Jump to content

סיכום הניצחון על הפועל חיפה - רדיוס נתניה אחריי צפיה בש.ח | ערן זהבי

Sawyer

Recommended Posts

וואו כמה שהקשקוש הטיפשי הזה היה צפוי, רק זה שאנשים התלהבו פה מהתשובה העילגת הזאת זה הדבר היחיד שאפילו יותר צפוי, טוב נו התרגלנו אליכם כבר...

אני הכי מבין את הבוז לרייכרט כי זה לא נובע מזה שהוא משחק ביכולת גרועה או משהו בסגנון למורות שאני בחיים לא ישרוק לשחקן מכבי בוז. אבל הדבר היחיד שהבוז הזה יתרום זה שיהיה עוד שחקן שיעודדו אותו בצורה מוגזמת על כל נגיעה בכדור מה שאני עושה זה פשוט לא שורק לו בוז ולא מעודד אותו עד שהוא יוכיח לי אחרת ושיתחיל בהתנצלות כנה.

לא הספיק לחזור?!?! לא הספיק לחזור????????????????????????????

לא רואים את זה בטלוויזה אלא רק ביציע. אבל הם יוצאים למתפרצת. כולם דופקים ספרינטים להגנה ומצמצמים מרחקים לכיוון האמצע. ואז יוצא שזיו צריך לשמור את 9.

והוא פשוט.. הולך. לא רץ, לא רץ בצורה בינונית. הולך. עכשיו השחקן שם מתעכב במסירה ומסתבך עם עצמו.. אבל אם הוא מוסר בזמן 9 שלהם לבד לגמריי מול השער וזה גול בטוח בגלל שזיו לא רץ.

עכשיו לא תגיד שזה עבר מאחוריו והוא לא שם לב, לא תגיד שהוא בעט באוויר ופספס - על כל אלו אני סולח תמיד ומהר. אבל הוא פשוט ראה אותו, ידע שהוא צריך לרדת וזרק זין.

אתה מדבר שטויות, תבחן את כל המהלך (ומה שראית במגרש לא נחשב, הכל נראה שונה ולא שמים לב לדברים הקטנים)

א. איבוד כדור רשלני שהוביל למתפרצת במקום למצב בעיטה לשער לטובתנו

ב. כשהשחקן של חיפה עבר את זיו על הקו (יואב לא התעכב עליו והמשיך לרדת) קרלוס דפק אליו ספרינט מיותר כשאלברמן מספיק קרוב והשאיר את טיבי ושרן לבד בזמן שיואב עוד מנסה להגיע

ג. יואב הוא זה שהגיע לכדור בסוף אז מה אתה רוצה? (ובטח שלא הוא אמור לשמור על ה9 שלהם)

בקיצור לפני יואב מצאתי לך כבר 2 שחקנים עם חלק יותר גדול באשמה על המתפרצת, לא שיש לי תלונות כי זה הכדורגל אבל אתה מציין את זה כאילו זה בן הרוש שהקפיצו מעליו בב"ש.

מה גם שבמחצית השניה יואב היה מצויין.

בפינת ההזייה:

פעם ראשונה שחוויתי בחיים אחרי משחק פקקים ברגל (כל מי שניסה ללכת ליד הגשר החדש), יותר מאשר פקקים באוטו!

בפינת ההזייה:

פעם ראשונה שחוויתי בחיים אחרי משחק פקקים ברגל (כל מי שניסה ללכת ליד הגשר החדש), יותר מאשר פקקים באוטו!

הרוב חנו שם..

אבל לא יודע מה איתכם, אני יצאתי בשריקת הסיום וב 22:20 היייתי בפתח תקווה. בלי ריצות לאוטו ובלי כלום. אחלה חניה שם

האנטי לנוסא נובע משפת הגוף שלו. זו צורת המשחק שלו וזה מתפרש כאדישות. אישית אני חושב שיש שחקנים שראויים יותר ממנו לחולצת ההרכב וגם בהפועל לא החזקתי ממנו אבל יש מאמן ואני סומך עליו בעיניים עצומות. מפה ועד לשרוק לו בוז או לנהום, כן גם זה היה, הדרך ארוכה.

אה ובאמת הטמטום ללכת בדרך בוצית בפקק אנושי ולא דרך הגשר זה טמטום ישראלי.

אני הכי מבין את הבוז לרייכרט כי זה לא נובע מזה שהוא משחק ביכולת גרועה או משהו בסגנון למורות שאני בחיים לא ישרוק לשחקן מכבי בוז. אבל הדבר היחיד שהבוז הזה יתרום זה שיהיה עוד שחקן שיעודדו אותו בצורה מוגזמת על כל נגיעה בכדור מה שאני עושה זה פשוט לא שורק לו בוז ולא מעודד אותו עד שהוא יוכיח לי אחרת ושיתחיל בהתנצלות כנה.

קודם כל זה לא נכון: ראית אתמול שחלק לא מוסרים לו בכוונה (חח יואב האח ושות'), הוא לא בא בסוף המשחק, הוא לא מתחמם ליד 11 והיד עוד נטויה...

אבל נניח וזה היה נכון הרי אותו דבר הקהל המסריח שלנו היה עושה גם אם מוחמד סלאח היה עובר למכבי, האם גם אז היה צריך לשתוק? לא צריך להיכנע לכל תכתיב, וזה שיש לאנשים סיוטים מהימים שהקהל מנהל את הקבוצה, אז תדעו שזה לא אומר שהקהל טועה תמיד...

למרות שאני חושב שהקישור והמשחק של הקבוצה יהיה יותר יעיל בלי נוסא ומיטרו באמצע, כל מי ששרק אתמול בוז לנוסא הוא גוש טינופת והלוואי ולא יגיעו למשחקים יותר.

ביום רביעי הם בטוח לא יהיו.

שפאקו יבחר את השחקן שלו ליד אלברמן .

זה הכל . אני מעדיף את נוסא ואז יש לך אמצע חזק מאוד שמרוויח כדורים ונוסא שדוחף קדימה . זהבי השחקן השלישי בקישור .

מסכים.

האמצע הנוכחי לא עובד, במיוחד לא נגד קבוצות מסתגרות. פאקו לא חייב לבחור אחד ולמחוק את השני, שיעלה בכל משחק מי מביניהם שמתאים ליריבה/נמצא בפורמה טובה יותר(כרגע נראה שנוסא), אבל אי אפשר לשחק אתם ועם גל ביחד. זה לסרס אותם ואת ערן.

אם בן בסט בהרכב אז רק ליד ראדה, הוא לא מתפקד בלי שטח ואין שחקן שמפנה שטחים כמו פריצה.

פאבלו

עומרי איתן קרלוס שרן

אלברמן נוסא

טב"ח זהבי עדן

פריצה

וזה נראה כאילו פאקו הבין שאי אפשר לשחק עם הגנה איטית(חוץ מטיבי ועומרי שמשחק את המגן היותר התקפי) על קו החצי.

דרך אגב, הסרטון הזה על ייני די מעצים את העובדה שצריך לשחק איתו בקישור ואז זה כאילו הרווחת עוד שחקן לקבוצה.

יש ישראלים טובים בקישור ובהתקפה, אבל אין ישראלים טובים בהגנה, לכן שרן ייני צריך לשחק בלם, מגן ימני ומגן שמאלי.

• אני לא מאוד מבין את הויכוח הזה על נוסא. יש פה אנשים שחושבים שהוא היה מדהים, ואנשים שחושבים שהוא היה נוראי. לפחות לי זה נראה שהוא היה לא פה ולא שם. היו לו רגעים רעים, בעיקר במחצית הראשונה, היו לו רגעים טובים, בעיקר במחצית השנייה, ו... זהו. כרגע זה לא נראה כמו פלופ וגם לא נראה כמו איזו הצלחה מיוחדת, ובכלל, בפעם ה... די לספור טעויות (וגם לא הברקות). זה לא מדד. שחקנים, כל השחקנים, טועים כל משחק ויטעו כל משחק. בנוסף,- אמרו את זה פה לפני כבר - יש שחקנים שדורכים אחד לשני על הרגליים. במקרה של שחקן דומיננטי כמו אלברמן ושחקן שאמור להיות דומיננטי כמו נוסא, זה בולט במיוחד. לצורך הדיון הספציפי הזה, קצת חבל שמכבי הבקיעה את השער לפני שאלברמן ירד מהדשא, ככה יותר קשה לדעת מה הסיבה האמיתי למשחק המשוחרר יותר של הקבוצה במחצית השנייה, אבל אכן נראה שלאברמן ואיגבור לא מסתדרים. או יותר נכון, איגבור לא ממש מוצא את עצמו כשאלברמן הוא בעל הבית. לטעמי, אלברמן טוב מנוסא, בפרט בכל מה שקשור ליכולות הדפנסיביות, וכשמשחקים עם קשר הגנתי בודד, זה קריטי. בעצם, זה מתכנס לזה שנוסא של היום הוא שחקן סביר, אבל אחרי שהודחנו מארופה, לא מאוד ברור מה הערך המוסף שהוא מביא לקבוצה.

אחרי כמה משחקים טובים, מיטרוביץ' חזר להיות השחקן משנה שעברה, שחקן אמצע סביר, אבל בלי שאפשר להבין מדוע הוא עדיף על ראדי, למשל. יפה, לא? שנה שעברה, על אותה רמת משחק בדיוק אנשים פה היו יוצאים מדעתם. היום הוא ברומטר.

מזה שנתיים וחצי, הרגעים הטובים ביותר של מכבי היו כשהיא משחקת עם שלושה קשרי אמצע. אחד מאחור ושניים מלפנים כשאחר מהשניים האלה הוא זהבי, שמשחק קצת יותר מלפנים מקשר ה50/50 השני, ובסוף, בשביל לקבל משחק סביר מהקבוצה שלנו, פאקו מתכנס בדיוק לאותה נוסחה. לא כדאי להתחיל ככה מראש?

ואגב טעויות, לזיו היה משחק מצויין. אז כן, הוא התנהל בעצלנות בדקה ההיא. אז כן, הוא צריך לקבל נו-נו-נו מהמאמן שלו על הרגע הזה. אבל לפסול אותו בגלל רגע אחד... ראו ההערה לגבי טעויות בעניין איגבור. אפשר להגיד כל מיני דברים על המגן הותיק שלנו, אבל לומר שהוא לא נותן עבודה כשהוא על המגרש זה שקר, ויש לא מעט דקות אחרות במשחק שמוכיחות את זה.

לטעמי אפשר לחלק את המשחק ל 3:

1. עד החילוף של אלברמן:

שוב משחק שיותר מידי שחקנים לא משחקים בעמדות שלהם

א. נוסא הולך לאיבוד באגף/אמצע - איטי ומסורבל ובעיקר אין לו למי למסור

ב. מיטרו מרגיש מיותר בצפיפות באמצע ובעיקר שהנשק הכי חשוב שלו (כדורי עומק) לא יכולים לבוא לידי ביטוי כי אין תנועה לשם

ג. זהבי נעלם באגף (השיפור אצלו ואצל כל הקבוצה התחיל כשהוא החליף תפקיד עם בן בסט)

ד. בן בסט- עושים לא עוול, עד שהוא משחק קוברים אותו בחוד שם הוא לא מרגיש בנוח ובעיקר בכושרו הנוכחי הוא לא יכול לבוא לידי ביטוי.

2. לאחר החילוף (שינוי המערך):

סוף סוף 4-3-3 קלאסי,

א. זהבי במאחורי החלוץ עושה הרבה תנועה,

ב. בן בסט באגף עושה פעולות טובות וכובש,

ג. פריצה בחוד עם משחק גב ובעיקר מושך אילו את ההגנה ומפנה המון שטח לזהבי/בן בסט/איגבור

ד. נוסא חופשי מאחור עושה פעולות טובות בעיקר בהנעת כדור

ה. מיטרו יותר משוחרר , יש למי למסור ובעיקר שטחים פתוחים לנהל את המשחק ( הגיע לשני מצבים מעולים)

3. חילופי מנוחה (15 דקות אחרונות):

כדורגל לא היה שם (למרות מצב אחד או שתיים שמכבי הגיעה אליו), פאקו רק רצה שהמשחק יגמר

לסיכום:

אני צועק את זה מתחילת השנה (לחברים שסובלים אותי) זה לא כל כל מי משחק:

1. איגבור/ראדי/מיטרו/אלברמן/... בקישור מאחור

2. בן בסט/בן חיים/מיכה/יצחקי (כשיחזור) בקו

3. פריצה או בדש בחוד

העיקר שישחק במערך שבו אנחנו הכי דומיננטים,שבו זהבי הכי מסוכן ובעיקר במערך שבו נראה לפחות שאנחנו לא בנויים רק על שחקן אחד (כי השאר מפיקים מעצמם הרבה יותר)

פאקו אני מתחנן ,אליך חזור ל 4-3-3 בלי ניסוים , כמו בימים הטובים

מיטרוביץ יכול היה להיות שחקן טוב בשנות ה60.

בכדורגל הנוכחי שצריך לרוץ, לפתוח שטחים ולעשות הגנה כלשהי הוא לא רלוונטי.

כנראה שה2-3 משחקים בתחילת העונה סינוורו אותנו (ב"ש, חיפה ועכו).

הייתי רוצה לראות את אלברמן עם נוסא, זהבי, טב"ח, מיכה\בן בסט, פריצה\בן בסט.

לטעמי אפשר לחלק את המשחק ל 3:

1. עד החילוף של אלברמן:

שוב משחק שיותר מידי שחקנים לא משחקים בעמדות שלהם

א. נוסא הולך לאיבוד באגף/אמצע - איטי ומסורבל ובעיקר אין לו למי למסור

ב. מיטרו מרגיש מיותר בצפיפות באמצע ובעיקר שהנשק הכי חשוב שלו (כדורי עומק) לא יכולים לבוא לידי ביטוי כי אין תנועה לשם

ג. זהבי נעלם באגף (השיפור אצלו ואצל כל הקבוצה התחיל כשהוא החליף תפקיד עם בן בסט)

ד. בן בסט- עושים לא עוול, עד שהוא משחק קוברים אותו בחוד שם הוא לא מרגיש בנוח ובעיקר בכושרו הנוכחי הוא לא יכול לבוא לידי ביטוי.

2. לאחר החילוף (שינוי המערך):

סוף סוף 4-3-3 קלאסי,

א. זהבי במאחורי החלוץ עושה הרבה תנועה,

ב. בן בסט באגף עושה פעולות טובות וכובש,

ג. פריצה בחוד עם משחק גב ובעיקר מושך אילו את ההגנה ומפנה המון שטח לזהבי/בן בסט/איגבור

ד. נוסא חופשי מאחור עושה פעולות טובות בעיקר בהנעת כדור

ה. מיטרו יותר משוחרר , יש למי למסור ובעיקר שטחים פתוחים לנהל את המשחק ( הגיע לשני מצבים מעולים)

3. חילופי מנוחה (15 דקות אחרונות):

כדורגל לא היה שם (למרות מצב אחד או שתיים שמכבי הגיעה אליו), פאקו רק רצה שהמשחק יגמר

לסיכום:

אני צועק את זה מתחילת השנה (לחברים שסובלים אותי) זה לא כל כל מי משחק:

1. איגבור/ראדי/מיטרו/אלברמן/... בקישור מאחור

2. בן בסט/בן חיים/מיכה/יצחקי (כשיחזור) בקו

3. פריצה או בדש בחוד

העיקר שישחק במערך שבו אנחנו הכי דומיננטים,שבו זהבי הכי מסוכן ובעיקר במערך שבו נראה לפחות שאנחנו לא בנויים רק על שחקן אחד (כי השאר מפיקים מעצמם הרבה יותר)

פאקו אני מתחנן ,אליך חזור ל 4-3-3 בלי ניסוים , כמו בימים הטובים

אני חושב שהוא מכין את הקבוצה לבונקרים, לזכות ה חיפה ייאמר שלא התבנקרו עד מוות, לעומת הקבוצה הטובה ביותר בליגה...

מיטרוביץ יכול היה להיות שחקן טוב בשנות ה60.

בכדורגל הנוכחי שצריך לרוץ, לפתוח שטחים ולעשות הגנה כלשהי הוא לא רלוונטי.

כנראה שה2-3 משחקים בתחילת העונה סינוורו אותנו (ב"ש, חיפה ועכו).

הייתי רוצה לראות את אלברמן עם נוסא, זהבי, טב"ח, מיכה\בן בסט, פריצה\בן בסט.

לא כולם הסתנוורו.

הרכב לסכנין:

אונלי, שרן, טיבי, קרלוס, בן הרוש, אלברמן, נוסא, מיטרו, טב"ח, זהבי ופריצה.

(לא ההרכב שהייתי רוצה, ההרכב שיעלה)