Jump to content

סקר בחירות לכנסת ה-20 - דצמבר 2014

Omer

265 members have voted

1. 1. למי אתם מתכוונים להצביע בבחירות?

• אין לי זכות הצבעה - אבל אני אוהב להצביע בסקרים
      4
    • הליכוד
      38
    • הבית היהודי
      83
    • העבודה (הרצוג ולבני)
      67
    • ש"ס
      3
    • יהדות התורה
      1
    • ישראל ביתנו
      6
    • מרצ
      17
    • חד"ש
      3
    • אחר
      6
    • עדיין לא יודע
      18
    • לא מתכוון להצביע
      10
    • יש עתיד - יאיר לפיד
      46
    • כחלון
      21
    • התנועה הליברלית החדשה (עלה ירוק)
      11

Recommended Posts

שאלקין מכנה את הרצוג "חנון" כעלבון או כץ מגיבה לדברי לבני ב"היא על סמים?" זה לא פחות פוגעני וסר טעם (ודווקא מאוד משנה איפה זה נאמר, ההקשר הוא מדד משמעותי לאמירות שכאלו) וזה רק מהשבוע האחרון. זה השיח הפוליטי שלנו. גם אם תטען שההתבטאויות לבני חוצות כביכול איזה גבול, ברור שהן נאמרו כחלק מבדיחה (שייתכן מאוד שהיא לא בטעם טוב) וההתחסדות הצבועה מהימין בתגובה במטרה לגרוף הון פוליטי היא לא פחות בעייתית בעיני.

אני מסכים איתך לחלוטין שה"חנון" של אלקין ירוד באותה מידה (לא הכרתי את זה).

ולגביי ההקשר- שוב, זכותך לחשוב ככה. אני חושב כאמור שגם אם מדובר בתכנית סאטירה והומור להתבטאויות כאלו אין מקום כשמדובר בנבחר ציבור שמוציא אותן מהפה שלו, בטח ובטח שהולכים עד הסוף על גידופים של ממש כמו הקבלה לזבל ואפס.

אני מסכים איתך שייתכן מאוד שזה חצה את גבול הטעם הטוב (למען ההגינות, לא ראיתי את התכנית כך שקשה לי להביע דיעה באופן נחרץ), ולכן אני לא טוען שעצם העובדה שהדברים נאמרו בתכנית סאטירה "מכשירה" אותם. אבל לדעתי כן יש הבדל ברמת החומרה בין אמירות שכאלו שנאמרות כבדיחה סרת טעם לבין עלבונות שמוטחים במלוא הרצינות.

אני חייב לומר שאני באמת לא זוכר מתי בפעם האחרונה שמעתי ח"כ/שר מכנה יריב פוליטי שלו אפס/זבל/אימפוטנט בוואריציה זו או אחרת .

זה משהו ממש לא שכיח.

פתחת פעם ערוץ 99 ?

אני מסכים איתך שייתכן מאוד שזה חצה את גבול הטעם הטוב (למען ההגינות, לא ראיתי את התכנית כך שקשה לי להביע דיעה באופן נחרץ), ולכן אני לא טוען שעצם העובדה שהדברים נאמרו בתכנית סאטירה "מכשירה" אותם. אבל לדעתי כן יש הבדל ברמת החומרה בין אמירות שכאלו שנאמרות כבדיחה סרת טעם לבין עלבונות שמוטחים במלוא הרצינות.

http://reshet.tv/Shows/matzav_hauma/videomarklist,237279/

אגב, צריך להגיד, הם באחלה עונה בינתיים. וזה אחרי שבעונות הקודמות הם קצת הפסיקו להצחיק אותי.

הנה זועבי הגיע לשאול שאלות עם פאנצ'.

יש לי שאלה לכל מי שמצביע עבודה ושמאלה, בהנחה שאתם גרים במדינת ישראל ואתם רוצים להמשיך להתקיים כאן מה האינטרס שלכם להמשיך להצביע למפלגות הללו שיום יבוא והם יחריבו את המדינה שלנו?

הערה: אולי קצת הגזמתי עם העבודה מאחר והיא הפכה למפלגה של ליכודניקים כמו לבני.

באופן אישי יש סיכוי מסוים שאצביע לכחלון, כל עוד הסקרים ימשיכו להחמיא לבית היהודי אני אשאיר את הקול שלי שם.

אתה יכול להסביר לי איך מפלגות ציוניות כמו מרצ והעבודה "יחריבו את המדינה"?

ממה שאני רואה, מי שרוצים להביא לסוף החלום הציוני ע"י כך שנהפוך מדינה דו לאומית זה דווקא הבית היהודי והליכוד.

ההבדל בין הבית היהודי לליכוד הוא שהם לפחות אומרים את זה בגלוי, בעוד שביבי אומר שהוא בעד פתרון שתי המדינות אבל בפועל הוא מקדם את הרעיון של מדינה אחת דו לאומית.

עדיף אפילו שנאסרללה ייבחר ולא ביבי. רק לא ביבי. היה לכם כיף בשנים האחרונות? מבחינה כלכלית? מבחינה ביטחונית? תושבי הדרום לא הפסיקו לחטוף טילים על הראש, גם אחרי הפסקת האש וגם בהפסקת האש וגם לפני המלחמה או המבצע האחרון. פיגועים בשטחים, בירושלים. אז ביטחונית הוא נכשל.

אני באמת חושב שאין הבדל בגישה של ביבי ביטחונית לשל מפלגות שמאל. גם כלכלית, פשוט נורא המצב שנוצר בין המעמדים, יוקר המחייה ועליית מחירי הדירות. כואב, קשה, חסר עתיד. אז אני מכיר הרבה שאנשים שבוחרים בביבי כי הוא "גבר" והוא "חזק" ו"יודע לדבר" ובלה בלה בלה, הוא רק אומר שהוא יטפל באיראן - וישר מקבל 20 מנדטים בלי לעשות כלום.

סוף סוף יש תקווה לקצת שינוי. תבחרו לפיד, מרצ, תבחרו כחלון, תבחרו ליברמן, תבחרו עלה ירוק, תבחרו מצידי בערבים. רק לא בביבי.

ובכללי אני מצביע עבודה. הפעם חייבים לעשות שינוי.

לפני כמה ימים בוז'י הופיע בערוץ 2, ותקשיבו לי טוב, אם בן אדם עם כריזמה של מדפסת יהיה פה ראש ממשלה ברוטציה עם אישה שאין לי יותר מדי מה להוסיף עליה אז מצבנו רע.

א- מצבנו רע. צריך להפנים את זה.

ב- כן, לבוז׳י אין כריזמה בשיט. אבל כאשר מסתכלים על כל המועמדים, והחסרון שכולם מונים אצלו זה שאין לו כריזמה, זה הופך אותו למועמד הראוי ביותר.

ג- בלי להיכנס לדעה ספציפית על לבני, מה הבעיה בדיוק עם ראשת ממשלה? מדוע אישה לא יכולה להיות בתפקיד הזה?

א- מצבנו רע. צריך להפנים את זה.

ב- כן, לבוז׳י אין כריזמה בשיט. אבל כאשר מסתכלים על כל המועמדים, והחסרון שכולם מונים אצלו זה שאין לו כריזמה, זה הופך אותו למועמד הראוי ביותר.

ג- בלי להיכנס לדעה ספציפית על לבני, מה הבעיה בדיוק עם ראשת ממשלה? מדוע אישה לא יכולה להיות בתפקיד הזה?

לא בגלל שהיא אישה, אלא בגלל הקריירה הפוליטית שלה שאין לי יותר מדי להסיף עליה.

יותר מזה, יש אישה שבכיף הייתי מוכן שתשב על הכסא.

סוף סוף יש תקווה לקצת שינוי. תבחרו לפיד, מרצ, תבחרו כחלון, תבחרו ליברמן, תבחרו עלה ירוק, תבחרו מצידי בערבים. רק לא בביבי.

אתה מודע לזה שעלה ירוק יתמכו בביבי, כן?

אז למה היה חשוב לך להדגיש שהיא אישה?

למה על גבר לא הייתה ״גבר שאין לי יותר מדי מה להוסיף עליו״?

(אולי זה נראה לך התקנטננות, אבל אלו הדברים הקטנים שמעצבים את השיח הציבורי ואת המציאות)

הכוונה שלי הייתה במידה והם יעברו, כמובן.

אבל אם הכוונה שלך להחליף את ביבי, גם לשלוח אנשים לזרוק קולות לפח זה פסול.

אם בסקרים מפלגה מתנדנדת על אחוז החסימה - ניחא.

אם היא לא קרובה, להצביע לה זה לזרוק קולות לפח.

סתם כי זה מעניין אותי - מי היית רוצה כראשת ממשלה?

אם להסתמך על עמדותיך זו יכולה להיות איילת שקד, שאני לא בטוח כמה היא מתאימה ובשלה לעניין כרגע. מי עוד? רק אל תגיד לי מירי רגב..

לפני כמה ימים בוז'י הופיע בערוץ 2, ותקשיבו לי טוב, אם בן אדם עם כריזמה של מדפסת יהיה פה ראש ממשלה ברוטציה עם אישה שאין לי יותר מדי מה להוסיף עליה אז מצבנו רע.

מה זה משנה הכריזמה שלו?

הוא צריך לנהל את המדינה, לא לזכות בכוכב נולד.

לאן הכריזמה של ביבי הובילה אותנו?

מה זה משנה הכריזמה שלו?

הוא צריך לנהל את המדינה, לא לזכות בכוכב נולד.

לאן הכריזמה של ביבי הובילה אותנו?

כריזמה זה חלק בלתי נפרד מהנהגה.

חפש מנהיג חסר כריזמה לאורך ההיסטוריה ולא תמצא.

תכלס אני לא מאמין שיש משהו שלא מאמין שביבי נכשל גם אלה שמצביעים לו עושים את זה כי אין אלטרנטיבה אחרת או כי הם מנותקים מהמציאות

אז בוא נשלח את יודה לוי לראשות הממשלה

הוא לא מבין בפוליטיקה

אבל היייייייי

הוא הכי כריזמטי בעולם

דיי נו.

אפשר לבקר את ביבי, אבל לומר שהוא לא מנהיג ולא פוליטיקאי טוב ואדם אינטיליגנטי ואיכותי זה פשוט אידיוטי.

יאיר לפיד זה אחד שנשען על כריזמה בלבד, ביבי לא כזה.

דיי נו.

אפשר לבקר את ביבי, אבל לומר שהוא לא מנהיג ולא פוליטיקאי טוב ואדם אינטיליגנטי ואיכותי זה פשוט אידיוטי.

שמע בסהכ כולנו יודעים מי זה ביבי ומה ההיסטוריה שלו וכמה הוא חכם

אבל בקדנציה וחצי האחרונות , כאילו כל מה שהוא עושה זה הפוך ממה שצריך , נראלי החל מהשילוב (הדי הזוי) עם ליברמן

דיי נו.

הוא לא מנהיג.

הוא פוליטיקאי נהדר - יודע לשמור על הכסא שלו פיקס.

אינטיליגנטי ואיכותי? אני לא מביא אותו לפגישה אצל ההורים שלי לפני חתונה. אני מחפש מנהיג.

הוא לא מנהיג.