Jump to content

סקר בחירות לכנסת ה-20 - דצמבר 2014

Omer

265 members have voted

1. 1. למי אתם מתכוונים להצביע בבחירות?

• אין לי זכות הצבעה - אבל אני אוהב להצביע בסקרים
      4
    • הליכוד
      38
    • הבית היהודי
      83
    • העבודה (הרצוג ולבני)
      67
    • ש"ס
      3
    • יהדות התורה
      1
    • ישראל ביתנו
      6
    • מרצ
      17
    • חד"ש
      3
    • אחר
      6
    • עדיין לא יודע
      18
    • לא מתכוון להצביע
      10
    • יש עתיד - יאיר לפיד
      46
    • כחלון
      21
    • התנועה הליברלית החדשה (עלה ירוק)
      11

Recommended Posts

במידה ויהיה איחוד כזה, תצביע להם? אתה דתי/מסורתי?

לא, אני אישית כנראה לא יצביע להם אם הם יהיו כל אחד בנפרד, וגם אם הם יתאחדו, אני פשוט שמח שלא יזרקו לפח קולות של הימין, ואני סומך על אלי ישי שהוא נאמן לראש הממשלה, ולא כמו יו"ר ש"ס הנוכחי, שלמרות שרוב המצביעים שלו מזדהים עם הימין, אותו זה לא מעניין, מה שחשוב זה שאנשים יבינו שזה או ביבי, או בוז'י, וכל אחד יעשה את השיקולים שלו את מי הוא רוצה בתור ראש ממשלה זה הכל, כל מה שהתקשורת עכשיו עושה ומעלה מהאוב את פרשת ביבי טורס, ואת עוזרת הבית, רק מחזק עוד יותר את דעתי, שאסור שהם (השמאל) ינצחו!

אני יצביע להם, וכן אני דתי.. מה הפאונטה?

סתם, מעניין אותי לדעת אם יש אנשים חילוניים לגמרי שיצביעו להם ולשמוע ממישהו שהוא לא דתי/מסורתי הסברים למה.

ואנחנו (הם) ננצח, אם לא בבחירות הקרובות אז שבאלו שלאחריהן.

סתם, מעניין אותי לדעת אם יש אנשים חילוניים לגמרי שיצביעו להם ולשמוע ממישהו שהוא לא דתי/מסורתי הסברים למה.

ואנחנו (הם) ננצח, אם לא בבחירות הקרובות אז שבאלו שלאחריהן.

לאלי ישי אני מאמין שאין כל כך הרבה קהל של חילונים, לבן ארי דווקא יש לא מעט.

דתי זה מילה רחבה מאד.

גם של בן ארי רוב המצביעים באים עם זיקה כזאת או אחרת לדת, והאלה בלי זיקה לדת שמצביעים לבן ארי זה מעניין להם את הביצה האמצעית מה המצע של המפלגה בנושאים אחרים מאשר בטחון.

הרבה אנשים בשער 11 הצביעו לבן ארי, לא בהכרח דתיים.

ואני בכל מקרה ישמח אם הם יתאחדו עם ישי, רק על מנת שיהיה כאן לפי הסקרים גוש של בערך 20 מנדטים של הדתיים וזה בלי הבית היהודי (בן ארי-ישי, ש"ס, יהדות התורה)

אני גם חילוני ומצביע לבן ארי מסכים עם הדעות שלו יותר משל בנט

לפי העדכונים האחרונים אלי ישי מציע לבן ארי מקום 6, לדעתי זה חוצפה בבחירות הקודמות בן ארי הביא 70 אלף קולות, בלעדיו ישי לא יעבור אחוז חסימה, הוא חייב לתת לו מקום מובטח.

חוצפה וחזירות,חוץ מישי, אין ברשימה שלו מתומדד שמביא קולות כמו בן ארי.. אם לבסוף זה לא יקרה מקווה שישי ישאר עם הזין ביד בגלל העקשנות שלו.

אני לא יודע מי זה "הם", אבל לא נתנו "להם" שום דבר. החברה הפלסטינית הטרוגנית בדיוק כמו זו שלנו.

אז עכשיו אתה מציע שנעשה מאתיים הסכמי שלום עם חמלות/משפחות פלסטיניות?

להם זה לערבים. גם חמאס וגם פתח טוענים שהם רוצים גבולות 67. זה מה שקרה בעזה שפנינו את גוש קטיף. נתנו להם, לחמאס ולפתח, עד הסנטימטר האחרון שהם רצו שם - למה הם ממשיכים לירות על עוטף עזה ויישובי הדרום?

כשאתה מבצע נסיגות חד-צדדיות, מבלי לברר ולהבטיח את שליטתם של הגורמים המתונים בחברה הפלסטינית - אתה מתעורר עם חזבאללה וחמאס על הגדרות.

אבל זה אתם, השמאל (!!!) שתמך בהתנתקות (מהלך חד צדדי) ובזכותו היא קרתה!!!

ממשלת העבודה הרי קפצה אז בזמנו לממשלה כדי להבטיח שהתוכנית תעבור שראתה ששרון רציני, מרצ תמכה מבחוץ ושמעון פרס דאג לסגור את הסיעות הערביות שלא יצביעו נגד, אלא ימנעו.

אם מהלך חד צדדי זה אסון - למה תמכתם בזה?

ואיך אפשר להבטיח מי ישלוט אצל הפלסטינים? אתה רואה קצת מה קורה בעולם הערבי? מישהו יכל להבטיח שמובארק ישלוט לנצח במצרים והאחים המוסלמים לא יעלו בזמנו? משטר אסד? לוב?

אז נגיד שהיינו מסכמים עם איזה גורם מתון (איך קוראים לו?) שהוא ישלוט בעזה - מה היה מונע מחמאס להשתלט?

הרי פתח שלט בזמנו בעזה וזה ממש ממש לא הפריע לחמאס לירות בזמנו על גוש קטיף.

ישנם גורמים לא אלימים בחברה הפלסטינית, שלא מעודדים טרור, ועלינו להכיר בהם ולרתום אותם לצידנו - דבר שבנימין "אבו מאזן מבצע פשעי מלחמה" נתניהו, נפתלי "רסיס בישבן" בנט ואביגדור "אבו מאזן אחראי לכל פיגוע" ליברמן מצטיינים בו. .

לזכותה של ציפי לבני יאמר שהיא בכל חור (לרבות אתמול בערוץ 2) לא מסתירה את העבודה שמי שפיצץ את המו"מ בשנה האחרונה היה אבו מאזן שברח.

זה אותו אבו מאזן שברח מאולמרט שהציע לו הצעות מטורפות.

איך הייתם קוראים לראש ממשלת ישראל שממן ותומך כלכלית ברוצחי ערבים ושבטלויזיה הממשלתית שלו מחנכים בתוכנית הילדים והנוער איך לרצוח ערבים?

נעים להכיר, זה בהפוך אבו מאזן. זה מתון?

דוקטרינת ההפחדה הזו פשטה רגל.

הגיע הזמן שתפסיק עם ההתנשאות ולחשוב שאנחנו איזה אידיוטים. אי אפשר להתעלם מבעיות ולהגיד "הפחדה" (והכי מצחיק, ששניה אחרי השמאל מפחיד אותנו שאם נמשיך ככה יהיה בידוד בינלאומי אף על פי שמעצמות החזקות בעולם רק מחזקות את הקשרים עם ישראל).

באוסלו שהזהירו אותכם שהיציאה מעזה תוביל לירי קטיושות על אשקלון קראתם לנו "פחדני השלום".

בלבנון אמרתם שאם נצא משם אז לחיזבאללה לא תהיה יותר מטרה כי הוא יקבל מה שהוא רוצה - יש לך ד"ש מהחיילים שבצפון הערב.

בהתנתקות שהזהירו שזה פרס לטרור - אמרתם שזה יביא לשקט ולביטחון ולחיזוק הלגטימציה של ישראל להגן על עצמה. בשטח מצב הביטחון בדרום חמור ביותר ולישראל אין שום לגטימציה להגן עליה כי כל הגנה היא "פשע מלחמה".

מאיפה הבושה הזאת לא להסתכל קצת קצת במבחן התוצאה?

אין קצת צניעות אחרי שעשיתם ניסויים על בני אדם, יהודים וערבים כאחד, ורק הובלתם ליותר בעיות?

היום הגעתי למסקנה חשובה - לא חשוב מי יבחר החרא ישאר אותו חרא.

ובגלל זה אני הולך להצביע לעלה ירוק - לפחות שיעשו לי את החרא קצת זול.

חושב שכל מי שמעשן ושלא מצביע עלה ירוק הוא מטומטם. נמאס לחיות בפחד, נמאס לשלם מלא כסף.

היום הגעתי למסקנה חשובה - לא חשוב מי יבחר החרא ישאר אותו חרא.

ובגלל זה אני הולך להצביע לעלה ירוק - לפחות שיעשו לי את החרא קצת זול.

חושב שכל מי שמעשן ושלא מצביע עלה ירוק הוא מטומטם. נמאס לחיות בפחד, נמאס לשלם מלא כסף.

עוד קול שהלך לפח.

הכל כבר נענה בעבר, הרי הויכוח הזה נעשה בשביל השואו. אבו מאזן לא ברח מאולמרט, הוא קיבל הצעה פיקטיבית מראש ממשלה מודח ואמר "תחזור אליי אחרי הבחירות". ההתנתקות הפחיתה באופן דרמטי את ההרוגים הישראלים כתוצאה מטרור מרצועת עזה (75% פחות הרוגים, או אם תרצה - מאות משפחות שלא הפכו לשכולות בזכותה) וזה על אף ששוב, אין לי שום עניין להגן עליה. ההתנתקות היא הליך בעייתי שהימין יזם והשמאל תמך בו, אבל איכשהו השמאל אשם באופן בלעדי, באופן מפתיע. לא פלא שמירי רגב מאשימה את מפא"י בפינוי גבעת עמל. כרגיל, למעשה, הימין הוגה, יוזם ומבצע והשמאל אשם, כמה נוח. אבו מאזן מחנך לטרור (באמת, יש לך את זה ביותר שחוק?) והוא עדיין טוב, שקול ומתון יותר מכל פרטנר אחר שהיה כאן. אבל מעבר לזה, אין לכל זה טעם. הרי אתה חושב שיש רק "הם" אחד, "הערבים" אז אין באמת טעם. הים אותו הים והערבים אותם ערבים. קחו אותנו לשם, לעתיד המלהיב הזה. יש תקווה.

ובכל זאת, חשוב לציין - עד כמה שאנחנו נהנים להעלות זכרונות מאוסלו היפה, הבחירות הן לא על זה. דוקטרינת הביטחון של ישראל לא תשתנה בעקבות הבחירות האלה. הרצוג ולבני הם לא חנין וגלאון וביבי הוא לא בנט ולא בן ארי. הם לא מציעים מוצר שונה במיוחד. ישראל כנראה תמשיך לצאת למבצע צבאי כל שנתיים, אם זה משמח אותך. השאלות שבאמת מעניין לשאול הן האם נצליח להתקיים בכבוד כדי להגיע לשם. או מה חושבת הציונות, ששאפה להקים כאן חברת מופת סולידרית והמחנה ה"לאומי" תפס איזה מונופול בלתי מוסבר עליה, על אי השוויון ההולך ומחריף (התיקו של קרית שמונה בדיוק העלה אותנו למקום ראשון ב-OECD). או האם מסוגל יהיה יום אחד אזרח לחיות כשווה בארצו, יהודי, נוצרי, דרוזי ואפילו מוסלמי. להתחתן כשווה בין שווים, לנסוע לבקר משפחה בשבת גם אם הוא לא יכול להרשות לעצמו להחזיק מכונית. אבל כן, אוסלו, ערפאת, אבו מאזן, אוסלו. טקטיקה טובה.

חחחחחחחח אלי אוחנה ישוריין בבית היהודי

img]http://rotter.net/User_files/forum/54c692716fe8e1341.jpg[/img]

במספר 11 ...

יש לפחות מנדט אוהדי בית"ר שיעברו מש"ס/ ליכוד לבנט בגללו

מדינה בהפרעה ובפשיטת רגל, לפחות נפטרנו ממאמן נבחרת שמבחינתו טקטיקה זה שמקטיקה

לפחות לא נשמע אותו יותר בערוץ הספורט.

כבר ביציע הוא היה פוליטיקאי, דיבר הרבה בלי לומר כלום תוך כסת״ח מכל הכיוונים.

הכל כבר נענה בעבר, הרי הויכוח הזה נעשה בשביל השואו. אבו מאזן לא ברח מאולמרט, הוא קיבל הצעה פיקטיבית מראש ממשלה מודח ואמר "תחזור אליי אחרי הבחירות". ההתנתקות הפחיתה באופן דרמטי את ההרוגים הישראלים כתוצאה מטרור מרצועת עזה (75% פחות הרוגים, או אם תרצה - מאות משפחות שלא הפכו לשכולות בזכותה) וזה על אף ששוב, אין לי שום עניין להגן עליה. ההתנתקות היא הליך בעייתי שהימין יזם והשמאל תמך בו, אבל איכשהו השמאל אשם באופן בלעדי, באופן מפתיע. לא פלא שמירי רגב מאשימה את מפא"י בפינוי גבעת עמל. כרגיל, למעשה, הימין הוגה, יוזם ומבצע והשמאל אשם, כמה נוח. אבו מאזן מחנך לטרור (באמת, יש לך את זה ביותר שחוק?) והוא עדיין טוב, שקול ומתון יותר מכל פרטנר אחר שהיה כאן. אבל מעבר לזה, אין לכל זה טעם. הרי אתה חושב שיש רק "הם" אחד, "הערבים" אז אין באמת טעם. הים אותו הים והערבים אותם ערבים. קחו אותנו לשם, לעתיד המלהיב הזה. יש תקווה.

ובכל זאת, חשוב לציין - עד כמה שאנחנו נהנים להעלות זכרונות מאוסלו היפה, הבחירות הן לא על זה. דוקטרינת הביטחון של ישראל לא תשתנה בעקבות הבחירות האלה. הרצוג ולבני הם לא חנין וגלאון וביבי הוא לא בנט ולא בן ארי. הם לא מציעים מוצר שונה במיוחד. ישראל כנראה תמשיך לצאת למבצע צבאי כל שנתיים, אם זה משמח אותך. השאלות שבאמת מעניין לשאול הן האם נצליח להתקיים בכבוד כדי להגיע לשם. או מה חושבת הציונות, ששאפה להקים כאן חברת מופת סולידרית והמחנה ה"לאומי" תפס איזה מונופול בלתי מוסבר עליה, על אי השוויון ההולך ומחריף (התיקו של קרית שמונה בדיוק העלה אותנו למקום ראשון ב-OECD). או האם מסוגל יהיה יום אחד אזרח לחיות כשווה בארצו, יהודי, נוצרי, דרוזי ואפילו מוסלמי. להתחתן כשווה בין שווים, לנסוע לבקר משפחה בשבת גם אם הוא לא יכול להרשות לעצמו להחזיק מכונית. אבל כן, אוסלו, ערפאת, אבו מאזן, אוסלו. טקטיקה טובה.

זה תמצית מהותו של השמאל, שקר מוחלט עטוף בהמון מילים יפות והתנשאות על כלום.

זה הרי ידוע וברור מדבריו שהמצב הבטחוני השתפר בצורה מדהימה מאז שברחנו כמו מוגי לב מרצועת עזה, זה "ההפחדות" שלנו, לא ירו באמת על ישראל 20000 טילים, זה הכל הפחדות, הרי אם היינו נשארים שם גם היו להם רקטות שמגיעות לנהריה, הרי בגלל זה הם ירו (בקושי) רק לשדרות לפני כן, ובכלל זה שהייתה להם את האפשרות לבנות מנהרות ולהרוג 70 חיילים בכמה ימים זה בעקבות זה שצה"ל נמצא שם ומונע מהם להפוך לאימפריה טרוריסטית, בכלל תראו מה זה אין מקום בעולם שהאנשים המקסימים האלה לא נדחקו לפינה ונאלצו לרצוח אנשים אחרים בגלל ציורים, מזל שאנחנו אשמים ולא הפונדמנטליזם שהוא מנת חלקה של כל מדינה ערבית ו/או מוסלמית, בכלל בגללנו אסור לנשים בסעודיה "המתונה" להוציא רישיון אבל שיהיה...

מדהים לראות את השמאל מעיז בכלל לפצות את פיו בכל הקשור למדיניות כלכלית, כאשר המדיניות שאותה הוביל במשך עשרות שנים קרסה בעולם כולו כמגדל קלפים במחיר בלתי נסבל ואפילו הם היום מתנערים ממנה, אז רק עוד תזכורת למי ששכח, עד למהפך ההיסטורי בשביל לטוס לחו"ל היית צריך להיות שר, מצופה משוקולד היה נחשב איי איי מציאה, ובעקרון אם לא היית חבר של מוישל'ה מבית העם מצבך היה קטסטרופלי ועוני אמיתי, עשיר אז הוא לא רחוק מעני של היום... מאיפה העזות מצח?

מצחיק אותי שאנשים פה מדברים על הנזקים שהשמאל עשה בשלטון ב20 שנה האחרונות.

באיזה פרק זמן? בחודשיים של פרס? ב3 השנים של ברק?

ביבי והימין מזיקים למדינת ישראל כבר עשר שנים, עלות המחיה פה בלתי נסבלת, מדיניות החוץ קורסת והביטחון, לא משהו בלשון המעטה.

ימשיכו להשתין עליכם ותגידו שזה גשם, העיקר לא להיות סמולני.

מצחיק אותי שאנשים פה מדברים על הנזקים שהשמאל עשה בשלטון ב20 שנה האחרונות.

באיזה פרק זמן? בחודשיים של פרס? ב3 השנים של ברק?

ביבי והימין מזיקים למדינת ישראל כבר עשר שנים, עלות המחיה פה בלתי נסבלת, מדיניות החוץ קורסת והביטחון, לא משהו בלשון המעטה.

ימשיכו להשתין עליכם ותגידו שזה גשם, העיקר לא להיות סמולני.

הבטחון לא משהו אבל עדיין משמעותית יותר טוב ממה שהיה כאן לפני כן.

הוא רק שכח לציין שמאז ההתנתקות נורו לעבר אזרחי ישראל כמעט 7,000 טילים, נחפרו מנהרות תקיפה רצחניות שרק בנס לא גרמו לאסון לאומי לדורות, נחטף חייל, 3 מערכות לחימה, 2 וחצי מיליון איש,נשים ילדים וזקנים שנוספו להגדרה "תחת אש", עשרות פיגועי צלפים/ מטענים/ שחיה/ צניחה/ מזל"ט, ונהרגו יותר מ100 חיילים. ובמקום לתת לפלשתינאים "להתפתח" "להתקדם" "לצמוח" כצפוי נולדה מדינת הטרור הרשמית הראשונה בעולם עם שטח מלא וריבונות מלאה- שמשתקת חצי מדינה במחי יד- וזה מתוך שטח קטן צר נמוך וסגור מכל הכיוונים. תן להם שטח ענק גבוה פתוח לירדן ולאיראן שחולש על ירושלים וגוש דן ותקבל אסון בקנה מידה היסטורי.

חברים, כפי שאמרתי כבר יותר מפעם אחת, אין לי כוונה להגן על ההתנתקות. מדינת הטרור הרשמית הזו (לא ידעתי שמדובר במדינה, מזל טוב לפלסטינים) נולדה כי ישראל מסרבת, פעם אחר פעם, לתכנן איזשהו מהלך אסטרטגי שקשור לפלסטינים. מילא, אם היו נכנסים בחמאס ומחסלים אותו, לפחות זו הייתה מדיניות. אבל הרי זה לא בר-ביצוע ולישראל, כנראה, אין אינטרס לעשות את זה. ביבי ראש הממשלה כבר 6 שנים וזה לא קרה. אז כן, אתם יכולים להגיד לעצמכם "ביבי פחדן, רק בנט"; ואתם יכולים גם להסתכל על האמירות של ביבי מ-2009 ולהבין שיש דברים שרואים משם, מכס הראש הממשלה, שלא רואים מכאן. אז אי אפשר להשמיד את חמאס. מה עושים עכשיו? הייתה לנו הזדמנות מצוינת לגבש מהלך מדיני אמיתי אחרי צוק איתן. האמריקאים היו איתנו, המצרים היו איתנו, כל העולם היה איתנו. מה עשה עם זה ראש הממשלה? כלום, כצפוי. מה האסטרטגיה של ישראל לגבי חמאס? אין כזו. כבר 4.5 שנים לפחות לא התנהל דיון אסטרטגי על "מה עושים עם עזה". זה "מר בטחון" שלכם, חברים, זה הוא. מה עושים עם חזבאללה? האם יש אסטרטגיה? האם יש תכנון? מדיניות? אתם רואים בעצמכם. "מר בטחון", עלק.

אנדרס, לשאלתך - כן, אבל הנתונים לא מעודכנים. נכון לאחרי צוק איתן מדובר על ירידה של 40% בערך (25 בשנה לפני ההתנתקות, 15 בשנה אחרי. עד צוק איתן זה היה 6 בשנה. רק מראה כמה מדמם היה המבצע הזה)

החמאס הסכים לשיקום תמורת פירוז?

לא. ערכתי. ועדיין, כרגיל, פוספסה הזדמנות מדינית אמיתית. אל דאגה, עכשיו הכל מדויק היסטורית, אתה יכול לשוב ולהמתין לטעות הבאה.