Jump to content

סקר בחירות לכנסת ה-20 - דצמבר 2014

Omer

265 members have voted

1. 1. למי אתם מתכוונים להצביע בבחירות?

• אין לי זכות הצבעה - אבל אני אוהב להצביע בסקרים
      4
    • הליכוד
      38
    • הבית היהודי
      83
    • העבודה (הרצוג ולבני)
      67
    • ש"ס
      3
    • יהדות התורה
      1
    • ישראל ביתנו
      6
    • מרצ
      17
    • חד"ש
      3
    • אחר
      6
    • עדיין לא יודע
      18
    • לא מתכוון להצביע
      10
    • יש עתיד - יאיר לפיד
      46
    • כחלון
      21
    • התנועה הליברלית החדשה (עלה ירוק)
      11

Recommended Posts

כריזמה זו תכונה נחותה כשמחפשים מנהיג בצורה רציונלית. היא הכל חוץ מרציונלית. לא יאומן שאנשים עם ראש על הכתפיים שיודעים לעשות חשבון ולהגיד מה טוב ומה רע להם בחיים מצביעים בקלפי לפי למי יש יותר כריזמה.

כריזמה זו תכונה נחותה כשמחפשים מנהיג בצורה רציונלית. היא הכל חוץ מרציונלית. לא יאומן שאנשים עם ראש על הכתפיים שיודעים לעשות חשבון ולהגיד מה טוב ומה רע להם בחיים מצביעים בקלפי לפי למי יש יותר כריזמה.

איך אני אוהב את ההודעות שלך.

טוב, משעמם לי, אז קבלו סיכום ביניים של הסקר.

בניקוי האופציות של ״סתם הצבעתי בסקר״ ו״לא מתכוון להצביע״, הצביעו 188 משתמשים.

מצב המנדטים (בערך, כי בגלל שעדיין אין הסכמי עודפים חוץ מליברמן וכחלון, אי אפשר היה לחשב את זה במדיוק) הוא כזה:

העבודה - 30

הבית היהודי - 29

יש עתיד - 19

הליכוד - 11

כחלון - 9

מרצ - 8

ש״ס - 3

ישראל ביתנו - 3

חד״ש - 2

התנועה הליבראלית - 1

אחר - 1

קולות צפים - 6

גוש ימין (הבית היהודי, הליכוד, ישראל ביתנו, התנועה הליבראלית) - 44

גוש שמאל (העבודה, מרצ, חד״ש) - 40

מרכז או לא נודע (יש עתיד, כחלון, ש״ס, אחר, קולות צפים) - 36

מצד אחד יש עתיד הופכים להיות כאן הכח המרכזי עם 19 מנדטים ואני מניח שיהיה לו יותר קל מול מצביעיו להצטרף לגוש השמאל מאשר לגוש בהנהגת בנט.

מצד שני, זה עדיין משאיר את גוש השמאל רק עם 59 מנדטים, ואם הליכוד מגייסים את כחלון וש״ס אליהם, אז הם מסנדלים את היכולת של גוש השמאל להקים ממשלה, והכל תלוי בקולות הצפים.

לעומת זאת, אם גוש הימין מגייס אליו לפני כן את לפיד, כבר יש להם ממשלה ואז יהיה קל להם לגייס את כחלון וש״ס במחיר נמוך יחסית.

בכל מקרה, מדובר בממשלה יחסית צרה לכל כיוון, עם יתרון לגוש הימין.

אם אני מתחשב באחוז החסימה, מצב המנדטים הוא כזה:

העבודה - 32

הבית היהודי - 32

יש עתיד - 20

הליכוד - 12

כחלון - 10

מרצ - 9

קולות צפים - 6

גוש ימין (הבית היהודי, ליכוד) - 44

גוש שמאל (עבודה, מרצ) - 41

מרכז או לא ידוע (יש עתיד, כחלון, קולות צפים) - 36

כאן יש עתיד בהכרח קובעים מי תהיה הממשלה. כמו קודם, גם הפעם אני מניח שההעדפה תהיה לגוש השמאל, בטח שכחד״ש לא נמצאת וזה יוכל לעבור יותר חלק אצל המצביעים שלו.

במצב כזה סביר להניח שכחלון יצטרף לממשלה הזאת, שכן הוא לא ירשה לעצמו להשאר באופוזיציה.

כאן יתרון די ברור לשמאל.

*אני מודע לזה שבאף אחד מהתרחישים אין 120 מנדטים. זה בגלל שאין לי כח עכשיו להתחיל לחשב את חוק בדר-עופר.

לא אבחר במישהו רק בגלל כריזמה, רק מציין שבניגוד למה שנטען כאן זו כן תכונה שנדרשת ממנהיג בכלל ומראש ממשלה בפרט. מנהיג חייב כריזמה.

אני לא יודע כרגע למי להצביע ואני דווקא לא נוטה לביבי, אבל האופן שבו מקטינים אותו מגוחך.

אמתין להתפתחויות עם כחלון, זה יכול להיות כיוון מרענן. אני בא מבית ליכודניקי קלאסי והתפיסה בה אני מחזיק ושעליה חונכתי היא ליכודניקית, ולצערי אין דבר כזה כרגע גם במפלגה עצמה.

ממש עצוב לי שיש כאן אנשים שאין להם מושג על מה הם מדברים. כמה שטויות של אנשים כאן:

מת לדעת אם אנשים שמצביעים לבית היהודי מסוגלים למנות 3 דברים טובים שהמפלגה הזו עשתה בקדנציה הזו (שלא כוללים הדלפות מהקבינט תוך כדי יציאה על ביבי במהלך צוק איתן)

מת לדעת אם אתה יכול למנות לי דברים טובים או רעים שהמפלגה עשתה. אני יכול למנות לך הרבה דברים טובים. לבנט, למשל הייתה קדנציה טובה מאוד מעשית.

למה שניתן לו עוד הזדמנות? מה הוא עשה כדי להרוויח אותה? מה השתפר פה ב-5 השנים האחרונות? האם ה"ניסיון" וה"ידע" הבטחוני שלו שיפרו את מצבנו? האם המצב הבטחוני טוב יותר? האם ה"נסיון" וה"ידע" הכלכלי שלו שיפרו את מצבנו? האם המצב הכלכלי טוב יותר? הוא טוב בלכתוב ספרים ובלנאום נאומים. יכול להיות סופר מצוין. שיעזוב את הממשלה שלנו, וכמה שיותר מהר. לביבי יש שלושה טיקטים: "במקומות אחרים הרבה יותר גרוע", "יש לי קול בס ומבטא טוב באנגלית", "דאעש דאעש איראן דאעש איראן סוריה דאעש". נמאס לי משלושתם. במה עוד יפחידו אותנו? הצבא הירדני עומד עלינו לכלותינו? העיראקים על הגדרות? חייזרים? נמאס מהפחדות. אני רוצה קצת תקווה, זה הכל.

אתה, נתת לו הזדמנות? האם המצב הכלכלי טוב יותר - טוב יותר ממה? ממה שאתה רוצה, או ממה שהמציאות מכתיבה ובאופן יחסי? האם מועמד ממוצע אחר לראשות הממשלה היה מביא אותנו למצב טוב יותר?
אתה מלגלג על סיסמאות כמו "איראן, דעא"ש" ואומר שנמאס לך מהם. למי אכפת מה נמאס לך? גם לי נמאס אבל זו המציאות. אתה יכול לומר בפה מלא שאירן לא מתחמשת ויכולה להוות איום? לך יש מקורות מודיעינים? מוסד? או אולי כל העולם עובד על עצמו בכך שנלחם בדע"ש...
אולי בלי ביבי לאירן כבר הייתה פצצה גרעינית? פעם אחרונה שהממשלה שלנו זלזלה באיום שהיה מודיעין עליו זה נגמר לנו במלחמת יום הכיפורים על הפרצוף של גולדה.

מבחינתי אני מצביע לא בעד מפלגה, אלא נגד ביבי, למפלגה שלפי הסקרים תהיה האלטרנטיבה(כרגע זו העבודה). בחירה אנטי פרסונלית נטו. הגיע הזמן להעיף את המלך המדושן.
אם גם ככה כולם אותו חרא לפחות נחליף תקליט מנאומי הפחד המאוסים שלו.

אתה אשכרה חסר עמוד שדרה. היית מצביע לאחמד טיבי אם היה צובר פופולריות? או אולי לאורית סטרוק? האם הבעיה שלנו היא ראש הממשלה, או הממשלה?

ממה שאני רואה, מי שרוצים להביא לסוף החלום הציוני ע"י כך שנהפוך מדינה דו לאומית זה דווקא הבית היהודי והליכוד.

מעניין שאתה אומר את זה. אתה מכיר את התוכנית של בנט? אתה בטוח שביבי קם בבוקר ואומר לעצמו "היי, בוא נהפוך פה את המקום למדינה דו לאומית, זה מה שאני רוצה!"

עדיף אפילו שנאסרללה ייבחר ולא ביבי. רק לא ביבי. היה לכם כיף בשנים האחרונות? מבחינה כלכלית? מבחינה ביטחונית? תושבי הדרום לא הפסיקו לחטוף טילים על הראש, גם אחרי הפסקת האש וגם בהפסקת האש וגם לפני המלחמה או המבצע האחרון. פיגועים בשטחים, בירושלים. אז ביטחונית הוא נכשל.

כי אם בוז'י היה ראש ממשלה היה כאן שקט? איך אתה יודע שלא היינו מגיעים למצב שדומה לאינתיפאדה השנייה? או לתקופת הפיגועים?

בהנחה שאתם לא גרים בהתנחלויות, איזה אינטרס יש לכם להצביע לבנט? אין לכם בעיה עם זה שישקיעו את כספי המסים שלכם בהתנחלויות, יתגרו בעולם ויביאו לעוד חרמות על ישראל?

מה ההבדל בין פסגת זאב לבין רוממה? או, מה ההבדל בין גוש עציון לכפר סבא? אתה יוצא מנקודת הנחה שמאלנית שכל ישראלי שגר מערבה מקו ירוק דמיוני על המפה הוא נגד ההתיישבות באיו"ש.
אתה יוצא מנקודת הנחה שכל שקל שתחסוך על התנחלויות, ילך לחינוך או לקצבאות לעניים. בוא אני אספר לך משהו - הכסף הזה מושקע בחינוך, תשתיות, ביטחון וכל אותם הדברים אליהם הכסף היה הולך בכל מקרה. אתה חושב שאם יפנו את בית אל, הצבא לא יצטרך לשבת בירושלים? אתה חושב שבמקום חטיבה שלמה באזור חברון, לא תצטרך אותו סדר כוח בקרית גת וב"ש? אתה רק תמשוך את קו העימות לאזורים מאוכלסים יותר ובעייתיים יותר להגנה.
כמו שאתה מממן את תושב מעלה אדומים עם המיסים שלך, כך הוא עם המיסים שלו מממן אותך.

אנשים כאן נבהלים מחרמות וחושבים שכל מהלך מוביל אותנו לאבדון. תכניסו את זה טוב טוב לראש - מדינה באירופה (שעל הזין שלה מה קורה כאן) תעשה חרם על ישראל רק אם היא חושבת שזה יעשה משהו. חרם עושים על מישהו חלש ורופס. זוכרים מה היה כאן בשנת 67? אולי החרם הכי גדול שהיה על ישראל - האמברגו של צרפת. מה קרה אז? על אפם ועל חמתם יצאנו למלחמה מול מדינות ערב. ניצחנו ניצחון גדול, התחלנו לפתח נשק משל עצמינו וכמו כן היחסים עם ארה"ב התחזקו. בסופו של דבר כדאיות כלכלית גברה על כל אינטרס אחר.
בשנות ה-80 כשהייתה מתיחות עם ארה"ב שאיימה בחרם, מה עשה בגין? אמר לרייגן "תשמע, אנחנו ניאלץ לשתף פעולה עם הרוסים. שלום." צ'יק צ'ק אחרי הכל היה בסדר.
אתם יודעים שבארה"ב קיימים חוקים לצמצום האפשרות על חרם על ישראל?
אתם יודעים שיש עצומה ענקית נגד חרם על ישראל שחתומים עליה אלפי אנשים משפיעים בעולם, כולל עשרות זוכי פרס נובל ועשרות ראשי מוסדות אקדמים בעולם?
אתם יודעים שלהחרים את ישראל אומר להחרים מעבדים של אינטל? תרופה לטרשת נפוצה? לא יקרה.

לא אבחר במישהו רק בגלל כריזמה, רק מציין שבניגוד למה שנטען כאן זו כן תכונה שנדרשת ממנהיג בכלל ומראש ממשלה בפרט. מנהיג חייב כריזמה.

אני לא יודע כרגע למי להצביע ואני דווקא לא נוטה לביבי, אבל האופן שבו מקטינים אותו מגוחך.

אמתין להתפתחויות עם כחלון, זה יכול להיות כיוון מרענן. אני בא מבית ליכודניקי קלאסי והתפיסה בה אני מחזיק ושעליה חונכתי היא ליכודניקית, ולצערי אין דבר כזה כרגע גם במפלגה עצמה.

במה באה לידי ביטוי "הכריזמה" שלו? בזה שהוא מצליח להתל באנשים קשיי יום עם הבטחות שווא?

ראינו איך "הכריזמה" שלו עובדת על מנהיגים בעולם, הבנאדם שנוא באירופה ובארה"ב, אנחנו בדרך להיות מבודדים, וזו רק שאלה של זמן עד שארה"ב תסיר את הוטו ויתחילו פה סנקציות.

ממש אחלה כריזמה יש לביבי.

אני חושב שהמגמה שמסתמנת כאן בפורום תבוא לידי ביטוי גם בקלפי, אבל לא בצורה קיצונית. הכוונה שלי היא שהליכוד הולך להיות המפלגה השלישית בגודלה בבחירות האלה.

במה באה לידי ביטוי "הכריזמה" שלו? בזה שהוא מצליח להתל באנשים קשיי יום עם הבטחות שווא?

ראינו איך "הכריזמה" שלו עובדת על מנהיגים בעולם, הבנאדם שנוא באירופה ובארה"ב, אנחנו בדרך להיות מבודדים, וזו רק שאלה של זמן עד שארה"ב תסיר את הוטו ויתחילו פה סנקציות.

ממש אחלה כריזמה יש לביבי.

אתה לא יכול לומר שביבי שנוא בארה"ב כי זה ממש לא נכון, הוא אולי לא אהוב ע"י הממשל האמריקאי הנוכחי מכיון שהוא אירח את מיט רומני ותמך בו לפני הבחירות שהיו בארה"ב אבל הוא מאוד מוערך ואהוב שם ובמיוחד ע"י נציגי המפלגה הרפובליקנית שהיא היום הרוב בקונגרס האמריקאי.

בקשר לאירופאים אז לא היה ולעולם לה יהיה קשר לביבי, ההיסטוריה שלהם והבחישה בכל מה שקורה בישראל מאז קום המדינה מוכיחה זאת, פשוט יש להם בעיה עם כל מה שהוא יהודי ובמיוחד יהודי שלא מתיישר לפי הקו שלהם.

אגב לומר שביבי לא עשה כלום זה או שנאה עיוורת או טיפשות כי הוא ומפלגתו בהחלט עשו דברים יפים ואתה יודע שאני לא סובל את האדם הזה ושאת הקול שלי הוא לא יקבל לכן אין כאן עניין יחצני. הליכוד בראשותו עשו דברים יפים, כמו גם הבית היהודי וכמו גם יש עתיד.

עשה גם עשה. אני לא מחסידיו של ראש הממשלה, אבל בשביל המצביע הימני (ובכלל) הוא עשה כמה דברים.

א. הוא עומד בלחצים אדירים מצד האמריקאים בכל הקשור להתיישבות יהודים בארץ ישראל. הוא אומנם גם מקפיא את הבנייה בארץ בחודשים האחרונים, אבל ספק אם היה פה ראש ממשלה מאז שמיר שעמד בלחצים האדירים שהממשל האמריקאי הפעיל ומפעיל. השבוע יהיה כנראה עוד סבב ללחץ הזה מצידם.

ב. כל עוד מדינת ישראל (וזה רחב יותר מראש ממשלה) לא רוצה לכבוש את עזה על כל המשמעויות של זה, הניהול שלו בצוק איתן היה בגדר הסביר. אי אפשר להכריע את הטרור משם אם לא נשלוט שם בשטח, ואת זה כנראה חלקים נרחבים במדינה ובצמרת הביטחונית לא רוצים כרגע.

ג. הממשלה בראשותו מקדמת כמה דברים טובים (ארדן היה טוב מאוד בסביבה בזמנו, כץ בתחבורה מקדם את הרכבת מירושלים לת"א ב-25 דקות דרך מנהרות והשיטפון של המסתננים נעצר).

ד. הכלכלה פה בוודאי טעונה שיפור, אבל היא בגדול יציבה, בטח שלוקחים בחשבון את האתגרים שהסביבה הישראלית מתמודדת איתה.

גם צריך להזכיר שביבי כשר אוצר בשורת התוצאה היה טוב. מה לעשות שאת האוצר בקדנציה האחרונה לא הוביל איש מפלגתו.

ה. כנגד כל העולם פעל יפה בנושא הגרעין האיראני והרבה בזכותו הנושא מטופל ברמה כזאת או אחרת.

עכשיו, בוא נזכר מה עשו ברק (ממשלה שהתפוצצה מהר, אינתיפאדה שפרצה ומוכנות למסור שטחי ענק במו"מ עם המחבל ערפאת שאפילו את זה הוא דחה), שרון (ראוי להערכה על חומת מגן, כישלון אדיר באסון התנתקות) ואולמרט (מלחמת לבנון השנייה) - ונחשוב אם ביבי באמת אסון על.

מכיוון שמאז אוסלו הימין מזהיר ומזהיר והשמאל עסוק בלזלזל, אף על פי שלצערנו הדברים קורים, אני במקומך לא הייתי רץ לעשות את זה שוב.

זלזלתם שבאוסלו טענו שזה יוביל לירי טילים על אשקלון,

זלזלתם באוסלו שטענו שהרובים שהשמאל נתן בהסכם למחבלים יופנו כלפי יהודים,

זלזלתם במו"מ עם סוריה שרציתם לתת את הגולן, והיום כולנו יכולים לדמיין מה יהיה קורה עם הגולן היה בידם סוריות עם כל ארגוני הטרור שרצים שם,

זלזלתם בהתנתקות שהזהירו שהיא תחזק את הטרור.

אז כן, גם דאע"ש ייתכן ובעתיד יהיו מסוכנים בתרחישים כאלה או אחרים. טוב שלא האשמתם את ביבי בזה שהוא ממציא ומדמיין את האיומים האלה.

שמע, כל מה שכתבת לגביי הזילזול של השמאל (בשעתו, היום הוא לא נראה לי מזלזל) נכון. ועדיין השאלה היא האם כל מה שצריך להנחות את הבוחר היום זה האיומים הבטחוניים ?

גילוי נאות, אני מצביע ימין מאז שיש לי זכות בחירה. בעבר תמכתי בגנדי ז"ל, הצבעתי לביבי ב-96 והצבעתי למפד"ל / המחנה הלאומי לאחר מכן ורק בבחירות האחרונות סטיטי קצת והצבעתי ללפיד (מודה ועוזב ירוחם, רציתי ממשלה בלי חדרים. אני עדיין רוצה)

לעניין, השאלה מה צריך להפחיד זוג צעיר בימינו או הורים לילדים שיודעים שלכשיגדלו, הם לא יוכלו לעזור להם כלכלית יותר מידי. אז מה צריך להדאיג אותם, האיום האיראני או זה שאם אין עזרה מאסיבית מהבית, הם לא יוכלו לקנות כאן דירה בגוש דן ? החמאס או זה שבסוף החודש אחרי גנים ותשלומים נשאר להם איזה 500 שקל (או מינוס 500 שקל) לרווחתם ?

ביבי הוא אחד שלא קם אתמול ויושב בממשלה בין אם בראשה ובין אם כשר אוצר במשך שנים ואפשר לומר בביטחון שאין לו אינטרס לפתור את משבר הדיור ויוקר המחיה. אבל סימה מדימונה, שאותה הוא דופק הכי הרבה לאורך השנים תמשיך להצביע לו גם הפעם, כי הוא יחפור לה על האיום האיראני.

ולעניין הביטחוני, שאלה כנה, אתה הרי יודע שלרוב הדרג הצבאי הוא זה שמכוון והמדיני רק נותן את הגושפנקא על פעילויות צבאיות. לא רק ביבי יודע לצאת למלחמות (או מבצעים צבאיים כמו שקוראים לזה) גם אולמרט ושרון ידעו ואם הרמטכ"ל יבוא מחר ללבני או לבנט ויגיד שכדאי לצאת למבצע, הם לא יגידו לו לא. וזה לא שהמצב הביטחוני עם ביבי היה פה מזהיר. טילים נפלו לנו על הראש (מרביתם יורטו ברוך השם ע"י כיפת ברזל אבל זה לא קשור לביבי) מדרום ועד צפון ואחת לשבוע קם איזה עברי וטובח ביהודים סתם כך (גם בזה ביבי לא אשם).

אני באמת לא יודע למי אצביע, מרבית הפוליטיקאים אני לא מאמין לאף מילה שלהם ואלו שאני כבר מאמין להם אני לא מאמין ביכולת הכריזמטית שלהם ובעוצמה שלהם להוביל שינויים חברתיים / כלכליים. פשוט מעצבן אותי שהעם הזה מטומטם, ולא משנה כמה קשה יהיה לאנשים לגמור את החודש וכמה שעות מהזמן בחיים שלהם הם יצטרכו לבלות בפקקים בדרך לעבודה ולבית (או לגור קרוב ולהיות במינוס) עדיין שוב ה"טריק" של איומים בטחוניים תמיד יעבוד עליהם.

ועוד גילוי נאות - אישית, ברוך השם ההורים שלי עשו כל מה שאפשר כדי שיהיה לי קל יותר בתחילת החיים וביבי מבחינה כלכלית אפילו משרת את האינטרסים שלי כאדם בודד. אבל שאני מסתכל על חברים שלי מסביב שיוקר המחייה גומר אותם זה מאוד חורה לי.

רובן, אתה מגזים. ארה"ב לא תסיר את הווטו שלה עבורנו בגלל ראש ממשלה כזה או אחר. מה שקובע זו הקהילה היהודית הענפה שם וגם האינטרסים שלהם במזרח התיכון וזה גדול יותר מאשר יחסים אישיים בין מנהיגים. זה שאתה סולד מביבי זה לא אומר שצריך להגזים.

רובן, אתה מגזים. ארה"ב לא תסיר את הווטו שלה עבורנו בגלל ראש ממשלה כזה או אחר. מה שקובע זו הקהילה היהודית הענפה שם וגם האינטרסים שלהם במזרח התיכון וזה גדול יותר מאשר יחסים אישיים בין מנהיגים. זה שאתה סולד מביבי זה לא אומר שצריך להגזים.

האינטרס שלהם פה (ושלנו) הוא שתקום מדינה פלסטינית, הם הבינו עם מי יש להם עסק פה והם יסירו את הוטו אם ביבי יבחר.

הסיבה היחידה שהאמריקאים והאירופאים לא פועלים עכשיו זה בגלל שהם לא רוצים ליצור תגובה הפוכה בישראל שתחזק את הימין הקיצוני ואת ביבי. תהיה בטוח שאם ביבי יבחר שוב הם יסירו את הוטו.

אני לא מאמין שיש פה כל כך הרבה אנשים שהצביעו עבור הסמרטוט בוזי'לה והגברת ציפורע, איכסה.

אל תדאג, בקלפי לא רואים מה אתה מצביע, תוכל להצביע לבוז'ילה אבל להגיד שהצבעת בנט ולא לצאת שמאלני (כי זה מה שחשוב בתאלכס)

אל תדאג, בקלפי לא רואים מה אתה מצביע, תוכל להצביע לבוז'ילה אבל להגיד שהצבעת בנט ולא לצאת שמאלני (כי זה מה שחשוב בתאלכס)

להבדיל ממך אין לי את התסמונת של הילד המגניב שצריך לקבל כיפים מהחבר'ה, אז אני עדיין עומד מאחורי הדברים שלי, בוז'ילה יכול להנהיג גן ילדים במקסימום, והציפור כבר הוכיחה לכולם שהיא כלום ושום דבר, להבדיל ממך אני לא חושב שהצד השני יותר טוב, בנט כולו דיבורים והוא נכשל מבחינתי במבחן גדול עם מונסנטו, ביבי אותו ביבי שב96' הבטיח דברים שעד היום מחכים שהוא יקייים אותם, ליברמן הוא כבשה במסווה של זאב, אני כמו שכתבתי כבר בנושא הקודם של הבחירות אשאר בבית עם ג'ורג'י.

להבדיל ממך אין לי את התסמונת של הילד המגניב שצריך לקבל כיפים מהחבר'ה, אז אני עדיין עומד מאחורי הדברים שלי, בוז'ילה יכול להנהיג גן ילדים במקסימום, והציפור כבר הוכיחה לכולם שהיא כלום ושום דבר, להבדיל ממך אני לא חושב שהצד השני יותר טוב, בנט כולו דיבורים והוא נכשל מבחינתי במבחן גדול עם מונסנטו, ביבי אותו ביבי שב96' הבטיח דברים שעד היום מחכים שהוא יקייים אותם, ליברמן הוא כבשה במסווה של זאב, אני כמו שכתבתי כבר בנושא הקודם של הבחירות אשאר בבית עם ג'ורג'י.

מי שלא מצביע מבחינתי תומך בכל המפלגות הקיצוניות מכל צדי הקשת הפוליטית. גם לי אין מושג למי אני יצביע בבחירות האלו ובמספר בחירות האחרונות החלטתי למי אני מצביע יום יומיים לפני וזה לא בגלל שאני מאמין לכל הפוליטיקאים שיש לנו בארץ אלא כי אני חושב שזאת החובה הכי בסיסית שלנו בתור אזרח אפילו להצביע בפתק לבן למי שאין לו למי להצביע.

פתק לבן זו לא הצבעה, זה קול פסול. לא יודע מי הכניס לראש לאנשים שזו "הצבעת מחאה". אף אחד לא יודע כמה פתקים לבנים יש, הם נספרים יחד עם שאר הקולות הפסולים (מעטפות עם שני פתקים, מעטפות בלי פתק וכו'). זו לא מחאה אם אף אחד לא יודע על זה חוץ ממך. זה סתם מצפון שקט יותר מסיבה מאוד מאוד לא ברורה. אין שום הבדל בינו לבין אדם שכלל לא טרח לגשת לקלפי.

פתק לבן זו לא הצבעה, זה קול פסול. לא יודע מי הכניס לראש לאנשים שזו "הצבעת מחאה". אף אחד לא יודע כמה פתקים לבנים יש, הם נספרים יחד עם שאר הקולות הפסולים (מעטפות עם שני פתקים, מעטפות בלי פתק וכו'). זו לא מחאה אם אף אחד לא יודע על זה חוץ ממך. זה סתם מצפון שקט יותר מסיבה מאוד מאוד לא ברורה. אין שום הבדל בינו לבין אדם שכלל לא טרח לגשת לקלפי.

אף פעם לא שמתי פתק לבן אבל טוב לדעת. זה לא נספר כחלק מאנשים שהצביעו ופשוט נמנעים או משהו כזה? כי זה עדיין חלק מאחוזי הצבעה

אף פעם לא שמתי פתק לבן אבל טוב לדעת. זה לא נספר כחלק מאנשים שהצביעו ופשוט נמנעים או משהו כזה? כי זה עדיין חלק מאחוזי הצבעה

זה אולי נספר כחלק מאחוזי ההצבעה, אבל זה לא נספר בנפרד. זה נספר כחלק ממניין הקולות הפסולים, שעומדים (אם אני זוכר נכון) על כ-1% מכלל הפתקים, פחות או יותר, בכל מערכת בחירות.