Jump to content

מכבי תל-אביב - צסק"א מוסקבה

דקסטר

Recommended Posts

שתיים מארבעת הקבוצות הכי גדולות בכדורסל האירופאי ישחקו היום בהיכל, ולמרות שזה רק שלב הבתים, זה תמיד יחשב כאחד ממפגשי הקלאסיקו

של הכדורסל באירופה.

צסק"א בלי תאודוסיץ' וחרייאפה מגיעה במאזן 6-0 מושלם ביורוליג, כולל ניצחון 99-80 (משקר לטובתנו) עלינו בסיבוב הראשון.

מכבי ללא ברייאן רנדל ואלכס מאריץ' תבוא אחרי ארבע ניצחונות רצופים בכל המסגרות.

יאללהמכבי.

רבע רביעי היה קשה מאוד,

הקבוצה שנראתה מביך על הפרקט והבושה שהלכה ביציעים בטח לא עזרה.

להאשים את היציעים זה מביך. אתם אלופת אירופה, זה מביא איתו הרבה דברים, בין היתר קהל שאין לו סבלנות להפסדים מביכים בבית מול צסק"א. קשה לכם עם זה? אתם פאקינג אלופי אירופה, אתם לא קבוצה מאילת שהצליחה להתפלק לפלייאוף עליון, תלמדו להתמודד עם ביקורת מוצדקת. אני מסכים עם הרבה פה (כאחד שאין לו מנוי) שזה לא במקום ללכת הביתה במהלך המשחק, ועדיין. גם ה"רולקסים" שהולכים הביתה ומתעצבנים הם לא פחות אוהדים מאיתנו, בשורה התחתונה.

מכבי לא יכולה להאשים את האוהדים בזה שאחרי שלקחה את גביע אירופה במקום להתחזק היא נחלשה. אני יודע שזה לא הכסף שלי אז קל לדבר, ועדיין, מכל כספי הזכייה זה הכי טוב שהשיגו? בשורה התחתונה אולי טוב שלוחצים עליהם מכיוון ה"רולקסים".

אלופת אירופה לא יכולה להרשות לעצמה להיראות ככה.

לקחתם את אליפות אירופה? זה מביא איתו גם אוהדים חסרי סבלנות. ויודעים מה? טוב שכך. ואין פה אף אחד שבאמת מעדיף לשחק ביורוליג עם שער 11 בלבד ובלי הישגים, נכון? אז מה שהישגים מביאים, דרישה לעוד, ואני לא בטוח בכלל שזה רע.

אנחנו מכבי, לא הפועל אוסישקין. אני לא אומר לקלל את השחקנים, אבל מה שהולך העונה זה די שערוריה עד עכשיו.

ה"אוהדים" חסרי סבלנות האלו לא הגיעו בגלל גביע אירופה האחרון. זה מה שהולך ביד אליהו מאז הפיינל-פור בתל אביב.

ההנהלה הזו מטפחת קהל ולא אוהדים. כ"כ הרבה אוהדים אמיתיים של מכבי פשוט לא מגיעים לכדורסל, וחבל.

כבר רשמתי בתחילת העונה. חסכו במועדון הרבה כסף השנה, וככה הקבוצה נראית.

אני לא יכול לבקר כי אין לי מנוי, ואני הלכתי למספר משחקים בודדים בשנים האחרונות בכדורסל, אבל באמת שזו תופעה מגעילה.

ברור לי למה ההנהלה צריכה קהל כזה, שנותן את הבסיס הכלכלי לקבוצה, אבל כאוהד זה מפריע ועצוב לראות את זה.

ההנהלה של מכבי אוכלת את הדייסה שהיא בישלה, רק שהפעם אין את בלאט שיוסיף סוכר וקינמון לדייסה.

חיסכון מתמשך בהוצאות על זרים, גימיקים כאלה ואחרים ובעיקר התבססות כלכלית על אנשים שאינם אוהדים אלא באים לראות ולהיראות.

יש כמה שחקנים בודדים בקבוצה שהם ברמה מספקת לקבוצה עם יומרות פיינל-פור, אבל זה מעט מדי. אני אוהב את הכיוון של האקדמיה והחתמת כשרונות צעירים, אבל היסודות צריכים להתחיל כבר מגילאי ילדים ובכל מקרה מדובר בתהליך ארוך טווח.

הכי עצוב כשהמשחק היה גמור ונתנו לליינהארט לשחק הוא נראה כמו השחקן הכי נחוש על המגרש.

מבין לגמרי כל מי שהלך מוקדם. בחודש האחרון ספגנו הפסד מביך לצ'דביטה, תבוסה עוד יותר מביכה ומשפילה בדרבי ועכשיו עוד הפסד מביך לצסק"א, וההנהלה המזויינת הזאת ישנה בעמידה. האוהדים שמשלמים את המנוי הכי יקר באירופה ובתמורה מקבלים מאמן בשקל תשעים, גבוה שעלה 20 קילו בקיץ כי לא היה לו כוח להתאמן, גבוה שני שלא רוצה לשחק בקבוצה בכלל, רכז מחליף שמשחק 34 דקות כי אין מי שישחק במקומו וקבוצה שמאבדת שחקנים שהיא רוצה וצריכה להפועל ירושלים. הגיעו מים עד נפש.

מבין לגמרי כל מי שהלך מוקדם. בחודש האחרון ספגנו הפסד מביך לצ'דביטה, תבוסה עוד יותר מביכה ומשפילה בדרבי ועכשיו עוד הפסד מביך לצסק"א, וההנהלה המזויינת הזאת ישנה בעמידה. האוהדים שמשלמים את המנוי הכי יקר באירופה ובתמורה מקבלים מאמן בשקל תשעים, גבוה שעלה 20 קילו בקיץ כי לא היה לו כוח להתאמן, גבוה שני שלא רוצה לשחק בקבוצה בכלל, רכז מחליף שמשחק 34 דקות כי אין מי שישחק במקומו וקבוצה שמאבדת שחקנים שהיא רוצה וצריכה להפועל ירושלים. הגיעו מים עד נפש.

אתה כותב את זה כאילו זאת תופעה חדשה שהתחילה בחודש האחרון :|

אתה כותב את זה כאילו זאת תופעה חדשה שהתחילה בחודש האחרון :|

על איזו תופעה אתה מדבר, על האוהדים שיוצאים מוקדם או על הניהול הגרוע של הקבוצה?

שתיהן לא דבר חדש אבל אחת מהן היא תוצאה של השניה והתופעה הזאת שאני דיברתי עליה החריפה ושוברת את השיאים של עצמה.

זוכרים את דיאור פישר שרצה לשחק אצלנו בתחילת העונה?

אתמול הוא הוביל את קאזאן עם 25 נק' ו5 חסימות לנצחון על ריאל מדריד בחוץ.

והוא גם ישראלי. וכבר היה במכבי. פישר זה באמת מחדל רציני של ההנהלה. פישר, טיוס וסופו היו משלימים שלישיית סנטרים נפלאה ומגוונת. ככה זה כשהחבר'ה הצעירים שמנהלים את מכבי מנסים לחסוך כמה שיותר.

אז מה, גל מקל יחזור למכבי?

הבעיה היא המיסוי. אם הוא יחזור לארץ הוא יצטרך לשלם מס מלא על המשכורת שלו מדאלאס. לצערי זה תמריץ שלילי חזק לא לחזור לארץ.

והוא גם ישראלי. וכבר היה במכבי. פישר זה באמת מחדל רציני של ההנהלה. פישר, טיוס וסופו היו משלימים שלישיית סנטרים נפלאה ומגוונת. ככה זה כשהחבר'ה הצעירים שמנהלים את מכבי מנסים לחסוך כמה שיותר.

רק לציין שהוא רצה 800 אלף דולר שזה אומר 1.6 מיליון..

עם כל הכבוד לא בטוח שהוא שווה את זה.

לגבי הקהל שהולך מוקדם- זה קורה בכל מקום. בבלומפילד, סמי עופר, ירושלים, ברצלונה, מדריד וכו' וכו' וכו'...

לגבי הקהל שהולך מוקדם- זה קורה בכל מקום. בבלומפילד, סמי עופר, ירושלים, ברצלונה, מדריד וכו' וכו' וכו'...

אתה צודק, אבל זה לא תירוץ.

רק לציין שהוא רצה 800 אלף דולר שזה אומר 1.6 מיליון..

עם כל הכבוד לא בטוח שהוא שווה את זה.

ביד אליהו הבעיה חמורה יותר, אבל מסכים שזה הולך יד ביד עם הצלחות והגדלת ההכנסות ממנויים וכו'.

לגבי פישר - לא בטוח שהוא שווה את הסכומים האלה. מה שכן בטוח הוא שגישת ההנהלה להביא שחקנים בזול ולקוות שהם יעשו את הפריצה במכבי לא עובדת, או ליתר דיוק עובדת הרבה פחות טוב, בהיעדרו של בלאט. אם הולכים בקטן, שינסו לקדם שחקנים צעירים שגדלו אצלנו / הוחתמו על ידינו. נניח בנדר (מעריך שהוא יהיה בבוגרים בעונה הבאה), אלטיט, ג'ייק כהן וכדומה.

הכיוון עם ההחתמה של פארגו היה נכון, רק שפארגו צריך עוד שחקן ברמה לידו. יוגב והיינס הם שחקנים משלימים. המחשבה שהיינס יתגלה כתואם ריקי היקמן בתור "גניבה" שההנהלה החתימה מהליגה האיטלקית בזול (ואגב, היקמן לא כזה "גניבה" אבל לפחות הוא שחקן יציב שאפשר לסמוך עליו מבחינת תפוקה) לא מחזיקה לאורך זמן. קבוצה עם יומרות פיינל פור צריכה סגל איכותי יותר. פארגו, אוחיון, סמית', פניני, סופו וטיוס הם בסיס טוב, כפי שראינו בעונה שעברה, אבל זה לא מספיק.

כל מי שקורה לפטר את גודס - אני בטוח שחשבתם דברים דומים על בלאט בעונה שעברה. גודס צריך לעבור תהליך ולהשתפר כמאמן, אבל תפקיד ההנהלה לתת לו את הכלים. שווה "להקריב" עונת מעבר איתו בשביל הסיכוי לקבל מאמן איכותי שנמצא במערכת לאורך שנים (בסגנון פסקואל מברצלונה, גם אם אפשר להתווכח על איכותו, הקונספט דומה).

ביד אליהו הבעיה חמורה יותר, אבל מסכים שזה הולך יד ביד עם הצלחות והגדלת ההכנסות ממנויים וכו'.

לגבי פישר - לא בטוח שהוא שווה את הסכומים האלה. מה שכן בטוח הוא שגישת ההנהלה להביא שחקנים בזול ולקוות שהם יעשו את הפריצה במכבי לא עובדת, או ליתר דיוק עובדת הרבה פחות טוב, בהיעדרו של בלאט. אם הולכים בקטן, שינסו לקדם שחקנים צעירים שגדלו אצלנו / הוחתמו על ידינו. נניח בנדר (מעריך שהוא יהיה בבוגרים בעונה הבאה), אלטיט, ג'ייק כהן וכדומה.

הכיוון עם ההחתמה של פארגו היה נכון, רק שפארגו צריך עוד שחקן ברמה לידו. יוגב והיינס הם שחקנים משלימים. המחשבה שהיינס יתגלה כתואם ריקי היקמן בתור "גניבה" שההנהלה החתימה מהליגה האיטלקית בזול (ואגב, היקמן לא כזה "גניבה" אבל לפחות הוא שחקן יציב שאפשר לסמוך עליו מבחינת תפוקה) לא מחזיקה לאורך זמן. קבוצה עם יומרות פיינל פור צריכה סגל איכותי יותר. פארגו, אוחיון, סמית', פניני, סופו וטיוס הם בסיס טוב, כפי שראינו בעונה שעברה, אבל זה לא מספיק.

כל מי שקורה לפטר את גודס - אני בטוח שחשבתם דברים דומים על בלאט בעונה שעברה. גודס צריך לעבור תהליך ולהשתפר כמאמן, אבל תפקיד ההנהלה לתת לו את הכלים. שווה "להקריב" עונת מעבר איתו בשביל הסיכוי לקבל מאמן איכותי שנמצא במערכת לאורך שנים (בסגנון פסקואל מברצלונה, גם אם אפשר להתווכח על איכותו, הקונספט דומה).

אז אתה רומז שכדאי לא להצליח כדי שזה לא יקרה?

למדתי לא לשפוט אף אחד, האנשים האלה נותנים המון כסף למכבי כל שנה. ברור שאפשר למחות ולהגיד שזה לא טוב שהם עוזבים לפני הזמן, וזה חובתנו כאוהדים, אבל כפי שאני רואה את זה הם תורמים לא פחות מאלה ששרים וקופצים כל המשחק.

מכבי בשנות האלפיים הלכו על מציאות או על שחקנים שהיו בשלבי ירידה בקריירה שלהם. אם זה נייט האפמן ובאסטון שהגיעו מקבוצה קטנה בספרד, מוריס ופרקינס שהגיעו מהליגה שלנו, פארקר שהגיע מהNBDL, וויצ'יץ' מקרואטיה, סופו שנזרק מאול', שאראס שנזרק מבארסה וכו'...

בכל החתמה יש סיכוי לנפילה, בניית קבוצה זו אומנות. יכול להיות שחקן שבקבוצה X יהיה אדיר ובקבוצה Y לא יתאים.

אני לא חושב שהשחקנים ש"צריך לקדם" (למעט בנדר שעדיין בן 16) נמצאים ברמה (עם כל הצער)

לגבי היינס ופארגו שצריך עוד כוכב לידו- ברור לך שזה לאו דווקא נכון- אתה יכול לשים 2 שחקנים טובים בקו האחורי והם ידרכו על הרגליים אחד של השני. שפרקינס ואידסון שיחקו ליד פארגו היה די ברור שפרקינס הוא יותר ההגנתי ופארגו הוא הוירטואוז. שים עוד שחקן וירטואוז ליד פארגו וזה יכול להיות מתכון לאסון (כל אחד ימשוך לכיוון שלו והמצב שלנו לא יהיה טוב)

לא אומר שהיינס מתאים או משהו כזה כי הוא עדיין לא מראה יכולת שמצופה מזר במכבי אבל כל דבר אפשר לקחת לשני צדדים...

אני מודה, אחרי ה28 מירושלים בהיכל הייתי בטוח שצריך להעיף את בלאט מכל המדרגות, זה היה נראה כאילו הוא איבד את חדר ההלבשה. העניין פה שאצל גודס זה נראה שהוא קפוא על הקווים, שהוא לא עושה את הדברים הנכונים, שהוא מאחר בפסקי זמן, שהוא לא מציב את החמישיות הנכונות.

ברור שמגיע לו צ'אנס, אבל שוב- לא נותנים את מכבי בגלל ש"מגיע" והוא היה במערכת 5 שנים, מקבלים את מכבי בגלל כשרון אימון- וכרגע גודס לא מוכיח שהוא מאמן למכבי. (לא קורא לפטר אותו, זאת התחושה האישית שלי.)

שאראס נזרק מברסה? אני זוכר שהגיע כהחתמת ענק אחרי שהביא להם יורוליג.

הקבוצה היתה של בודירוגה. שאראס רצה להוביל והם די הראו לו את הדרך החוצה (הוא תמיד הצהיר עד כמה הוא אוהב את ברצלונה...)

צסק"א היתה עם מרקוס בראון, שאראס הצהיר שהוא לא יעבור לריאל אז מכבי קפצה על המציאה.

חודש אח"כ שאראס ניצח את ארה"ב ועורר התעניינות אדירה בNBA אבל הוא כבר היה חתום על חוזה במכבי.