Jump to content

ערן זהבי

Omer

Recommended Posts

בגביע בנתניה הייתי באטרף לראות אותו משחק פעם ראשונה. כל כך רציתי שיגיע.

3:50

סתם עצבנת אותי עם שלמה שרף עכשיו.

אבל מרגש להיזכר בבכורה שלו בקבוצה. אני זוכר איך ישר בדקתי אם הוא חוגג, איך הוא חוגג, איך חשבתי על זה שבתכלס הוא עוד לא לבש צהוב אלא כחול, ועוד כל מיני מחשבות תוהות על המעבר המוזר הזה.

מרגש.

טוטנאם, ליברפול, מילאן, אינטר, אודינזה, מלאגה, ולנסיה, סביליה, ארסנל, אברטון = זהבי שחקן הרכב שם לדעתי.

וואו אחי הגזמת בטרוף

חחח שרף השמן הזה. אחרי הפנדל על ראדה הוא אומר שזה "ככה ככה. יש שופטים שלא שורקים על זה", אחרי שאלירן כובש הוא אומר "זה לא פנדל בחיים, בעולם זה לא פנדל(מה?)"

הוא כזה טיפש.

טור של אורי קופר על הנתונים של זהבי מאז שהגיע למכבי -

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4597628,00.html

"זהבי כובש כמו חלוץ. סליחה, זהבי כובש כמו חלוץ אדיר שנמצא בכושר לא נורמלי, אבל הוא לא עושה את זה בסגנון של חלוץ. המיקום הממוצע הרחוק יחסית מהשער ממנו הוא מבקיע את רוב השערים שלו, מיעוט הנגיחות, כמות ההבקעות בהתקפות מתפרצות או מעבר ומיעוט השערים אחרי ריבאונד (רק שניים כאלה, שניהם מול אשדוד - לחלוצים שכובשים הרבה יש תמיד המון) מגיעים בזכות סגנון שמאפיין מעט מאוד שחקנים. אם רוצים להשוות למשהו עולמי - אז אולי ססק פברגאס בתקופה בה שיחק בארסנל או פרנק למפארד בצ'לסי."

כמה גולים אתם זכורים שיש לו מבישולים של מיכה שהוא מוסר לזהבי שנמצא על אזור החצי עיגול של הרחבה וכובש משם?

וואו אחי הגזמת בטרוף

חולק עלייך. אני רואה שחקני מרכז שדה של הקבוצות שציינתי. בהחלט שזהבי לא פראייר לידם.

בניון בליברפול.

ברקוביץ' בסלטיק (בימים יפים שלה)

רביבו בסלטה ויגו (שהייתה אז מרכז טבלה)

במה שונה זהבי מהם?

למה להגזים ?

זהבי באצת השחקן הכי טוב שראיתי בליגה הזאת , וגם הראה במשחקים באירופה שיש לו מה למכור ( לפעמים ) ויש לו את כל מה ששחקן מוביל צריך , אולי אולי הוא לא בנוי מספיק

כמה גולים אתם זכורים שיש לו מבישולים של מיכה שהוא מוסר לזהבי שנמצא על אזור החצי עיגול של הרחבה וכובש משם?

עוד סיבה למה מיכה חייב לשחק, מבין את החשיבה של זהבי הכי טוב בקבוצה.

חולק עלייך. אני רואה שחקני מרכז שדה של הקבוצות שציינתי. בהחלט שזהבי לא פראייר לידם.

בניון בליברפול.

ברקוביץ' בסלטיק (בימים יפים שלה)

רביבו בסלטה ויגו (שהייתה אז מרכז טבלה)

במה שונה זהבי מהם?

בניון קיבל את ליברפול אחרי הצלחה בסנטאנדר ובווסטהאם. ברקוביץ' קיבל את סלטיק אחרי קריירה אדירה באנגליה. ולצאת לקבוצות אמצע טבלה בספרד אני מסכים שערן יכול לעשות בכיף.

אבל ליברפול? ארסנל?טוטנהאם?אינטר? איפה אתה חי תגיד לי?

עזוב את זה שהשחקנים שמשחקים שם הרכב לא רואים את ערן, הוא לא יקבל הצעה מקבוצות פחות טובות ממה שהזכרת. קצת פרופורציות אחי.

זה באמת הגזמה ..ארסנל?! חח ההם בשמינית גמר אלופות להזכיר לך!! ערן גדול על הליגה שלנו ויכול לשחק הרכב בקבוצות טובות סטייל רוסיה צרפת טורקיה או סלטיק ואייאקס או פורטו לשם השוואה זה קבוצות בסדר גודל של אמצע טבלה באנגליה / ספרד/גרמניה ..אבל היי דורטמונד מקום אחרון ורויס עוזב אז לכו תדעו. . .

זה באמת הגזמה ..ארסנל?! חח ההם בשמינית גמר אלופות להזכיר לך!! ערן גדול על הליגה שלנו ויכול לשחק הרכב בקבוצות טובות סטייל רוסיה צרפת טורקיה או סלטיק ואייאקס או פורטו לשם השוואה זה קבוצות בסדר גודל של אמצע טבלה באנגליה / ספרד/גרמניה ..אבל היי דורטמונד מקום אחרון ורויס עוזב אז לכו תדעו. . .

אם זהבי ישחק באירופה ויגיע להשגים של ברקוביץ בניון או רוזנטל אז עיתונאי הספורט יזכרו אותו גם בעוד 20 שנה. אם זהבי יקח עם מכבי ת"א 5 אליפויות ברצף בישראל אתם תזכרו אותו בעוד 20 שנה הילדים שלכם ישמעו עליו סיפורים בעוד 30 שנה והנכדים שלכם ישמעו עליו בעוד 45 שנה. זה ההבדל. מכבי ת"א לא לקחה 3 אליפויות ברצף כ-60 שנה כנל 4 ו-5 מעולם לא. מדובר במועדון הכי גדול בישראל ואני מקווה שאנחנו בתקופה הכי טובה של הקבוצה ב-100 שנות הסטוריה. זהבי מאז הגיע למכבי נהיה מלך השערים כדורגלן העונה משתתף בפרסומות.

זהבי בקלות רואה הרכב בליברפול במיוחד עם איך שהם נראים. אולי זה נראה לכם פשוט כי זה הליגה שלנו אבל לזהבי יש תנועה בלי כדור לעומק בין הטובות שראיתי משחקן כדורגל בכל העולם

בניון קיבל את ליברפול אחרי הצלחה בסנטאנדר ובווסטהאם. ברקוביץ' קיבל את סלטיק אחרי קריירה אדירה באנגליה. ולצאת לקבוצות אמצע טבלה בספרד אני מסכים שערן יכול לעשות בכיף.

אבל ליברפול? ארסנל?טוטנהאם?אינטר? איפה אתה חי תגיד לי?

עזוב את זה שהשחקנים שמשחקים שם הרכב לא רואים את ערן, הוא לא יקבל הצעה מקבוצות פחות טובות ממה שהזכרת. קצת פרופורציות אחי.

בניון היה פושר מאוד בראסינג (תאמין לי, ראיתי בערך כל משחק שלו אז), בווסט האם היה טוב עונה ראשונה כשכל הקבוצה היתה טובה, בעונה השנייה היה גרוע כשכל הקבוצה היתה גרועה.

מעולה הוא היה רק בליברפול ובארסנל - הוא היה שחקן כזה שמשפר את השחקנים שלצידו, אבל לא יותר משחקן משלים. גם בחיפה היה שחקן משלים.

ערן לעומתו שחקן שיכול להחזיק קבוצות על הגב. אני לא אומר שאנשים לא נסחפים טיפה, אבל הוא יכול למצוא את עצמו בהרכב בטוטנהאם, כן.

ערן שחקן ענק אין ספק בזה, מה שמרתיע קבוצות כמו אלו שכבר צויינו פה מלקחת אותו זה בעיקר התקופה החלשה והפצועה בפאלרמו

ערן לא היה חלש, הוא היה פצוע וחילופי המאמנים דפקו אותו. הוא היה בסדר גמור בתחילת העונה הראשונה כשהיה בהרכב.

תורג'י, בכמה משחקים שראיתי אותו... אולי לא ייצגו. מודה שלא ראיתי יותר מדי משחקים שלהם בעונה ההיא. אבל כשראיתי היה מעולה, לפחות בקנה מידה ישראלי.

ממה שאני זוכר בראסינג הוא היה שחקן די מוביל. לא אשמתו שהם היו קבוצה חלשה.

בווסטהאם כמו שאמרת.

בליברפול הוא היה הפתעה אדירה.

מאז זה היה די כלום.

בראסינג הוא ממש לא היה להיט. לא אשמתו שהיו חלשים, וכמו שאמרתי הוא שחקן טוב כשאחרים טובים. אבל בשורה התחתונה הוא היה בינוני מאוד.

זכור לי גולים שלו נגד ריאל במדי ראסינג. הוא היה לא רע בכלל.

הוא לא היה רע, אבל גם לא היה טוב במיוחד. היו לו הרבה משחקים חלשים שלא עשה בהם כלום. שוב, באותה תקופה הייתי רואה אותו כל שבוע. היו לו גם משחקים טובים כמו כמעט כל פעם נגד מדריד.