Jump to content

הקהל בזמן האחרון

YalaMaccabi

Recommended Posts

אתחיל מהסיפא שלך - גם אני לא חושב שיש יותר מ-100 איש בכל הקהל שלא מעודדים בגלל הארגון.

אנשים לא מעודדים בין היתר כי נהייתה תרבות של סלפי ושל "לבוא ולהיראות", וגם כי אנשים לא מרגישים שהם מזדהים עם הארגון.

הבעיה מתחילה מזה שאין ברוב השערים תרבות עידוד. אנשים באים למשחק בשביל לראות משחק, לשמוח בגולים ולדבר עם חברים שלהם. איך מפתחים תרבות עידוד? גורמים לאנשים להתחבר לתרבות, להזדהות עם הארגון המוביל, לשיר שירי עידוד. זה לא שאנשים מחליטים "אני לא מעודד עם הארגון" באופן מודע כמו שהם פשוט לא מרגישים צורך לעודד עם הארגון כי הם לא מתחברים למה שהארגון מייצג. וזאת בעיה. של הארגון, של הקהל ושל מכבי.

הארגון צריך להוביל את הקהל והעידוד בצורה כזאת שאנשים יירצו וישאפו לעודד כמה שיותר. היום זה לא המצב, ולצערי עושה רושם שהדרך בה נוקט הארגון רק מגבירה את הריחוק בין "האלה שקופצים בשער 11" לבין כל היתר. במקום זה, הארגון כן צריך לשאוף ולנסות לסחוף אחריו את הקהל.

הקהל הרחב יעודד יותר כשהוא ירגיש שהארגון באמת פועל לטובת מכבי, במקום, למשל, שהארגון עוסק יותר באגו שלו או באג'נדה משלו (וזאת התחושה שאני מתרשם שקיימת בקרב הקהל, לרבות חברים שלי שמנויים בשער 7 שפשוט "יצא להם החשק" לעודד כתוצאה מדברים כאלה ואחרים, שוב, כמו הבוז לרייכרט (שהוא ילד זין אחושרמוטה), השירים הגזעניים, סוגיית נמני ועוד).

התגובה לשריקות הבוז לרייכרט או לשירים הגזעניים מראה שיש פוטנציאל לאחדות בקהל, אבל כרגע למרבה הצער האחדות הזאת והעוצמות של הקהל באות לידי ביטוי בעיקר נגד תופעות בארגון שהקהל הרחב לא מתחבר אליהן. זה שזה דבילי ולא פועל לטובת מכבי? אין ספק. עם זאת, מי שיכול וצריך להנהיג, להוביל ולאחד הקהל זה הארגון, ובמקום זאת הרושם שלי הוא שהארגון בעיקר מוביל את עצמו, מתאחד כאגרוף סביב חבריו והאג'נדות שלהן ומרחיק ומבדל את עצמו מהקהל (ושוב, זה אחלה שהאנשים בארגון עשו ועושים וימשיכו לעשות המון בשביל מכבי, אבל הקהל של מכבי צריך מנהיגים שיוכל להזדהות עימם).

לארגון שניסה את הגישה הזאת הייתה בעיה אחרת שגרמה לתקלות, הבעיה זאת נפתרה ברגע שיש ארגון אחד ביציע ולכן אני חושב שהגישה הזאת מאוד יכולה להצליח כיום.

הטיעון של הארגון לא מחובר לקהל הרחב אולי מעניין 100 איש, אבל גורמת לאיבוד של אלפי אנשים פונטציאלים לעידוד.

דרך אגב, דברת על המשחק נגד עכו בנתניה...הדבר היחיד שגרם לעידוד באותו משחק היא הגישה של אלירן שעמד על הגדר ובאמת גרם להרגשה של כיף במהלך המשחק.

אני אישית חושב שגם אם הארגון יהיה בחיבור הכי טוב בעולם עם הקהל הרחב (משהו שגם ככה לא יכול לקרות, כי המנטליות והדרך חשיבה היא אחרת לגמרי) אז במקסימום מדובר על עוד 200 איש שיעודדו כמה דקות במשחק, ואני מגזים.

אתם חושבים שזה ישפיע יותר, אבל כמו שכתבו מעליי, הקהל הזה פשוט לא מתעניין בעידוד ולא מעוניין לעודד יותר מ20 שניות במשחק. לא משנה מה יקרה.

ניסיתי לקרוא כל תגובה פה, על חלקן ויתרתי בגלל תגובות אינטרסנטיות מובהקות...

אף אחד לא אשם חוץ מהקהל הרחב שחושב שלשבת צמוד לגוש זה כייף ומגניב אבל לפתוח את הפה לא בא בחשבון.

תפסיקו לחפש תירוצים וקלישאות כמו לא רוצים לעודד עם הארגון..אתם לא באמת מאמינים לעצמכם ואנחנו לא מאמינים לשטויות האלה

מי שאוהב את הקבוצה שלו מעודד בכל מצב, מי שלא מוצא תירוצים מטוטמים...

אולי הסכמי אוסולו קשורים בזה שאנשים לא מעודדים..רגע רגע....בעצם זה הלחימה באפסגינסטן....לא יש לי אחד יותר טוב...בגלל שאיראן מפתחת אוראניום.

די עם הקלישאות מי שבאמת עידוד חשוב לו מעודד, מי שלא לא. לא כזה קשה.

אני אישית חושב שגם אם הארגון יהיה בחיבור הכי טוב בעולם עם הקהל הרחב (משהו שגם ככה לא יכול לקרות, כי המנטליות והדרך חשיבה היא אחרת לגמרי) אז במקסימום מדובר על עוד 200 איש שיעודדו כמה דקות במשחק, ואני מגזים.

אתם חושבים שזה ישפיע יותר, אבל כמו שכתבו מעליי, הקהל הזה פשוט לא מתעניין בעידוד ולא מעוניין לעודד יותר מ20 שניות במשחק. לא משנה מה יקרה.

קודם כל, במצב הנוכחי של הקהל עוד 200 איש יהיו תוספת כוח משמעותית. בתור מישהו שהיה מנוי בשער 7 בשתי העונות האחרונות אני יכול להגיד שיש פוטנציאל ויש אנשים שרוצים לעודד, לצד אוהדים ותופעות שמתאימות יותר ל"ימי חמישי בהיכל" (ביציעים במרכז המגרש). לא ברור לי למה לוותר מראש, כי חיבור טוב יותר כן יתרום. לא 200 אז 100, לא 100 אז 50. כל גרון נוסף עוזר. לארגון ולמכבי.

הארגון יכול לשנות דברים בקהל ובעיקר יכול לסחוף את הקהל. הקהל בבלומפילד לא מורכב ברובו מטרמפיסטים, וגם כמה שירים עוצמתיים מיציע ליציע, לצד גוש חזק שקיים בשער 11, יכולים לתת אפקט משמעותי. באווירה הנוכחית הקהל רק מחכה שידליקו אותו ויסחפו אותו.

אם מה שאתה כותב כאן, זה אומר שאין תקווה לקהל שלנו ושבסופו של דבר יהיה גוש קטן בשער 11 שמעודד וכל היתר יהיו פאסיביים כמו הרולקסים ביד אליהו. אני לא חושב שזה המצב, ואני באמת מאמין ביכולת של הארגון לגרום לאנשים לרצות לעודד יותר. בשורה התחתונה, לא יזיק לנסות לשפר את החיבור בין הארגון לקהל. בטוח שזה לא יזיק לעידוד, ויש סיכוי לא רע שזה יעזור לעידוד.

אף אחד לא אשם חוץ מהקהל הרחב שחושב שלשבת צמוד לגוש זה כייף ומגניב אבל לפתוח את הפה לא בא בחשבון.

תפסיקו לחפש תירוצים וקלישאות כמו לא רוצים לעודד עם הארגון..אתם לא באמת מאמינים לעצמכם ואנחנו לא מאמינים לשטויות האלה

די עם הקלישאות מי שבאמת עידוד חשוב לו מעודד, מי שלא לא. לא כזה קשה.

אם אתם לא מאמינים לזה זכותכם.

אין ספק לקהל הרחב יש חלק לא מבוטל בתופעה, אבל ראינו בעבר שארגונים יכולים להוציא את הקהל הרחב מהאדישות שלו ולסחוף אחריהם בעידוד. גם אם בהיקפים קטנים יותר. מהתגובה שלך אפשר ללמוד כאילו יש איזה תפיסה רווחת שהמצב בקהל שלנו אבוד ולא משנה מה הארגון יעשה. אני לא חושב שזה המצב.

ולגבי קלישאות או לא - כמו שכתבתי, אני מכיר אנשים שחשוב להם לעודד, והם באמת לא מעודדים כי הם מרגישים חיבור פחות טוב לארגון. עבור חלקם, כשהחיבור פחות טוב אז פחות איכפת להם ללמוד את השיר החדש (כי הם חושבים שתהיה בו שורה גזענית), חלקם מרגישים שלעודד ביחד עם ארגון ששר שירים גזעניים ומתעסק בדברים כמו רייכרט (ילד זין אחושרמוטה) רק נותן תמיכה לתופעות האלה שהקהל הרחב סולד מהן, וחלקם כי זכו לקללות ולאיומים כשבאו לדבר עם אנשים מהארגון במשחקי חוץ או במשחקים באירופה.

עכשיו אפשר לפרש את ההתנהגות שלהם כפוגעת במכבי. סביר להניח שהם יפרשו אותה כמיטיבה עם מכבי בטווח הארוך, כי אותם אנשים רואים בהתנהלות הארגון כמזיקה למכבי (וכאן שוב החשיבות של החיבור, כדי שהקהל ייחשף לדברים הרבים והטובים שהארגון עושה בשביל מכבי ובשביל הקהל של מכבי).

שורה תחתונה - זה לא משנה ההתנהגות שלהם ומי צודק. צריכים להיות חכמים. החוכמה היא לסחוף את הקהל הרחב או לפחות לגרום לקהל הרחב לרכוש אמון בארגון.

מעיןן די למניפולציות, לא יהיה עוד "הצופים" בשער 11 הטעות האיומה הזאת לא תחזור עוד לעולם, ככל שאתה וחברייך תמהרו להפנים מה טוב...

אני לא מהמתלהבים שירשום כמה שנים אני בא למשחקים של מכבי, רק נאמר שזה די המון כבר יוצא, בכל השנים הללו קיללו ערבים ביציע שלנו החל משער 4 ואילך, אף פעם לא היה לפרמטר הזה שום משמעות על כמות העידוד או על האיכות שלו, לפעמים היה מסריח, לפעמים היה בסדר ולפעמים היה להיט. העניין הוא שאתם בחוצפתכם המגעילה עושים יד אחת עם התקשורת בין שבמתכוון ובין שלא ומזיינים אותנו עם גל ההצגות והצביעות ששוטפים את מדינתנו האהובה...

כל נושא רייכרט לדוגמא הוא פשוט הצביעות במיטבה, אנשים לוקחים את הצד שנגד שער בכלל והפנטיקס בפרט, סתם משנאה עיוורת, הרי ברור שהוא שונא אותנו שנאת מוות ולכן מסרב להתנצל ולו אפילו התנצלות צבועה ולא אמיתית, אבל חמור מכך אתם מתעלמים מהעובדה שהוא הביא אנשים לאימון פתיחה במקום להתנצל שיאיימו על ילדים בני 15 ועוד התרברבו על כך בגלוי... אני תוהה האם יש סיבה שבגינה אתם חושבים שלא מוצדק ששחקן ישחק במכבי? סתם לדוגמא יחרבן על דגל שלנו? (ובינינו אני לא מרגיש שום הבדל בין זה לבין מה שעשה רייכרט).

בארץ תמיד רוב הקהל יהיה מסריח, אין מה לעשות ככה זה, אחדות היא דבר מבורך, אבל ממש לא חובה, לדעתי בכלל עכשיו מדובר במאבק אמיתי, ככל שיהיו יותר אנשים שהם כמו הפנטיקס בבלומפילד ככה ייטב לכולם ויהיה כיף במשחקים שלנו ואווירה של כדורגל באמת, ולהיפך כמובן...

מעיןן די למניפולציות, לא יהיה עוד "הצופים" בשער 11 הטעות האיומה הזאת לא תחזור עוד לעולם, ככל שאתה וחברייך תמהרו להפנים מה טוב...

אני לא מהמתלהבים שירשום כמה שנים אני בא למשחקים של מכבי, רק נאמר שזה די המון כבר יוצא, בכל השנים הללו קיללו ערבים ביציע שלנו החל משער 4 ואילך, אף פעם לא היה לפרמטר הזה שום משמעות על כמות העידוד או על האיכות שלו, לפעמים היה מסריח, לפעמים היה בסדר ולפעמים היה להיט. העניין הוא שאתם בחוצפתכם המגעילה עושים יד אחת עם התקשורת בין שבמתכוון ובין שלא ומזיינים אותנו עם גל ההצגות והצביעות ששוטפים את מדינתנו האהובה...

כל נושא רייכרט לדוגמא הוא פשוט הצביעות במיטבה, אנשים לוקחים את הצד שנגד שער בכלל והפנטיקס בפרט, סתם משנאה עיוורת, הרי ברור שהוא שונא אותנו שנאת מוות ולכן מסרב להתנצל ולו אפילו התנצלות צבועה ולא אמיתית, אבל חמור מכך אתם מתעלמים מהעובדה שהוא הביא אנשים לאימון פתיחה במקום להתנצל שיאיימו על ילדים בני 15 ועוד התרברבו על כך בגלוי... אני תוהה האם יש סיבה שבגינה אתם חושבים שלא מוצדק ששחקן ישחק במכבי? סתם לדוגמא יחרבן על דגל שלנו? (ובינינו אני לא מרגיש שום הבדל בין זה לבין מה שעשה רייכרט).

בארץ תמיד רוב הקהל יהיה מסריח, אין מה לעשות ככה זה, אחדות היא דבר מבורך, אבל ממש לא חובה, לדעתי בכלל עכשיו מדובר במאבק אמיתי, ככל שיהיו יותר אנשים שהם כמו הפנטיקס בבלומפילד ככה ייטב לכולם ויהיה כיף במשחקים שלנו ואווירה של כדורגל באמת, ולהיפך כמובן...

חייב להבין שבנושא רייכרט או בכל נושא אחר ששיך להחלטות הנהלה אין לקהל יכולת לשנות תמצב הקיים....אין לי בעיה שמקללים תחיים שלו אחרי משחק לפני משחק...שהוא עולה לשחק וגם אם יראו אותו בקניון הוא לא מעניין אותי....הבעיה העיקרית לשרוק בוז בזמן התקפה של מכבי(לא שייך לפאנטיקס כי הם ממשיכים לעודד בזמן שהרבה שורקים לו בוז) זה לא הגיוני לשרוק בוז בהתקפה של מכבי כי זה מוריד לשחקן בטחון לעשות מה שהוא יודע...וזה מוביל לפגיעה ישירה במכבי זה לא נתפס....הרבה רוצים שיתחפף מאיתנו וזה בסדר גמור לעשות כמעט הכל שיעוף ממכבי אבל לא במהלך משחק...

אין מקום לפתוח פה דיון על רייכרט או ערבים או כל דבר אחר. בשורה התחתונה מי שמתרץ את זה שהוא לא מעודד בזה שיש לו איזה חילוקי דעות עם האירגון משקר לעצמו במקרה הטוב או אידיוט במקרה הרע.

חייב להבין שבנושא רייכרט או בכל נושא אחר ששיך להחלטות הנהלה אין לקהל יכולת לשנות תמצב הקיים....אין לי בעיה שמקללים תחיים שלו אחרי משחק לפני משחק...שהוא עולה לשחק וגם אם יראו אותו בקניון הוא לא מעניין אותי....הבעיה העיקרית לשרוק בוז בזמן התקפה של מכבי(לא שייך לפאנטיקס כי הם ממשיכים לעודד בזמן שהרבה שורקים לו בוז) זה לא הגיוני לשרוק בוז בהתקפה של מכבי כי זה מוריד לשחקן בטחון לעשות מה שהוא יודע...וזה מוביל לפגיעה ישירה במכבי זה לא נתפס....הרבה רוצים שיתחפף מאיתנו וזה בסדר גמור לעשות כמעט הכל שיעוף ממכבי אבל לא במהלך משחק...

אחי אני שומע את הטענה הזאת הרבה ושואל אותך בכנות, האם נראה לך מחאה יותר מוצדקת שאני יקלל בנאדם בקניון כשהוא מטייל עם המשפחה שלו, ולא אמחה על כך שהוא לובש את המדים שלנו בזמן אמת? הרי אני מוחה על זה שהוא משחק בקבוצה ולא על זה שהוא מטייל בקניון... איזה אפקטיביות תהיה לצעד אחר מלבד זה? כלום ושום דבר, וחוץ מזה שבעיניי זה צדק אמיתי שלבנאדם הזה לא יהיו התנאים להצליח במכבי בעקבות ההתנהגות שלו, נקודה.

שורה תחתונה אני חושב שההנהלה אשמה לא פחות, החל מזה שהם גורמים להחתמת שמם של אוהדי מכבי בתקשורת ( כן זה קרה בקיץ) שהגיע עד לגינוי מהחלאה מבית הנשיא, זה ממשיך בכל השטות של כל משחק הוא חוויה זה ברור הרי שמבחינתם אפשר לפרק הכל, ושלא יהיה בכלל עידוד וכל משחק אווירה של קונצרט, ולשבת 90 דקות בלי גרעינים אפילו.. תתעוררו נוקיה זה כאן חוץ מ11 כל שאר השערים שבעים ואין אחדות בשיט.

זו דעתי בגדול הכל טוב הקבוצה מצליחה ניהול ברמה גבוהה!בכל הקשור לטיפול באוהדים אני חושב שהיחס הוא לא פחות מבזיוני, לקוחות לכל דבר

אחי אני שומע את הטענה הזאת הרבה ושואל אותך בכנות, האם נראה לך מחאה יותר מוצדקת שאני יקלל בנאדם בקניון כשהוא מטייל עם המשפחה שלו, ולא אמחה על כך שהוא לובש את המדים שלנו בזמן אמת? הרי אני מוחה על זה שהוא משחק בקבוצה ולא על זה שהוא מטייל בקניון... איזה אפקטיביות תהיה לצעד אחר מלבד זה? כלום ושום דבר, וחוץ מזה שבעיניי זה צדק אמיתי שלבנאדם הזה לא יהיו התנאים להצליח במכבי בעקבות ההתנהגות שלו, נקודה.

צודקקק אני יתקן את עצמי...בקניון כמובן שלא מכובד סתם נסחפתי עם הדוגמא...בכל אופן הכוונה שלי הייתה באימונים לפני משחקים וכו....פשוט לא נראה לי שנכון לעשות את זה באמצע משחק בכלל...

שורה תחתונה אני חושב שההנהלה אשמה לא פחות, החל מזה שהם גורמים להחתמת שמם של אוהדי מכבי בתקשורת ( כן זה קרה בקיץ) שהגיע עד לגינוי מהחלאה מבית הנשיא, זה ממשיך בכל השטות של כל משחק הוא חוויה זה ברור הרי שמבחינתם אפשר לפרק הכל, ושלא יהיה בכלל עידוד וכל משחק אווירה של קונצרט, ולשבת 90 דקות בלי גרעינים אפילו.. תתעוררו נוקיה זה כאן חוץ מ11 כל שאר השערים שבעים ואין אחדות בשיט.

זו דעתי בגדול הכל טוב הקבוצה מצליחה ניהול ברמה גבוהה!בכל הקשור לטיפול באוהדים אני חושב שהיחס הוא לא פחות מבזיוני, לקוחות לכל דבר

מה קשור הכל משחק הוא חוויה? ברור שהייתי מעדיף שהכסף הזה ילך להשקעה בעידוד אבל מה שאני רואה שם זה בעיקר ילדים קטנים עם הורים אני לדוגמה אף פעם לא השתתפתי בכל הדברים האלו וזה מיועד בעיקר לילדים. בסופו של יום על מה ילד יזכור את זה שהוא הצטלם עם מכביניו או התפאורה באותו משחק או איך הוא שמח בגול? מכבי כן צריך לטפל באוהדים שעושים בעיות אין לה ברירה בקשר לכך ההנהלה לא יכולה לחשוב כמו אוהדים אבל בגדול אני מסכים איתך שצריכים לקחת את המודל הגרמני בכל מה שקשור לעידוד ולתפח יותר את הקטע של העידוד שבזה ההנהלה שלנו לוקה בחסר. נקווה שביין שמגיע מתרבות עידוד ישכיל לשנות את קו המחשבה בנושא הזה.

לפני שאתם מדברים על שער 8 או משהו כזה צריך להתחיל בזה שכל 11 יעודדו ושילדים בני 16 יקרעו את הגרון במקום לשים צעיף על הפנים ולעשות סלפי או שחבר מצלם אותם מאחורה כשהם עושים לקהל היריב זין כאילו הם מינימום איוון בוגדנוביץ'.

ב-11 אין יותר מ-200 אנשים שמעודדים לא 90 דקות, 70 דקות.

בלי קשר אני חושב שהארגון חייב לעשות משהו עם בחירת השירים, לא הגיוני שאם מכבי בפיגור או ב-0-0 שרים את סתכלו לי בעיניים (השיר הכי מרדים בהיסטוריה של הכדורגל, לדעתי אפשר להוציא אותו ולשיר שירים אחרים שלנו שקצת נעלמו).

הייתי מוסיף גם את כל הקטע של השירים הגזעניים (ללב נכנסת) כי זה נראה קצת דבילי שאתם עושים זין לשער 13 ואז מצפים ששתי דקות אחרי זה הם יצטרפו לשיר בין יציעים.

מה קשור הכל משחק הוא חוויה? ברור שהייתי מעדיף שהכסף הזה ילך להשקעה בעידוד אבל מה שאני רואה שם זה בעיקר ילדים קטנים עם הורים אני לדוגמה אף פעם לא השתתפתי בכל הדברים האלו וזה מיועד בעיקר לילדים. בסופו של יום על מה ילד יזכור את זה שהוא הצטלם עם מכביניו או התפאורה באותו משחק או איך הוא שמח בגול? מכבי כן צריך לטפל באוהדים שעושים בעיות אין לה ברירה בקשר לכך ההנהלה לא יכולה לחשוב כמו אוהדים אבל בגדול אני מסכים איתך שצריכים לקחת את המודל הגרמני בכל מה שקשור לעידוד ולתפח יותר את הקטע של העידוד שבזה ההנהלה שלנו לוקה בחסר. נקווה שביין שמגיע מתרבות עידוד ישכיל לשנות את קו המחשבה בנושא הזה.

כל משחק חוויה ועוד איך משפיע, נותן אווירה של פסטיבל אמריקאי, עם כרוז מציק, וישיבה 90 דקות. זו האווירה שמנסים להנחיל בבלומפילד אם עוד לא הבנת.

לגבי ההתנהלות מול האוהדים, ההנהלה הייתה יכולה להיות קצת פחות נחרצת, למשל בריצת האוהדים בדרבי, הדבר הראשון שהם עשו זה למכור את האוהדים, להודיע קבל עם שהם מורחקים לכל החיים כדי להתרפס בפני בית הדין,שגם ככה היה מזיין אותנו.. הם מסרבים להבין שפה הנימוס האירופאי לא אוכל, להפך.

אני לפחות, היתי רוצה לראות את כל המועדון עומד מאחורי אותם גברים, שעשו מה שכולנו רצינו לעשות, כמו שרוב הקהל עמד מאחוריהם, זה לדעתי כוח של מועדון

קראתי את כל התגובות פה ויש לי כמה נקודות לפי דעתי שהן נכונות:

1-כפי שראיתי בכל פעם שהתחילו שירה לנימני לא הארגון זה שהתחיל אלא אנשים אחרים שלא קשורים לארגון.

2-אין אדומים אין פיגועים-זה לא שיר גזעני ועובדה ששרים אותו כל 11 שר וגם אוהדים משערים אחרי נשמעים,הסיבה היחידה ששומעים את הבוז מ13 היא בגלל הגג שלהם

3-מי שמאמין בעידוד לקבוצה מעודד-מי שלא מאמין בזה פשוט לא מעודד,לא צריך לשים להעיר אנשים ביציעים אחרים ולא נעליים,צריך שכל שער 11 יעודד כמו שצריך 90 דקות ולא יסתום את הפה,לפני שנתיים במשחק פלייאוף נגד חיפה הגוש עבר לאמצע של 11 לדעתי אם חצי מהגוש ישב באמצע 11 וחצי מהגוש יישאר מול הבמה זה יכול לגרום ליותר אנשים ב11 לעודד ,לא דגלים לא שלטים ולא נעליים כל מי שחשוב לו העידוד שיפתח את הפה לא משנה איזה יציע הוא יושב וליד מי

כמה שטויות כתבו כאן.
הקהל לא מעודד טוב, כי הקהל פשוט לא מעודד. אז במקום להאשים ולכתוב בפורום, תפתחו את הפה ביציע.

הקהל שלנו רדום בהרבה משחקים, אתמול פשוט היה השיא.

הבעיה העיקרית אתמול הייתה שהארגון נכנס 10 דקות לפני המשחק.

אם היה נכנס לפני, האנשים שרצו לעודד היו באים קרוב לגוש,אתמול זה לא קרה והגוש היה קטן מאוד.

גם נכון .

בוא נקווה שבשבת תהיה דחיפה רצינית . בטח אחרי הפסד . תפסיקו להיות שבעים ואדישים .

תומר - זמנים משתנים. בשער 4 גם לא היו תפאורות ובקושי היו שירי עידוד וחוץ מהתוף של אורי לא היה איך לעשות רעש. פעם גם היו אבוקות ב"ומי שלא קופץ אדום" בסיום האני מודה ומופעי פירו מפחידים.

זמנים משתנים. רייכרט לא ראוי ללבוש את המדים של מכבי מבחינת אישיות. זה רצוי. יש מצוי. המצוי זה שהוא במכבי. המצוי הוא שהרבה אנשים לא מעודדים. הרצוי הוא שנהייה כמו בוקה. המצוי הוא שאפילו שער 10 לא מעודד.

שורה תחתונה שלי - אני חושב שבארגון יש אנשים מספיק מנוסים ומספיק וותיקים בשביל לדעת איך לסחוף את הקהל בצורה טובה יותר (וזה לאו דווקא גישת השחקן ה-12, יש עוד דרכים).

אם אין תקווה לקהל ואין דרך "לעורר" אנשים אז זה עצוב. מאוד. לא פוסל אפשרות שזה המצב, אבל מעדיף לתת לארגון קרדיט שהוא יכול לסחוף אחריו עוד כמה עשרות/מאות אוהדים לעידוד.

אני שומע גם מאוהדי הפועל שהארגון שלהם "חסום למבקרים" מה שנקרא, ושהם התאהבו באהדה ופשוט מתעלמים מהקהל הרחב.

לא רוצה שנהפוך לכאלה, רוצה שהארגון בראש הקבוצה שלי ידאג ויתייחס לשאר הקהל.

בסופו של דבר אני אהיה גאה בארגון שמוכן לתת בעצמו למען הקהל הרחב.

שהשאלה שתשאל היא לא "מי הארגון הכי טוב בארץ?", אלא "מי הקהל הכי טוב בארץ?"

בשאיפה שהתשובה תהיה צהובה וזהה.

כל אחד פה נהיה דוקטור לעידוד וצבע.

אין הרבה דגלים כי בכל איצטדיון היום עושים קשיים (וזה עוד בלי קשר לדרבי אלא כבר שנתיים ככה) ובחלק בכלל לא מכניסים

הארגון זה עוד החלק האחרון ביציע שמנסה להשאיר את תרבות העידוד בחיים.

רובכם כבר המשכתם הלאה לקידמה, אז תהנו לכם ואל תצפו מאחרים שיגדלו עוד 5 ראשים ויתפצלו לשער 8

אם מפריע לכם המצב אז קומו ותקרעו את הגרון, הכי פשוט שיש.

הגעתי באיחור למשחק, היציע שבו התמקמתם היה סגור, אז יצא שהייתי בדיוק בצד השני. לא שמעו אותכם, בכלל.

זה היה מצחיק, אני חייב לעודד, משעמם אותי סתם לראות את המשחק. התחלתי לשיר לבד, היו כמה בודדים שגם שרו אבל זה מרגיש מוזר לשיר לבד שאתה מוקף אנשים, בסוף התייאשתי ועברתי לקללות לקוון.