Jump to content

סקר בחירות לכנסת ה-20 - דצמבר 2014

Omer

265 members have voted

1. 1. למי אתם מתכוונים להצביע בבחירות?

• אין לי זכות הצבעה - אבל אני אוהב להצביע בסקרים
      4
    • הליכוד
      38
    • הבית היהודי
      83
    • העבודה (הרצוג ולבני)
      67
    • ש"ס
      3
    • יהדות התורה
      1
    • ישראל ביתנו
      6
    • מרצ
      17
    • חד"ש
      3
    • אחר
      6
    • עדיין לא יודע
      18
    • לא מתכוון להצביע
      10
    • יש עתיד - יאיר לפיד
      46
    • כחלון
      21
    • התנועה הליברלית החדשה (עלה ירוק)
      11

Recommended Posts

כל הפואנטה היא שככל שאחוזי ההצבעה יהיו נמוכים יותר ככה הפוליטיקאים יבינו שהם איבדו את אמון העם ואולי, אולי הם יחליטו לעשות כמה דברים בשביל להתחיל להחזיר את אמון העם במערכת הפוליטית, לא מבקש הרבה, נתחיל בקטן ונמשיך בגדול.

כל הפואנטה היא שככל שאחוזי ההצבעה יהיו נמוכים יותר ככה הפוליטיקאים יבינו שהם איבדו את אמון העם ואולי, אולי הם יחליטו לעשות כמה דברים בשביל להתחיל להחזיר את אמון העם במערכת הפוליטית, לא מבקש הרבה, נתחיל בקטן ונמשיך בגדול.

אני בספק עד כמה פוליטיקאי שהרגע נבחר להנהיג או שהסיעה שלו גרפה הרבה מנדטים והוא חוגג עוצר ומהרהר באחוזי ההצבעה. זה כמו שתגיד שכדורגלנים שהקבוצה שלהם משחקת חרא יראו שכמות הקהל יורדת ויתחילו להתאמץ יותר בגלל זה.

הפוך גוטה, הפוך.

אחוזי הצבעה נמוכים יותר עוזרים ללא מעט גורמים לצבור יותר ויותר כח.

אין להם שום אינטרס להעלות את אחוז ההצבעה.

הרי לפיד, כחלון, ואולי גם לבני הם הצבעות מחאה. לציבור נמאס מכל הפוליטיקה הרגילה, אז הם מצביעים להם. לרבים זה גם להצביע להם או לא להצביע בכלל.

יש להם אינטרס להחזיר את אמון העם בהם ספציפית, אבל לא במערכת כולה. אם יש אמון במערכת, אין טעם בהצבעת מחאה.

אם יהיו אחוזי הצבעה מאוד נמוכים וייכנסו המון מפלגות שלא נכנסו מעולם, איזה אינטרס יש להם לפעול להעלאת אחוז ההצבעה? כדי שהם לא ייכנסו בהמשך לכנסת?

הכל נקבע לפי האם זה יביא להם עוד מנדטים או לא. אחוז ההצבעה לא רלוונטי להם.

סתם, דוגמא מהבחירות הקודמות - הייתה יוזמה של התאחדות הסטודנטים לאפשר לסטודנטים להצביע באזור הלימודים שלהם (מתוך ידיעה שמעטים הסטודנטים ששינו את כתובת המגורים שלהם). הביאו גם הצעה מפורטת וישימה לאיך לבצע את זה. אלא שאז התפרסמו סקרים שהראו למי סטודנטים מתכוננים להצביע, וראו שיש תמיכה גדולה בעולם האקדמי לשמאל. מכיוון שמדובר בהחלטה של משרד הפנים, ומי שהחזיר במשרד היה הליכוד, התנערו מיידית מהרעיון הזה וביטלו אותו.

(ולמען ההגינות והאיזון, הסיבה שאזרחים שנמצאים בחו״ל לא יכולים להצביע בשגרירויות כמו במדינות אחרות היא בגלל מצב דומה הפוך ששלטון שמאל בעבר החליטו בגלל אחוזי תמיכה גבוהים במפלגות ימין).

יש גם הרבה קומוניסטים שמצביעים מרצ

. נו ברור כל מי שהצביע פה מרצ זה בעצם אוהדי הפועל שנכנסים לפורום פה...איזה ילד אתה באמא שלי

תגידו עוצמה לישראל מתמודדת לבחירות או שהם התמזגו עם מישהו כדי לעבור את אחוז החסימה?

הם החליפו את השם לעוצמה יהודית, יש דיבורים שהם יתאחדו עם אלי ישי שפרש מש״ס ואורי אריאל שפרש מהבית היהודי לא בטוח שזה יצא לפועל.

. נו ברור כל מי שהצביע פה מרצ זה בעצם אוהדי הפועל שנכנסים לפורום פה...איזה ילד אתה באמא שלי

אני לא נוהג להגיב לתגובה של מכוונת אלי, מכיוון שהוא רשם את זה לי, תרשה לי להסביר.

זה שהוא אמר שהם קומניסטים, לא אומר שהוא התכוון לאוהדי הפועל, איך הגעת לזה בדיוק?

א. הוא כן.

ב. לחשוב שמישהו קומוניסט יצביע מרצ מגוחך כמו לחשוב שגורי אלפי יצביע לכהנא.

ג. אחלה ביבי שבעולם, אני בטוח שתושבי עוטף עזה היום חגגו את האזעקה שהם אכלו בצהריים. העיקר שיש שקט בקיסריה.

אני לא נוהג להגיב לתגובה של מכוונת אלי, מכיוון שהוא רשם את זה לי, תרשה לי להסביר.

זה שהוא אמר שהם קומניסטים, לא אומר שהוא התכוון לאוהדי הפועל, איך הגעת לזה בדיוק?

כן הוא התכוון לאוהדי הפועל אלא למי? יש פה מפלגות קומוניסטיות? מרצ ועבודה קומוניסטיות?

תתפלא הקומניסטים היום זה לא כמו מה שהיה פה פעם, אין כבר לנינסטים, וגם חד"ש שהיא מפלגה קומניסטית לכל הדעות, היא לא בעד החלת הקומניזם על המדינה, וכן תתפלא הוא צודק, אמנם קומניסטים אמיתיים אמורים להצביע חד"ש, אבל יש גם כאלה שיצביעו מר"צ שזה קצת ימינה מהמפלגה, אז ההשוואה עם גורי אלפי גרועה מאוד, ההבדל בין המפלגות שמר"צ זה שמאל קיצוני, וחד"ש זה שמאל עוד יותר קיצוני, משהו כמו האיחוד הלאומי ימין קיצוני, והמפלגה של בן ארי (כהנאיסטים) עוד יותר קיצונית.

עזוב אנשים פה במדינה יצאו מכלל שליטה, ביבי ביבי ביבי, כל הרוע שבעולם, לא הגזמתם, יש פה בעיות במדינה שצריך לפתור ביטחוניות, כלכליות, ועוד ועוד.

אבל לא הייתי רוצה לראות את בוז'י בתור ראש ממשלה אפילו לא כניסוי, וביבי הוא כרגע האלטרנטיבה היחידה ולא סתם אלא עד שיגיע משיח בן דוד, לא ראה אף אחד אחר מתאים יותר!

נו באמת? 2 מערכות מול החמאס שלא הובילו לכלום. מי אחראי לזה? סבתא שלי? היא כבר בקבר- אפשר להפסיק להאשים אותה.

כל דבר הוא אלטרנטיבה לכלום שמנהל כרגע את המדינה.

אלו היו שיקולים מול החמאס, אני לא חושב שהכל היה בסדר, ואין ספק שדברים היו צריכים לעשות אחרת.

מספיק לראות באיזה שכונה אנחנו חיים, ומה קורה עם השכנים שלנו סביב, בשביל להבין שיכול להיות פה הרבה יותר גרוע.

ואי אפשר גם לקחת את כל הדברים שנעשו בשנים האחרונות במדינה, יש הרבה מה לשפר, וזה בסדר גמור.

איזה נזק כבר בוזי וציפי יכולים לעשות יותר משביבי עשה לנו כבר וואלה אפשר לתת להם שנה שנתיים ניסיון ומקסימום מעיפים אותם מהשלטון..אין לנו כבר מה להפסיד

איזה נזק הגברת הזאת מסוגלת לעשות, אוי אוי איזה נזק, פשע אוסלו יהיה קטן על זה, יש לך מושג איזה לחץ אדיר מופעל על ביבי בסוגייה הזאת, אף אחד אחר לא מסוגל לעמוד בזה, וציפי אם ההגה יהיה בידיים שלה יהיה פה כאוס.

ותסלח לי יש הרבה אנשים שלא מוכנים לנסות, ובטח ובטח לא שמדובר בחיי אדם, וואלה יופי ננסה, כאילו זה משחק ילדים.

מצחיק, כי אתה מציג את זה כאילו ביבי הוא לא כישלון חרוץ.

אומרים שהשמאל עוצם עיניים....זה לא מסתדר לוגית כשאתה מציג את ביבי כמשהו סביר.

יכול להיות שאני טועה אבל איך שאני רואה את זה בוזיציפי היחידים שיכולים לגרום לעולם לרדת לנו מהחיים לפחות באופן זמני לכמה שנים בחיזוק אופוזיציה חזקה מהימין ובזמן הזה לא להתחייב לויתורים הקשים

ג. אחלה ביבי שבעולם, אני בטוח שתושבי עוטף עזה היום חגגו את האזעקה שהם אכלו בצהריים. העיקר שיש שקט בקיסריה.

כי כידוע אם שלי יחימוביץ' היתה ראש הממשלה המדינה היתה עוברת לשווייץ, נכון?