Jump to content

נוסא איגייבור

וזה ברשת

Recommended Posts

עדיין חייבים להיות כנים לגבי נוסא.

הוא עוד לא 100% ממה שציפינו.

שחקן שלפחות 2-3 פעמים במשחק יש לו פס פשוט שלא צולח. שחקן שמשחרר בעיטות מביכות, שמחמיץ בראש ממטר כבר 5 פעמים העונה (ואמור להיות לו משחק ראש פנטסטי)

יש לנוסא איגיבור לא מעט דברים שבולטים לרעה ומאכזבים אצלו וגורמים לאנטיגוניזם. יש לו עוד כברת דרך ארוכה לעשות כדי להיות השחקן שאני מצפה ממנו להיות וזה כרוך בלא מעט אספקטים שונים של המשחק.

אבל להגיד שהוא גרוע

שהוא לא תורם בכלום

שאין לו מושג בכדורגל

שהוא הכי חלש על המגרש

זה פשוט חוסר מושג בכדורגל.

כי את הדברים שהוא כן נותן לנו אפשר למדוד ואי אפשר להתעלם מהם.

נוסא של החודש האחרון הוא אחלה שחקן שמביא המון למשחק של מכבי. מקווה ומאמין שישפר את מה שחסר ויהפוך למפלצת אמיתית.

וואלה לא.

נוסא אף פעם לא היה שחקן של מספרים.

וזה משהו שאנשים בארץ כנראה לא יבינו לעולם.

הוא קשר אחורי במהות שלו וזה מה שהוא עושה הכי טוב.

ויחסית לקשר אחורי, יש לו יכולות התקפיות טובות מאוד.

וואלה לא.

גם לא קשר אחורי, מבחינת התפקיד שלו הוא סוג של יאיא טורה מינוס הבעיטה, שחקן שעובד גם בהגנה וגם בהתקפה ובעיקר עושה המון תנועה, כדי לפנות שטחים לשחקני ההתקפה וגם כדי למצוא שטחים לעצמו להכנס לרחבה כשאפשר. אבל הוא ממש לא קשר אחורי במהות שלו, אלבמן לדוגמה קשר אחורי, הוא נשאר קרוב לבלמים רוב המשחק, מחלץ כדור ומעביר מהר את הכדור לקשרים שיותר יצירתיים ממנו ויכולים להתחיל התקפה.

סוייר, כמו שכבר כתבו- הוא משחק בתפקיד שבו הוא חייב לשחרר מהר מאד את הכדור כדי לא להאט את ההתקפה, לפעמים גם שחקני לא מספיק מתפנים כדי לקבל את הכדור, אין שום דבר רע בלאבד את הכדור פעמיים במשחק כשכל ה10-15 האחרים מגיעים ליעד.

היה בסך הכול בסדר

אבל בזר בסכומים האלה אני מצפה שיסגור שטחים, יחלץ כדורים, ויעשה הגנה טוב( את כל זה נוסא עושה טוב) אבל גם אני מצפה שיהיה נייד, שיוכל לתת כדורי עומק, שיאיים על השער, ויצור מצבים( את כל זה נוסא לא עושה עדיין)

וואלה לא.

בלילסטרום הוא היה עם 13 שערים ב3 עונות, אחלה מספרים שהוא צריך בעיני גם לתת במכבי. הוא קשר 50-50 בעיניי יותר מקשר אחורי (ובמכבי משחק אפילו יותר קדימה) וצריך לסיים את העונה עם 4-5 גולים.

תבדוק איפה הוא שיחק לרוב בבטיס ובהפועל.

גם זהבי בהפועל שיחק קשר אחורי, אז?

במכבי לפחות ממה שאני ראיתי הוא עושה הרבה הרבה יותר עבודה התקפית ממה שהיית מצפה מקשר אחורי.

בלילסטרום הוא היה עם 13 שערים ב3 עונות, אחלה מספרים שהוא צריך בעיני גם לתת במכבי. הוא קשר 50-50 בעיניי יותר מקשר אחורי (ובמכבי משחק אפילו יותר קדימה) וצריך לסיים את העונה עם 4-5 גולים.

148 משחקים בקריירה האירופאית שלו.

20 שערים, 9 בישולים.

נראה קצת פחות שחקן של מספרים?

בקשר למספרים, שחקן בעמדה שלו צריך בעונה 7-10 שערים ועוד כמה בישולים בשביל עונה "טובה", אני מאמין שכשהוא יהיה יותר מתואם ויקבל יותר את הכדור הוא גם יספק את המספרים האלה. רק אתמול הוא הגיע ל3-4 מצבים מאד טובים בתוך הרחבה אבל לא קיבל את הכדור\הפס לא היה מדויק מספיק.

148 משחקים בקריירה האירופאית שלו.

20 שערים, 9 בישולים.

נראה קצת פחות שחקן של מספרים?

לא טענתי שהוא צריך לעבור את זהבי בטבלת הכיבושים, 4-5 גולים לעונה זה לדעתי מה שהוא צריך לתת.

ראדי בעונה של אוסקר נתן 9 גולים ו12 בישולים

זה המספרים שאני מצפה משחקן זר בסכומים האלה

מה שאתה ורבים כמוך לא מבינים זה שנוסא לא היה ולא יהיה שחקן של מספרים ובטח לא בכמויות שציינת.

הוא שחקן דומה בתפקיד אבל שונה ביכולות מראדי, אם ראדי טוב בבעיטה ובפס אז אייגייבור טוב בשחרור לחץ ובמשחק מעבר.

בליגה שלנו כמעט ולא מפעילים משחק לחץ עלינו וכשאנחנו מגיעים לאירופה אנחנו חוטפים שוק.

מיטרוביץ לדוגמה הוא שחקן שיש לו יותר מספרים העונה יקרוס במשחק לחץ, לעומתו נוסא יפרח.

אני מסכים שנוסא לא מתאים מול משחק בונקר, אבל במשחק של מאבקי אמצע הוא יצטיין.

אז תביא קשר התקפי זר !! נוסא לא קשר התקפי הוא בדיוק זה שמוסר לו לפני שהוא מוסר לשחקן שכובש לכן אין לו מספרים כי הוא תמיד זה שהפעולה שלו היא אחד או שתיים לפני הגול..אבל המספרים שלו נמדדים בדברים אחרים כמו למשל חטיפות כדור במרכז..מספר מסירות אחוז דיוק במסירות ..אחוז הרווחת כדור במאבקים ..ביצוע עבירות טקטיות..סתכלו על הדברים האלה ואז תגידו לי דהוא לא שחקן של מספרים..קבוצת כדורגל זה לא רק חלוץ

כולם פה על תקן "האוהד האחראי"

אבל האמת שגם מפאקו אני לא ממש מחזיק

להגיד שנגד באר שבע הוא באמת רצה לעשות את החילוף כדי לנצח זה לזלזל באינטליגנציה, הוא פשוט שכח

וגם זה סבבה, מוכן לקחת עליו את העקומת למידה אם הוא באמת ישאר פה כמה שנים וייבנה ביחד איתנו

אבל איגיבור בינוני מינוס, לפעמים עושה רושם שהוא על עמדת הפליימר שכבר מזמן נעלמה מהכדורגל

ואם לתת למישהו עמדה כזאת, זה חייב להיות זהבי, שאיכשהו משחק חלוץ שפיץ..

זכותכם לא להסכים, שחקן גרוע, חס ושלום לא אבולה, אבל אני יותר מאשמח שיתנו לו ויזת עבודה בקנדה וילך לעבוד בעגלות כמה שנים

הלוואי ואני אטעה...

פאקו מגיע מהליגה האנגלית, שם אוהבים שחקנים פיזיים מאד

גם את סידיבה פאקו היה מרכיב במכבי, זה הכדורגל המדכא שאני אישית לא אוהב

הליגה שלנו יותר בסיגנון של הליגה הספרדית

"עוצר לחץ של התקפות" , איזה לחץ, מי לחץ, שיחקו נגדנו 10-0-0

לחץ עלק

איגיבור פתח לא טוב את המשחק עם כמה איבודים אבל מאז היה מצויין. כל משחק הוא מחלץ כדורים והרבה כדורים ועושה את זה לפעמים גם בשטח של היריב וגורם למצבים מסוכנים כמו נגד הפועל חיפה שזה נגמר בגול. אין לי מושג איך אנשים מסוגלים לומר שהוא חלש. עכשיו תפתחו יוטיוב ותראו את המשחק המלא אתם תחזרו עם דעה אחרת כי מהטלוויזיה הוא היה מצויין

כולם פה בפראנויות בגלל שבעבר לחצנו על שחקנים מוקדם מדי והרסנו להם כל אופציה לקריירה חיובית במכבי

אז כולם פה על תקן "האוהד האחראי"

אבל האמת שגם מפאקו אני לא ממש מחזיק

להגיד שנגד באר שבע הוא באמת רצה לעשות את החילוף כדי לנצח זה לזלזל באינטליגנציה, הוא פשוט לעולם לא עמד על הקווים והוא לרגע התבלבל

וגם זה סבבה, מוכן לקחת עליו את העקומת למידה אם הוא באמת ישאר פה כמה שנים וייבנה ביחד איתנו

אבל איגיבור בינוני מינוס, אני עד עכשיו לא מבין את העמדה שלו, לפעמים עושה רושם שהוא על עמדת הפליימר שכבר מזמן נעלמה מהכדורגל

ואם כבר לתת למישהו לשחק בעמדה כזאת, זה חייב להיות זהבי, שאיכשהו משחק חלוץ שפיץ מזכיר קצת את נמני והשגעונות שלו

איגיבור בינוני מינוס, זו דעתי ושל בערך כל מי שישב ברדיוס של 20 כיסאות ממני

לא קיללנו אותו חלילה, כך שאין צורך להזעיק את "משמר הפורום" שיעשה לנו "נו נו נו"

זכותכם לא להסכים, שחקן גרוע, חס ושלום לא אבולה, אבל אני יותר מאשמח שיתנו לו ויזת עבודה בקנדה וילך לעבוד בעגלות כמה שנים

הלוואי ואני אטעה...

מצחיק להגיד חוסר מוחלט בכדורגל שאנחנו אתמול ישבנו 3 אנשים עם לפחות 10 שנים מנוי ואמרנו אותו דבר

אז לא נראה לי שיש פה בעיה בהבנת כדורגל

הטעות היא בסיסית ביותר, פאקו מגיע מהליגה האנגלית, שם אוהבים שחקנים פיזיים מאד

לחץ עלק

עמדה מיושנת? ממש לא מסכים איתך, איגיבור בין השחקנים היותר "מודרניים" במכבי בסגנון שלו, שחקן שנמצא בכל אזור במגרש ורץ הרבה במקום להשאר תקוע באותה נקודה באמצע כל הזמן ולא לזוז משם כמו שניקולה עושה. פליימייקר הוא ממש לא וגם לא מתאים לשחק פליימייקר, גם זהבי לא פליימייקר. מיכה סוג של פליימייקר, גם ניקולה וראדי רק ששניהם בעמדה קצת יותר אחורית ולא יוצרים את המצב בשליש ההתקפי אלא קרוב יותר לקו האמצע.

אז תביא קשר התקפי זר !! נוסא לא קשר התקפי הוא בדיוק זה שמוסר לו לפני שהוא מוסר לשחקן שכובש לכן אין לו מספרים כי הוא תמיד זה שהפעולה שלו היא אחד או שתיים לפני הגול..אבל המספרים שלו נמדדים בדברים אחרים כמו למשל חטיפות כדור במרכז..מספר מסירות אחוז דיוק במסירות ..אחוז הרווחת כדור במאבקים ..ביצוע עבירות טקטיות..סתכלו על הדברים האלה ואז תגידו לי דהוא לא שחקן של מספרים..קבוצת כדורגל זה לא רק חלוץ

נכון הוא לא קשר התקפי. וגם פאקו פתאום מקבל פלשבאק ורואה את זה ואז אתה רואה שגל יוצא החוצה והוא הולך לשחק מאחורה, כי שם הוא טוב, כי שם הוא שורף שטחים ומחלץ כדורים. גם אני מאכוזב מהיכולת ההתקפית שלו, חשבתי שזה שחקן אחר לגמרי. אבל עבודה הגנתית הוא עושה מצוין. לכן צריך לפתוח איתו בקישור מאחורה יותר וערן לפניו.

לחץ עלק

אין בעיה אתה יכול לפתוח בלעדיו, לפני כמה ימים זה קרה.

הייתי מציע לך לראות את הקישור מול הפועל חיפה בש.ח., אבל זה נוגד את אמנת ז'נבה.

לזרוק מפה, בלי הרבה דיבורים.

מעניין אם גם על זהבי או מיכה היית אומר חולה אבולה חתיכת גזען.

בנוסף לכל הוא גם שוטר:)

תפקיד ייצוגי וזה.

עמדה מיושנת? ממש לא מסכים איתך, איגיבור בין השחקנים היותר "מודרניים" במכבי בסגנון שלו, שחקן שנמצא בכל אזור במגרש ורץ הרבה במקום להשאר תקוע באותה נקודה באמצע כל הזמן ולא לזוז משם כמו שניקולה עושה. פליימייקר הוא ממש לא וגם לא מתאים לשחק פליימייקר, גם זהבי לא פליימייקר. מיכה סוג של פליימייקר, גם ניקולה וראדי רק ששניהם בעמדה קצת יותר אחורית ולא יוצרים את המצב בשליש ההתקפי אלא קרוב יותר לקו האמצע.

אני מסכים איתך שהתקפית הוא יותר נמצא במקומות הנכונים, אבל זה גם בגלל שיש לו את החופש לעלות, בהגנה הוא הרבה פעמים חסר בגלל התנועות שלו

במיוחד אחרי התקפות שלנו שהוא למעלה, הוא לא נותן ספרינט חזרה לעמדה שלו, הוא יורד להגנה כמו חלוץ ולא כמו קשר 50

אני חושב שראדי יותר טוב ממנו גם הגנתית וגם התקפית

אין בעיה אתה יכול לפתוח בלעדיו, לפני כמה ימים זה קרה.

הייתי מציע לך לראות את הקישור מול הפועל חיפה בש.ח., אבל זה נוגד את אמנת ז'נבה.

אתה צודק ברמת העקרון, אבל מה שאתה לא לוקח בחשבון זה שראדי לא מקבל דקות

ובאופן טבעי הוא חלוד, שזה גם מה שחלק אומרים פה על נוסא

אני חושב שהרכב מנצח לא מחליפים, ועם ראדי, אם תתן לו 7-8 משחקים רצוף על חשבונו

אני חושב שנקבל הרבה פחות שערים, וגם נבקיע יותר כי ראיית המשחק שלו לדעתי יותר טובה

אבל הלוואי ואני טועה חברים, חשוב שכולם יבינו שגם אם לא מסכימים עם המאמן או שחושבים ששחקן פחות טוב מהמחליף שלו

צריך לתת את הגב, ואת זה הקהל שלנו למד על בשרו ב20 שנה האחרונות

ולכן גם דיון בין אוהדים על יכולות של שחקן (גם אם הדעה של חלק מאד שלילית לגביו), היא יותר ממתבקשת

מה נבוא למשחק ונהיה על תקן זומביים? :)

רק אני חושב שנוסא הוא השחקן שהכי מותאם לליגה הספרדית שקיים בארץ?

הליגה שלנו אגב ממש לא דומה לספרדית. כולם אומרים את זה כי שחקנים ישראלים מתבלטים בדריבל ושטויות כאלה, אבל הליגה הישראלית מאז ומתמיד היא ליגה של מתפרצות (שזה מפגר כי לא משחקים פה יותר מידי מהר). גם האוהד הישראלי, לפעמים לא במודע, מעדיף מתפרצות ומתעצבן ממסירה קטנה אחורה.

אני מסכים איתך שהתקפית הוא יותר נמצא במקומות הנכונים, אבל זה גם בגלל שיש לו את החופש לעלות, בהגנה הוא הרבה פעמים חסר בגלל התנועות שלו

במיוחד אחרי התקפות שלנו שהוא למעלה, הוא לא נותן ספרינט חזרה לעמדה שלו, הוא יורד להגנה כמו חלוץ ולא כמו קשר 50

אני חושב שראדי יותר טוב ממנו גם הגנתית וגם התקפית

אתה צודק ברמת העקרון, אבל מה שאתה לא לוקח בחשבון זה שראדי לא מקבל דקות

ובאופן טבעי הוא חלוד, שזה גם מה שחלק אומרים פה על נוסא

אני חושב שהרכב מנצח לא מחליפים, ועם ראדי, אם תתן לו 7-8 משחקים רצוף על חשבונו

אני חושב שנקבל הרבה פחות שערים, וגם נבקיע יותר כי ראיית המשחק שלו לדעתי יותר טובה

אבל הלוואי ואני טועה חברים, חשוב שכולם יבינו שגם אם לא מסכימים עם המאמן או שחושבים ששחקן פחות טוב מהמחליף שלו

צריך לתת את הגב, ואת זה הקהל שלנו למד על בשרו ב20 שנה האחרונות

ולכן גם דיון בין אוהדים על יכולות של שחקן (גם אם הדעה של חלק מאד שלילית לגביו), היא יותר ממתבקשת

מה נבוא למשחק ונהיה על תקן זומביים? :)

ראדי הוא חור הגנתי כרגע, לא פחות. תראה אותו מול בית"ר.