Jump to content

סקר בחירות לכנסת ה-20 - דצמבר 2014

Omer

265 members have voted

1. 1. למי אתם מתכוונים להצביע בבחירות?

• אין לי זכות הצבעה - אבל אני אוהב להצביע בסקרים
      4
    • הליכוד
      38
    • הבית היהודי
      83
    • העבודה (הרצוג ולבני)
      67
    • ש"ס
      3
    • יהדות התורה
      1
    • ישראל ביתנו
      6
    • מרצ
      17
    • חד"ש
      3
    • אחר
      6
    • עדיין לא יודע
      18
    • לא מתכוון להצביע
      10
    • יש עתיד - יאיר לפיד
      46
    • כחלון
      21
    • התנועה הליברלית החדשה (עלה ירוק)
      11

Recommended Posts

בבחירות הקודמות הצבעתי לבן ארי כי לא היה אף אחד אחר וגם כי היה איזשהו רגע שהאמנתי שיצליח לעבור את אחוז החסימה.

הפעם זה ברור שהקולות אליו ילכו לפח,שיחבור כבר לישי ויוני שטבון ויחסוך לי את ההתלבטות הקלפי.

בבחירות הקודמות הצבעתי לבן ארי כי לא היה אף אחד אחר וגם כי היה איזשהו רגע שהאמנתי שיצליח לעבור את אחוז החסימה.

הפעם זה ברור שהקולות אליו ילכו לפח,שיחבור כבר לישי ויוני שטבון ויחסוך לי את ההתלבטות הקלפי.

הם עוד לא חברו אפילו למפלגת התקווה, אתה רוצה שהם יחברו לאלי ישי.

למרות שיש הרבה דיבורים, והרבה ניסיונת בנושא זה בינתיים לא נושא פרי, כנראה כי הם רחוקים מדי, לצורך העניין אין לי ספק שאלי ישי הוא יהיה חלק חשוב מהממשלה של נתניהו, ובן ארי כמו שכבר דנו בנושא...

ישי לא רוצה את בן ארי הוא חושב שהוא יכול לעבור את אחוז החסימה לבד, מה שהוא לא מבין שאם לא הוא עובר הוא זורק 5-6 מנדטים של הימין לפח.

האמת שאני לא בארץ כבר כמה חודשים ולא עוקב, מה הדיבור ישי מסוגל לעבור לבד את אחוז החסימה?

רוב הסקרים מראים שהוא לא עובר, לדעתי אם הוא לא מתאחד עם בן ארי אין לו סיכוי לעבור את אחוז החסימה, זה הבעיה ישי לא רוצה להתאחד, בן ארי אמר בכמה ראיונות שאין לו בעיה לחבור לישי.

מה גם שלא נשאר הרבה זמן יש רק עוד שבוע להגיש את הרשימות והאיחוד לא נראה באופק.

מה שחשוב לאלי ישי זה קודם כל להבטיח את המקום שלו בכנסת, לכן ברגע שיתקרב הדד ליין ישכחו כל "האידואולגיות" ונראה איחוד עם בן ארי,שמבחינתו יבוא בריצה..

לא ככה?

מה שחשוב לאלי ישי זה קודם כל להבטיח את המקום שלו בכנסת, לכן ברגע שיתקרב הדד ליין ישכחו כל "האידואולגיות" ונראה איחוד עם בן ארי,שמבחינתו יבוא בריצה..

לא ככה?

אני לא יודע מה עובר לאלי ישי במוח אבל אני מקווה שיעשה את הבחירה הנכונה.

מה שכן, אחוז החסימה הגבוה יחסית, גורם למפלגות מוזרות כאלה ואחרות לא להתמודד, ולמפלגות עם כוח קטן לחשוב מיליון פעם לפני שהם רצים.

אז כנראה שהרשימות הערביות יחד עם חד"ש הערבית קומניסטית ירוצו במשותף.

יש גישושים בין עוצמה יהודית של בן ארי לבין אלי ישי, ושמעתי גם על בדיקה של חיים אמסלם (שבבחירות הקודמות הביא משהו כמו מנדט וחצי ולא עבר כמובן את אחוז החסימה) לבין שאול מופז.

כמו כן תמיד יכולות להיות הפתעות של הרגע אחרון כמו איחוד בין ביבי לבנט, למרות שיש מספיק סיבות שה לא יקרה, ויש כמובן הרבה מפלגות מדף שמוכנות לכל דורש.

מכביסט 26 בכלל הפתעת אותי שאתה ימני, ובאמת טיפ באהבה מכל הלב: אין שום תכלית בלהיות ימני מחמד, ולנסות למצוא חן בכוח בעיני שמאלנים, להצטדק ולהיכנס למלכודת שלהם שלהסביר קשקושים על למה אתה לא גזען על זה שאתה רוצה לגרש מהארץ כל מי שתומך בחמאס בזמן שהוא יורה על ישראלים במקלטים טילים, זאת הייתה הטעות הכי גדולה של הימין מאז ומתמיד שכשהוא עולה לשלטון הוא מתחיל להתיפיף לי בעיני שמאלנים כדי שאלה יתנו לו גושפנקא שהוא בסדר ולא פשיסט, תאמין לי הם הדיקטטורים הכי גדולים ומאז ומתמיד הימין הוא הליברלי,,,תחשוב על זה

לא מבין למה העובדה שאני מפריד בין ספורט לפוליטיקה גרמה לך לחשוב שאני שמאלני, נו מילא.

אני חושב שבנט מייצג בדיוק את הימין שאומר מה שהוא חושב, לא מתנצל, אבל בא מאהבה.

מציע לך להשפיע באמת על מה שקורה פה ולא לתת לאחרים להחליט בשבילך (קול שלא עבר את אחוז החסימה חסר כל משמעות) ואם יהיו הרבה מפלגות ימין שלא יעברו אותו זאת בהחלט תהיה מכה אנושה לימין.

בבחירות האלה יותר מתמיד צריך להיות חכם ולא צודק.

את הנזקים שממשלות השמאל עשו בעשרים שנה האחרונות נתקשה לתקן. אם תקום ממשלת בוזי לבני תוך שנתיים יהיה הסכם גרוע שגם ילדינו ישלמו את המחיר.

מתי, בעצם, ניסינו את זה? בהתנתקות לא נתנו שטחים תמורת שום דבר, אלא נסגו משטח וקיוו לטוב ללא שום מו"מ עם הצד השני

אבל רגע, הם הרי רוצים שנחזור לקווי 67 ואז יהיה מזרח תיכון חדש, לא?

אז הנה, נתנו להם. חינם בלי כסף, בלי מו"מ, חסכנו להם "לשלם" - קחו בחינם. ההגיון לא אומר שמאותו רגע שהם קיבלו מתנה כזאת הם היו צריכים לחבק אותנו?

ולמה התושבים בצפון עם פחדים עכשיו שחיזבאללה על הגדר?

הרי סיפרו לנו שביום שנצא מלבנון לא יהיה יותר איום מחיזבאללה, כי זהו, "יפסק הכיבוש".

אז למה חיזבאללה עוד מאיים על ישראל? כי מה שחיזבאללה בעצם רצה זה בסה"כ לשבת איתנו לכוס קפה במו"מ? לתת ולא רק לקבל?

כמה סמלי שרשמת לחתול שיפסיק לספר היסטוריה. ככה זה שהיסטוריה ועובדות לא מסתדרות עם האידיאולוגיה.

מדינה דו לאומית יהיה הסוף שלנו. הגיע הזמן להבין שיש פה 2 מליון אנשים שגם להם יש זכויות, וגם להם מותר לחיות חיים טובים כמונו, ולא יקרה כלום אם ניתן להם שטחים שלא מעניינים אף אחד חוץ מכמה הזויים שמחכים לאדם על חמור, ושנוכל לחיות בשקט, גם אנחנו וגם הם.

אז מתי נותנים להם את תל אביב, יפו, חיפה ולוד?

ה-2 מיליון ש"יש גם להם זכויות וגם להם מותר לחיות חיים טובים כמונו" ברמה העובדתית התעסקו ומתעסקים בלרצוח אותנו הרבה לפני שחזרנו לאותם חלקי ארץ ישראל שלא מעניינים אותך, אבל לפי הפחד של השמאל לתמוך בחוק של משאל עם במקרה שיהיה דיון מהותי על אותם מקומות, כנראה שהם מעניינים הרבה מאוד אנשים אחרים במדינה.

אז מתי נותנים להם את תל אביב, יפו, חיפה ולוד?

ה-2 מיליון ש"יש גם להם זכויות וגם להם מותר לחיות חיים טובים כמונו" ברמה העובדתית התעסקו ומתעסקים בלרצוח אותנו הרבה לפני שחזרנו לאותם חלקי ארץ ישראל שלא מעניינים אותך, אבל לפי הפחד של השמאל לתמוך בחוק של משאל עם במקרה שיהיה דיון מהותי על אותם מקומות, כנראה שהם מעניינים הרבה מאוד אנשים אחרים במדינה.

אין ספק שיש שם אנשים שהם רוצחים מתועבים, אבל אני בטוח שיש שם אנשים טובים שמגיע להם לחיות בכבוד. באותה מידה אני בטוח שאם המצב היה הפוך ואני ואתה היינו חסרי המזל שנולדים להיות במצבם, לא מן הנמנע שבסיטואציות מסוימות היינו גם פועלים בצורה דומה. מי שחושב שאנחנו יותר טובים רק כי אנחנו העם הנבחר או שקר כלשהו אחר, חושב מחשבות מסוכנות, שורה תחתונה כולנו בני אדם וצריכים ללמוד לחיות ביחד.

ואבהיר, זה שאמרתי שלא מן הנמנע שהיית פועל כמוהם לא בהכרח אומר אתה באופן, ובאופן כללי שום דבר לא מכוון כלפייך אישית, אבל אין לי ספק שיש מספיק אנשים בחברה שלנו עם פוטנציאל להיות מחבלים, והיו דברים מעולם.

בכל מקרה, באים עלינו מבחנים לטובה והדיון הזה כבד רצח, ובנוסף די מיותר כי נקבל עוד חודשיים את אותה הגברת אולי בשינוי אדרת (וגרעון של עוד שני מליון שקלים) ושום דבר לא ישתנה תכלס,אז פרשתי.

אין ספק שיש שם אנשים שהם רוצחים מתועבים, אבל אני בטוח שיש שם אנשים טובים שמגיע להם לחיות בכבוד. באותה מידה אני בטוח שאם המצב היה הפוך ואני ואתה היינו חסרי המזל שנולדים להיות במצבם, לא מן הנמנע שבסיטואציות מסוימות היינו גם פועלים בצורה דומה. מי שחושב שאנחנו יותר טובים רק כי אנחנו העם הנבחר או שקר כלשהו אחר, חושב מחשבות מסוכנות, שורה תחתונה כולנו בני אדם וצריכים ללמוד לחיות ביחד.

ואבהיר, זה שאמרתי שלא מן הנמנע שהיית פועל כמוהם לא בהכרח אומר אתה באופן, ובאופן כללי שום דבר לא מכוון כלפייך אישית, אבל אין לי ספק שיש מספיק אנשים בחברה שלנו עם פוטנציאל להיות מחבלים, והיו דברים מעולם.

בכל מקרה, באים עלינו מבחנים לטובה והדיון הזה כבד רצח, ובנוסף די מיותר כי נקבל עוד חודשיים את אותה הגברת אולי בשינוי אדרת (וגרעון של עוד שני מליון שקלים) ושום דבר לא ישתנה תכלס,אז פרשתי.

ברור שיש שם אנשים טובים. להבדיל אלף הבדלות גם בגרמניה הנאצית היו גרמנים טוב שהגנו על יהודים. אז? זה אומר שגרמניה לא רצחה יהודים?

הערבים/פלשתינים, ברמה העובדתית, כאומה, מתעסקים קרוב ל-90 שנה ברציחת יהודים. לא כבודדים, אלא כאומה וכמכלול - הכספים שהם מקבלים הולכים במטרה לשרת את המטרה הזאת. לא לחינוך ולא לבריאות.

"חסרי המזל שנולדים להיות במצבם"

- הם לא נולדו למצב הזה. הם הביאו אותו על עצמם.

בתרפ"ט לא היתה מדינה יהודית ולא צבא יהודי - הם היו עם הרוב המוחלט ומה שהם עשו זה לרצוח יהודים.

ב-48 אומות העולם הציעו את תוכנית החלוקה - הם בחרו כאומה, לא כיחידים לקום ולחסל את ישראל. זה נגמר בזה שהם הפסידו את יפו, לוד ועוד...

ב-67 הם שוב החליטו לקום ולחסל את ישראל - הם הפסידו את חברון, העיר העתיקה בירושלים ובית אל.

הם, ורק הם, בבחירה שלהם לפעול באלימות כנגד יהודים, הביאו על עצמם את המצב הזה.

הם נולדו כ"חזקים" - והביאו את עצמם לעמדת נחיתות.

ושום מילה שניתנו להם כמה הזדמנויות להקים מדינה בתנאים גדולים מבחינתם (ברק ואולמרט), אבל הם לא רצו.

השמאל מחזיק באמונת השלום בצורה עיוורת בסתירה מוחלטת למציאות ולהיגיון הבריא.

לא משנה מה תגיד למאמין לא יעזור.

הוא מסוגל לספר לך שבאירופה עוברים ממדינה למדינה בלי לעצור בגבול, וגם אם תסביר לו שמולנו לא עומדים השוודים אלא רוצחי ילדים ברברים (ומי שלא כזה אז הוא אחד שרואה בטרוריסטים גיבורי חופש) אז הוא יגיד לך שזה לא כולם, והוא צודק, זה רק 90 אחוז מהפלסטינים.

לך תעשה איתם שלום.

לא מבין למה העובדה שאני מפריד בין ספורט לפוליטיקה גרמה לך לחשוב שאני שמאלני, נו מילא.

אני חושב שבנט מייצג בדיוק את הימין שאומר מה שהוא חושב, לא מתנצל, אבל בא מאהבה.

מציע לך להשפיע באמת על מה שקורה פה ולא לתת לאחרים להחליט בשבילך (קול שלא עבר את אחוז החסימה חסר כל משמעות) ואם יהיו הרבה מפלגות ימין שלא יעברו אותו זאת בהחלט תהיה מכה אנושה לימין.

בבחירות האלה יותר מתמיד צריך להיות חכם ולא צודק.

את הנזקים שממשלות השמאל עשו בעשרים שנה האחרונות נתקשה לתקן. אם תקום ממשלת בוזי לבני תוך שנתיים יהיה הסכם גרוע שגם ילדינו ישלמו את המחיר.

אמרתי כבר פה בנושא, אני מחבב את בנט ומאחל לו המון בהצלחה בכלל כל הכבוד לו, אבל אני לא יכול לרמות את עצמי ולהצביע למי שרק לפני כמה שבועות אמר ש99.9% מהערבים בעלי ת.ז כחולה הם נאמנים, עם שקר וחוסר צדק כזה אני לא מוכן לחיות בשלום, כל חברי הכנסת הערבים תומכים במאבק נגד מדינת ישראל, ובזמן מלחמה היו בכל הישובים הערבים כמעט במדינת ישראל הפגנות תמיכה באוייב בהשתתפות עשרות אלפים, ולו אף לא הפגנה אחת של תמיכה בישראל, ככה שהנתון הזה הוא שקר מוחלט וניסיון נוסף לטאטא את הבעיה החמורה מכל הזאת מתחת לשטיח ועוד פעם שקר של יהיה בסדר, בזה חייבים לטפל ראשון לפני הכל, בשם ההיגיון בשם הביטחון ובשם הצדק.

אבל רגע, הם הרי רוצים שנחזור לקווי 67 ואז יהיה מזרח תיכון חדש, לא?

אז הנה, נתנו להם. חינם בלי כסף, בלי מו"מ, חסכנו להם "לשלם" - קחו בחינם. ההגיון לא אומר שמאותו רגע שהם קיבלו מתנה כזאת הם היו צריכים לחבק אותנו?

ולמה התושבים בצפון עם פחדים עכשיו שחיזבאללה על הגדר?

הרי סיפרו לנו שביום שנצא מלבנון לא יהיה יותר איום מחיזבאללה, כי זהו, "יפסק הכיבוש".

אז למה חיזבאללה עוד מאיים על ישראל? כי מה שחיזבאללה בעצם רצה זה בסה"כ לשבת איתנו לכוס קפה במו"מ? לתת ולא רק לקבל?

אני לא יודע מי זה "הם", אבל לא נתנו "להם" שום דבר. החברה הפלסטינית הטרוגנית בדיוק כמו זו שלנו. כשאתה מבצע נסיגות חד-צדדיות, מבלי לברר ולהבטיח את שליטתם של הגורמים המתונים בחברה הפלסטינית - אתה מתעורר עם חזבאללה וחמאס על הגדרות. ובכל זאת, ישנם גורמים לא אלימים בחברה הפלסטינית, שלא מעודדים טרור, ועלינו להכיר בהם ולרתום אותם לצידנו - דבר שבנימין "אבו מאזן מבצע פשעי מלחמה" נתניהו, נפתלי "רסיס בישבן" בנט ואביגדור "אבו מאזן אחראי לכל פיגוע" ליברמן מצטיינים בו. אין בי ציפייה למזרח תיכון חדש, אבל אין לי שום אינטרס לשמר את המזרח התיכון הישן. אנחנו משלמים מחיר כלכלי, חברתי, מדיני ומוסרי עצום על הסכסוך הזה, ואין לנו שום אינטרס להמשיך ולקיים את המצב הקיים ללא בחינה של האלטרנטיבות. דוקטרינת ההפחדה הזו פשטה רגל. הגיע הזמן להישיר מבט ולהבין שהשכנים שלנו לא ייעלמו גם אם נמשיך בכיבוש בעוד מאה שנה ושלא נגזר עלינו לחיות לעולם על חרבנו. לנסות ולעשות מו"מ אמיתי ובר-סמכא (ולא עם ראש ממשלה מודח). להילחם בטרור ולחתור לשלום הם לא הפכים, וההכרה בכך שבחברה הפלסטינית יש ארגוני טרור רצחניים ומתועבים צריכה לעודד אותנו לשיח עם הגורמים המתונים, ולא רק לגרום לעוד הקצנה והקצנה.

אמרתי כבר פה בנושא, אני מחבב את בנט ומאחל לו המון בהצלחה בכלל כל הכבוד לו, אבל אני לא יכול לרמות את עצמי ולהצביע למי שרק לפני כמה שבועות אמר ש99.9% מהערבים בעלי ת.ז כחולה הם נאמנים, עם שקר וחוסר צדק כזה אני לא מוכן לחיות בשלום, כל חברי הכנסת הערבים תומכים במאבק נגד מדינת ישראל, ובזמן מלחמה היו בכל הישובים הערבים כמעט במדינת ישראל הפגנות תמיכה באוייב בהשתתפות עשרות אלפים, ולו אף לא הפגנה אחת של תמיכה בישראל, ככה שהנתון הזה הוא שקר מוחלט וניסיון נוסף לטאטא את הבעיה החמורה מכל הזאת מתחת לשטיח ועוד פעם שקר של יהיה בסדר, בזה חייבים לטפל ראשון לפני הכל, בשם ההיגיון בשם הביטחון ובשם הצדק.

די ברור שזו אמירה לצורך בחירות. מבין שאתה לא חי איתה בני, אבל אם האפשרות מנגד היא להגביר את הסיכוי שתוקם ממשלת שמאל אני לא מבין את ההתעקשות

אני לא יודע מי זה "הם", אבל לא נתנו "להם" שום דבר. החברה הפלסטינית הטרוגנית בדיוק כמו זו שלנו. כשאתה מבצע נסיגות חד-צדדיות, מבלי לברר ולהבטיח את שליטתם של הגורמים המתונים בחברה הפלסטינית - אתה מתעורר עם חזבאללה וחמאס על הגדרות. ובכל זאת, ישנם גורמים לא אלימים בחברה הפלסטינית, שלא מעודדים טרור, ועלינו להכיר בהם ולרתום אותם לצידנו - דבר שבנימין "אבו מאזן מבצע פשעי מלחמה" נתניהו, נפתלי "רסיס בישבן" בנט ואביגדור "אבו מאזן אחראי לכל פיגוע" ליברמן מצטיינים בו. אין בי ציפייה למזרח תיכון חדש, אבל אין לי שום אינטרס לשמר את המזרח התיכון הישן. אנחנו משלמים מחיר כלכלי, חברתי, מדיני ומוסרי עצום על הסכסוך הזה, ואין לנו שום אינטרס להמשיך ולקיים את המצב הקיים ללא בחינה של האלטרנטיבות. דוקטרינת ההפחדה הזו פשטה רגל. הגיע הזמן להישיר מבט ולהבין שהשכנים שלנו לא ייעלמו גם אם נמשיך בכיבוש בעוד מאה שנה ושלא נגזר עלינו לחיות לעולם על חרבנו. לנסות ולעשות מו"מ אמיתי ובר-סמכא (ולא עם ראש ממשלה מודח). להילחם בטרור ולחתור לשלום הם לא הפכים, וההכרה בכך שבחברה הפלסטינית יש ארגוני טרור רצחניים ומתועבים צריכה לעודד אותנו לשיח עם הגורמים המתונים, ולא רק לגרום לעוד הקצנה והקצנה.

פחות

לי בעיקר מפריע שמתרצים את המלחמות והפיגועים ב"כיבוש", כאילו שלא רצו לטבוח בנו (וטבחו) גם לפני "הכיבוש".

עוצמה יהודית הזמינו סקר, ומסתבר שאם הם ירוצו יחד עם אלי ישי, הם יזכו ב-7 מנדטים, כרגע יש דיווחים על מגעים מתקדמים בין המפלגות, וכנראה שהייחוד הזה יצא לפועל, ומה שטוב בו שאלי ישי יכנס בוודאות לקואליציה אך ורק עם ביבי, לעומת זאת דרעי אם יהיה ניצחון מובהק לנתניהו הוא ייסחט אותו ויעשה שרירים אבל יכנס, ואם הוא יהיה לשון המאזניים אין לי ספק שהוא יעזור לבוז'י להרכיב ממשלה.

עוצמה יהודית הזמינו סקר, ומסתבר שאם הם ירוצו יחד עם אלי ישי, הם יזכו ב-7 מנדטים, כרגע יש דיווחים על מגעים מתקדמים בין המפלגות, וכנראה שהייחוד הזה יצא לפועל, ומה שטוב בו שאלי ישי יכנס בוודאות לקואליציה אך ורק עם ביבי, לעומת זאת דרעי אם יהיה ניצחון מובהק לנתניהו הוא ייסחט אותו ויעשה שרירים אבל יכנס, ואם הוא יהיה לשון המאזניים אין לי ספק שהוא יעזור לבוז'י להרכיב ממשלה.

תן לי לגלות לך סוד, בכל סקר שעצמה יהודית יזמינו כדי לשכנע מישהו לרוץ איתם, הם ישיגו תוצאות לא רעות ביחד איתו.

תן לי לגלות לך סוד, בכל סקר שעצמה יהודית יזמינו כדי לשכנע מישהו לרוץ איתם, הם ישיגו תוצאות לא רעות ביחד איתו.

יש מצב, בכל מקרה המו"מ בניהם לבין אלי ישי הוא האם להביא להם את מקום 4, או 5, מיכאל בן ארי מאוד רוצה לרוץ יחד איתם כי הוא יודע שיהיה לו ממש קשה לעבור את אחוז החסימה, שלא לומר בלתי אפשרי, לעומת זאת אלי ישי, מביע נכונות מהסיבה העיקרית בשביל הוציא מהאנשים את הפחד של אחוז החסימה, כי הוא יודע שברגע שיראו בכל הסקרים שהוא עובר באופן ברור את אחוז החסימה הוא יכול לגדול בעוד מנדט או שניים.

יש מצב, בכל מקרה המו"מ בניהם לבין אלי ישי הוא האם להביא להם את מקום 4, או 5, מיכאל בן ארי מאוד רוצה לרוץ יחד איתם כי הוא יודע שיהיה לו ממש קשה לעבור את אחוז החסימה, שלא לומר בלתי אפשרי, לעומת זאת אלי ישי, מביע נכונות מהסיבה העיקרית בשביל הוציא מהאנשים את הפחד של אחוז החסימה, כי הוא יודע שברגע שיראו בכל הסקרים שהוא עובר באופן ברור את אחוז החסימה הוא יכול לגדול בעוד מנדט או שניים.

במידה ויהיה איחוד כזה, תצביע להם? אתה דתי/מסורתי?