Jump to content

אם מחר יש בחירות,למי אתם מצביעים?

אבא איתן

Recommended Posts

אז הוא כנראה יהיה חסיד שוטה, כי לפי קדושת החיים הוא אמור לירוק על הספר על מנת לשמור על חייו.

זה די נחשב עבודה זרה כי בלירוק אתה די מסכים להמיר את דתך

תסכים איתי שלא סתם ירצו לראות אותך יורק, זה כדי שידעו באופן מוחלט שאתה כבר לא מחשיב את עצמך יהודי

אני כרגע שוקל לשים ליכוד בקלפי. הסיבה היא לא כי הוא מנהיג דגול או שעשה פה טוב לכולם אלא כי אני מאמין שמי שזה לא יהיה שינהיג את המדינה צריך לקבל גב מהציבור. הציבור מפולג ואנחנו רואים איך זה משפיע על היציבות של הממשלות כבר לא מעט שנים. אף מנהיג לא קיבל פה מנדט כבר הרבה שנים וזה צריך להשתנות.

וגם כי אני מרוצה מניהול המשברים הכלכליים מצידו.

מסכים לגבי הצורך ביכולת המנהיג/מפלגה הבכירה למשול(והבעיה היא בשיטה), אבל ברור לך שהממשלה הנוכחית לא נפלה בגלל אי יציבות. עם כל הכבוד לחשיבותם של חוק מע״מ אפס וחוק הלאום, הולכים לבחירות(על כלום) רק כי ביבי דואג לתחת שלו, והציבור כבן ערובה. כשבנט וליברמן חתרו תחתיו הוא יכל באורח פלא לשמור על יציבות הממשלה.

תסכים איתי שלא סתם ירצו לראות אותך יורק, זה כדי שידעו באופן מוחלט שאתה כבר לא מחשיב את עצמך יהודי

צודק, עדיף למות.

אני ארשום על הפתק פיו פיו פוליטקאים מחממי כיסאות מזדיינים בתחת של אמא שלהם שלא חשובה להם המדינה שלהם ורצים לבחירות כל שנה וחצי..

מקווה שזה יכנס לי בפתק...

מה שכן, צריך להגיד שאפו ענק לפינקלשטיין שהצליח להחדיר לאנשים לראש את הסיסמה "שאין אלטרנטיבה" ולכן צריך לבחור בביבי למרות שהוא נכשל בכל חזית אפשרית.

אנשים אומרים שזאת בעיה שאין לביבי מנדט למשול כי המפלגה שלו לא מקבלת מספיק קולות.

אני אומר להיפך, אוי ואבוי אם ביבי היה יכול לעשות כל מה שהוא רוצה. טוב מאוד שיש מי שמרסן אותו, וכנראה שזה מה שהעם רוצה (בין אם מימין או משמאל) אם הוא לא מצליח לקבל יותר מזה.

אם תקחו בחשבון את מי שלא מצביע, את ההצבעות הלא-כשרות ואת ההצבעות שלא נחשבות במניין המנדטים כי הלכו לרשימתו שלא עברו את אחוז החסימה, בסה"כ לא כ"כ הרבה אנשים מצביעים לביבי. אולי יותר מלמפלגות אחרות (למרות שכבר ראינו שזה לא תמיד נכון, למשל לבני), אבל עדיין רחוק מלהיות רוב.

אני ממש לא חושב שהבעיה בשיטה, אפילו להיפך. השיטה מצויינת.

מעניין אותי לדעת מדוע אנשים הולכים לשים ליכוד בקלפי.

האם זה בגלל "ההצלחה" של מבצע "צוק נדל"ן"?

האם זה בגלל שישראל מקום ראשון בפערים חברתיים בעולם המערבי?

האם זה בגלל שימור היחסים "הנהדרים" שלנו עם מדינות אירופה וארה"ב?

האם זה בגלל ששיעור העוני בישראל הוא הגבוה ביותר מבין כל הכלכלות המפותחות?

פשוט לא להאמין איך המוכר רהיטים הדפ"ר הזה מצליח לעבוד על הציבור פעם אחר פעם עם הפוזה האינפנטילית שלו....

זה אך ורק בגלל השמאל.

אנשים אומרים שזאת בעיה שאין לביבי מנדט למשול כי המפלגה שלו לא מקבלת מספיק קולות.

אני אומר להיפך, אוי ואבוי אם ביבי היה יכול לעשות כל מה שהוא רוצה. טוב מאוד שיש מי שמרסן אותו, וכנראה שזה מה שהעם רוצה (בין אם מימין או משמאל) אם הוא לא מצליח לקבל יותר מזה.

אם תקחו בחשבון את מי שלא מצביע, את ההצבעות הלא-כשרות ואת ההצבעות שלא נחשבות במניין המנדטים כי הלכו לרשימתו שלא עברו את אחוז החסימה, בסה"כ לא כ"כ הרבה אנשים מצביעים לביבי. אולי יותר מלמפלגות אחרות (למרות שכבר ראינו שזה לא תמיד נכון, למשל לבני), אבל עדיין רחוק מלהיות רוב.

אני ממש לא חושב שהבעיה בשיטה, אפילו להיפך. השיטה מצויינת.

כן אבל במצב כזה אתה עסוק בקרבות אגו ואינטרסים במקום לקדם מדיניות. במקרה של ביבי אולי זה לטובה, באופן כללי זה לא דבר בריא.

המצב מאוד מורכב, אבל לי יש למי לבחור, בנט עשה המון בקדנציה, פעל בהרבה תחומים והוא היחיד בקבינט שזעק על התנהלות המבצע הגרוע שהיה הקיץ.

בביבי אני לא אבחר ובליברמן אני לא אבחר, יש עתיד היא מאוד אמצע, אבל שמעתי שכחלון יצטרף לשם, זה נשמע מעניין...

המצב מאוד מורכב, אבל לי יש למי לבחור, בנט עשה המון בקדנציה, פעל בהרבה תחומים והוא היחיד בקבינט שזעק על התנהלות המבצע הגרוע שהיה הקיץ.

בביבי אני לא אבחר ובליברמן אני לא אבחר, יש עתיד היא מאוד אמצע, אבל שמעתי שכחלון יצטרף לשם, זה נשמע מעניין...

כחלון לא רץ לבד?

כן אבל במצב כזה אתה עסוק בקרבות אגו ואינטרסים במקום לקדם מדיניות. במקרה של ביבי אולי זה לטובה, באופן כללי זה לא דבר בריא.

זה חלק מהעניין של דמוקרטיה לדעתי, אם הציבור לא מסכים לתת מנדט חופשי לראש הממשלה, לא משנה מאיזה צד, הוא חייב להיות תלוי במפלגות אחרות שקיבלו את הקול מהעם.

אני ממש לא הייתי מחליף את זה במשטר שנותן לראש הממשלה יותר כח, בטח לא במצב שלנו.

אני לא מתלהב מלרדת לפסים אישיים, אבל זה חוצה גבולות:

אתה בור, אידיוט ובין האוזניים כנראה שאין לך כלום.

ואתה לא רוצה לדעת מה הייתי כותב אם הייתי רוצה להיות ממש בוטה.

מה שאתה כותב אפילו לא מתקשר להלכה היהודית וההגדרה ליהודי. עזוב רגע ימין-שמאל, כי בזה ממש אין לך מושג, אתה לא מבין במה שאתה כה מתיימר להבין בו. תמצא לי מקום בו כתוב שלירוק על ספר תורה זה שווה לויתור על יהדותך? תמצא לי פוסק הלכה רציני שקובע כזה דבר (ופוסקים לפעמים באים ביציאות שגורמות לדתיים שומרי מצוות את הראש). זה פשוט מגוחך.

אבל כל זה מתגמד ליד ציטוט אחר שלך על כך שחרדים רק רוצים ללמוד "בלי שיציקו להם", כאילו שזה לא בא על חשבון אחרים, כאילו כל התפיסה שקיימת בעולם לפיה אתה עובד כדי להביא פרנסה הביתה (קונספט חדש, רק מהימים של האנשים שכתובים בספרי קודש).

ואפילו לא אכנס לעובדה הפשוטה שמרבית הזרמים החרדים לא מכירים במדינת ישראל כרגע.

אני, ששומר כשרות אבל לא שבת, שמניח תפילין אבל מקדש על כל דבר, יהודי. אתה, ככל הנראה, יהודי. ויש גם יהודים שהם כופרים גמורים, יש יהודים שבני זוגם אינם כאלה. יש יהודים שיוצאים עם בני מינם.

יש יהודים ימנים, יש יהודים שמאלנים, יש כאלה שמעורבבים בין שתי תפיסות העולם, יש יהודים ציונים, יש אנטי ציונים ויש פוסט ציונים, משני צידי המפה הפוליטית.

ואין מדד של מי יהודי יותר או פחות.

עכשיו תעשה לי טובה, ותפסיק לזיין בשכל.

זה חלק מהעניין של דמוקרטיה לדעתי, אם הציבור לא מסכים לתת מנדט חופשי לראש הממשלה, לא משנה מאיזה צד, הוא חייב להיות תלוי במפלגות אחרות שקיבלו את הקול מהעם.

אפשר להסתכל על זה כמתן כוח לראש הממשלה, או כמתן כוח לממשלה ליישם את המדיניות הנבחרת ע"י רוב הציבור.

הבעיה שמרוב מפלגות לא רואים את היער(והיציבות). יש ארבע קומבינציות עיקריות של מדיניות(שמאל/ימין עם חברתי-כלכלי/בטחוני), למה יש כל כך הרבה מפלגות? אבסורד שיש מפלגות כמו ש"ס שכל מטרתן היא לדאוג לסקטור מסוים, זו לא מדיניות. ממשלה קפיטליסטית? שמאל בטחוני? למי אכפת אנחנו בפנים כל עוד נקבל את הכסף שלנו. מועדון חברים.

מה שאתה כותב אפילו לא מתקשר להלכה היהודית וההגדרה ליהודי. עזוב רגע ימין-שמאל, כי בזה ממש אין לך מושג, אתה לא מבין במה שאתה כה מתיימר להבין בו. תמצא לי מקום בו כתוב שלירוק על ספר תורה זה שווה לויתור על יהדותך? תמצא לי פוסק הלכה רציני שקובע כזה דבר (ופוסקים לפעמים באים ביציאות שגורמות לדתיים שומרי מצוות את הראש). זה פשוט מגוחך.

אבל כל זה מתגמד ליד ציטוט אחר שלך על כך שחרדים רק רוצים ללמוד "בלי שיציקו להם", כאילו שזה לא בא על חשבון אחרים, כאילו כל התפיסה שקיימת בעולם לפיה אתה עובד כדי להביא פרנסה הביתה (קונספט חדש, רק מהימים של האנשים שכתובים בספרי קודש).

אני, ששומר כשרות אבל לא שבת, שמניח תפילין אבל מקדש על כל דבר, יהודי. אתה, ככל הנראה, יהודי. ויש גם יהודים שהם כופרים גמורים, יש יהודים שבני זוגם אינם כאלה. יש יהודים שיוצאים עם בני מינם.

יש יהודים ימנים, יש יהודים שמאלנים, יש כאלה שמעורבבים בין שתי תפיסות העולם, יש יהודים ציונים, יש אנטי ציונים ויש פוסט ציונים, משני צידי המפה הפוליטית.

סלבה אני אתייחס רק לחלק שמרבית הזרמים של החרדיים לא מכירים במדינת ישראל וזה לא נכון יש רק מספר קטן מאוד של זרמים קיצוניים שעושים שם רע לכל החרדיים חוץ מזה מסכים עם מה שכתבת שאין הגדרה קונקרטית למיהו יהודי. ולענייננו למה החרידי בברוקלין ובלונדון כן מסוגל לפרנס את עצמו ולהיות צדיק בתורה וההוא מבני ברק לא מסוגל? אני אישית חושב שלא חייבים לגייס אותם לצה"ל כי זה לא ראלי כרגע אבל אין שום סיבה בעולם שהם לא יוכלו לעשות שירות לאומי בכל עמותות הצדקה הרבות שיש אצל החרדיים או בתי חולים , זקא ועוד. אחד הדברים הכי מעניינים שעשיתי במהלך התואר הוא מלגת לדעת (מומלץ למי שסטודנט) שבה אתה לומד להכיר גם את הצד הזה בעם שכחילוני גמור לפני המלגה לא היה לי שום מושג מי זה האנשים האלו וגילתי אנשים מדהימים. לא חזרתי בתשובה ואני רחוק מזה אבל היה לי מעניין להכיר אנשים חדשים שלא היה יוצא לי להכיר בשום דרך אחרת וכמו שכבר כתבתי חשוב לי ללמוד על היהדות בגלל שזה הלאום שלי לא בגלל ענייני דת.

שאתה מדבר ככה, אין לי אפילו סיבה להתייחס למה שאתה אומר

בטח לא לשטות הזאת שמרבית החרדים לא מכירים בישראל...

בושה שאתה בכלל מדבר ככה, העיקר שתמשיך להיות נאור ושכל מי שלא בדעתך הוא בור טיפש ושאר ניבולים שיוצאים לך במקרה הזה מהמקלדת

מקווה שאתה לא מנבל ככה את הפה

ההבדל ביני לבינך שאני לא פוסל את הדעה של האחר עם קללות

בינתיים בלי הכוח הזה אתה הולך לבחירות כל שנתיים בערך כי הממשלה לא מסוגלת לשמור על יציבות.

בנוסף, ריבוי המפלגות מביא למינויים פוליטיים וסחטנויות.

מעדיף בהרבה את השיטה בארה"ב.

הצבעתי יאיר בבחירות הקודמות ואצביע יאיר גם בבחירות האלו.

סוף-כל-סוף בזכותו הייתה לנו ממשלה בלי חרדים, מעבר לזה כל שאר הדברים הטובים שהצליח להעביר בקדנציה הקצרה שלו הם בונוס (אחריות פלילית למי שלא מתגייס, הפשרת אלפי יחידות דיור בראשון לציון, חוק מע"מ 0 שלצערי לא הספיק לעבור, העלאת רף המכס ל500$, צמצום מספר שרים בממשלה ע"פ חוק, שמיים פתוחים ומלחמה בנמלים עם בנט, הביא שר חינוך שבאמת מנסה לעשות רפורמה אמיתית וכ"ו...)

א. גם בהנחה ששאר הדברים באמת היו טובים ובאמת היו כולם שלו, מה שלא נכון - מזתומרת הם בונוס? שנתיים של עשייה ומבחינתך כל דבר שהוא עשה זה בונוס והעיקר שלא ישב עם החרדים? ברצינות?

ב. סתם לגבי עניין היציבות והמשילות, שתכירו, ישראל בכלל לא נחשבת מדינה חסרת יציבות. סטטיסטית אנחנו במקום טוב מאד מבחינת אורך זמן ממוצע לממשלות. אז תבינו שכל החרטות שזורקים לכם על חוסר משילות נועדו לאינטרס מובהק - לסכסך בין סקטורים בתוך העם מחד ולגרום לעם לתמוך בהגבקת הכוח של הממשלה לרמה פסיכית שלא הייתה עוברת בשום מקום דמוקרטי אחר.

חוק מע"מ אפס, לפי מה שקראתי מכל מיני מומחים - מזל גדול שזה לא עבר.

מה שמעניין הוא שהרגיש שיש על זה קונצנזוס גם מימין וגם משמאל.

עוד מהלך יפה של פינקלשטיין, להאשים בכל הכשלים של השלטון (בראשות נתניהו) את השמאל.

הפוך גוטה הפוך.

השמאל מתנגד לביטול מענק שחרור למחבלים ומאשים את הימין.
השמאל מתנגד לקיצוץ קיצבאות ילדים למשפחות שילדייהם זורקים אבנים ובקבוקי תבערה על חיילים ומאשים את הימין.
השמאל מתנגד לכל פיתרון הנוגע למסתננים ומאשים את הימין.
השמאל הולך לנחם משפחות מחבלים ומאשים את הימין.
השמאל משווה בין גרפיטי לרצח עם גרזן ומאשים את הימין.
השמאל שרוצה 2 מדינות ל 2 עמים ושטוען שלא צריך שאבו אדולף מאזן יכיר במדינה יהודית כי אנחנו יודעים להגדיר את עצמנו בעצמנו ולאחר מכן כשמנסים לעשות זאת בדיוק קרי להגדיר עצמנו ולהעביר חוק לאום שמגדיר את ישראל כמדינת הלאום היהודי אז מה שהוא עושה זה להתנגד ולהאשים את הימין.
השמאל שכשהמשטרה הורגת מחבל מגנה את המשטרה ומבקר את משפחת המחבלים כמובן מאשים את הימין.
השמאל שיוצא נגד צה"ל וקורא לו אירגון טרור מאשים את הימין.
השמאל שקורא לטייסי צה"ל רוצחים מאשים את הימין.
השמאל שכותב שמטרת מבצע צוק איתן היא להרוג ערבים מאשים כמובן את הימין.
השמאל שדוחה כל הצבעה על "חוק זועבי" מאשים את הימין.
השמאל שחותר תחת המדינה תמיד מאשים את הימין.
השמאל שתמיד יבחר את הצד של האויב הערבי תמיד יאשים את הימין.
השמאל שמתנגד להרס בתי מחבלים יאשים תמיד את הימין.
אני מקווה שהבנת את הכיוון ושתבין שאת כל זה שלפתי בשנייה.