Jump to content

ריבר פלייט-בוקה ג?וניורס- חוויה אישית שווה קריאה

melody

Recommended Posts

זהירות! חפירה, אבל שווה קריאה

טוב הסיפור הוא כזה, קצת חפירה אבל למי שבא שווה לקרוא!

כבר שבועיים שאני מנסה להתארגן על כרטיס למשחק ואיזה בעל הוסטל מקושר הבטיח לי שנכנס בלי כרטיס ושהוא כל משחק מכניס ושמלא אוהדים ככה נדחסים בכל משחק למונומנטל.

ן6 שעות לפני המשחק אנחנו כבר ליד האיצטדיון, 15 ישראלים, כרטיס עלה 800₪ לכל אחד, מכניסים אותנו לתוך המתחם של האיצטדיון שזה כבר הישג בפני עצמו הכל נראה אש

אווירה מחשמלת, מחכים בחניון בחוץ, מלא שוטרים מסתכלים עלינו הבחור הארגנטינאי אומר לנו להוריד פרופיל ויאללה נכנסים! מתקדמים לכיוון השער בקבוצות קטנות לא מצליחים להכנס, מגיע שוטר ושואל איפה הכרטיסים שלכם? (כי הם יודעים שהכל שם זה שוחד ומלא נכנסים בלי כרטיס)

אני שכבר הספרדית שלי היא כמו עברית אומר לו בעברית ״לא מבין״ משחק אותה ראש קטן ובלי להסס הוא אומר יאללה יאללה כולכם החוצה

יוצאים החוצה, שואלים את הבחור מה נסגר הוא אומר צריך ללכת מהר, הוא מפחד שיעצרו אותו, בארגנטינה מענישים קשה את הספסרים שתופסים מתחילים לרוץ לכיוון ההפוך מהאיצטדיון המשחק נראה רחוק רחוק מאיתנו

כמו שחשבנו אחרי 2 קילומטר הוא נכנס עם חבר שלנו לאוטו מוציא לו את החבילה של ה35,000 פזו (12,000₪) אומר לנו ביי ולהתראות אני בדכאון של החיים

האווירה ברחוב מדליקה אותנו ומדכאת עוד יותר כי לא נכנס

אנחנו מתפצלים לשישייה ושביעייה אני עם השביעייה

כולם מפחדים לקנות כרטיס בחוץ כי הרוב זה זיופים וזה בקלות יכול להיות 800₪ לפח

פתאום בא ישראלי מהשביעייה שלנו סתם זורק לבחור אוהד ריבר שנדפקנו בלי כרטיס

פתאום הארגנטינאי עונה לו בעברית עם מבטא ״אתה יהודי? אני יהןדי אני אעזור לך״ מראה לנו תעודה שפעם הוא עבד בארץ באלקטרה ושקוראים לו רודריגז לוין

בא הבחור אומר יש לי למכור לך כניסות דרך מישהו, כניסות זה אומר משלם לשומר משו כמו 800₪ ומכניס אותנו בלי כרטיס, ישר קופצים מאושר ואז נזכרים שאנחנו 7

״רודריגז כמה כניסות יש לך?״

״3״ הוא עונה

מסתכלים אחד על השני ״מה עושים? הגרלה?״ ראיתי שם כמה פחדנים שמפחדים שיברח עם הכסף התחלנו לרוץ איתו ועם 10000 פזו בכיס ברחוב הכי הומה בבואנוס

רואים פורש שחורה, גיפ, הוא אומר לנו הנה זה הוא רצים אליו, השני גם יהודי, כהן, פתאום הוא דופק לנו בפנים ״מצטער חברס אי אפשר להכניס״ אני בלי ריאה תופס את הכיס ולא את הצד כדי שלא יכייסו אותי ובבאסה של החיים

פתאום רודריגז השני דופק ״אני אכניס את הילד בתור ילד (לא כל הילדים בארגנטינה צריכים כרטיס ) ואחד יכול לבוא איתי, אני מסתכל על החבר שאיתי, מרימים פתק מהרצפה, עושים הגרלה, הוא מנצח באלי למות, אני מבין שעכשיו אני חוזר להוסטל בלי משחק בלי כלום

מתחיל לחזור את כל הדרך חזרה מקווה שהחברים שלי (השביעייה שעכשיו היא חמישייה) לפחות יחכו לי למונית להוסטל

מתחיל לחזור, פוגש את השמינייה שהפכו ל-5 אומר להם מה את הולכים לכיוון האצטדיון? הם אומרים לי בטח אנחנו נשיג כרטיס אמרתי להם אין לכם סיכוי הכל שוטרים ונוכלים אבל מחליט ללכת איתם כי עם מי אני אחזור?

מגיע אחד נראה הכי נוכל בעולם, שואל אם אנחנו רוצים כרטיס אני בספק אם הוא נוכל או שזה אמיתי , האחרים 3 ימים כולה בארגנטינה אין להם מילה בספרדית אני מתחיל לדבר איתו

הוא טוען שיש לו 6 כרטיסים, אני עכשיו עוד יותר חושד, הוא מציע לי אותם ב-600₪ בכלל נראלי זול אבל אני מחליט ללכת על זה, פתאום הישראלים אומרים לו לא 650₪ אנחנו רוצים ב350₪ תוך כדי שאני אומר ״נראלך שהוא יסכים להורי...״ הוא אומר ״טוב!״ אני בכלל עכשיו חושד

לבחור קוראים מתיאס, קירח עם קעקוע של ריבר בגודל החיים שלי אומר לי אתה ועוד אחד אחריי נכנסים, נותן לנו כמו מנוי כזה לי ולשני ואומר אני נכניס אותכם ואז יוצא להכניס אותם. אנחנו עוברים את 3 המחסומים בדרך למתחם האיצטדיון הוא אומר לנו תנו לי את הכרטיסים ותחכו פה אני הולך להביא אותם.

בשנייה שאני מתיישב והוא מתחיל להעלם בין כל הקהל, ומגיע שוטר עם מוט אומר לי איפה הכרטיסים שלכם? אני אומר לו אצל חבר השוטר אומר לי קום קום עוף החוצה, אני בהלם שזה קורה מנסה להסביר הוא דוחף אותי עם המקל ״עוף החוצה עוף״

תוך כדי שאנחנו יוצאים החוצה מהצד אני רואה את ההוא עם הכרטיסים מכניס אותם פנימה צועק לו והוא לא שומע

שוב אנחנו בחוץ, שוב עם כלום ביד.

פתאום השניים המפוקפקים יוצאים חזרה מתחיל לצעוק עליי ״איפה אתה?!? חברים שלך בפנים!!!״ אני אומר לו הוציאו אותי והוא אומר לי יאללה יאללה מהר בוא נכנס מתחיל המשחק, אנחנו רצים איתו, הוא שם עליי כובע מוריד לי את המשקפיים אומר לי שלא יזהו אותך ממקודם, אני הולך בין ה-3 שערים שוב כאילו רצחתי מישהו עם הראש למטה, כובע שחור, עובר את ה-3 שערים מתחילים לרוץ לכיוון היציע, זיקוקים שעושים אותך חירש באוויר, רצים, משלמים לבחור 1300 פסו הוא מנסה לסחוט עוד 200 חבר שלי אומר לא לתת, הבחור מוותר אומר לי תהנו וואמוס ריבר אנחנו עולים מלא מדרגות נכנסים לאחת התמונות היפות שראיתי בחיים שלי אבל קצת שקט.. אני שואל מה קרה? אחד עונה לי עוד שנייה עם בכי ״השופט הבן זונה שרק להם לפנדל״ שריקות בוז שעשו אותי חירש, השחקן של בוקה בועט, השוער הודף, וזה ה״יששש״ הכי חזק ששמעתי בחיים שלי, משם השאר זה חלום!

פששש איזה רכבת הרים של רגשות בדק׳ ספורות.. מטורף אבל חוויה שתזכור לשנים, גם בלי קשר (או עם) למשחק.

אז כמה בסוף שמת כולל על כניסה?

בסופו של יום- מוניות הלך 100 פזו, 2 בירות והמבורגר ברחוב (הלוואי עלינו כאלה חגיגות לפני משחק) וכרטיס כניסה 430₪

כשבפועל רק הכרטיס המקורי מלכתחילה היה צריך לעלות 850₪