Jump to content

אם מחר יש בחירות,למי אתם מצביעים?

אבא איתן

Recommended Posts

זה לא קשור לתגובה הקודמת שלי שבה הבעתי תקווה אמיתית שאם כבר עוד ממשלת ליכוד שתהיה ממשלת ימין מובהקת בלי גורמים מאזנים שתתגלה במלוא ערוותה.. אבל אם כבר שאלת אז מוקדם עדיין לחזות שכן.צפויים לדעתי שינויים נרחבים במפה, קודם כל כחלון, מה יקרה עם לבני, האם יהיו שינויים ברשימות וכו. כרגע נראה שגם בסיטואציה הכי אופטימית ממשלת שמאל תקום רק אם החרדים יתמכו.

וזאת בדיוק הטענה שלי לאלה שמתלוננים על ממשלת ימין - חרדים.

יש מצב בעייתי כרגע שאף גוש לא יכול להקים ממשלה ללא עזרה של החרדים, מה גם שיש את המפלגות הערביות שתופסות נתח נכבד, והן הרי לא יהיו בממשלה.

אני אניח כאן את משנתי. אני לא אוהב לחפור, לכן אכתוב את זה בנקודות, אחר כך נוכל לפתח את זה לדיון.
1. ימין VS שמאל. אבל יש הרבה תחומים. יש ימין\שמאל כלכלי וימין\שמאל מדיני-ביטחוני. אני בכל אופן מאמין ימני בשני התחומים אבל יכול להיות שיש מישהו ימני כלכלית ושמאלני מדינית.
2. דתיים\חילוניים. יש יותר מדי גוונים של אפור כאן. אני נגד מדינה חרדית אבל גם מתנגד נחרצות למדינת כלל אזרחיה. בקשר לנישואים ברבנות - יש לכך כ"כ הרבה השלכות אם היינו מתירים נישואין אזרחיים. בנוסף, נישואין זה טקס דתי. מה המשמעות של נישואין אזרחיים?!
3. הרבה אנשים זורקים כאן סיסמאות. "ביבי מחרבן עלינו", "לא מאמין לאף אחד", "כחלון היחיד שחסך לי כסף" וכולי. זה כאילו שאתם יוצאים מהנחת יסוד שכולם מנסים לדפוק אותנו ושכולם רצו לכנסת כי יש שם אחלה משכורת. צאו מזה. אני בטוח שהרוב באמת רוצים לשנות ורוצים להפוך את המדינה לטובה יותר. אז למה זה לא קורה? כי זה קשה מדי. קל מאוד לדבר ולהבטיח, לעשות - יותר קשה. וזה לא רק בירוקרטיה, זו שיטת הממשל הגרועה שיש לנו. אתם יודעים ש-95% מההצבעות בכנסת נעשות ע"י ח"כים שלא מכירים את לשון החוק כי לא היה להם זמן לקרוא? לרוב מצביעים כמו שאר המפלגה. ידעתם שאחוז גבוה מההצבעות החשובות מגיעות משיקולים פוליטיים ופרלמנטריים? שיש המון "דילים" בין ח"כים? אתם יודעים כמה הצעות חוק מובאות להצבעה כשמגיש הצעת החוק לא עשה מספיק שיעורי בית לפני? חוקים כאלה עוברים! ובכלל, אתם יודעים כמה ח"כים נוכחים בדיון ממוצע?
לצורך העניין, אני מאמין שיש לביבי למשל, הרבה דברים טובים לעשות כאן. את מרביתם הוא לא יכול לעשות, כי הממשלה שלו מורכבת מקואליציה שברירית. כל שר מבזבז המון המון זמן יקר מחוץ לעשייה של המשרד שלו. דברים לא זזים כאן בגלל מליון ואחת סיבות, לאו דווקא האנשים.
4. מישהו כאן מאמין שאפשר לחיות כאן בשלום עם הערבים? ואם כן, באיזו מתכונת? מדינה דו לאומית? 2 מדינות? חילופי שטחים? האם הם יכירו במדינה יהודית?
5. כלכלה. לא מאמין בשיט הזה של סוציאליזם. אתם בוכים על יוקר המחיה ולא מבינים שהדרך היחידה להוזיל מחירים היא להגביר את התחרות. הטייקונים מגדילים את הפערים? שטויות! הפערים בכלל לא חשובים. מה שחשוב זה איפה האדם הפשוט נמצא. אם פעם העשירון העליון היה קונה אאודי ואני הייתי קונה סובארו, והיום העשירון העליון קונה למבורגיני ואני קונה פולקסווגן, אז הפערים גדלו. אבל יחד עם זאת, המצב שלי השתפר. הבעיה היא אינה ה"טייקונים". הבעיה היא שאין מספיק כאלה. צריך להגביר את התחרות ע"י רגולציה נוקשה. לא יתכן שתאגיד כמו "בזק" יחזיק גם ברשת הטלפונים הביתית, הטלוויזיה בלווין, תשתית אינטרנט וגם ספקית אינטרנט.
6. מדברים הרבה על שכר מינימום, בוא נעלה אותו ל-30 ש"ח לשעה. בולשיט. העלאת שכר המינימום רק יגביר את יוקר המחייה. אם נהג משאית הדלק יקבל יותר כסף, גם מחיר הדלק יעלה יותר. אם עובד הניקיון שבמסעדה ירוויח 40% יותר לשעה, מחירי המנה יעלו. אז השכבה החלשה ביותר, מרוויחי שכר המינימום, לא ירוויחו מזה בכלל. ומה עם מעמד הביניים? זה שמרוויח 40 שקל לשעה למשל? יאכל חרא, זה מה שיקרה. השכר שלו ישאר דומה במקרה הטוב, אך יוקר המחיה יעלה.

בקשר לנישואים ברבנות - יש לכך כ"כ הרבה השלכות אם היינו מתירים נישואין אזרחיים. בנוסף, נישואין זה טקס דתי. מה המשמעות של נישואין אזרחיים?!

שמעת פעם על בת זוג לא יהודייה?

או חס וחלילה שני בני זוג מאותו המין?

נו, שיחליטו שהם נשויים וזה. למה הם צריכים אישור או טקס רשמי?

לרשום ילד מחוץ לנישואין ניסית פעם?

נו, שיחליטו שהם נשויים וזה. למה הם צריכים אישור או טקס רשמי?

כדי לקבל הכרה מהמדינה (כלכלית לכל הפחות)? כדי להרגיש שהם שווים לאזרחים אחרים במדינה?

תמשיכו לצחוק שזה מופע סטנד אפ

ותשארו מקובעים, זה הכי חשוב

רק אני השתמשתי פה במונח סטנדאפ, וזה ממש לא היה מכוון להודעות שלך, להפך

ההודעה הייתה מכוונת לכל מיני הודעות שנכתבו פה בניסיון לעשות דיכוטומיה מוחלטת בין השמאל לימין, דבר שמאד שעשע אותי, אין שחור ולבן, חבל שיש כאלה שלא מבינים זאת

רק אני השתמשתי פה במונח סטנדאפ, וזה ממש לא היה מכוון להודעות שלך, להפך

ההודעה הייתה מכוונת לכל מיני הודעות שנכתבו פה בניסיון לעשות דיכוטומיה מוחלטת בין השמאל לימין, דבר שמאד שעשע אותי, אין שחור ולבן, חבל שיש כאלה שלא מבינים זאת

עמך הסליחה. זו שעת הלילה המאוחרת שגרמה לי לא להבין את הדברים.

בכל אופן, עד שיש דיון מעמיק, מתעסקים כאן בשטויות , סיסמאות וסטיגמות

6. מדברים הרבה על שכר מינימום, בוא נעלה אותו ל-30 ש"ח לשעה. בולשיט. העלאת שכר המינימום רק יגביר את יוקר המחייה. אם נהג משאית הדלק יקבל יותר כסף, גם מחיר הדלק יעלה יותר. אם עובד הניקיון שבמסעדה ירוויח 40% יותר לשעה, מחירי המנה יעלו. אז השכבה החלשה ביותר, מרוויחי שכר המינימום, לא ירוויחו מזה בכלל. ומה עם מעמד הביניים? זה שמרוויח 40 שקל לשעה למשל? יאכל חרא, זה מה שיקרה. השכר שלו ישאר דומה במקרה הטוב, אך יוקר המחיה יעלה.

תרשה לי רק להתייחס רק לעניין של מחיר הדלק. אני לא מבין גדול בכלכלה או משהו כזה אבל תחנות דלק לא יכולות לקבוע את המחיר של הדלק איך שבא להם ואם אני לא טועה יש רף מסוים שהם יכולים להרוויח עליו + ענייני מסים, מחיר עולמי וכו' כך שמחיר הדלק לא יכול להיות קשור לנושא של העלאת שכר המינימום.

אם עלות המעביד של עובדים תהיה גבוהה יותר, הוא יפסיד (או ירוויח פחות). אני לא יודע מה הרווח שלהם, אבל זה לבטח יגרום למשהו. הוצאות כוח אדם בעסק מהוות לפחות 25% מההוצאות הכוללות.

יכול להיות גם שדלק לא הדוגמה הכי טובה. כך לחלופין כל מוצר צריכה אחר.

זה לא קשור לתגובה הקודמת שלי שבה הבעתי תקווה אמיתית שאם כבר עוד ממשלת ליכוד שתהיה ממשלת ימין מובהקת בלי גורמים מאזנים שתתגלה במלוא ערוותה.. אבל אם כבר שאלת אז מוקדם עדיין לחזות שכן.צפויים לדעתי שינויים נרחבים במפה, קודם כל כחלון, מה יקרה עם לבני, האם יהיו שינויים ברשימות וכו. כרגע נראה שגם בסיטואציה הכי אופטימית ממשלת שמאל תקום רק אם החרדים יתמכו.

ואם החרדים יתמכו, לא יודע איך יאיר יהיה שם.

בכל מקרה, נקווה לטוב, הרצון שלך לראות פה ממשלת ביבי בנט חרדים הוא הנורא מכל ונקווה שלא יתממש.

כי כמו שאמרתי, הוא ידע טוב מאוד שיהודי תמיד ישאר יהודי, שים אותו בדת הכי משוגעת ואז תגיד לו לירוק על ספר תורה והוא יהיה מוכן למות במקום

אז הוא כנראה יהיה חסיד שוטה, כי לפי קדושת החיים הוא אמור לירוק על הספר על מנת לשמור על חייו.

מעניין אותי לדעת מדוע אנשים הולכים לשים ליכוד בקלפי.

האם זה בגלל "ההצלחה" של מבצע "צוק נדל"ן"?

האם זה בגלל שישראל מקום ראשון בפערים חברתיים בעולם המערבי?

האם זה בגלל שימור היחסים "הנהדרים" שלנו עם מדינות אירופה וארה"ב?

האם זה בגלל ששיעור העוני בישראל הוא הגבוה ביותר מבין כל הכלכלות המפותחות?

פשוט לא להאמין איך המוכר רהיטים הדפ"ר הזה מצליח לעבוד על הציבור פעם אחר פעם עם הפוזה האינפנטילית שלו....

פשוט לא להאמין איך המוכר רהיטים הדפ"ר הזה מצליח לעבוד על הציבור פעם אחר פעם עם הפוזה האינפנטילית שלו....

אם להיות רציני לרגע, כל אדם מתחיל ממשהו, אתה מחזיק רק מאלה שנולדו למשפחות בעלות ממון ואשכרה נולדו לתוך עסקי ענק?

ועניינית, אין לי מושג למה אנשים מצביעים לאיש הזה (וזה בלי שום קשר למה הוא עשה בצעירותו)

הוא פשט הפך לקונצנזוס בימין אחריי שפרש מהממשלה בזמן תכנית ההתנתקות. סוג של אבי נמני בימין, שלא משנה מה הוא ייעשה עדיין יהיה את העדר שהולך אחריו שזה 20-25 מנדטים בכל מערכת בחירות.

מעניין אותי לדעת מדוע אנשים הולכים לשים ליכוד בקלפי.

האם זה בגלל "ההצלחה" של מבצע "צוק נדל"ן"?

האם זה בגלל שישראל מקום ראשון בפערים חברתיים בעולם המערבי?

האם זה בגלל שימור היחסים "הנהדרים" שלנו עם מדינות אירופה וארה"ב?

האם זה בגלל ששיעור העוני בישראל הוא הגבוה ביותר מבין כל הכלכלות המפותחות?

אני כרגע שוקל לשים ליכוד בקלפי. הסיבה היא לא כי הוא מנהיג דגול או שעשה פה טוב לכולם אלא כי אני מאמין שמי שזה לא יהיה שינהיג את המדינה צריך לקבל גב מהציבור. הציבור מפולג ואנחנו רואים איך זה משפיע על היציבות של הממשלות כבר לא מעט שנים. אף מנהיג לא קיבל פה מנדט כבר הרבה שנים וזה צריך להשתנות.

וגם כי אני מרוצה מניהול המשברים הכלכליים מצידו.