Jump to content

העברות ינואר בליגת העל

turgi

Recommended Posts

מה? למה שלא ילך לשם?

קבוצת אמצע טבלה בפירמייר ליג מה שנותן לו סיכוי טוב לשחק, 3 שעות נסיעה מלונדון (מניסיון..), מגרש טוב , קהל טוב

א. כי לבוא לקבוצה בפריימיר ליג באמצע עונה זאת סיטואציה לא טובה. בטח לשחקן ישראלי.

ב. כי קר שם משמעמם שם ומגעיל שם (מניסיון של חברים) וגם קרית שמונה היא פחות משלוש שעות מתל אביב אז? מה זה קשור ?

ג. כי בקיץ כנראה יהיו קבוצות יותר אטרקטיביות שירצו אותו

ד. כי זה מ ענק הקבוצה הזאת. היא סתם קבוצה. בלי אפשרות לזכות בכלום. סתם להגיד ששיחקתי בפרמייר ליג. להבנתי זה לא מה שמעניין אותו בשלב זה בקריירה.

מה? למה שלא ילך לשם?

קבוצת אמצע טבלה בפירמייר ליג מה שנותן לו סיכוי טוב לשחק, 3 שעות נסיעה מלונדון (מניסיון..), מגרש טוב , קהל טוב

כי היא לא תהיה באירופה בשנה הבאה.

וספק שהיא תשדרג אותו מקצועית.

א. כי לבוא לקבוצה בפריימיר ליג באמצע עונה זאת סיטואציה לא טובה. בטח לשחקן ישראלי.

ב. כי קר שם משמעמם שם ומגעיל שם (מניסיון של חברים)

ג. כי בקיץ כנראה יהיו קבוצות יותר רציניות שירצו אותו

ד. כי זה מ ענק הקבוצה הזאת. היא סתם קבוצה. בלי אפשרות לזכות בכלום. סתם להגיד ששיחקתי בפרמייר ליג. להבנתי זה לא מה שמעניין אותו בשלב זה בקריירה.

א. על סמך מה?

ב. קר ומגעיל זה ממש שיקול רציני לשחקן מקצועי בפרמיירליג.

ג. על סמך מה?

ד. אפשר לומר גם שזו אופצייה מצוינת להשתלבות מהירה יותר (אין שם כוכבים גדולים שאני זוכר) ומקפצה לקבוצה בדרג גבוה יותר.

ולא שאני חושב שהוא מעוניין לעבור לסטוק, מצחיקה הקלות שבה שאנחנו מזלזלים בקבוצות שהם לא טוטנהאם ומעלה. ברקו הגיע לסאותהאמפטון ואחרי משחק אחד כל אנגליה שמעה עליו.

א. על סמך מה?

ב. קר ומגעיל זה ממש שיקול רציני לשחקן מקצועי בפרמיירליג.

ג. על סמך מה?

ד. אפשר לומר גם שזו אופצייה מצוינת להשתלבות מהירה יותר (אין שם כוכבים גדולים שאני זוכר) ומקפצה לקבוצה בדרג גבוה יותר.

א. על סמך ניסיון של שחקנים אחרים

ב. בטח שזה שיקול. בוודאי למי שיש לו משפחה (או עוד אפשרויות) כדורגל משחקים פעם פעמיים בשבוע שעה וחצי יתר הזמן חיים את החיים הרגילים

ג. על סמך זה שהוא בעונה הכי טובה בחיים שלו כרגע

ד. איזה מקפצה ? הוא בן 28 זאת התחנה האחרונה שלו באירופה יונייטד לא תקנה ישראלי בן 30 גם סיטי לא. הוא ילך רק לקצפת. ישתלב מהר ? מי אמר ? זה תלוי במיליון ואחד דברים.

אין לי ספק שבגיל 23 הוא היה קופץ על זה בלי לחשוב פעמיים (ובצדק) כיום הסיטואציה שלו שונה לגמרי וזאת לא הצעה שתהיה אטרקטיבית בעיניו.

זאת דעתי כמובן. אני עדיין לא ערן זהבי.

ולא שאני חושב שהוא מעוניין לעבור לסטוק, מצחיקה הקלות שבה שאנחנו מזלזלים בקבוצות שהם לא טוטנהאם ומעלה. ברקו הגיע לסאותהאמפטון ואחרי משחק אחד כל אנגליה שמעה עליו.

חס וחלילה לא מזלזל בהם. הם טובים ממכבי בליגה טובה ממכבי.

פשוט בוחן את הסיטואציה מהעניים של ערן. וזה לא מלהיב בעניי. (גם לא בעינייך מסתבר)

מן הסתם כל קבוצה מאירופה שתציע עליו תהיה טובה ממכבי ומליגה בכירה יותר, אז למה דווקא סטוק ? מ .

מה לא מלהיב? לשחק בליגה הכי טובה בקבוצה לא רעה בכלל?

ואיך לשחק בסטוק לא ישדרג אותו מקצועית?

עד כמה שזה ישמע לך מצחיק הקבוצה היחידה שיכולה לשדרג את ערן מקצועית זאת מכבי.

לפעמים יש כפפה שמתאימה ליד מסויימת בול. היא לא בהכרח תתאים לעוד ידיים.

למרות מה שעושים מערן, הוא לא שחקן שיצליח בכל קבוצה, אלא הוא תלוי בסיטאוציה. הסיטואציה במכבי כרגע אידיאלית עבורו וזה הופך אותו להרבה יותר גדול ממה שהוא בפועל כשחקן כדורגל.

רק במכבי הוא יהיה טוב ברמה שהוא כיום. אם הוא חכם הוא גם יבין את זה. אם לא חבל לי בשבילו.

בכל מקרה אני יאחל לו רק בהצלחה.

נו בסדר ויש גם הצלחות, גם של ישראלים אגב. אי אפשר לעבוד עם מחשבון סטטיסטיקה בכל שלב בחיים בשביל לדעת אם משתלם או לא.

לא זה לא, במשכורת הנכונה גם השעמום הופך להיות פתאום ל- יש לי זמן לעשות יותר דברים היום. ששחקן לא משחק סטייל עטר פתאום ריימס נראית מקום נוראי ומדכא לגור בו, בהתחלה זה היה מקום קטן ותומך

מסכים איתך אבל רק משום שבקיץ הסעיף שחרור שלו תקף.

למנצ'סטר הוא כבר לא יגיע מסכים. אבל אני בהחלט חושב שחצי עונה טובה יכולה לשדרג אותו לקבוצה יותר טובה, אם יהיה לו משחקים מוכחים בפרמיירליג זה לא הגיל (28 בקיץ מזל טוב מלך מת עליך) שימנע ממנו להתקדם

יוסי בניון עבר בין ארסנל לליברפול וצ'לסי בגיל יותר מבוגר עם ברכיים מפלקל רק בגלל שהיה לו את הנסיון הזה.

הליגה הכי טובה? מאיזו בחינה?

מבחינת עניין, ברור שבספרד השפיץ בצמרת יותר חזק אבל גם רחוק משאר הליגה בפער עצום. בגרמניה המצב אפילו יותר גרוע.

זה מזכיר לי את ההצעה של ריימס לעטר.. כולם בהתחלה אומרים למה שילך לשם? קבוצה בינונית בליגה גדולה מזג אוויר מגעיל זאת לא תהיה קפיצת מדרגה... כעבור 27 דקות אלירן עטר חתם ל4 שנים בריימס הצרפתית פלוס תמונה באדום

נו בסדר ויש גם הצלחות, גם של ישראלים אגב. אי אפשר לעבוד עם מחשבון סטטיסטיקה בכל שלב בחיים בשביל לדעת אם משתלם או לא.

לא זה לא, במשכורת הנכונה גם השעמום הופך להיות פתאום ל- יש לי זמן לעשות יותר דברים היום. ששחקן לא משחק סטייל עטר פתאום ריימס נראית מקום נוראי ומדכא לגור בו, בהתחלה זה היה מקום קטן ותומך

מסכים איתך אבל רק משום שבקיץ הסעיף שחרור שלו תקף.

למנצ'סטר הוא כבר לא יגיע מסכים. אבל אני בהחלט חושב שחצי עונה טובה יכולה לשדרג אותו לקבוצה יותר טובה, אם יהיה לו משחקים מוכחים בפרמיירליג זה לא הגיל (28 בקיץ מזל טוב מלך מת עליך) שימנע ממנו להתקדם

יוסי בניון עבר בין ארסנל לליברפול וצ'לסי בגיל יותר מבוגר עם ברכיים מפלקל רק בגלל שהיה לו את הנסיון הזה.

מי עבר בינואר והצליח ?

כן, יש לי זמן לעשות יותר דברים, רק שאין מה לעשות עם הזמן (או כמשפטו האגדי של ז'אן טלסניקוב בדאנדי יונייטד: אמרו לי תגלוש באינטרנט, אבל כמה אפשר לגלוש באינטרנט כל היום...).

מן הסתם קבוצה שתשכיב עליו שני מיליון יורו (מינימום) לא תמכור אותו אחרי חצי עונה (ותסריט דמיוני בעניי שבחצי עונה הוא יהיה כל כך טוב שהוא ימשוך אחריו הצעות מחצי פרמייר ליג - נו באמת... קודם שיהיה שחקן הרכב וגם זה לא נראה לי שיקרה) וגם אז היא מן הסתם תבקש לעשות רווח עליו ואז שוב אתה ישראלי בן 30 פלוס מינוס שמבקשים עליך כמה מיליונים.....בייי בייי.

יוסי זה מקרה שונה לגמרי. לא בר השוואה בכלל. הוא הסתובב שם. כבר היה לו תשם. הוא גם היה מקושר שם טוב מכל הבחינות. זה לא דומה לסיטואציה של ערן.

אם ערן היה מתחיל בפרמייר ליג בגיל 23-25 אולי הוא היה היום במצב דומה.

זה מזכיר לי את ההצעה של ריימס לעטר.. כולם בהתחלה אומרים למה שילך לשם? קבוצה בינונית בליגה גדולה מזג אוויר מגעיל זאת לא תהיה קפיצת מדרגה... כעבור 27 דקות אלירן עטר חתם ל4 שנים בריימס הצרפתית פלוס תמונה באדום

זה כל כך לא מזכיר.

עטר בכלל רצה להישאר במכבי ולקבל חוזה חדש ומשודרג. מכבי בגלל כל מני דברים וגורמים לא רצתה לתת לו חוזה חדש "וקיבלה" את ההצעה של ריימס. (שמן הסתם באה אחרי שמכבי כבר החליטו שבקיץ מוכרים אותו והוא בעצמו הבין שמכבי רוצה למכור אותו)

שוב, סיטואציות שונות באופן קיצוני. לא ניתן להשוואה.

זה ממש לא אותו דבר בכלל

א. ערן כבר ניסה שיחק בחול מה שאלירן לא

ב. לערן יש חוזה ענק של 600 אלף יורו מה שאלירן יכל לחלום לקבל ממכבי

אולי אני טועה אבל לא נראה לי שערן בגילו יקבל מסטוק חוזה ליותר משנתיים

וגם אם יקבל להערכתי זה יהיה בסביבות המיליון יורו

אז תעשו לבד את החישוב אולי החוזה יהיה בהרבה יותר כסף אבל לא חוזה ל5 שנים

מה שהוא קיבל ממכבי

ולא נראה לי שאם הוא ירצה לחזור לארץ כעבור שנתיים שלוש הוא יקבל חוזה של 600 אלף יורו

קר ומגעיל זה ממש שיקול רציני לשחקן מקצועי בפרמיירליג.

זה ועוד איך שיקול, אתה צריך גם לחיות בעיר הזאת. זה כמו שבספורט אמריקאי מינסוטה אף פעם לא מצליחה להרים קבוצה, בניגוד ללוס אנג'לס למשל, כי זאת מדינה שהיא חור רציני.

ערן כבר אמר שהוא ואשתו סבלו מכל רגע בפאלרמו כי לא היה שם שום דבר לעשות, ושהוא ייקח בחשבון את האטרקטיביות של העיר הבאה שיילך לשחק בה.

עריכה: עכשיו אני קולט שזה פרסום של הסאן. עזבו אתכם, זה בקושי עיתון לגיטימי.

מי עבר בינואר והצליח ?

כן, יש לי זמן לעשות יותר דברים, רק שאין מה לעשות עם הזמן (או כמשפטו האגדי של ז'אן טלסניקוב בדאנדי יונייטד: אמרו לי תגלוש באינטרנט, אבל כמה אפשר לגלוש באינטרנט כל היום...).

מן הסתם קבוצה שתשכיב עליו שני מיליון יורו (מינימום) לא תמכור אותו אחרי חצי עונה (ותסריט דמיוני בעניי שבחצי עונה הוא יהיה כל כך טוב שהוא ימשוך אחריו הצעות מחצי פרמייר ליג - נו באמת... קודם שיהיה שחקן הרכב וגם זה לא נראה לי שיקרה) וגם אז היא מן הסתם תבקש לעשות רווח עליו ואז שוב אתה ישראלי בן 30 פלוס מינוס שמבקשים עליך כמה מיליונים.....בייי בייי.

יוסי זה מקרה שונה לגמרי. לא בר השוואה בכלל. הוא הסתובב שם. כבר היה לו תשם. הוא גם היה מקושר שם טוב מכל הבחינות. זה לא דומה לסיטואציה של ערן.

אם ערן היה מתחיל בפרמייר ליג בגיל 23-25 אולי הוא היה היום במצב דומה.

יש לי זמן בעבודה היום...

רוזנטל.

דאנדי זה חור סקוטי מה שהופך אתו אפילו ליותר קר. אגב טלסניקוב שהוא בחור עלאכיפק אבל הרבה יותר מאופק מזהבי וגם היה רווק.

בקשר לתסריט אז נכון הוא דמיוני, מצד שני ערן הוא לא בחור רגיל, ולאנשים לא רגילים קורים דברים לא רגילים.

לזהבי גם נוצר שם, ובשביל דריסת רגל זה מספיק.

יש לי זמן בעבודה היום...

רוזנטל.

דאנדי זה חור סקוטי מה שהופך אתו אפילו ליותר קר. אגב טלסניקוב שהוא בחור עלאכיפק אבל הרבה יותר מאופק מזהבי וגם היה רווק.

בקשר לתסריט אז נכון הוא דמיוני, מצד שני ערן הוא לא בחור רגיל, ולאנשים לא רגילים קורים דברים לא רגילים.

לזהבי גם נוצר שם, ובשביל דריסת רגל זה מספיק.

שכנעת.

בגדול אני בטוח שלגברת זהבי יהיה הרבה יותר נעים במינוס שלוש מעלות מאשר במינוס שמונה. הבדל עצום.

וכמובן שלאנשים עם משפחה וילדים זה לא משנה שאין מה לעשות אם אפשר לשבת לראות טלוויזיה בריטית על כוס תה חם.

זה תסריט דמיוני לגמרי. גם לערן. לא שאני לא חושב שהוא יוכל להיות שחקן סביר שם, אבל מעבר "משדרג" משם כבר לא יהיה לו ולכן עליו לבחור קבוצה שהיא בבחינת האם אני מוכן שזאת תהיה התחנה האחרונה שלי בקריירה (שוב, לתחושתי זה לא המקרה)

לזהבי נוצר שם במכבי. זה לא דומה. ככל שהוא יצליח במכבי ככה הוא יצוד עינייהן של קבוצות יותר אטרקטיביות ועדיין הוא נעלם מבחינתן.

לדעתי, האידיאל לזהבי זה מכבי, אם לא, אז הייתי הולך לקבוצות סטייל איינדהובן זלצבורג פורטו/בנפיקה או באזל שם הוא יתחרה על תארים וגם יחווה קמפיינים אירופאים משמעותיים.

בקבוצות חזקות מדי הוא יקבר בספסל ובקבוצות בינוניות דוגמת סטוק הוא פשוט יפספס את הדבר האמיתי.

אז כן אולי הוא ישחק חצי שעה באולד טראפורד או סטמפורד ברידג'.... נראה לי שגם במכבי בשנתיים שלוש הקרובות יש סיכוי לא רע שהוא יוכל לקבל את זה.