Jump to content

יש מקום לאופטימיות

צהובעולה

Recommended Posts

ענק. מדהים לראות שום דבר לא השתנה. התייחסות לניצול המצבים. ביקורת על הרכש. מאמן "פחדן" הרכב של שלושה קשרים. COPY AND FUCKING PASTE.

כאילו נכתב על המשחק אתמול:

אני לא מאמין שאני אומר את זה.

אבל הקהל של מכבי פשוט חלש, לא שמעו אותנו וזה עוד מול קהל גרוע כמו של בית"ר, שבאמת עשה מולנו תצוגת עידוד ברמה גבוהה.
אפשר למצוא אלף ואחת סיבות, האקוסיטקה ברמת-גן, הגשם המבאס, הקור ומה לא... אבל השנה, עד שסוף כל סוף יש לנו קבוצת כדורגל הקהל שלנו נעלם.

יש פה הבדל, ולדעתי הוא לא קטן. אי אז, מכבי הייתה קבוצה בהתהוות. הכל היה חדש, חלק ניכר מהשחקנים, המאמן והגישה הכללית. היום המצב שונה בתכלית. מכבי נתפסת ותופסת את עצמה, בצדק, בתור הקבוצה הבכירה בישראל. על הנייר, היא טובה יותר מכל מתמודדת אחרת. היא שמרה על כמעט כל הסגל הקיים שלה, בוודאי שעל השחקנים המרכזיים, והתחזקה בשחקנים נוספים, ככה שהשוואה, אינה אחד לאחד.

יתרה מזו, במשך שתי עונות, גרף ההתקדמות של הקבוצה היה בעל שיפוע חיובי. גרסיה התבחבש עם הקבוצה במשך סיבוב, ואז הצליח לשלב הילוך, וקרה מה שקרה. העונה עם סוזה הייתה כולה בסימן עליה. למעשה, לתחושתי לפחות, אם דאבור ויצחקי לא היו יוצאים מהסגל, היינו רואים את אחת הקבוצות הדורסניות שידעה ישראל מעולם. אבל בכל זאת הקבוצה הפגינה עוצמה אדירה והנה אנחנו אלופים בפעם השנייה. העונה, זו הפעם הראשונה בכל תקופתו של קרוייף שמרגישים ירידה ברמה הכללית של הקבוצה. לא משהו זמני של משחק או שניים, אלא מגמה, ונדמה לי שמכאן הדאגה. אגב, יכול להיות שגם במצב הנוכחי, מבלי שיתבצע שום שינוי מהותי בתפקוד המאמן, ההרכב והשחקנים - בכל זאת ניקח אליפות, כי מדובר באמת בקבוצה עם בסיס מוצלח, אבל כרגע התחושה היא שמכבי מתעקשת לשים לעצמה מקלות בגלגלים.

אני לא מסכים, גם השנה אנחנו דומיננטים בכל המשחקים, יותר מחלק מהמשחקים בתקופת סוזה.

ההרכב לא מאוזן, חסר מחץ, מומנטום וצריך עוד טוויקינג בסגל אבל עדיין אנחנו שומרים על ה65-35 פוזשן ברוב המשחקים.

תמיד צריך להיות אופטימים

בטח שיש לנו את הסגל הטוב בארץ

הבעיה היחידה שלנו זה שפאקו צריך להבין שכדורגל מתחיל מהגנה ולא ההפך ולגבש את ההרכב הנכון

מעבר לזה צריך גם קצת מזל ובעיקר מה שחסר לנו זה 4 הנקודות שלקחו לנו בצורה בלתי סופטיבית

אני לא מסכים, גם השנה אנחנו דומיננטים בכל המשחקים, יותר מחלק מהמשחקים בתקופת סוזה.

ההרכב לא מאוזן, חסר מחץ, מומנטום וצריך עוד טוויקינג בסגל אבל עדיין אנחנו שומרים על ה65-35 פוזשן ברוב המשחקים.

פוזשן זה שטויות, בטח שכל הקבוצות לא מתיימרות לשלוט במשחק מולך. זה לא מדד לכלום.

פשוט מדהים. אין מילה אחרת - מדהים.

צריך לעשות משחק שמישהו שם משפט משם ומשפט מעכשיו וצריך לנחש מאיזה משחק ועל איזה שחקנים/מאמן מדובר.

מה שאתם לא מתייחסים אליו הוא שכל הדברים שנכתבו שם שונו ובגלל זה לקחנו אליפות.

המאמן היה מקובע ופחדן- שינה את זה בדרבי 4-0 ומאותו רגע לא הסתכלנו אחורה.

אבו זייד גמר אותנו- ראה בערך 20 דקות דשא מאז

תלויים בשחקן אחד- הגיעו בינואר זהבי ופריצה שהורידו מעטר את הנטל.

אז יכול להיות שזה שכתבנו את זה בזמנו לא הופך אותנו לכאלה תלושים מהמציאות, בדיוק כמו היום.

אז יכול להיות שזה שכתבנו את זה בזמנו לא הופך אותנו לכאלה תלושים מהמציאות, בדיוק כמו היום.

מה שנאמר גם אז נכון גם לגבי פאקו - שניהם מאמנים של שיטה. פאקו בוחן, מנסה, מתאים, ובוחר את השחקנים שיהפכו את מכבי לדורסנית ביותר בחודשים החשובים באמת. עד אז המטרה היא להישאר באזור. הבעיה היא חוסר הסבלנות והנטייה לחרוץ גורלות ולקפוץ למסקנות.

ענק, אותם תגובות אחד לאחד. בנוסף אותם נבואות זעם וחורבן על העונה האבודה בדיוק כמו אתמול. כל הכבוד שהזכרת לכולנו בדיוק מה היה רק לפני שנתיים וכולנו יודעים איך זה נגמר. קחו אוויר, תנשמו עמוק תנו למאמן ולקבוצה לרוץ כי בצד המקצועי הוא מבין קצת יותר מכם. לאורך עונה שלמה ניתן לבקר לטוב וגם לרע, אבל בטח לא להתחיל עם הרס עצמי כבר בתוך הקהל הרחב עם כל הביקורות המוגזמות לאחר שליש עונה סה״כ. אנחנו מכבי, אנחנו הכי חזקים בארץ ואנחנו ניקח תאליפות על אפם וחמתם של כל העלובים שרוצים בכישלון שלנו.

האשכול הזה הוא יום הכיפורים של כמה ״מביני כדורגל״ פה.

אם איך שמכבי נראתה מינואר, לא זייד היה הבעיה שלה(כמו שהאחים נחמן לקחו דאבל). אלא זמן וחיבור ורכש נקודתי.

אשכול עצום.

תמיד צריך להיות אופטימים

בטח שיש לנו את הסגל הטוב בארץ

הבעיה היחידה שלנו זה שפאקו צריך להבין שכדורגל מתחיל מהגנה ולא ההפך ולגבש את ההרכב הנכון

מעבר לזה צריך גם קצת מזל ובעיקר מה שחסר לנו זה 4 הנקודות שלקחו לנו בצורה בלתי סופטיבית

הבעיה היחידה היא שהשנה יש לנו יריבות.

לאבד שמונה נקודות בסיבוב (ותסלח לי שאני מצעלם מאירועי הדרבי) זה בסדר גמור ואם נסיים כך גם את הסיבוב השני מצבנו יהיה מצוין.

בדיוק.

והקטע הוא שלא נראה שפאקו יעשה חיזוק בינואר, אז..

לא יודע אם היינו דורסים כמו שדרסנו את הליגה בלי החיזוק של פריצה וזהבי בזמנו, אני בטוח שעדיין היינו לוקחים אליפות אבל העונה לא הייתה מסתיימת ככה בלי החיזוק הזה. השנה לא נראה שזה יקרה.

בדיוק יצא לי לחשוב על הדמיון בין המשחקים אחרי המשחק.

נזכרתי בתלות בעטר, בתהיות כמה טובה הקבוצה בלעדיו ומה יקרה אם יילך, במחלוקת על ההצבה של שחקן בקישור.

את האמת שאני מתגעגע לעטר וחושב שהוא יכול לתת לנו תרומה גדולה בתנועה והזריזות שלו בשטחים שמעבר ל16, הלוואי שג'ורדי יעשה מהלך.

הבעיה היחידה היא שהשנה יש לנו יריבות.

לאבד שמונה נקודות בסיבוב (ותסלח לי שאני מצעלם מאירועי הדרבי) זה בסדר גמור ואם נסיים כך גם את הסיבוב השני מצבנו יהיה מצוין.

תיקון קטן. השאלה גם איפה אתה מאבד את הנקודות ולמי. אם ננצח הכל למעט תיקו אחד ונפסיד פעמיים בסיבוב על הנייר זה סביר. אבל אם 2 ההפסדים יהיו שוב במשחקים על 6 נקודות מול היריבות הישירות שלך לתואר נהיה בבעיה קשה.