Jump to content

אלירן עטר וסאגת החזרה שלו

cirrusandforego

Recommended Posts

עטר זה שחקן שמאוד התחבר אלינו, ולמרות שהוא לא שחקן בית, זה הרגיש כאילו הוא כן, עטר הגיע אלינו בתקופת היובש, ועזב אותנו בתחילת תור הזהב, מאוד ארצה לראות אותו חוזר, ודיברו על זה שרוצים את עדן בצרפת או למכור או להשאיל את עדן עדיף למכור, ולהחזיר את עטר.

אם עטר באמת יחזור לארץ, וזה לא יהיה למכבי, אז אני מקווה שלא יקללו אותו, ובטח שלא ישירו לו את השיר ההוא.

• מנהלים ראשיים

אני עדיין לא מבין, למה עטר צריך להגיע למכבי?

על חשבון מי?

אני חייב שמישהו יתן פה תשובה רצינית ומקצועית כי עד עכשיו שמעתי וקראתי שטויות.

אם עטר באמת יחזור לארץ, וזה לא יהיה למכבי, אז אני מקווה שלא יקללו אותו, ובטח שלא ישירו לו את השיר ההוא.

אם הוא יילך למשל לב"ש שנמצאת איתנו חזק במאבק, ולדוגמא יחגוג נגדנו אחרי שער חלילה, אתה רואה מצב שלא נשיר לו, כל הזקנות שברחוב תחזיקו את התיק קרוב תיפקחו עיניים תהיו ערניות כי....

שאני חושב על זה עכשיו,גם אם יילך להפועל אני אומר לעצמי בראש שאני לא יקלל אותו

אבל ברגע שהוא יכבוש מולנו לא משנה אם יחגוג או לא זה דבר שיכול להוציא מהכלים

אוהב אותו מאוד ומקווה שיגיע למכבי

אם הוא יילך למשל לב"ש שנמצאת איתנו חזק במאבק, ולדוגמא יחגוג נגדנו אחרי שער חלילה, אתה רואה מצב שלא נשיר לו, כל הזקנות שברחוב תחזיקו את התיק קרוב תיפקחו עיניים תהיו ערניות כי....

אין מצב

אישית אני לא אשיר לו את השיר הה בכל מצב, גם כנראה שלא אקלל, בכל מועד העברות אני ממש מרגיש כמה הוא רוצה לעבור למכבי, מרגיש כאילו השיחות שלו עם נמני זה "אחי רק את מכבי אני רוצה, תביא לי את מכבי" נמני אומר לו "אין בעיה כמה ספינים נסדר הכל" וכבר חלון העברות שלישי רצוף שהוא מנסה להגיע למכבי, אני בטוח שגם הוא יסתדר איתנו על השכר יותר מאשר קבוצות אחרות, לא יודע אולי זאת רק תחושה שלי כל מה שלעיל אבל יהיה לי קשה לקלל אות.

מה זאת אומרת? בטח שאני רואה מצב כזה, בדיוק כמו שיצחקי לא חגג נגד בית"ר.

ההבדל בין יצחקי-בית"ר לזהבי-הפועל, זה שאחד מהם קיבל קללות ואיומים, והשני עד היום שחקן אהוב בקבוצה שלו לשעבר.

אין לי ספק בכלל שאם לא יקללו אותו עטר לא יחגוג מולנו.

אני עדיין לא מבין, למה עטר צריך להגיע למכבי?

על חשבון מי?

אני חייב שמישהו יתן פה תשובה רצינית ומקצועית כי עד עכשיו שמעתי וקראתי שטויות.

עטר יכול לעזור למכבי, כי אין לנו כמעט סקוררים. תראה את טבלת הכובשים שלנו בליגה: http://forum.12p.co.il/index.php?showtopic=156866 זה הזוי.

העניין הוא כמו שכתבת - על חשבון מי? על הנייר אפשר לומר "על חשבון בן בסט/פריצה/בדש", רק שעטר לא חלוץ 9, ולא יעיל ככזה, מה שאומר שאו שיפתח בשמאל על חשבון טב"ח (ושהוא ירד לספסל או יעבור ימינה ומיכה ירד לספסל), או שהגעה שלו תגרום לפאקו לשנות את השיטה באופן קבוע ולשים את זהבי חלוץ מדומה, עטר בשמאל, טב"ח בימין ומיכה באמצע - לא נראה לי שגם זה יקרה.

(אה, וזה בלי לקחת בחשבון את החזרה של יצחקי לאט לאט, שכנראה ינגוס בדקות של כל השאר, וכמובן את העניין הזה של יצחקי + עטר באותה קבוצה)

כדי שעטר יבוא צריך לוותר על מיכה ו/או טב"ח ולא על בן בסט או פריצה.

ניראה לכם שג'ורדי מטומטם??
טב"ח מיועד למכירה בסוף העונה או עונה הבאה בכסף רב, לוותר עליו עכשיו זה נזק כלכלי.

מיכה. צריך להרחיב לכם על מיכה??

אם מוכרים בחזרה את בן בסט לצרפת, צריך להביא חלוץ 9. עטר, לצערנו, לא חלוץ 9.

יש רצוי ויש מצוי וכרגע על העמדות שעטר יכול לשחק, יש עודף בשחקנים טובים לא פחות אם לא יותר ממנו.

אני מאוד אוהבת את עטר, אבל במצב שנוצר ואיך שנבנתה הקבוצה מאז שעזב, אני לא רואה איפה הוא משתלב ללא שיחרורים של שחקנים משמעותיים.

וזה מבלי לקחת את הסיכון המקצועי בכלל שאם הוא אכן חוזר הוא לא יחזור אותו דבר כי היכולת המקצועית שלו מאוד נפגעה מעצם זה שהוא לא משחק כל כך הרבה זמן ולכו תדעו כמה זמן יקח לו להתאקלם בחזרה אם וכאשר.

קרויף מאוד מעריך את עטר, אבל מבחינה מקצועית ניראה שהוא לא צריך אותו כרגע.

טב"ח מיועד למכירה בסוף העונה או עונה הבאה בכסף רב, לוותר עליו עכשיו זה נזק כלכלי.

יש רצוי ויש מצוי וכרגע על העמדות שעטר יכול לשחק, יש עודף בשחקנים טובים לא פחות אם לא יותר ממנו.

אני מאוד אוהבת את עטר, אבל במצב שנוצר ואיך שנבנתה הקבוצה מאז שעזב, אני לא רואה איפה הוא משתלב ללא שיחרורים של שחקנים משמעותיים.

וזה מבלי לקחת את הסיכון המקצועי בכלל שאם הוא אכן חוזר הוא לא יחזור אותו דבר כי היכולת המקצועית שלו מאוד נפגעה מעצם זה שהוא לא משחק כל כך הרבה זמן ולכו תדעו כמה זמן יקח לו להתאקלם בחזרה אם וכאשר.

איזה שחקנים יותר טובים יש על המשבצת של עטר? טב"ח הלא יציב ו..?

זה שיש עומס לא אומר שיש איכות.

אישית אני לא אשיר לו את השיר הה בכל מצב, גם כנראה שלא אקלל, בכל מועד העברות אני ממש מרגיש כמה הוא רוצה לעבור למכבי, מרגיש כאילו השיחות שלו עם נמני זה "אחי רק את מכבי אני רוצה, תביא לי את מכבי" נמני אומר לו "אין בעיה כמה ספינים נסדר הכל" וכבר חלון העברות שלישי רצוף שהוא מנסה להגיע למכבי, אני בטוח שגם הוא יסתדר איתנו על השכר יותר מאשר קבוצות אחרות, לא יודע אולי זאת רק תחושה שלי כל מה שלעיל אבל יהיה לי קשה לקלל אות.

מדהים איך אתה יודע את כל זה, אפילו ג'ורדי לא

מדהים איך אתה יודע את כל זה, אפילו ג'ורדי לא

אהבתי ששמת דגש על שתי ההבהרות שלי

"מרגיש כאילו" ו- "לא יודע אולי זאת רק תחושה שלי", בכוונה כתבתי את שניהם שלא יבואו חכמולוגים, לא הצליח לי.

גם אני לא חושבת שטב"ח יותר טוב מעטר מקצועית, אוליי יותר מוכשר, אבל לא יותר טוב, אבל אך ורק כי הוא לא הכי חכם בעולם לפעמים וזה פוגע בו.

אם הוא ימשיך להשתפר והתנודות ביכולת בין רע לטוב יתמעטו, אז הוא אכן יהיה בסופו של דבר יותר טוב מעטר.

אבל קרויף רוצה למכור אותו לחול בכסף רב ולשחרר אותו עכשיו רק כדי למלא גחמות של אוהדים שרוצים בחזרה את עטר זו לא פעולה מקצוענית של מנג'ר.

• מנהלים ראשיים

עטר יכול לעזור למכבי, כי אין לנו כמעט סקוררים. תראה את טבלת הכובשים שלנו בליגה: http://forum.12p.co.il/index.php?showtopic=156866 זה הזוי.

העניין הוא כמו שכתבת - על חשבון מי? על הנייר אפשר לומר "על חשבון בן בסט/פריצה/בדש", רק שעטר לא חלוץ 9, ולא יעיל ככזה, מה שאומר שאו שיפתח בשמאל על חשבון טב"ח (ושהוא ירד לספסל או יעבור ימינה ומיכה ירד לספסל), או שהגעה שלו תגרום לפאקו לשנות את השיטה באופן קבוע ולשים את זהבי חלוץ מדומה, עטר בשמאל, טב"ח בימין ומיכה באמצע - לא נראה לי שגם זה יקרה.

(אה, וזה בלי לקחת בחשבון את החזרה של יצחקי לאט לאט, שכנראה ינגוס בדקות של כל השאר, וכמובן את העניין הזה של יצחקי + עטר באותה קבוצה)

שתי דעות שמחזקות את מה שאני חושב, בכל זאת, אני לא חושב שהוא צריך כרגע להגיע למכבי.

מילא היינו בליגה האירופית, אבל לליגה שלנו כל חלוץ בסגל הוא מוביל.

אם אכן משחררים את בן בסט, לא עטר הוא התשובה.

אבל לפניי שאתם מחליטים שמשחררים את בן בסט (נימני הוא לא הסוכן היחיד שיודע לעשות ספינים) ומחזירים את עטר, אתם לא חושבים שיש בעיות יותר קריטיות במכבי מאשר בהתקפה??!!

חייבים בלם איכותי נוסף בדחיפות, שלא נדבר על בעיית המגינים.

שלא נדבר על בעיית הגרזן שאין באמת במכבי כי אלברמן רוב הזמן חלש (אני הייתי נותנת לילד לשחק בעמדה מעכשיו מבלי להשתפשף בתור בלם)

בידיעות ספורט רשמו שעטר על סף סיכום בהפועל וזה מותנה בויתור של מכבי

להפעיל קשרים שזה לא יקרה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4605885,00.html

כ"כ לא.

ה"ויתור של מכבי" זה שלמכבי יש אפשרות להשוות את ההצעה עליו. להתאבד על שחקן כדי שלא ישחק ביריבה זה סימפטום של מועדון קטן, כמו הפועל שהיתה מוכנה להחתים שחקנים שהיא לא צריכה בכסף שאין לה, ורק שלא ילבשו צהוב.

עכשיו, לגבי עטר, קודם כל אני בכלל לא מאמין שיש סיכוי שישחק בהפועל ושזה יותר מניסיון להלחיץ. דבר שני, לא עברנו את השלב שבו האוהדים קובעים מי ישחק במכבי?

אני מת על אלירן, לדעתי בניגוד לאחרים יש לו מקום פשוט כי הוא יותר טוב מהשחקנים האחרים שיש לנו, והסנטימנטים שיש לי לעטר בגלל הקשר שלו למכבי ולאוהדים רק מוסיפים שלשמחה שתהיה לי אם יחזור אלינו.

עדיין, כבר היינו בסרט הזה של להשפיע על החלטות מקצועיות, וראינו לאן זה מוביל. למקרה שמישהו שכח, יש בצד השני של הכביש דוגמה אקטואלית לאיך זה נראה.

אלירן הוא שחקן טוב ששיחק כאן וסיים יפה את הפרק שלו אצלנו, עם המון כבוד הדדי. אל תעשו ממנו התגלמות אנושית של מועדון מכבי תל-אביב.

אני מאמין לו שהוא רוצה לחזור למכבי, בין היתר כי זה מועדון טוב שמכבד אותו, עם קהל טוב, וכן, גם יש לו סנטימנטים אלינו.

אם הוא יילך למקום אחר? אם מכבי תמשיך להתנהל כמו שאנחנו רוצים, ותתקדם כמו שאנחנו רוצים, הוא לא הראשון ולא האחרון שירצה לשחק במכבי ומכבי לא תרצה. כמו שבכדורסל כל הליגה רוצה להגיע אלינו, וזה תלוי בנו, לא בהם.

כאוהדים זה בסדר גמור לכבד שחקן שרוצה להגיע אלינו, אבל גם הוא יודע שזה כבוד לשחק במכבי ת"א יותר ממה שזה כבוד בשביל מכבי ת"א שישחק בה אלירן עטר (שחקן טוב ככל שיהיה, ואני מעריך אותו גם כאדם שהתבגר ומתחרט על דברים שעשה, בניגוד לרצח האופי שעשו לו).

בדיוק בגלל זה אם ישחק בקבוצה אחרת אני לא אכעס עליו, אפילו אם ישחק אצל מועדון יריב ולא רק אצל יריבה לאליפות, ולא אקלל אותו כמו שהייתי מקלל שחקן אחר ששיחק אצלנו ונקשר אלינו ואז ירק עלינו ועבר להפועל/חיפה.

אני כן אזכור לו, וראוי שכולם פה יזכרו לו, שלמרות שאמר שמבחינתו ישחק רק בארץ במכבי, לזכותו הוא באמת ניסה את מכבי ונלחם על להגיע למכבי. אי אפשר לבקש יותר ממנו, הוא לא צריך לזרוק את הקריירה שלו לפח.

אבל בשיקולים מקצועיים והחלטות של אנשי מקצוע אנחנו לא צריכים להתערב, ומעבר לזה מכבי לא צריכה לבחור שחקנים בגלל סנטימנטים.

לא צריך לעשות קמפיינים להחזרת שחקן כדי להראות לו כבוד, מבחינתי זה שיש פה אנשים (גם כאלה שרוצים אותו וגם כאלה שלא) שאומרים שיבינו אם ישחק בהפועל או בחיפה ולא יכעסו עליו זה מספיק כבוד, שאני בטוח שגם אלירן בעצמו יעריך אם זה יקרה.

גם אני לא חושבת שטב"ח יותר טוב מעטר מקצועית, אוליי יותר מוכשר, אבל לא יותר טוב, אבל אך ורק כי הוא לא הכי חכם בעולם לפעמים וזה פוגע בו.

אם הוא ימשיך להשתפר והתנודות ביכולת בין רע לטוב יתמעטו, אז הוא אכן יהיה בסופו של דבר יותר טוב מעטר.

אבל קרויף רוצה למכור אותו לחול בכסף רב ולשחרר אותו עכשיו רק כדי למלא גחמות של אוהדים שרוצים בחזרה את עטר זו לא פעולה מקצוענית של מנג'ר.

טב״ח מביא משהו למגרש שאין לאף שחקן אחר במכבי (חוץ ממרגוליס, שהוא עדיין רחוק מאוד מלהיות טב״ח).

לא בטוח שאלירן יביא יותר מספרים מבן בסט כ״כ מהר, הוא בכל זאת לא שיחק כבר המון זמן.

אלירן זה השקעה נכונה לעונה הבאה (וגם על זה יש שחולקים, תלוי מי הולך, מי נשאר, מה הסגנון שמכבי מתכננת לשחק)...

אם רוצים להתרכז בעונה הזאת, שחקן כמו טוטו הרבה יותר קריטי ומהותי להכריע את האליפות.

אני אישית עדיין מאמין מאוד בבן בסט ולא הייתי מוותר עליו, אני חושב שהוא שחקן מעולה שצריך עוד זמן ואז הוא ייתן את המספרים שמצפים ממנו,

העבודה שלו על המגרש מראה שיש לו רצון, הוא עושה המון לחץ, הוא שחקן חכם שיודע לשחק בנגיעה בעל בעיטה חדה מאוד ויודע לגמור מצבים מול השער..

כל מה שהוא צריך זה זמן, ולמצוא את המקום שלו במגרש אצלנו, להתרגל למכבי ולשיטה חדשה שלא שיחקת בה מעולם יכול לקחת זמן, אין לי ספק שהוא יגיע לזה.

אם מישהו ישיר לו את השיר הזה הוא אפס מאופס מבחינתי.