Jump to content

סקר בחירות לכנסת ה-20 - דצמבר 2014

Omer

265 members have voted

1. 1. למי אתם מתכוונים להצביע בבחירות?

• אין לי זכות הצבעה - אבל אני אוהב להצביע בסקרים
      4
    • הליכוד
      38
    • הבית היהודי
      83
    • העבודה (הרצוג ולבני)
      67
    • ש"ס
      3
    • יהדות התורה
      1
    • ישראל ביתנו
      6
    • מרצ
      17
    • חד"ש
      3
    • אחר
      6
    • עדיין לא יודע
      18
    • לא מתכוון להצביע
      10
    • יש עתיד - יאיר לפיד
      46
    • כחלון
      21
    • התנועה הליברלית החדשה (עלה ירוק)
      11

Recommended Posts

מת לדעת אם אנשים שמצביעים לבית היהודי יודעים למה הם מצביעים חוץ מבנט ושקד

מת לדעת אם אנשים שמצביעים לבית היהודי מסוגלים למנות 3 דברים טובים שהמפלגה הזו עשתה בקדנציה הזו (שלא כוללים הדלפות מהקבינט תוך כדי יציאה על ביבי במהלך צוק איתן)

לא עברנו על הסיפור הזה בבחירות הקודמות?

ברור שיש אנשים בבית היהודי שלא תואמים את השקפת עולמי, אבל אני מניח שזה ככה אצל כל אחד במפלגה שלה הוא יצביע.

כן, רק שבבחירות הקודמות זה באמת היה עניין של השקפת עולם ועכשיו זה כבר עניין של ביצועים והישגים. עקבת אחרי החכים של המפלגה הזו? או שכמו שתמיר אמר, אתה יכול למנות דברים שהם עשו?

שתי אופציות:

1. אוהדי מכבי לא כאלה ימניים כמו שחשבנו.

2. אלה באמת הולכות להיות בחירות שלא קשורות לימין או שמאל והרוב הולכים לבחור לפי מי שישפר את המצב סוציו אקונומי במדינה.

שני הדברים נכונים.

לפחות בפורום מאז ומתמיד בסקרים היה די שוויון פה, עם נטייה לאן שרוב העם הולך, עוד בתקופת ההתנתקות.

יובל, הוספתי בשבילך, למרות שכדאי שתדע שהם יותר קפיטליסטים מביבי, שלידם נראה כמו קרל מרקס. תקרא את המצע שלהם. יש להם עוד דברים חוץ מלגליזציה, ואם אנשים היו קוראים אותם אני בטוח שהם היו הרבה פחות פופולריים מהכמה קולות שהם כן מקבלים. זאת אשכרה מפלגה שמנסה לעבור את אחוז החסימה כי מבחינתה מדינת ישראל סוציאליסטית מדי.

אגב, הבוננזה הכלכלית של הגז בישראל שהרבה אנשים בנו עליה לפתור את הבעיות הכלכליות של המדינה, הולכת ומתעמעמת.

אם מחירי הנפט ימשיכו לרדת קיים סיכוי טוב שבכלל לא יהיה כדאי להפעיל את מתקני הגז ועשרות מיליארדי שקלים שכנראה נכנסו בחישובים עתידיים יהפכו ללא רלוונטים.

הלכתי עם ביבי בבחירות האחרונות אבל אני באמת לא רואה איך הוא תורם ועוזר לאזרח. ביבי הוא דמות שמשדר ביטחון, שאפשר לסמוך עליו והרבה נשבים בקסמיו. אני גם לא מאמין ללפיד שהוא יוביל מהלכים גדולים לטובת האזרח. יש מצב שאני אתן את הקול שלי לכחלון, הבן אדם הרשים אותי מאוד. נכון שרוב ההשפעות והפעולות שלו היו על תחומים שיותר קל לבצע בהם רפורמות, אבל זה נראה שלבן אדם באמת איכפת ושהוא לא מונע משום אינטרס או קירבה לאיזה בעל הון. אם רוצים לראות שינויים בשטח ולא רק דיבורים לפי דעתי צריך לתמוך בכחלון ושיתחיל לצבור כוח.

אגב, הבוננזה הכלכלית של הגז בישראל שהרבה אנשים בנו עליה לפתור את הבעיות הכלכליות של המדינה, הולכת ומתעמעמת.

אם מחירי הנפט ימשיכו לרדת קיים סיכוי טוב שבכלל לא יהיה כדאי להפעיל את מתקני הגז ועשרות מיליארדי שקלים שכנראה נכנסו בחישובים עתידיים יהפכו ללא רלוונטים.

מקור?

מקור?

http://www.themarker.com/markets/1.2509047#למשל.

מן הסתם אי אפשר לחזות את מחירי הנפט כי מדובר בעניין פוליטי יותר מאשר היצע וביקוש, אבל כבר עכשיו ברור שאי אפשר להסתמך על הסכומים שדיברו עליהם בהתחלה.

ואתה באמת מוכן לקבל עוד כמה ח"כים שיתרכזו בלהחמיר את המצב הכלכלי כי הם בעד לגליזציה (בזה גם פייגלין תומך)? בכלל, מאז שהתנועה הליברלית הצטרפה מה שנשאר זה בעיקר השם. עלה ירוק המקורית תמכה בזכויות הפרט אבל היתה די שמאל. עכשיו הם מתרכזים בעיקר בכלכלה. הם משדרים ומעלים לסדר היום תמיכה ב"שוק חופשי" לגמרי, משהו שאף פעם לא היה פופולרי בחברה הישראלית וחבל מאוד אם יתחיל עכשיו - ועוד דווקא עכשיו.

יש מגמה של דה-קרימינליזציה בעולם, במדינות בארצות הברית ובאירופה זה כבר חוקי בפועל. בסוף גם יגיע לפה. אין מצב שאני אצביע למישהו שיתמוך בהתלהמות של בעלי ההון נגד ההסתדרות וארגוני עובדים כי הוא בעד שאקנה חשיש באופן חוקי. אני מעדיף שיישאר לא חוקי ושיעלו את שכר המינימום.

בשורה התחתונה ההצבעות של הרשימה הליברלית בנושאי כלכלה יהיו הרבה יותר משמעותיות מהצבעות בנושא קנאביס. אם אנחנו רוצים ממשל חברתי יותר ומנסים לגייס 61 לשם כך, המנדטים שלהם לא יהיו בצד שלנו.

אם סיסמא של מפלגה זה רק לא ביבי, אז כמה הם באמת יכולים להיות טובים יותר? לא הייתי מצביע להם עד שהם לא יפרטו באמת איך הם יכולים להוות לו אלטרנטיבה ומה שהם בנתיים לא עושים

היי, זה נקרא מצע. כל מפלגה במדינה פרסמה אחד כזה לפני הבחירות האחרונות - כולן יעשו זאת שוב במידה ולא פורסם עדיין. ביבי לא.

חוץ מזה..."ביבי חזק מול חמאס". הנה, סלוגן עם אמירה. היי, הנה גם סלוגן עם אפס אחיזה במציאות. ובמילים אחרות - מה סלוגן משנה בדיוק?

מתן, שאני אבין, אתה מזלזל בבן אדם שנבחר לראשות הממשלה בלי מצע? אתה יודע איזה הישג אדיר זה?

הוא מזלזל בבן אדם שמזלזל במפלגה שמזלזלת בבן אדם שמזלזל בבוחרים שלו והוא עדיין רה"מ

אנשים לא מבינים את החשיבות של להצביע ביבי,

לא מבינים שכל קול אחר יהיה פשוט בזבוז.

לצערי זה נראה שההתפלגות בין המפלגות השונות תביא לאותה תוצאה, רק אולי עם שינויים קוסמטיים שבהחלט לא מצדיקים מערכת בחירות של מיליארדי שקלים.

אנחנו שוב נתבוסס באותה ביצה של הסחטנות, האינטרסנטיות והחוסר יציבות. בין אם זה יבוא מהצד של החרדים ובין אם זה יבוא מהצד השני דוגמת לפיד ולבני.

ביבי הוא מנהיג לכל הדעות, הוא עושה לא מעט טעויות אבל בניגוד לאלטרנטיבות,אין שמץ של ספק במנהיגות שלו, ובנסיון שלו.

אסור לשכוח שבקדנציה הקודמת שלו חל המשבר הכלכלי העולמי הגדול.

יוון קרסה, איטליה התדרדרה, בספרד אחוזי אבטלה אסטרונומיים! מדובר פה באימפריות בקנה מידה אירופאי ועולמי! וראו זה פלא, לעומתן מדינת ישראל עם כל הבעיות, ועם ענף תיירות שאני באמת בספק גדול שהיקפו מהווה עשירית מההיקף במדינות אלה, נשארה עם הראש מעל המים.

נכון,הרבה פחות נוח לחיות פה, לעיתים זה מאוד קשה, אבל זה בכלל לא מובן מאליו שמדינת ישראל שורדת את כל הטלטלות האלה.

לפיד וכחלון מרעננים, אבל במדינה עם כל כך הרבה בעיות ביטחון ומצב כל כך מורכב,זה פשוט חוסר אחריות לתת את הקול לאנשים חסרי נסיון, ידע, ואג'דה בטחונית.

חייבים לתת לביבי עוד הזדמנות. כשהוא לא מסורס,כשהוא עם השותפים הטבעיים,ועם ממשל אמריקני אוהד ושפוי יותר, אניבטוח שהכל ייראה שונה.

כל הצבעה שהיא לא ליכוד, תביא לאותה גברת בשינוי אדרת (מינוס 2 מיליארד שקל), ולמערכת בחירות נוספת בעוד שנתיים וחצי.

לצערי זה נראה שההתפלגות בין המפלגות השונות תביא לאותה תוצאה, רק אולי עם שינויים קוסמטיים שבהחלט לא מצדיקים מערכת בחירות של מיליארדי שקלים.

אנחנו שוב נתבוסס באותה ביצה של הסחטנות, האינטרסנטיות והחוסר יציבות. בין אם זה יבוא מהצד של החרדים ובין אם זה יבוא מהצד השני דוגמת לפיד ולבני.

ביבי הוא מנהיג לכל הדעות, הוא עושה לא מעט טעויות אבל בניגוד לאלטרנטיבות,אין שמץ של ספק במנהיגות שלו, ובנסיון שלו.

יוון קרסה, איטליה התדרדרה, בספרד אחוזי אבטלה אסטרונומיים! מדובר פה באימפריות בקנה מידה אירופאי ועולמי! וראו זה פלא, לעומתן מדינת ישראל עם כל הבעיות, ועם ענף תיירות שאני באמת בספק גדול שהיקפו מהווה עשירית מההיקף במדינות אלה, נשארה עם הראש מעל המים.

נכון,הרבה פחות נוח לחיות פה, לעיתים זה מאוד קשה, אבל זה בכלל לא מובן מאליו שמדינת ישראל שורדת את כל הטלטלות האלה.

לפיד וכחלון מרעננים, אבל במדינה עם כל כך הרבה בעיות ביטחון ומצב כל כך מורכב,זה פשוט חוסר אחריות לתת את הקול לאנשים חסרי נסיון, ידע, ואג'דה בטחונית.

חייבים לתת לביבי עוד הזדמנות. כשהוא לא מסורס,כשהוא עם השותפים הטבעיים,ועם ממשל אמריקני אוהד ושפוי יותר, אניבטוח שהכל ייראה שונה.

כל הצבעה שהיא לא ליכוד, תביא לאותה גברת בשינוי אדרת (מינוס 2 מיליארד שקל), ולמערכת בחירות נוספת בעוד שנתיים וחצי.

הבנאדם לא עשה כלום (כלום!) בשלוש קדנציות. יש עוררין על המנהיגות שלו - הוא לא מנהיג בשקל. הדבר היחיד שביבי טוב בו הוא נאומים, וגם בזה הוא נחלש בקדנציה האחרונה. אין לי בעיה למנות אותו לנואם הראשי של מדינת ישראל באו"ם, ושכל היום יעבוד על הרטוריקה של הנאום שלו - רק שאת התוכן יכתיב לו מישהו שאשכרה מנסה לשנות משהו.

אגב, תכניסו ללקסיקון את המונח החדש שהליכוד לוקח לבחירות הקרובות - דאע"ש.

די, די כבר עם תסמונת שטוקהולם המחורבנת הזו. הבנאדם מנותק, יושב לו במגדל השן, אוכל גלידת פיסטוק ב-10,0000 שקל, קיבל 3 (!!!!) הזדמנויות להיות ראש ממשלה. הוא מכהן הכי הרבה זמן ברצף מאז בן גוריון. למה שניתן לו עוד הזדמנות? מה הוא עשה כדי להרוויח אותה? מה השתפר פה ב-5 השנים האחרונות? האם ה"ניסיון" וה"ידע" הבטחוני שלו שיפרו את מצבנו? האם המצב הבטחוני טוב יותר? האם ה"נסיון" וה"ידע" הכלכלי שלו שיפרו את מצבנו? האם המצב הכלכלי טוב יותר? הוא טוב בלכתוב ספרים ובלנאום נאומים. יכול להיות סופר מצוין. שיעזוב את הממשלה שלנו, וכמה שיותר מהר. לביבי יש שלושה טיקטים: "במקומות אחרים הרבה יותר גרוע", "יש לי קול בס ומבטא טוב באנגלית", "דאעש דאעש איראן דאעש איראן סוריה דאעש". נמאס לי משלושתם. במה עוד יפחידו אותנו? הצבא הירדני עומד עלינו לכלותינו? העיראקים על הגדרות? חייזרים? נמאס מהפחדות. אני רוצה קצת תקווה, זה הכל.

עייפנו ומאסנו בהפחדות ונבואות זעם. ראינו בצוק איתן את ״מר. בטחון״, את זה גם בוז׳י יכול לעשות. בשביל לא לעשות כלום לא צריך ניסיון.

מבחינתי אני מצביע לא בעד מפלגה, אלא נגד ביבי, למפלגה שלפי הסקרים תהיה האלטרנטיבה(כרגע זו העבודה). בחירה אנטי פרסונלית נטו. הגיע הזמן להעיף את המלך המדושן.

אם גם ככה כולם אותו חרא לפחות נחליף תקליט מנאומי הפחד המאוסים שלו.

שיכנעת אותי.

אני שם מח"ל בקלפי.

:sleep: