה של מכבי הסתיימה בבעיטה חזקה ושטוחה של טב"ח לידייו של סטוייקוביץ', דקה 53 ובניגוד למתרחש במגרש מתפרצת של חיפה נגמרת בכדור רוחב של עזרא שטיבי טועה ומרחיק לרשת שלו עוד שער עצמי קובע 1-1 בגמר הגביע.

לא חלפו 2 דק וחיפה כמעט כבשה את השני, בעיטה חזקה של עזרא עברה סנטימטרים מעל הקורה של ברק לוי. דקה 62 דאבל פס גדול מסתיים בהרמה לברק בדש שמפציץ מקרוב מעל המשקוף - הכי קרוב שיש. מכבי חזרה לשלוט במגרש וחיפשה את השער השני, בדקה ה76 היא כמעט ומצאה כשכדור של טב"ח נעצר אצל סטוייקוביץ', דקה 82 עבירה של דקל קינן על בדש (ספק ברחבה) שלחה אל מיטרוביץ' לבצע את הפנדל. מיטרוביץ' זרק את סטוויקוביץ' לצד אחד וכבש לשני. אבל לא! פנדל חוזר. מיטרוביץ' שוב ניגש בקור רוח, שלח את השוער לצד אחד וכבש בכלילות לצד השני. 2-1 מכבי. עד לדקות המשחק מכבי חיפה השתלטה על המשחק וניסה להשיג את השער המשווה, אבל גם 6 דקות התוספת לא עזרו לה. הניצחון והגביע צהוב.

מה היה לנו?

מה היה? 2 גולים עצמיים ופנדל.

משחק לא טוב שאני מתקשה "להחשיב" בגלל ההרכב המשני, אבל התוצאה היא שחשובה - גביע.

שופט: סביר- (טעה בקטנות לשני הכיוונים, ספק פנדלים נשרקו הפוך, פשוט שופט רע ל2 הצדדים)

שחקנים:

לוי - הייתה לו הדיפה אחת מלחיצה, אבל עדיף על פאבלו בכל מצב. חייב להמשיך לפתוח

זיו - זוועה, לא יורד (על סף המכירה), חור מהלך, לא תורם בהתקפה - לא טוב.

טיבי - מלך. נכון - שער עצמי רע. אבל חוצמזה בהחלט היה טוב.

פרץ - היו לו כמה דקות רעות וכמה איבודים רעים, אבל חוץ מזה עשה עבודה טובה, היה בכלל נהדר כקשר אחורי

שרן - הסתדר באופן סביר (אבל לא מספיק) עם עזרא ובכלל שמר על משחק הגנה יציב, בהתקפה כרגיל לא תרם הרבה.

מיטרוביץ' - כבש פנדל (2), הרים כמה כדורים יפים, אבל לא נתן את התרומה שחשבתי שיתן

דן - לעיתים נראה אפור ומיותר, ולפעמים השתחרר יפה/מסר כדור נחמד. הכמה דקות/הבלחות האלו לא מספיקות

נוסא - בולדוזר, איבד לטעמי יותר מדי כדורים אבל התרומה שלו באמצע עם הפיזיות והקריאת משחק פשוט אדירה.

טב"ח - ציפיתי ממנו להרבה בהרכב כזה, קיבלתי ממנו די מעט. בסוף היה נראה שפוך ורק מחכה לחילוף.

רייכרט - דווקא הפתיע לטובה בדקות ששיחק, נכון שהרבה פעמים היה חסר לו "עוד קצת" כדי לעשות את המהלך אבל בגדול היה פעיל ודומיננטי.

בדש - חלש. למעט "סחיטת הפנדל" כמעט ולא הועיל במשחק, איבד כדורים, כל הזמן הלך אחורה (כרגיל).

*דור מיכה וקרלוס גרסיה היו טובים כשנכנסו, שינו את המשחק - בעיקר מיכה.

פיקנטריה:

- הכובעים של ברק יצחקי וערן זהבי

- בדף סטטיסטיקות היה כתוב "הפועל חיפה"

- הנבדלים של אבוחצירה

- גם במשחק פנדלים-אוהדים הם קיבלו 3.

- עד השנה אף קבוצה לא לקחה טריפל בארץ

- מיטרו כבש פנדל כפול.

- השירה לטיבי אחרי הגול העצמי

קהל:

בלי לחפור יותר מדי היה שוב פעם עידוד נהדר, לא מספיק בוז אבל שירה טובה, גוש מעודד גדול ובעיקר הרגשה של כיף ושמחה.

אולי זה הסוד בדרך לעידוד טוב יותר, התשוקה והאהבה של הקהל לקבוצה שהייתה פעם.

בכל מקרה, אני באמת גוסס כאן

לילה צהוב בסימן גביע ראשון לעונה לארון!

יפה.

כמה מסקנות ספציפיות על שחקני הקישור המרובים שלנו אחרי היום..

לדעתי רייכרט צריך לקבל יותר הזדמנויות לשחק קשר מרכזי כמו שהוא אמור לשחק (ולא שחקן כנף כמו היום)

גם לפני ראדי.

אפילו היום היה אפשר לראות את הפוטנציאל,

היה לו חסר משהו במסירה האחרונה ובקבלת החלטות, אבל זה ישתפר כשהוא ישחק הרבה ויצבור נסיון

בנוסף גם דור פרץ יכול לקבל קצת יותר הזדמנויות כקשר אחורי במקום גל נגד הקבוצות החלשות מדי פעם

אייבנדר חושך. כרגע השחקן הכי חלש בקישור.

איגבור הרבה הרבה יותר טוב כקשר אחורי מאשר כקשר מרכזי.

דור פרץ שוב מראה המון ניצוצות

פשוט חולה על הבחור

כבר אמרתי, היורש של גל . גם אם בנוער הוא שיחק בכלל 50/50 .

נוסא שחקן לא מובן... יש לו רגעים טובים ורגעים של אדישות/איטיות לא יודע מה יש לו . אני לא מאמין שהוא ישחק במקום אלברמן בליגה אלא לידו .

מיטרוביץ' שחקן מצוין לליגה הזאת, אבל כששחקנים לידו עושים תנועה . בן חיים, ערן, מיכה, בן בסט חייבים לעשות תנועה . ניקולה חייב רק לשחרר את הכדור מהר יותר .

אייבינדר לדעתי לעולם לא יפרוץ/יראה משהו יוצא דופן . הוא שחקן טוב ומוסר מצוין . גם הגנתית הוא משקיע המון ומחלץ כדורים . יודע להשתחרר יפה . אבל חסר משהו שם, לא יודע . שחקן סגל לגיטימי, לא יותר .

והנקודה הכי חשובה מבחינתי - עדן . יש לי תחושה שעדן בן בסט יטרוף את הליגה בסיבוב השני .

בחייאת פאקו הוא צריך לשחק, הבחור סקורר ועושה ים תנועה, רואים עליו כמה הוא רוצה להצליח . אני מאמין מאוד בבחור הזה עד כדי כך שיוביל אותנו לצ'מפיונס .

היה פנדל במיליארד אחוז על בדש והיה בתוך הרחבה, אני לא מבין מה כל העיתונאים ומכבי חיפה קפצו, גם במגרש זה היה נראה פנדל ועוד יותר בטלויזיה.

בנוסף אהבתי את המשחק של רייכארט, למרות שלהיות בכנף רוב הזמן זאת לא העמדה שהוא יכול להתבטא הכי טוב.

דבר נוסף מיטרוביץ התאהב יותר מדי בהקפצות קטנות כדור של 2-3 מטר לתוך הרחבה אחרי שהלך לו כמה פעמים עם זהבי, במקום לשחרר בעיטה או למסור פס עומק הוא בזבז הזדמנויות, למרות שהוא היה בסדר גמור אתמול.

פנדל ברור, ורק בגלל שלמה שרף אנשים יחשבו שלא היה או שזה גבולי.

ואגב, השריקה לפנדל חוזר היתה טעות שיפוט, כי רק שחקנים של חיפה נכנסו לרחבה לפני הבעיטה.

פאקו מוכר אותנו פעם שנייה ברציפות עם זיו בהרכב.

ממש כעסתי על הזלזול בהרכב. עם כל הכבוד למנוחה, גביע וגביע ותואר זה תואר. רציתי לנצח, וההרכב לא שידר את זה. אין שום בעיה לשחק ברביעי ואז שוב בשני. זה 5 ימים בין משחק אחד לשני, וגם הפער של 3 ימים בין ראשון לרביעי הוא לא קריטי כשמדובר במשהו חד פעמי.

שני הגולים העצמיים פשוט הזייה. לא קשורים בכלל למהלך שהוביל אליהם, ולא ברור מה אוחיון וטיבי חשבו לעצמם.

נוסא לדעתי פחות אפקטיבי כקשר אחורי. הוא הרגיש לי קצת מסורס, כשלא יכל לרוץ קדימה יותר מדי. גם רייכרט באגף הרגיש לא מתאים. נראה לי שג א ל היה עדיף שם.

דור פרץ היה טוב מאוד לדעתי, גם כבלם ועוד יותר כקשר. צריך להמשיך לקבל קרדיט.

רשמת שטיבי כבש שער עצמי ממסירת רוחב של עזרא, כנראה בגלל הסטלה לא שמת לב שזה ראיוס העביר את הרוחב. טעות מיותרת של טיבי, לוי היה מאחוריו מוכן כבר לתפוס את הכדור בלי מפריע. לא נורא, קורה לגדולים ביותר...

רשמת שטיבי כבש שער עצמי ממסירת רוחב של עזרא, כנראה בגלל הסטלה לא שמת לב שזה ראיוס העביר את הרוחב. טעות מיותרת של טיבי, לוי היה מאחוריו מוכן כבר לתפוס את הכדור בלי מפריע. לא נורא, קורה לגדולים ביותר...

בניון all over again.

אין לי מושג מה ראיוס ניסה לעשות, אבל לא רק שמה שיצא לו זה לא כדור רוחב, זה אפילו לא מסירה.

אין לי מושג אבל ראיתי בפייסבוק שלי כמה אוהדי באר שבע שפרסמו תמונות עם כרטיסים לשער 2

אז מזה שכמה אוהדי באר שבע שכנראה התקמבנו איכשהו על כרטיס/הזמנה לשער 2 הגעת למסקנה שהרבה אוהדי באר שבע קנו כרטיסים לשער הזה, שבכלל לא מכרו אליו כרטיסים?

אני רק אשים את זה פה...דקה 20 כזה

קינן על בדש נכון? כל התקפה פנדל

וואלה משך אותו עם יד ימין למטה בתוך הרחבה. מצחיק שהם בוכים על השיפוט, במזל לא נגמרו לנו שחקנים מהכניסות הפסיכיות שלהם, שכמובן לא נשרקו.

חוץ מזה, פרץ-רייכרט-נוסא צריך ויכול להיות קישור העתיד שלנו בשנה-שנתיים הקרובות (לא כולל אגפים ואת זהבי שאו לא יישאר או חלוץ. עדן צריך לעלות לפני בדש עד שפריצה חוזר.

פיקנטריה - אני לא יודע אם העלו את המשחק המלא באינטרנט, אבל בדקה 73 בערך הראו את הקהל של חיפה ומישהו הניף צעיף שרשום עליו 'מכבי חיפה' הפוך..

רייכרט לא מסוגל לשחק באגף, הוא חייב לשחק באמצע 50-50.

אותו דבר לגבי נוסא, חייב לשחק יותר קדימה ולא כקשר אחורי.

מיטרו מגזים עם הצ׳יפים. טב״ח עשה טובה ששיחק בכלל.

דרך אגב ניצחנו את כל המשחקים במפעל הזה לא?