Jump to content

סקר בחירות לכנסת ה-20 - דצמבר 2014

Omer

265 members have voted

1. 1. למי אתם מתכוונים להצביע בבחירות?

• אין לי זכות הצבעה - אבל אני אוהב להצביע בסקרים
      4
    • הליכוד
      38
    • הבית היהודי
      83
    • העבודה (הרצוג ולבני)
      67
    • ש"ס
      3
    • יהדות התורה
      1
    • ישראל ביתנו
      6
    • מרצ
      17
    • חד"ש
      3
    • אחר
      6
    • עדיין לא יודע
      18
    • לא מתכוון להצביע
      10
    • יש עתיד - יאיר לפיד
      46
    • כחלון
      21
    • התנועה הליברלית החדשה (עלה ירוק)
      11

Recommended Posts

כן, רק שבבחירות הקודמות זה באמת היה עניין של השקפת עולם ועכשיו זה כבר עניין של ביצועים והישגים. עקבת אחרי החכים של המפלגה הזו? או שכמו שתמיר אמר, אתה יכול למנות דברים שהם עשו?

בבחירות הקודמות השטות הייתה שזו מפלגת רבנים, הולכים למדינת הלכה ואורית סטרוק אוכלת ילדים פלשתינאים קטנים

בבחרות הנוכחיות השטות התורנית היא שחברי המפלגה לא עשו כלום בשנתיים האחרונות

די, די כבר עם תסמונת שטוקהולם המחורבנת הזו. הבנאדם מנותק, יושב לו במגדל השן, אוכל גלידת פיסטוק ב-10,0000 שקל, קיבל 3 (!!!!) הזדמנויות להיות ראש ממשלה. הוא מכהן הכי הרבה זמן ברצף מאז בן גוריון. למה שניתן לו עוד הזדמנות? מה הוא עשה כדי להרוויח אותה? מה השתפר פה ב-5 השנים האחרונות? האם ה"ניסיון" וה"ידע" הבטחוני שלו שיפרו את מצבנו? האם המצב הבטחוני טוב יותר? האם ה"נסיון" וה"ידע" הכלכלי שלו שיפרו את מצבנו? האם המצב הכלכלי טוב יותר? הוא טוב בלכתוב ספרים ובלנאום נאומים. יכול להיות סופר מצוין. שיעזוב את הממשלה שלנו, וכמה שיותר מהר. לביבי יש שלושה טיקטים: "במקומות אחרים הרבה יותר גרוע", "יש לי קול בס ומבטא טוב באנגלית", "דאעש דאעש איראן דאעש איראן סוריה דאעש". נמאס לי משלושתם. במה עוד יפחידו אותנו? הצבא הירדני עומד עלינו לכלותינו? העיראקים על הגדרות? חייזרים? נמאס מהפחדות. אני רוצה קצת תקווה, זה הכל.

תן לי להסביר לך משהו. מבחינה כלכלית ישראל היא לא אי מבודד משאר העולם. אם אתה חושב שכל העולם יהיה במיתון קשה ורק אצלנו המצב ישתפר אז נכונה לך אכזבה. אנחנו לא סין הגדולה. אנחנו כולה מדינה קיקיונית שכלכלתה היא בגדר עלה נידף עם הרוח העולמית. המגמה העולמית היא זו שתשפר את כלכלת ישראל ולא אף אחד שתוכל להצביע לו.

תן לי להסביר לך משהו. מבחינה כלכלית ישראל היא לא אי מבודד משאר העולם. אם אתה חושב שכל העולם יהיה במיתון קשה ורק אצלנו המצב ישתפר אז נכונה לך אכזבה. אנחנו לא סין הגדולה. אנחנו כולה מדינה קיקיונית שכלכלתה היא בגדר עלה נידף עם הרוח העולמית. המגמה העולמית היא זו שתשפר את כלכלת ישראל ולא אף אחד שתוכל להצביע לו.

איך לדעתך יהיה פה אם יהיה חרם מאירופה (או חס וחלילה גם מארה״ב) ?

1. זה לא לגמרי נכון. כלומר, זה בוודאי נכון שכלכלית ישראל תלויה מאוד בכלכלה העולמית, אבל זה לא מייתר את הצורך במדיניות כלכלית שיכולה להשפיע על המשק.

2. אני לא מדבר על היות המשק בצמיחה, האטה או מיתון אלא על החלוקה מחדש של ההכנסות וחלוקת העושר בחברה.

הבנאדם לא עשה כלום (כלום!) בשלוש קדנציות. יש עוררין על המנהיגות שלו - הוא לא מנהיג בשקל. הדבר היחיד שביבי טוב בו הוא נאומים, וגם בזה הוא נחלש בקדנציה האחרונה. אין לי בעיה למנות אותו לנואם הראשי של מדינת ישראל באו"ם, ושכל היום יעבוד על הרטוריקה של הנאום שלו - רק שאת התוכן יכתיב לו מישהו שאשכרה מנסה לשנות משהו.

עשה גם עשה. אני לא מחסידיו של ראש הממשלה, אבל בשביל המצביע הימני (ובכלל) הוא עשה כמה דברים.

א. הוא עומד בלחצים אדירים מצד האמריקאים בכל הקשור להתיישבות יהודים בארץ ישראל. הוא אומנם גם מקפיא את הבנייה בארץ בחודשים האחרונים, אבל ספק אם היה פה ראש ממשלה מאז שמיר שעמד בלחצים האדירים שהממשל האמריקאי הפעיל ומפעיל. השבוע יהיה כנראה עוד סבב ללחץ הזה מצידם.

ב. כל עוד מדינת ישראל (וזה רחב יותר מראש ממשלה) לא רוצה לכבוש את עזה על כל המשמעויות של זה, הניהול שלו בצוק איתן היה בגדר הסביר. אי אפשר להכריע את הטרור משם אם לא נשלוט שם בשטח, ואת זה כנראה חלקים נרחבים במדינה ובצמרת הביטחונית לא רוצים כרגע.

ג. הממשלה בראשותו מקדמת כמה דברים טובים (ארדן היה טוב מאוד בסביבה בזמנו, כץ בתחבורה מקדם את הרכבת מירושלים לת"א ב-25 דקות דרך מנהרות והשיטפון של המסתננים נעצר).

ד. הכלכלה פה בוודאי טעונה שיפור, אבל היא בגדול יציבה, בטח שלוקחים בחשבון את האתגרים שהסביבה הישראלית מתמודדת איתה.

גם צריך להזכיר שביבי כשר אוצר בשורת התוצאה היה טוב. מה לעשות שאת האוצר בקדנציה האחרונה לא הוביל איש מפלגתו.

ה. כנגד כל העולם פעל יפה בנושא הגרעין האיראני והרבה בזכותו הנושא מטופל ברמה כזאת או אחרת.

עכשיו, בוא נזכר מה עשו ברק (ממשלה שהתפוצצה מהר, אינתיפאדה שפרצה ומוכנות למסור שטחי ענק במו"מ עם המחבל ערפאת שאפילו את זה הוא דחה), שרון (ראוי להערכה על חומת מגן, כישלון אדיר באסון התנתקות) ואולמרט (מלחמת לבנון השנייה) - ונחשוב אם ביבי באמת אסון על.

אגב, תכניסו ללקסיקון את המונח החדש שהליכוד לוקח לבחירות הקרובות - דאע"ש.

מכיוון שמאז אוסלו הימין מזהיר ומזהיר והשמאל עסוק בלזלזל, אף על פי שלצערנו הדברים קורים, אני במקומך לא הייתי רץ לעשות את זה שוב.

זלזלתם שבאוסלו טענו שזה יוביל לירי טילים על אשקלון,

זלזלתם באוסלו שטענו שהרובים שהשמאל נתן בהסכם למחבלים יופנו כלפי יהודים,

זלזלתם במו"מ עם סוריה שרציתם לתת את הגולן, והיום כולנו יכולים לדמיין מה יהיה קורה עם הגולן היה בידם סוריות עם כל ארגוני הטרור שרצים שם,

זלזלתם בהתנתקות שהזהירו שהיא תחזק את הטרור.

אז כן, גם דאע"ש ייתכן ובעתיד יהיו מסוכנים בתרחישים כאלה או אחרים. טוב שלא האשמתם את ביבי בזה שהוא ממציא ומדמיין את האיומים האלה.

שוהם, מה לדעתך היה קורה ללא ההתנתקות?

אני ממש לא בטוח שהקביעה שלך שההתנתקות היא אסון היא כל כך נכונה. בסך הכל אי אפשר לדעת מה היה קורה אפילו לא בסבירות בינונית.

שוהם, מה לדעתך היה קורה ללא ההתנתקות?

אני ממש לא בטוח שהקביעה שלך שההתנתקות היא אסון היא כל כך נכונה. בסך הכל אי אפשר לדעת מה היה קורה אפילו לא בסבירות בינונית.

אני מסכים שאי אפשר לדעת מה היה קורה. אנחנו יכולים לדעת מה היה.

היו לישובים שם בעיקר בשנים האחרונות חיים ביטחונים לא קלים בכלל מול הטרור שהופנה אליהם, אבל לא היתה מדינת חמאס שמאיימת על כל מדינת ישראל, היתה לנו אחיזה ביטחונית קריטית בציר פילדלפי, חמאס לא היה בשלטון כי למדנו אותם שטרור לא משתלם. יצאנו משם. הם הבינו שהטרור עובד. חמאס עלה לשלטון וההמשך ידוע.

אני לא חושב שקיים גורם ביטחוני היום שחושב שהתנתקות יצרה מציאות בטיחונית טובה יותר. כל כמה זמן מתעורר גורם חדש שלקח חלק ומכה על חטא.

זה רק מהשבוע.

http://www.srugim.co.il/100333-%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%A3-%D7%92%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%9B%D7%94%D7%9F-%D7%97%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%9F-%D7%92%D7%95%D7%A9-%D7%A7%D7%98%D7%99%D7%A3-%D7%94%D7%99%D7%94-%D7%93%D7%91%D7%A8

די, די כבר עם תסמונת שטוקהולם המחורבנת הזו. הבנאדם מנותק, יושב לו במגדל השן, אוכל גלידת פיסטוק ב-10,0000 שקל, קיבל 3 (!!!!) הזדמנויות להיות ראש ממשלה. הוא מכהן הכי הרבה זמן ברצף מאז בן גוריון. למה שניתן לו עוד הזדמנות? מה הוא עשה כדי להרוויח אותה? מה השתפר פה ב-5 השנים האחרונות? האם ה"ניסיון" וה"ידע" הבטחוני שלו שיפרו את מצבנו? האם המצב הבטחוני טוב יותר? האם ה"נסיון" וה"ידע" הכלכלי שלו שיפרו את מצבנו? האם המצב הכלכלי טוב יותר? הוא טוב בלכתוב ספרים ובלנאום נאומים. יכול להיות סופר מצוין. שיעזוב את הממשלה שלנו, וכמה שיותר מהר. לביבי יש שלושה טיקטים: "במקומות אחרים הרבה יותר גרוע", "יש לי קול בס ומבטא טוב באנגלית", "דאעש דאעש איראן דאעש איראן סוריה דאעש". נמאס לי משלושתם. במה עוד יפחידו אותנו? הצבא הירדני עומד עלינו לכלותינו? העיראקים על הגדרות? חייזרים? נמאס מהפחדות. אני רוצה קצת תקווה, זה הכל.

א. לגבי השאלה בסוף, בלי להיכנס בכלל לשאלה האם הוא הבן אדם המתאים לטפל בזה או לא, אז חיזבאללה שבכל רגע עלול לפתוח חזית שתכלול מנהרות, טילים ומה לא, והשטחים שבכל שניה יכולים לבעור ולהצמיח לך פה אינתיפאדת ענק הם איומים מספיק מפחידים ורציניים בכדי שהעניין הבטחוני יהיה בראש מעיניי.

ב. זו ממש לא תסמונת שטוקלהום. זו פשוט חשיבה קצת יותר עמוקה מאשר "כולם מושחטים אז אני אצביע כחלון", "ביבי דואג רק לעשירים אז יאללה לפיד".

ביבי כביכול ניצח את הבחירות האחרונות אבל למעשה הוא הפסיד.

הוא היה מסורס וחלש ונאלץ לשבת עם שותפים לא טבעיים אשר ניסו בכל כוחם לטרפד את הדרך אותה הוא ניסה להתוות.

ככה קואליציה וממשלה פשוט לא יכולות להתנהל.

יאיר השיג את מבוקשו- הוא קיבל את תיק האוצר והחרדים זזו לאופוזיציה, והנה הוא פתאום ראה שלייצר שוויון קצת יותר קשה מלדבר על שוויון.

אני חושב, שצריך לתת פעם אחת לליכוד ולביבי לנצח כמו שצריך, מבלי שהוא נאלץ להתכופף והלכנע לאינטרסים נוגדים כדי להישאר בשלטון.

א. לגבי השאלה בסוף, בלי להיכנס בכלל לשאלה האם הוא הבן אדם המתאים לטפל בזה או לא, אז חיזבאללה שבכל רגע עלול לפתוח חזית שתכלול מנהרות, טילים ומה לא, והשטחים שבכל שניה יכולים לבעור ולהצמיח לך פה אינתיפאדת ענק הם איומים מספיק מפחידים ורציניים בכדי שהעניין הבטחוני יהיה בראש מעיניי.

מה הממשלה הקודמת עשתה בעניין המנהרות? בצפון או בדרום.

מה ביבי עשה כל כך טוב ב״עניין הבטחוני״ בכל שנותיו בשלטון?

יש לי שאלה לאנשים שמצביעים לבית היהודי.

בהנחה שאתם לא גרים בהתנחלויות, איזה אינטרס יש לכם להצביע לבנט? אין לכם בעיה עם זה שישקיעו את כספי המסים שלכם בהתנחלויות, יתגרו בעולם ויביאו לעוד חרמות על ישראל?

באמת שאני לא מבין את ההגיון הזה, הוא קנה אותכם עם הססמה האינפנטילית של "האחי" או עם ההתנהלות המביכה שלו "במבצע צוק איתן"?

הנה זועבי הגיע לשאול שאלות עם פאנצ'.

יש לי שאלה לכל מי שמצביע עבודה ושמאלה, בהנחה שאתם גרים במדינת ישראל ואתם רוצים להמשיך להתקיים כאן מה האינטרס שלכם להמשיך להצביע למפלגות הללו שיום יבוא והם יחריבו את המדינה שלנו?

הערה: אולי קצת הגזמתי עם העבודה מאחר והיא הפכה למפלגה של ליכודניקים כמו לבני.

באופן אישי יש סיכוי מסוים שאצביע לכחלון, כל עוד הסקרים ימשיכו להחמיא לבית היהודי אני אשאיר את הקול שלי שם.

עשה גם עשה. אני לא מחסידיו של ראש הממשלה, אבל בשביל המצביע הימני (ובכלל) הוא עשה כמה דברים.

א. הוא עומד בלחצים אדירים מצד האמריקאים בכל הקשור להתיישבות יהודים בארץ ישראל. הוא אומנם גם מקפיא את הבנייה בארץ בחודשים האחרונים, אבל ספק אם היה פה ראש ממשלה מאז שמיר שעמד בלחצים האדירים שהממשל האמריקאי הפעיל ומפעיל. השבוע יהיה כנראה עוד סבב ללחץ הזה מצידם.

ב. כל עוד מדינת ישראל (וזה רחב יותר מראש ממשלה) לא רוצה לכבוש את עזה על כל המשמעויות של זה, הניהול שלו בצוק איתן היה בגדר הסביר. אי אפשר להכריע את הטרור משם אם לא נשלוט שם בשטח, ואת זה כנראה חלקים נרחבים במדינה ובצמרת הביטחונית לא רוצים כרגע.

ג. הממשלה בראשותו מקדמת כמה דברים טובים (ארדן היה טוב מאוד בסביבה בזמנו, כץ בתחבורה מקדם את הרכבת מירושלים לת"א ב-25 דקות דרך מנהרות והשיטפון של המסתננים נעצר).

ד. הכלכלה פה בוודאי טעונה שיפור, אבל היא בגדול יציבה, בטח שלוקחים בחשבון את האתגרים שהסביבה הישראלית מתמודדת איתה.

גם צריך להזכיר שביבי כשר אוצר בשורת התוצאה היה טוב. מה לעשות שאת האוצר בקדנציה האחרונה לא הוביל איש מפלגתו.

ה. כנגד כל העולם פעל יפה בנושא הגרעין האיראני והרבה בזכותו הנושא מטופל ברמה כזאת או אחרת.

א. צודק, הוא החריב כל חלקת אדמה טובה עם הממשל האמריקאי בשביל לדאוג לבניה של עוד כמה יחידות דיור במקום שיחידות דיור לא באמת נחוצות בו (שלא כמו בחלקים אחרים של המדינה). גאון הדור. הוא בכלל בעד להחזיר עטרה ליושנה ולמחוק את יחסי ישראל-ארה"ב כמו בימים הטובים של לפני 50 שנה.

ב. בטח סביר. ביבי חזק מול החמאס - כל אזור הדרום כבר לא. לך תגיד לכל תושבי עוטף עזה שהמצב שלהם נהדר מול החמאס. וכשאני אומר עוטף עזה אני מתכוון גם לנתיבות, אופקים וב"ש - שהפעם הבאה שהם יחטפו זה עניין של זמן. 50 ימים של סבב שאשכרה לא הביאו לכלום. נאדה. גורנישט.

ג. אם בניית הרכבת לירושליים זה הכי הרבה שהצלחת לגרד (וגם זה אני לא בטוח בכלל שכץ יזם) - אז אתה עושה עבודה נהדרת בשבילי. תודה ביבי על שדרוג הקו בין תל אביב לירושליים, זה הדבר הכי חשוב שהיה לנו בחיים כיום.

ד. אל תעוות את המציאות. את הכלכלה הוביל מישהו ממפלגתו (ע"ע הכלבלב שטייניץ) בצורה כושלת למדי. ביבי ראה שיש לו תפוח אדמה לוהט וזרק אותו על לפיד. לפיד בטח לא דרדר את הכלכלה שלנו לאחור, וגם אם נניח וכן - ביבי בתור ראש ממשלה היה צריך לפטר אותו אם הוא חשב אחרת. תרצה או לא תרצה, הוא ניהל את המדינה והאחריות היא עליו. ללפיד אין לי באמת טענות על שלפחות ניסה ולא ברח מאחריות.

ה. אירן. דאע"ש. חמאס. חמאס. אירן. דאע"ש. אירן. דאע"ש. חמאס. כן בטח.

לא יתכן שאנשים מציגים כאן נתונים ועובדות המצביעות על עשייה מסוימת, ואז יבואו אחרים ויבטלו את זה ככה בקלילות.

השמאל כאן מצפה למהפכה בכל התנהלות מדינת ישראל בקלילות, זה פשוט מדהים הניתוק הזה מהמציאות. לא לוקחים בחשבון שום דבר שקורה בדרך ולא לוקחים בחשבון השלכות פוטנציאליות.

הכי מוציאות אותי מדעתי יציאות כמו של תמירי - "שינוי חלוקת העושר". גם כי לא חשוב מי עשיר אלא חשוב כמה עני מי שעני, וגם כי פשוט חסרה ההבנה שזה לא דבר שאפשר בהכרח ליצור ממשלתית וגם אם כן מדובר בתהליך ארוך מאוד.

תמירי, באמת שאין לי כוח לחפור פה. אבל בוא אני יגלה לך סוד, גם הצד הימני רוצה תקווה. אבל יש רצוי ויש מצוי. רצוי זה באמת תקווה לשינוי ולעתיד טוב כלכלית וביטחונית. ומצוי זה שאתה מדינה קטנה וחלשה צבאית, נרדפת ושנואה, עם הכי הרבה טילים שמכוונים אליה בעולם, באזור הכי נפיץ בעולם, עם מדינה סמוכה שמצהירה בריש גלי על רצונה להשמיד אותנו וגם מתקרבת בצעדי ענק ליכולת כזו ועם אויב שחי בתוכנו. סה לה וי, לדבר על שינוי זה מופרך... בוא נתחיל משלא יהיה שינוי לרעתנו.

לגבי עניין הביטחון,באמת שאף אחד מאיתנו לא יכול למתוח ביקורת על ההחלטות של ההנהגה מכיון שאין לנו עשירית מהידע והנתונים שמוצגים לפניהם,על כל החלטה ביטחונית יש שיקול דעת כבד יחד עם עם השב"כ והרבה גורמים,תפסיקו להפיל כישלונות ביטחוניים על ההנהגה וגם הצלחות זה ממש לא משחק מחשב ועובד כמו שרוב האנשים מזיינים תמוח ו חושבים.

איזה עלוב היה המופע של לבני במצב האומה. כמו אחרונת הטוקבקיסטים.

בהתחשב בזה שהיא הופיעה בתכנית קומית זה היה פחות נורא ממה שעושים מזה. להגיד שהיא קראה לו אפס וזבל זה קצת להוציא מההקשר, זה היה חלק מבדיחות.

בהתחשב בזה שהיא הופיעה בתכנית קומית זה היה פחות נורא ממה שעושים מזה. להגיד שהיא קראה לו אפס וזבל זה קצת להוציא מההקשר, זה היה חלק מבדיחות.

אני לא מסכים איתך.

יש גבול מסוים בעיניי, והוא שנבחר ציבור לא אמור לדבר כך על אחרים, גם אם זו תכנית קומית.

ציפי לבני לא קומיקאית ולא שחקנית, אפילו שהיא התארחה בתכנית סאטירה. היא מועמדת להיות ראש ממשלה, נבחרת ציבור כבר לא מעט שנים. מצטער, אני לא חושב שמנהיגי המדינה שלי צריכים לדבר ככה, גם אם ם בתכנית הומור.

לפני כמה ימים בוז'י הופיע בערוץ 2, ותקשיבו לי טוב, אם בן אדם עם כריזמה של מדפסת יהיה פה ראש ממשלה ברוטציה עם אישה שאין לי יותר מדי מה להוסיף עליה אז מצבנו רע.

אני לא מסכים איתך.

יש גבול מסוים בעיניי, והוא שנבחר ציבור לא אמור לדבר כך על אחרים, גם אם זו תכנית קומית.

ציפי לבני לא קומיקאית ולא שחקנית, אפילו שהיא התארחה בתכנית סאטירה. היא מועמדת להיות ראש ממשלה, נבחרת ציבור כבר לא מעט שנים. מצטער, אני לא חושב שמנהיגי המדינה שלי צריכים לדבר ככה, גם אם ם בתכנית הומור.

לפחות זה נאמר בתכנית סאטירה ולא בראיון עיתונאי כמו אצל אלקין. מה גם התגובה של כץ לא בדיוק מכובדת. כולם אותו חרא, ההתחסדות ההדדית הזו פאתטית.

לפחות זה נאמר בתכנית סאטירה ולא בראיון עיתונאי כמו אצל אלקין. מה גם התגובה של כץ לא בדיוק מכובדת. כולם אותו חרא, ההתחסדות ההדדית הזו פאתטית.

לא מעניינת אותי האכסניה שבה זה נאמר. זה גרוע באותה מידה בין אם אמרת את זה במצב האומה ובין אם אמרת את זה בפגוש את העיתונות בעיניי.

מותר לבקר ואפשר לעשות את זה בחריפות. להגיד אפס וזבל, אפילו שזה בדיחה על נבחר ציבור אחר זה נמוך ועלוב מאוד בעיניי כשמדובר בנבחר ציבור שאומר זאת.

לא מעניינת אותי האכסניה שבה זה נאמר. זה גרוע באותה מידה בין אם אמרת את זה במצב האומה ובין אם אמרת את זה בפגוש את העיתונות בעיניי.

מותר לבקר ואפשר לעשות את זה בחריפות. להגיד אפס וזבל, אפילו שזה בדיחה על נבחר ציבור אחר זה נמוך ועלוב מאוד בעיניי כשמדובר בנבחר ציבור שאומר זאת.

סבבה, אבל הנקודה שכולם עושים את זה, מהימין והשמאל, להתמקד במישהו ספציפי בתקופת הבחירות בשם הטעם הטוב זה קצת דמגוגי.

סבבה, אבל הנקודה שכולם עושים את זה, מהימין והשמאל, להתמקד במישהו ספציפי בתקופת הבחירות בשם הטעם הטוב זה קצת דמגוגי.

אני חייב לומר שאני באמת לא זוכר מתי בפעם האחרונה שמעתי ח"כ/שר מכנה יריב פוליטי שלו אפס/זבל/אימפוטנט בוואריציה זו או אחרת .

זה משהו ממש לא שכיח.