Jump to content

סקר בחירות לכנסת ה-20 - דצמבר 2014

Omer

265 members have voted

1. 1. למי אתם מתכוונים להצביע בבחירות?

• אין לי זכות הצבעה - אבל אני אוהב להצביע בסקרים
      4
    • הליכוד
      38
    • הבית היהודי
      83
    • העבודה (הרצוג ולבני)
      67
    • ש"ס
      3
    • יהדות התורה
      1
    • ישראל ביתנו
      6
    • מרצ
      17
    • חד"ש
      3
    • אחר
      6
    • עדיין לא יודע
      18
    • לא מתכוון להצביע
      10
    • יש עתיד - יאיר לפיד
      46
    • כחלון
      21
    • התנועה הליברלית החדשה (עלה ירוק)
      11

Recommended Posts

הבעיה הציבורית של ביבי היא שהוא עוסק במספר רב מדי של פעולות מונעות, ופעולות מונעות לא מראות תוצאה אלא להיפך. אם תקחו לדוגמא קצין בטיחות- ככל שזה נראה שהוא עושה פחות- ככה העבודה שלו יותר טובה.

ביבי עוסק בלמנוע מאיראן התחמשות, למנוע את הפיגוע הגדול הבא, למנוע קריסה כלכלית וכו'. קשה לשפוט אותו כי אי אפשר לראות את התוצאות של הדברים האלה.

ככה זה ראש ממשלה צריך לעסוק בהכל! ובמדינה כמו שלנו בעיקר למנוע בעיות, והוא עושה את זה בצורה די טובה, וכמובן שתמיד יש מה לשפר.

בכל מקרה, יש כרגע קמפיין גדול שרוב התקשורת משתפת איתו פעולה עם הסיסמא של "רק לא ביבי" ובאמת מנסים לייאש את האנשים עוד יותר מהחיים במדינה הזאת, מעניין אותי כמה זה משפיע, אין לי ספק שיש לזה תוצאות בחלק ניכר מהסקרים.

נכשל במאבק הבינ"ל מול איראן. נכשל במדיניות ביטחון טווח ארוך - רק טקטיקה, אין אסטרטגיה. נכשל במדיניות הכלכלית. נכשל אחד גדול. ביבי הביתה.

באמת שאני לא מבין למה ביבי נאחז בכסא כל כך חזק. רוב הציבור הרחב מזלזל ולא מכבד אותו, התקשורת עויינת אותו, הוא משתכר חרא ועובד כל היום וכל הלילה ובתגובה רק פותחים עליו עיניים על דברים כמו התקנת מיטה בטיסות כדי שהוא יוכל לישון. ברגע שהוא יפרוש מפוליטיקה הוא יכול להתמנות ליו"ר של איזה בנק השקעות שהוא רוצה באמריקה ולהרוויח איזה 18 מיליון דולר בשנה. אני במקומו הייתי נשבר מזמן.

באמת שאני לא מבין למה ביבי נאחז בכסא כל כך חזק. רוב הציבור הרחב מזלזל ולא מכבד אותו, התקשורת עויינת אותו, הוא משתכר חרא ועובד כל היום וכל הלילה ובתגובה רק פותחים עליו עיניים על דברים כמו התקנת מיטה בטיסות כדי שהוא יוכל לישון. ברגע שהוא יפרוש מפוליטיקה הוא יכול להתמנות ליו"ר של איזה בנק השקעות שהוא רוצה באמריקה ולהרוויח איזה 18 מיליון דולר בשנה. אני במקומו הייתי נשבר מזמן.

אתה צודק, הוא עושה לנו טובה שהוא ראש ממשלה.

כמעט צחקתי מההודעה הזאת אבל האמת שבא לי לבכות.

כן כן, הוא גם יוכל לטוס לחלל וגם יוכל לרכב על דוב קואלה. בטח הוא עושה לנו טובה שהוא מכבד אותנו בנוכחתו.. שילך להיות מה שבא לו, ימשיך לחרבן על החלשים והעיקר שישחרר אותנו כבר

הבעיה הציבורית של ביבי היא שהוא עוסק במספר רב מדי של פעולות מונעות, ופעולות מונעות לא מראות תוצאה אלא להיפך. אם תקחו לדוגמא קצין בטיחות- ככל שזה נראה שהוא עושה פחות- ככה העבודה שלו יותר טובה.

ביבי עוסק בלמנוע מאיראן התחמשות, למנוע את הפיגוע הגדול הבא, למנוע קריסה כלכלית וכו'. קשה לשפוט אותו כי אי אפשר לראות את התוצאות של הדברים האלה.

זה מזכיר את הבדיחה על הבן אדם שמשתין בבריכה כדי להבדיח פילים, וכשאומרים לו שאין שם פילים הוא עונה "נו הנה, זה עובד".

חיילים נתקעים בלי אוטובוס חזרה הביתה בשישי, תודות לשר התחבורה ישראל כץ:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4609164,00.html

אם אתה עוקב אחרי האתר, וודאי שמת לב שהם מנהלים קמפיין הכפשות חסר תקדים נגד שר התחבורה, וצורך העניין מדובר בשר תחבורה בולדוזר אמיתי שמרים פרויקטים מטורפים בשש השנים שהוא נמצא בתפקיד.

אם אתה עוקב אחרי האתר, וודאי שמת לב שהם מנהלים קמפיין הכפשות חסר תקדים נגד שר התחבורה, וצורך העניין מדובר בשר תחבורה בולדוזר אמיתי שמרים פרויקטים מטורפים בשש השנים שהוא נמצא בתפקיד.

הם מנהלים קמפיין נגד גם נגד ביבי ובכלל נגד הממשלה הנוכחית.

מגעיל, לא אובייקטיבי ומתקשר ליחסי הון-שלטון.

בלי קשר, עניין האוטובוסים הוא מביש. ולא רק הוא.

אולי, אבל הם לא אלה שהפסיקו את האוטובוסים, הוא זה שהפסיק.

זה מזכיר את הטענות של ליברמן שמחפשים אותו במשטרה - יכול להיות שבאמת מחפשים, הבעיה היא שהם גם מוצאים.

הם מנהלים קמפיין נגד גם נגד ביבי ובכלל נגד הממשלה הנוכחית.

מגעיל, לא אובייקטיבי ומתקשר ליחסי הון-שלטון.

בלי קשר, עניין האוטובוסים הוא מביש. ולא רק הוא.

נכון, הם מנהלים קמפיין להחלפת השילטון וזה ברור כאור השמש, אך אני מדבר ספציפית על המסע שהם עושים נגד השר כץ.

אולי, אבל הם לא אלה שהפסיקו את האוטובוסים, הוא זה שהפסיק.

זה מזכיר את הטענות של ליברמן שמחפשים אותו במשטרה - יכול להיות שבאמת מחפשים, הבעיה היא שהם גם מוצאים.

אין שום הלימה בין המשפט הראשון לשני.

כמה נמוך אפשר לרדת YNET?

זו לא פעם ראשונה שהאתר הזה מסמן אישיות כלשהי ועושה לה רצח אופי, אותו דבר עשו לפני חצי שנה למפכ"ל דנינו בכלל שסירב להתראיין לידיעות, כמובן שלאחר שהוא התראיין ההשמצות וההכפשות פסקו.

פשוט מחפשים אותו על כל פיפס זה לא ייאמן, שום דבר על הדברים הטובים שהוא עשה, http://www.ynet.co.il/tags/%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C_%D7%9B%D7%A5

נו באמת? 2 מערכות מול החמאס שלא הובילו לכלום. מי אחראי לזה? סבתא שלי? היא כבר בקבר- אפשר להפסיק להאשים אותה.

כל דבר הוא אלטרנטיבה לכלום שמנהל כרגע את המדינה.

אמנם גם אני חושב שהיינו צריכים להיות הרבה יותר תקיפים ונחושים גם במערכה הצבאית וגם במדינית אך את תוצאות המערכה האחרונה נדע רק בעתיד או כפי שמומחי ביטחון תמיד אומרים שתוצאות מלחמה זה דבר הניתן לפרשנות כך למשל כולם טענו שמלחמת לבנון השנייה היא כישלון ובינתיים תודה לאל יש מאז רק שקט. אני גם לא מתעלם מההתחמשות של החיזבאללה וכו' אך זאת כבר העבודה של המודיעין וצה"ל.

בדבר אחד אני כן מסכים והוא שצריך אלטרנטיבה אבל האלטרנטיבה לדעתי צריכה לבוא מימין.

רק בנט שרוצה שנלך לרופא מטעם המעסיק כדי לקבל ימי מחלה. רק בנט שרוצה להכניס את הצבא במקרה של שביתות. רק בנט שמבחינתו למעסיק מותר לאסור על עובדים לספר לחבריהם לעבודה על תנאי העסקה. רק בנט שלא יוותר על פיסת אדמה אבל יוותר בכיף על משאבי הטבע מתחת לאדמה הזו. בנט זה אח. של עשירים בלבד.

בנט עשה בתקופה הקצרה שלו דברים עצומים ומפלגת הבית היהודי עשתה לשכבות החלשות ולאזרחים הותיקיםהרבה יותר מכל מפלגה ב30 שנה האחרונות (חלק בשילוב עם יש עתיד) במידה ותרצה אוסיף לך דוגמאות. לגבי האיסור של המעסיק אז זה דבר מקובל בכל העולם.

מה הייתי עושה אחרת - קודם כל, הייתי חושב על זה. חפשו ראיון עם בכיר במועצה לביטחון לאומי שאמר משהו לא נתפס - מאז שנתניהו עלה לשלטון ב2009 לא התקיימה פעם אחת ישיבה מסודרת שעסקה בשאלה "מה עושים עם עזה?". ככה נתניהו, אין חשיבה אסטרטגית, אין מדיניות טווח ארוך. הכל מהרגע להרגע לפי שיקולים פוליטיים צרים.

לחשוב זה תמיד טוב אבל קשה לי להאמין שאפשר לעשות משהו כל זמן שהחמאס שם.

רמת דמגוגיה - פרימו.

הבידוד מהעולם לא הגיע בגלל עזה. הבידוד מהעולם הגיע בעקבות שנים של הזנחת הנושא וזריקת זין על העולם. אי אפשר מצד אחד להתעלם מאירופה, מצד שני להאשים אותם כל יומיים בזה ששואה שניה לא תקרה ובסוף עוד לנסות להפיל את אובמה לפני הבחירות.

צוק איתן בדיעבד היה מבצע שלא יצא ממנו כלום. גם אם אתה לא יזמת אותו - אתה לא יצאת ממנו עם בשורה מדינית כלשהי. רוצה לשמוע סוד? גם עמוד ענן, רק ששם אתה יזמת. מנהרות בערב ראש השנה? כבר היו התבטאויות של מרבית גורמי הביטחון במדינה שזה לא נכון. עובדתית גם אף מנהרה התקפית שחמאס ניסה לנצל לא יצאה בתוך קיבוץ. כולם היו בשטחים פתוחים או לכיוון מוצבים (לא שזה בסדר - אבל מה שביבי ניסה למכור לעולם לא בהצלחה הפך ליצירת פאניקה אצל תושבי עוטף עזה).

ואני בנושא ההתנתקות והירי כבר התבטאתי בעבר לא פעם ולא פעמיים - על כל רקטה שיצאה מ-2005 היינו צריכים להגיב בעוצמה. לא עשינו את זה, או יותר נכון לא אולמרט ולא ביבי עשו את זה. אז כן, השמאל אשם בזה שביבי ואולמרט לא הגיבו כשהיו "טפטופים" - שזאת האנלוגיה שנתנו לקסאמים ולפצמ"רים במשך יותר מדי שנים.

מבלי להיכנס יותר מדי לנושא האירופאים אבל בכל האמור ללכאורה בידוד אז הנתונים מראים בדיוק את ההיפך. אגב מעניינת אותי דעתך על כל מיני ארגוני שמאל קיצונים שנותנים רוח גבית לBDS וממש מעודדים חרמות על ישראל וגם דעתך על כל מיני מרצים באקדמיה שמקבלים מצד אחד כסף מהמדינה ומצד שני מעודדים חרמות שיכולות לפגוע בכלל אזרחי ישראל.

כל הכבוד שהצלחת לדחוף לי מילים לא לי לפה. מישהו אמר שלא היו מנהרות? מישהו אמר שלא צריך להשמיד אותן? מישהו אמר שלא היה צריך לרסק שכונות בעזה בזמן הלחימה? רק לך היו חברים שנלחמו שם ואיך זה רלוונטי גיבור גדול?

סלח לי אם אני מעדיף אמירות של גורמים בצבא ובשב"כ שלא הייתה תוכנית חדירה בערב ראש השנה לישובים ולא את המודיעין האיכותי שלך. מה שכן, החברים שלי שגרים בעוטף עזה אכלו ויאכלו חרדות על הנושא הזה בגלל הפאניקה שביבי ניסה לייצר. וכן ארס, לא ארס - הוא אחראי לזה. בוסה סיכם את זה בקצרה ובצורה הברורה ביותר.

אז כן, יש לי ארס כלפיי הכושל שיושב על הכס. כשיושבים על התחת ומצפים שהכל יסתדר מעצמו והעולם יהיה איתנו - אתה נכנס לבידוד. כשלא מנסים לפתור בשום צורה את הבעיה - הבעיה גומרת אותך בסוף.

(אה וכן, תכניס משפט של תקיפה אישית ולא רלוונטית).

דווקא השב"כ ואמ"ן טענו בדיוק ההיפך ואף יותר גרוע ומחבלים עצורים שנחקרו מאז צוק איתן איששו את זה.

נכשל במאבק הבינ"ל מול איראן. נכשל במדיניות ביטחון טווח ארוך - רק טקטיקה, אין אסטרטגיה. נכשל במדיניות הכלכלית. נכשל אחד גדול. ביבי הביתה.

לא מסכים איתך בכלום חוץ משתי המילים האחרונות אך מסיבות שונות לגמרי.

הוא בהחלט אחד משרי התחבורה טובים ביותר שידעה מדינת ישראל אם לא הטוב ביותר.

קח את הקרשים שלך וכיו"ב

לחשוב זה תמיד טוב אבל קשה לי להאמין שאפשר לעשות משהו כל זמן שהחמאס שם.

אתה באמת חושב שזה ראוי שראש ממשלה ינהיג מדינה לפי ״קשה לי להאמין״?

אתה ואני בתור אזרחים זה בסדר, אבל ראש ממשלה?

שלא יכנס אפילו ישיבה אחת בנושא? לחקור את העניין שלטענתו הוא החשוב והמכריע ביותר בחיי אזרחי המדינה, ולבדוק האם יש פתרון?

כאילו הוא לא קרא מילה אחת מעבר למשפט הראשון בתגובה הזו. 4 שנים לא הייתה ישיבה אחת שעוסקת באסטרטגיה לגבי עזה והוא אומר לי לחשוב זה תמיד טוב. לך תבנה מדינה. בנט עשה טוב לשכבות החלשות כמו שאני עשיתי טוב לקייט אפטון אתמול בלילה. לא קרה.

ראיון שהיה בגלי צהל עם אחד שאני לא זוכר את שמו שעבד במל"ל. בכלל, ראיון מטלטל. אני קראתי את התמליל שלו בבלוג של רביב דרוקר, מאמין שעדיין ניתן למצוא את זה.

בינתיים בפייסבוק, מירי רגב מצאה את האשם האמיתי במצב בגבעת עמל - אלה לא הטייקונים ולא השלטונות הנוכחיים. אז מי? צדקתם - מפא"י! מפא"י שלא פיצתה אותם על כך שלא גירשה אותם.

כל ניסיונותיי לגשר בין תושבי גבעת עמל, עיריית תל אביב, היזמים והמדינה - לא צלחו, הבוקר החל פינוי תושבי גבעת עמל.

במהלך השנה האחרונה קיימתי מספר דיונים ופגישות שעסקו בסוגיית גבעת עמל. כמו כן, קדמתי הצעת חוק בנושא.
לצערי, החלטת בית משפט לפנות את התושבים מבלי שקיבלו דיור חלופי היא החלטה כואבת.
ההסכם להשאיר את תושבי גבעת עמל ללא פיצוי הולם ודיור חלופי התקבלה בשנת 1961 על ידי מפלגת מפא״י שהייתה בשלטון.
אז לא דאגה מפלגת העבודה לשכבות החלשות בדיוק כמו היום.

בגין עלה לשלטון לתקן את העיוותים שהשאירה אחריה מפא״י, עיוותים אותם אנו מנסים לתקן עד היום.
ברגע שבית המשפט הכריע ונתן פסיקתו, הכנסת איננה יכולה לשנות את המצב הנוכחי אלא רק לנסות ולהשפיע על מצבים דומים בעתיד .
תושבי גבעת עמל אני אוהבת אתכם.

https://www.facebook.com/miri.regev.il/photos/a.144769145619909.31260.118410851589072/731287593634725/?type=1

אם האשם אכן מפא"י, חבל שהליכוד לא בשלטון מאז נגיד 1977, אחרת הוא עוד היה מספיק לתקן ב-35 שנים שברובן היה בשלטון את מה שמפא"י עשו ב-19 שנים.

בבחירות הבאות היא תאשים את ארגון ההגנה בבעיות בארץ, ואחר כך את השלטונות העותמאניים.

לא צריך לנקות את מפא"י מאשמה בעניין הזה. החטא הקדמון הוא לגמרי שלהם. אבל כמובן שהיה מספיק מה לעשות כדי לתקן את זה.