Jump to content

אם מחר יש בחירות,למי אתם מצביעים?

אבא איתן

Recommended Posts

למרצ הייתה תדמית נחמדה לפני 10-15 שנים, אולי.

הקצינו מאוד, הוסיפו אנשים שהם אולי נראים חמודים וחביבים, אבל הם אוסף של דעות מאוד קיצוניות ואתה יכול לראות את זה על זהבה גלאון, תמר זנדברג ועוד.וברור שזה לא קשור לימין או שמאל, אני ציינתי את זה כי מרצ פועלים לקידום הנושא, אז זה יכול לגרום לאנשים שתומכים בנושא להצביע להם (מקווה שביחד עם מצע חברתי ולא רק על סמך לגליזציה)

זה עונה לך על הכל.

אם היינו שוויץ, והייתי מסתכל נטו על מצע חברתי, מרצ היא בחירה הגיונית.

אבל, אי אפשר להתנתק מהמצע המדיני המגוחך שלהם.

וברגע שהמצע שלהם כולל את המשפט "עלינו לסיים את הכיבוש", זה אומר שכל חייל שמצביע מרצ, במודע או שלא במודע, מצביע נגד עצמו, מאחר והוא חלק מצבא הכיבוש.

ההתעקשות שלהם על מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל, למי זה טוב? למה לצד. שיקימו להם את המדינה שלהם בעזה לצורך העניין ויעזבו אותנו בשקט. למה אנחנו צריכים להיות חלק מניהול המדינה שלהם.

המצע הכלכלי שלהם כולל הפחתת כוחם של בעלי ההון. זה הזוי. בן אדם מרוויח, עושה הון, מי אתם שתפגעו בו? הוא משלם מסים כחוק? תעזבו אותו בשקט.

לא כל בעל הון הוא מושחת.

תקראו את כל המצע שלהם, הוא נחמד מאוד, אבל רק כשהוא לא מתייחס לנושאים כלכליים ומדיניים.

לגבי החלק המודגש - לא מבין את הבעייתיות פה.

זכותו של חייל לחשוב שמה שהוא עושה לא מוסרי,כל עוד הוא אכן מבצע את הפקודות שמוטלות עליו.

לגבי בעלי ההון - כאשר הם גם ממנים פולטיקאים וכאשר הם הבעלים של כל המדיה, וכאשר זה בא לידי ביטוי בחוקים שמקדמים עבורם,תספורת,תמריצים עם המשולש המלוכלך והבזוי הזה שנקרא הון & שלטון & עיתון בהחלט יש כאן בעייתיות.

כותב שורות אלה אינו מצביע מרצ

רוצה לשמוע סוד? כשאתה שולט על אוכלוסייה שלמה בשטחים, אתה מוזמן לקרוא לזה איך שבא לך - אבל זה כיבוש. תקרא לזה "שליטה", תקרא לזה "אחזקה"...בסוף זה כיבוש. וכן, אני חושב שאין לנו מה לחפש במרביתם המוחלט של השטחים האלה, ואני יודע שיש יותר מדי התנחלויות שיש עליהן יותר מדי חיילים ששומרים עליהן בצורה מיותרת. אז היי, יש אנשים בפורום הזה (ואפילו לא מעט) שחושבים שהכיבוש הזה מיותר. לא מאמין בזה? חבל, אז לא תצביע מרצ. אחרים כן.

אם מישהו פה בוגד ומביא אותנו לאבדון זה הימין שבהתעקשותו הבלתי מוסברת על ישיבה בלב ליבה של האוכלוסיה הערבית מקרב אותנו לסופה של מדינה יהודית. כיום אם עושים השוואה בין כמות יהודים לערבים בישראל(כולל איוש ועזהה) יש רוב ערבי.

בקצה אדם דמוקרט שמאמין במדינה יהודית לעם היהודי ולא מצביע שמאל הוא מנותק

נכון שהתעמולה והסיסמאות מנותקות מהמצב וההתנהגות של המנהיגים בפועל, אבל תגידו, יש לביבי כבר סלוגן לבחירות? מה הקופירייטרים שלו כבר יכולים להמציא ?

או שילכו על קלישאה לא מציאותית כמו "ישראל חזקה עם ביבי"?

פנייה אישית סגנון:

אני בנימין נתניהו, אח של בן של וכו׳...נשוי 24 שנה לשרה, נשוי לכם 9 שנים. אני מבקש מכם לתת לי את תמיכתכם פעם נוספת ואת ההזדמנות להמשיך להיעדר מהבית.

יש בעיות בסיסיות אצל הרבה מאוד אנשים, בייחוד השכבה הבוגרת (40-50+) והצעירה (22-), לשאר הגילאים יש ״רק״ חלק מהבעיות

1. מדיני - מנטליות של אוהדי הפועל עם גילי, אנחנו אשמים, זה אנחנו וכו׳

2. מדיני - 0 הבנה מה זה ״ערבים״, הבדלים בין ״כל הערבים שרוצים להרוג אותנו״, התרבות, החברה (חמולות, חוקים, מנטליות), מה גדל שם (יש סקירה מעניית של השבכ על הדעווה)

3. כלכלי - אין ארוחות חינם, כמות הכסף היא סופית, אין שיפור בכסף שהוא לא בגלל שעבדת יותר טוב ושהוא לא מגיע ע״ח מישהו אחר או מעבודה של מישהו אחר

4. כלכלי - אין שוויון ואין מגיע כמו בכל דבר בחיים, הקושי ודרישות העבודה הן קובעות שכר בעולם. כשרון ויכולות מעלה שכר, השווי תוצר שלך מעלה שכר. ההסתדרויות והבטלנות הן הרעה החולה. בצד השני העובדים הפיזיים הלא מאןגדים וחברות הגולגלות (גם חרדיות במטריקס).

5. אין כזה דבר הכל או כלום, לתת הכל/לזרוק לים, לסבסד הכל/לזרוק את כולם לרחוב. זה מנטליות של גיימרים יפנים

6. השם נשאר מפעם, המפלגות והאנשים השתנו. הוא אומר דברים שהיית רוצה והוא סחבק, מה הוא עשה או ניסה לעשות בשבילך?

7. אין אוטומט לקחת מהעשירים לתת לעניים, אולי הוא מתכנת או בעל עסק כי הוא טחן מגיל 14 או פרש מהלימודים לעזור למשפחה ועבד 16 שעות בזמן שעישנת ירוק וראיתטלויזיה? הטייטל לא אומר שאתה עשיר, כנראה שמצבו לא רחוק משלך אבל הוא מממן הרבה יותר אחרים ואף אחד לא מממן אותו

8. רוצה עזרה? תנסה קודם לעזור לעצמך. עובדי נקיון ושמירה >>>>>>>>>>> עובדי דואר

9. אפ היו נותנים לך היית לוקח ברמה מסוימת, הטייקונים בני זונות ולא מוסריים אבל הם לא אשמים בפרצות מס ובקומבינות עם חברים מהשלטון

המצב הקיים בשטחים לא יכול להימשך, או שמספחים את השטחים האלה ומעניקים אזרחות לכל הערבים, ואז אתה מאבד את הרוב היהודי במדינה יהודית.

או שאתה עושה קצת וויתורים,יוצא מהשטחים האלה ומבטיח בעצם רוב יהודי במדינת ישראל.

חשוב להדגיש: רוב האנשים שמעדיפים להחזיר את השטחים האלה זה לא בגלל שהם מרחמים על הערבים או אוהבים אותם, להפך הם לא רוצים שהערבים יהיו חלק מהמדינה ולכן מעדיפים להתנתק מהם (לזרוק אותם לים לא אופציה כמו שחלק מפה חושבים).

ואפשר לצפות בסרטו הזה, למרות שהוא של שלום עכשיו https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=885206401490778&id=198917210119704

חברים, מבלי להכנס לימין או שמאל, הטעות הגדולה ביותר של המדינה הזאת היא מלחמת ששת הימים. מאז אנחנו אוכלים רק חרא ומסתבכים עוד יותר.

אולי לא המלחמה עצמה, אלא יותר המדיניות הישראלית שבאה לידי ביטוי אחריה, ואותה (ועל אף שהשמאל המפא"יניקי הוא זה שהתחיל בה) מנסים (ומצליחים מאז 1977, פחות או יותר) בימין לשמר ולהרחיב באופן משמעותי. או כפי שכתב ישעיהו הנביא ב-1968:

לא הטריטוריה היא הבעיה, אלא האוכלוסיה של כ-1.25 מיליון ערבים היושבים בה ושעליהם נצטרך לכפות את מרותנו. הכללתם של ערבים אלה (נוסף על 300,000 שהם אזרחי המדינה) בתחום שלטוננו פירושה - חיסול מדינת ישראל כמדינת העם היהודי, חורבן העם היהודי כולו, התמוטטות המבנה הסוציאלי שהקימונו במדינה והשחתת האדם - היהודי והערבי כאחד. כל זה יקרה אפילו אם הערבים לא ייהפכו לרוב במדינה (בעקבות ריבויים הטבעי הגבוה) אלא יישארו שליש או 40% של אוכלוסייתה. המדינה לא תהיה עוד מדינה יהודית אלא מדינה "כנענית" : בעיותיה וצרכיה ותפקידיה לא יהיו עוד הבעיות והצרכים והתפקידים של העם היהודי שבארץ ובחו"ל, אלא רק ענייני הממשל והמינהל הספציפיים של מדינה זו - ענייני השלטון על יהודים וערבים יחד, בדומה לבעיותיה של מדינת הלבנון, שאינן אלא הדאגה המתמידה לפתרון בעיית היחסים בין מרונים ומוסלמים ודרוזים וכו'. המדינה תוטרד בבעיותיה הספציפיות האלה, ולא יהיה לה ענין לעם היהודי. תוך זמן קצר ינתקו הקשרים הרוחניים והנפשיים בינה ובין העם היהודי, וכן הקשרים הרוחניים והנפשיים בינה ובין תכניה של ההיסטוריה של עם ישראל ושל היהדות. כל התוכן של המפלצת הקרויה "א"י השלמה" לא יהיה אלא קיום המנגנון השלטוני-מינהלי שלה. מן הבחינה החברתית : תוך זמן קצר לא יהיה עוד במדינה ההיא לא פועל יהודי ולא חקלאי יהודי. הערבים יהיו העם העובד, והיהודים יהיו מנהלים, מפקחים, פקידים ושוטרים, ובעיקר - שוטרי-חרש. המדינה השלטת על אוכלוסיה עויינת של 2-1.4 מיליון זרים תהיה בהכרח מדינת ש.ב., עם כל מה שמתחייב מזה כהשלכות על רוח החינוך, על חופש הדיבור והמחשבה ועל המשטר הדמוקרטי. השחיתות האופיינית לכל משטר קולוניאלי תדבק גם במדינת ישראל. המינהל יצטרך לעסוק בדיכוי תנועת-מרי ערבית - מזה, וברכישת קוויזלינגים ערבים - מזה. יש חשש שגם צה"ל - שהיה עד עכשיו צבא עממי - יתנוון ע"י הפיכתו לצבא-כיבוש, ושמפקדיו שיהיו למושלים צבאיים יהיו כעמיתיהם באומות אחרות, וד"ל.

אותי מעניין האם הפעם הליכוד יועיל בטובו להציג לציבור הבחורים את הדבר "הפעוט" הזה שנקרא מצע.

ע"פ ההתנהלות של ראש הממשלה ב6 השנים האחרונות זה גם לא אמור להיות מסובך מידי, המצע צריך להכיל מילה אחת: "הישרדות".

כי בלאו הכי זה העיקרון היחידי שעל פיו ביבי פועל.

אין כל קשר בין התנחלויות לבין הסכם שלום וזה כבר הוכח עם מצרים לצד הטוב ולצד הגרוע עם עזה

בעזה חיו כ10k תושבים יהודיים, במצרים לדעתי כ5k כיום ביו"ש חיים כ400k פינוי של אפילו חציים הוא בגדר הבלי אפשרי לדעתי

בעזה חיו כ10k תושבים יהודיים, במצרים לדעתי כ5k כיום ביו"ש חיים כ400k פינוי של אפילו חציים הוא בגדר הבלי אפשרי לדעתי

עובדה שאולמרט הציע לאבו מזן הסכם חסר תקדים של 97% משטחי יהודה ושומרון ומי סירב?

עובדה שאולמרט הציע לאבו מזן הסכם חסר תקדים של 97% משטחי יהודה ושומרון ומי סירב?

זו תזה מקושקשת ואתה יכול לקרוא עליה כאן, כאן, כאן או כאן

סבבה אתה יכול להגיד בפה מלא שיש איזשהו מנהיג פלסטיני שיהיה מוכן לחתום בהסכם שלום שבו הוא מכיר במדינת ישראל כמדינת העם היהודי ולוותר על זכות השיבה? עזוב אותך ממלים ריקות מתוכן שהוא יחתום על נוסח כזה.

סבבה אתה יכול להגיד בפה מלא שיש איזשהו מנהיג פלסטיני שיהיה מוכן לחתום בהסכם שלום שבו הוא מכיר במדינת ישראל כמדינת העם היהודי ולוותר על זכות השיבה? עזוב אותך ממלים ריקות מתוכן שהוא יחתום על נוסח כזה.

1. אני ממש לא צריך שהמנהיג הפלסטיני המדובר יכיר בי כמדינת העם היהודי. זו סתם עוד דרישה מרשימת הדרישות שבימין אוהבים להוסיף כדי שיהיה ניתן להאשים את הצד השני בכישלון. ברגע שחתימה על הסכם מהווה את קץ התביעות (והדבר מנוסח כך בכל הסכם) מצדי שיכירו בישראל כמדינת העם הפקיסטני. זה לא משנה כלום.

2. אני לא יודע אם אבו מאזן באמת יכול לעשות את זה, אבל אני יודע שהוא מנסה להצטייר כאילו הוא יכול, ושמעולם לא הלכנו איתו לשם עד הסוף. כל מה שאנחנו עושים הוא להחליש אותו ולחזק את חמאס ואת ארגוני הטרור בעזה. ובכל זאת, למרות כל זה, הוא עדיין מנסה להראות שהוא מעוניין בשלום עם ישראל. בטוח שווה לנסות, אבל לנסות באמת. מו"מ למען שלום ולא מו"מ למען מו"מ ומראית עין של מו"מ, כפי שביבי אוהב.

גם לפי מה שרשום כאן ניתן להבין שהמכשילים העיקריים של המו"מ הם הפלסטינים.

- לא שלמנהיגים בישראל אין חלק בכך,אבל הקשחת העמדות הפלסטינית,חוסר הרצון להכיר בישראל כמדינת הלאום היהודי ולוותר על זכות השיבה אלו הם הצבת תנאים שאף ממשלה בישראל לא תוכל להסכים לכך.

1. אני ממש לא צריך שהמנהיג הפלסטיני המדובר יכיר בי כמדינת העם היהודי. זו סתם עוד דרישה מרשימת הדרישות שבימין אוהבים להוסיף כדי שיהיה ניתן להאשים את הצד השני בכישלון. ברגע שחתימה על הסכם מהווה את קץ התביעות (והדבר מנוסח כך בכל הסכם) מצדי שיכירו בישראל כמדינת העם הפקיסטני. זה לא משנה כלום.

אבל פה מהות הסכסוך שהם לא מכירים בנו כמדינת העם היהודי. לא מצפה מהם לאהוב אותנו ושנהיה אחים בדם אחרי הסכם שלום אבל המנימום שאני מבקש הוא שיכירו בכך שאנחנו פה וזה שלנו. אם הם לא מכירים במדינת ישראל כמדינת העם היהודי אז מבחינתם הכיבוש נמשך.

גם לפי מה שרשום כאן ניתן להבין שהמכשילים העיקריים של המו"מ הם הפלסטינים.

- לא שלמנהיגים בישראל אין חלק בכך,אבל הקשחת העמדות הפלסטינית,חוסר הרצון להכיר בישראל כמדינת הלאום היהודי ולוותר על זכות השיבה אלו הם הצבת תנאים שאף ממשלה בישראל לא תוכל להסכים לכך.

אני חושב שצריך להפריד בין עניין "מדינת הלאום היהודי" לבין זכות השיבה. הראשון הוא תנאי שנוסף רק בשנים האחרונות ומטרתו, שוב, היא להכשיל. ואכן הוא מצליח, לפי האנליזה שלך. עניין זכות השיבה הוא כמובן משמעותי בהרבה, אבל אף מנהיג פלסטיני לא חושב שתהיה זכות שיבה מלאה לכל הפלסטינים. כפי שאמר אבו מאזן בראיון המפורסם לערוץ 2 ב-2012, הוא יודע שהוא לא יחזור לצפת. מכאן ואילך זו שאלה של מו"מ - כמה יזכו לחזור באופן סמלי. במקרה הזה כמובן שכל צד רוצה להצטייר כקשוח על מנת שהתוצאה הסופית תהיה קרובה יותר לרצון המקורי שלו. לפלסטינים יש חלק לא קטן בהכשלת המו"מ לאורך השנים (בייחוד עם בתקופת ההקפאה), אבל בשורה התחתונה - גם לנו אמור להיות אינטרס לסיים את הסכסוך הזה.

אם הם לא מכירים במדינת ישראל כמדינת העם היהודי אז מבחינתם הכיבוש נמשך.

זה החלק הרלוונטי והוא לא נכון. מבחינה רשמית, "קץ התביעות" זה אומר שאין יותר תביעות. כלומר, מרגע חתימת ההסכם אין לצד הפלסטיני עוד תביעות כלפי הישראלים. כמובן שיש אפשרות שהדבר נכון יותר ברמת המנהיגים מאשר ברמת העם, אבל זה נכון בלי קשר לסעיף כזה או אחר של מדינת לאום. באופן רשמי, בין שני הצדדים, הסכם משמעותו קץ התביעות.

tamiry, MATA ושאר מתלהמים.

או שאתם תמימים או שאתם לא מכירים את האויב שלכם.

נכון, יש לא מעט ערבים שלא מעוניינים בהשמדת העם היהודי. או שהם תמימים כמוכם או שהם עייפו מטרור.

אני לא חושב שכל הערבים רעים, אבל מי שמנהל את העניינים שם הוא רע מיסודו.

תוותר על שטחים, אין בעיה. שלום לא ייצא מזה. אתה רק מקרב אותם למרכז הארץ. אתה מקרב את הטילים, אתה מקרב את המחבלים.

אבל אל תתנו לזה להרוס לכם את החלום על השלום.

אפשר להגיד שתי מדינות לשני עמים עד מחר. זה יכול לעבוד. לא בהנהגה הערבית הנוכחית.

ויתרתם על שטחים, יצאנו מגוש קטיף. מה קיבלנו? טרור קרוב יותר.

זה שאתם חושבים שאם נוותר אז יהיה פה שלום, זו אשכרה תמימות. צריך להיות רצון של אנשים משני הצדדים. זה מעבר לימין ושמאל.

אתם יודעים, קחו את ההכרה במדינה יהודית ותדחפו אותה לתחת. אבל ברגע שקיבלתם את המדינה שלכם, תעזבו אותנו בשקט.

אנחנו לא האח הגדול ששומר עליכם. רוצים מדינה? תנהלו אותה כמו שצריך, ואל תדחפו את האף לחיים שלנו. אבל כל אלה שרוצים שתי מדינות לשני עמים

צריכים לזכור דבר אחד.... בטיל הראשון\בפיגוע הראשון שייצא משטחי המדינה הפלסטינית, גם האו"ם לא יעזור להם. המלחמה הזאת תהיה כואבת פי כמה מכל מבצע מגוחך שיצאנו אליו בשנים האחרונות. כי אז כבר לא יהיו תירוצים. מדינה זו מדינה, ואם מדינה אחת מפרה ריבונות של מדינה אחרת, שאלוהים יעזור להם.

אני חושב שצריך להפריד בין עניין "מדינת הלאום היהודי" לבין זכות השיבה. הראשון הוא תנאי שנוסף רק בשנים האחרונות ומטרתו, שוב, היא להכשיל. ואכן הוא מצליח, לפי האנליזה שלך. עניין זכות השיבה הוא כמובן משמעותי בהרבה, אבל אף מנהיג פלסטיני לא חושב שתהיה זכות שיבה מלאה לכל הפלסטינים. כפי שאמר אבו מאזן בראיון המפורסם לערוץ 2 ב-2012, הוא יודע שהוא לא יחזור לצפת. מכאן ואילך זו שאלה של מו"מ - כמה יזכו לחזור באופן סמלי. במקרה הזה כמובן שכל צד רוצה להצטייר כקשוח על מנת שהתוצאה הסופית תהיה קרובה יותר לרצון המקורי שלו. לפלסטינים יש חלק לא קטן בהכשלת המו"מ לאורך השנים (בייחוד עם בתקופת ההקפאה), אבל בשורה התחתונה - גם לנו אמור להיות אינטרס לסיים את הסכסוך הזה.

כמו שאמרתי קודם זה שאבו מזן אמר משהו ממש לא משנה לי כי ערבים אומרים דברים שונים באנגלית וערבית. אתה חושב שצריך לתת אפילו למאה איש את זכות השיבה?

כמו שאמרתי קודם זה שאבו מזן אמר משהו ממש לא משנה לי כי ערבים אומרים דברים שונים באנגלית וערבית. אתה חושב שצריך לתת אפילו למאה איש את זכות השיבה?

מה זה צריך? אם לתת למאה איש את זכות השיבה זה המכשול היחיד לכך שנפסיק לשלם את המחיר החברתי, הכלכלי, המדיני והמוסרי העצום שאנחנו משלמים על הסכסוך הזה - אני ללא ספק מוכן לתת למאה איש את זכות השיבה. מו"מ הוא פרגמטיזם ובנוי בהגדרתו על פשרות.