Jump to content

ג'ורדי

turgi

Recommended Posts

מישהו חשב ששחקן עם רזומה כמו של מאנה יהיה כזאת נפילה?

לא, וזאת בדיוק הנקודה. השתלבות זה משהו שג׳ורדי לא יכול לשלוט עליו או לחזות אותו.

בואו נפרק את זה -

גונזאלו שחקן אדיר עם אופי בעייתי, גורי היה טוב מאוד ועזב מסיבות לא מקצועיות כשמכבי רצו מאוד שיישאר, ארנשואו היה שחקן מצוין שלא התאים לשיטה.

מאנה מרבאל ובאופן פחות פאבלו אכן נפילות.

אז 2 מתוך 20, באמת??

גונזאלו הוא שחקן בינוני וחתיכת אפס של טיפוס מסריח. גורי היה טוב ל4 משחקים, וסיבה לא מקצועית לעזיבה היא שקולה מבחינתי למקצועית. כשאתה מחתים שחקן על חוזה של 300 אלף יורו אתה צריך לדעת שהוא חתיכת חולה נפש כמו סטיב גורי. ארנשואו היה בחור חביב שימיו היפים הרחק מאחוריו.

"נכשל בזרים" זה כל כך טיפוסי לתקשורת ישראלית. קשה לי להאמין שמישהו במכבי (כולל גולדהאר וביין) יושב וסופר לג'ורדי איזה זרים הצליחו ואיזה לא -- זה לגמרי התעסקות בטפל. בסופו של דבר ג'ורדי (כמו כל מנהל אחר) לא נמדד באם הוא פגע או לא פגע בחמישה זרים בחלון העברות, אלא בתלכיד שהוא יצר פה לאורך זמן (של זרים וישראלים) - ופה אין ספק שהוא הצליח בענק. אישית אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה היו לנו בקבוצה חלוץ ובלם זרים שמתחילים עונה נוספת בקבוצה ונראים טוב כמעט כמו בעונה הקודמת שלהם.

ג'ורדי הוא הדבר הכי טוב שקרה למכבי (אני מוציא את מיץ' מהמשוואה). אבל יחד עם זאת הוא לא מושלם. וכן הוא "טעה" פה ושם עם זרים. ג'ורדי הרכיב את הבסיס ההישראלי הכי טוב שאני זוכר בקבוצה ישראלית. הקפיצת מדרגה מבחינת זרים תבוא אם ימשיך. אבל לא צריך לשפוט אותו על "בינגו" בזרים. מה שהוא עשה ממכבי מבחינה ניהולית, מקצועית ורוח מועדון - יותר טוב מכל זר תותח.

אם ישאר לפחות לעוד שנתיים אנחנו נקבל גם זרים איכותיים יותר. הוא יודע שזו קפיצת המדרגה שהמועדון צריך.

התפקיד שלו הוא לא להצליח עם כל זר שנוחת כאן, התפקיד שלו היא שהקבוצה תתפקד תחת לחץ במשך עונה שלמה ותיקח תארים.

אם זר נכשל תמיד בא מחליף ראוי (האם לא כך?) ישראלי או זר שהחליף אותו ונתן לנו אוויר להמשיך קדימה

זה מה שנקרא ניהול נכון.

לא חושפים את כל הקלפים בתחילת בעונה ומקווים לטוב, הוא פועל 24/7.

התרומה של ג'ורדי לתור הזהב(י) הנוכחי לא נתונה לשום מחלוקת. במובנים מסויימים היא גדולה אפילו מתרומתו של גולדהאר (על-אף שאין כל ספק שגולדהאר עצמו חיוני פי כמה למכבי). מכבי היתה זקוקה בעת ההיא לגורם מייצב ומרגיע, למישהו שיזריק שפיות והתנהלות מקצוענית לביצה המכונה קריית שלום. ג'ורדי יצר כאן את התשתית הבסיסית לכל מה שבא לאחר מכן. הזרים, הישראלים, הראיונות. לפעמים הוא הצליח יותר, לפעמים פחות, זה לא היה העיקר. הבעיה מעולם לא נגעה לשחקנים ספציפיים. כשיש לך מספיק כסף, אתה לא חייב לפגוע בכל פעם. ג'ורדי היה מה שהיינו צריכים כשהיינו צריכים זאת. חשוב לזכור זאת, חשוב להעריך זאת. יחד עם זאת, ג'ורדי הוא בן תמותה. מיץ' אמר פעם שאף אדם לא גדול מהמועדון. זה כולל את ג'ורדי ואפילו את מיץ' עצמו. היום אנחנו נמצאים במקום אחר מאיפה שהיינו לפני כשנתיים וחצי, אנחנו זקוקים לדברים אחרים, דברים שאנשים אחרים עשויים לספק לנו, אולי באופן יותר טוב מג'ורדי. זה לא בא להמעיט מתרומתו של ג'ורדי אלא דווקא להאדיר אותה. אני בטוח שלו אוסקר היה נשאר כאן לאחר העונה הראשונה אנשים עד היום היו בטוחים שאין לו מחליף. בסופו של דבר, הגיע סוזה ואז פאקו, וכולנו ראינו שהחיים ממשיכים. בעלי תפקידים מתחלפים, האיכויות משתנות, ובמערכת מקצוענית ומתפקדת, אפשר לא רק שלא להיפגע מכך, אלא גם להרוויח.

כולי תקווה שג'ורדי ימשיך כאן, זו כמובן ההעדפה העליונה. אולם אם ניאלץ להיפרד בסיום העונה, הגם שזה ודאי יהיה טראגי, זה לא יהיה אסון. זו תהיה הזדמנות ונהיה חייבים לנצל אותה.

כל הזרים שהוזכרו פה היו ראויים על הנייר ולא היו מגיעים לכאן ללא פיתוי כספי ומקצועי(יורדי).

גורי היה המגן הימני הטוב בליגה, ארנשאו היה מסיים דו ספרתי, גונזאלו תרם לאליפות הראשונה ואת המגינים היינו מביאים עוד פעם אם היה אפשר.

בכל מקרה, אלו פרטים קטנים בתמונה הגדולה. התמונה הגדולה משכנעת ולא ניתנת לעירעור. יורדי אחראי להצלחות המקצועיות והן היו לא מבוטלות. תענוג המאמנים שהוא הביא, האירגון שהוא יצר, המחוייבות, הקלאס, הענייניות.

אפשר לבקר את יורדי. זה בסדר גמור. גם את פרגי מבקרים.

חבר'ה לא ליפול עלי בבקשה אני חס וחלילה לא מאוכזב מג'ורדי.

רק פשוט עם תקציב כזה גבוהה ואולי גם בגלל שם המשפחה שלו חשבתי שיצליח להנחית כאן זרים ברמה אחרת. ומה לעשות צריך להודות על האמת שחוץ מפריצה וקרלוס לא היה פה אף אחד שהשאיר חותם.

מה עם פירלו?

כל הזרים שהוזכרו פה היו ראויים על הנייר ולא היו מגיעים לכאן ללא פיתוי כספי ומקצועי(יורדי).

גורי היה המגן הימני הטוב בליגה, ארנשאו היה מסיים דו ספרתי, גונזאלו תרם לאליפות הראשונה ואת המגינים היינו מביאים עוד פעם אם היה אפשר.

בכל מקרה, אלו פרטים קטנים בתמונה הגדולה. התמונה הגדולה משכנעת ולא ניתנת לעירעור. יורדי אחראי להצלחות המקצועיות והן היו לא מבוטלות. תענוג המאמנים שהוא הביא, האירגון שהוא יצר, המחוייבות, הקלאס, הענייניות.

אפשר לבקר את יורדי. זה בסדר גמור. גם את פרגי מבקרים.

אני אוסיף לזה עוד משהו. שאנשים משווים בין הזרים שהביא והם הצלחה לאלו שלא השתלבו יוצא חישוב של איזה 6-2 לטובת הלא מוצלחים. רק שמבחינתי קרלוס ופריצה נותנים ביחד למכבי תפוקה ששווה הרבה יותר משל 2 שחקנים. הן על המגרש אבל בעיקר מחוץ לקטע המקצועי, כספורטאים. שנים לא היו לנו זרים עם מחויבות כזו ועם לידריות כזו וחיבור למועדון.

לפעמים באמת מעניין אותי לדעת אם כל אלה שמעזים לצאת על גורדי ועוד בביקורת הכי קטנה....

אהדתם את מכבי לפני שגורדי הגיע? שכחתם איפה היינו ואיפה אנחנו? והכל בגלל מי סבתא שלי? סתמו תפה ותגידו תודה על כל יום שהוא פה טמבלים

לפעמים באמת מעניין אותי לדעת אם כל אלה שמעזים לצאת על גורדי ועוד בביקורת הכי קטנה....

אהדתם את מכבי לפני שגורדי הגיע? שכחתם איפה היינו ואיפה אנחנו? והכל בגלל מי סבתא שלי? סתמו תפה ותגידו תודה על כל יום שהוא פה טמבלים

!

אדריאנו ואורטגה לא באו): גם לא רקובה.

ישראלים נטו.

תמיד יש על מה לבכות ולעולם לא מסתפקים במה שיש (ויש הרבה, יותר מכל קבוצה אחרת והרבה יותר ממה שהיה פה בעשור האחרון).

בכיינים, נמושות.

שני אנשים וחצי בנושא הזה "ביקרו" את ג'ורדי, כאשר הביקורת הסתכמה בכך שלכל אחד יש מחליף (מה שנכון, אם כי מנוסח מעט בבוטות) ושג'ורדי נכשל באופן יחסי בזרים (מה שגם די נכון, ועדיין אותם אנשים קיוו שיישאר). לפעמים נדמה כאילו הקהל הזה מכוון לפולחן אישיות כברירת מחדל. אסור לזלזל בתרומה של ג'ורדי, והוא ראוי לכל ההוקרה שהוא זוכה לה אבל הוא לא מושלם ולא כל ביקורת עניינית היא בגדר יריקה בפרצופו של המועדון.

התרומה של ג'ורדי לתור הזהב(י) הנוכחי לא נתונה לשום מחלוקת. במובנים מסויימים היא גדולה אפילו מתרומתו של גולדהאר (על-אף שאין כל ספק שגולדהאר עצמו חיוני פי כמה למכבי). מכבי היתה זקוקה בעת ההיא לגורם מייצב ומרגיע, למישהו שיזריק שפיות והתנהלות מקצוענית לביצה המכונה קריית שלום. ג'ורדי יצר כאן את התשתית הבסיסית לכל מה שבא לאחר מכן. הזרים, הישראלים, הראיונות. לפעמים הוא הצליח יותר, לפעמים פחות, זה לא היה העיקר. הבעיה מעולם לא נגעה לשחקנים ספציפיים. כשיש לך מספיק כסף, אתה לא חייב לפגוע בכל פעם. ג'ורדי היה מה שהיינו צריכים כשהיינו צריכים זאת. חשוב לזכור זאת, חשוב להעריך זאת. יחד עם זאת, ג'ורדי הוא בן תמותה. מיץ' אמר פעם שאף אדם לא גדול מהמועדון. זה כולל את ג'ורדי ואפילו את מיץ' עצמו. היום אנחנו נמצאים במקום אחר מאיפה שהיינו לפני כשנתיים וחצי, אנחנו זקוקים לדברים אחרים, דברים שאנשים אחרים עשויים לספק לנו, אולי באופן יותר טוב מג'ורדי. זה לא בא להמעיט מתרומתו של ג'ורדי אלא דווקא להאדיר אותה. אני בטוח שלו אוסקר היה נשאר כאן לאחר העונה הראשונה אנשים עד היום היו בטוחים שאין לו מחליף. בסופו של דבר, הגיע סוזה ואז פאקו, וכולנו ראינו שהחיים ממשיכים. בעלי תפקידים מתחלפים, האיכויות משתנות, ובמערכת מקצוענית ומתפקדת, אפשר לא רק שלא להיפגע מכך, אלא גם להרוויח.

כולי תקווה שג'ורדי ימשיך כאן, זו כמובן ההעדפה העליונה. אולם אם ניאלץ להיפרד בסיום העונה, הגם שזה ודאי יהיה טראגי, זה לא יהיה אסון. זו תהיה הזדמנות ונהיה חייבים לנצל אותה.

מסכים.

ג'ורדי בעיני לא נמדד רק בשחקנים שהביא, אלא בכל המכלול. המועדון משדר עוצמה, שקט וביטחון שלא זכורים לי וזה בעיקר בגללו ומדיניות "המחנה הצבאי" שהוא יישם כאן.

מעבר לזה הוא פגע במאמנים שהוא הביא.

אם מישהו יחליף את ג'ורדי הוא ייכנס למערכת משומנת שכבר עובדת כראוי ויצטרך בעיקר לשמר את מה שג'ורדי עשה בעיקר בתחום ההתנהלות מול התקשורת והמקצענות שג'ורדי הנחיל.

ואז להתחיל לפגוע בזרים.

שני אנשים וחצי בנושא הזה "ביקרו" את ג'ורדי, כאשר הביקורת הסתכמה בכך שלכל אחד יש מחליף (מה שנכון, אם כי מנוסח מעט בבוטות) ושג'ורדי נכשל באופן יחסי בזרים (מה שגם די נכון, ועדיין אותם אנשים קיוו שיישאר). לפעמים נדמה כאילו הקהל הזה מכוון לפולחן אישיות כברירת מחדל. אסור לזלזל בתרומה של ג'ורדי, והוא ראוי לכל ההוקרה שהוא זוכה לה אבל הוא לא מושלם ולא כל ביקורת עניינית היא בגדר יריקה בפרצופו של המועדון.

זה אפילו לא ביקורת, זה ציון עובדות יחד עם ציון העובדה שקרויף הוא הדבר הכי טוב שקרה למועדון הזה, אבל מבחינת יוזרים מסוימים כל מילת ביקורת לגיטימית נגד מישהו במכבי היא בגידה במולדת.

זה אפילו לא ביקורת, זה ציון עובדות יחד עם ציון העובדה שקרויף הוא הדבר הכי טוב שקרה למועדון הזה, אבל מבחינת יוזרים מסוימים כל מילת ביקורת לגיטימית נגד מישהו במכבי היא בגידה במולדת.

לא יודע אם הכוונה אלי. אין לי בעיה עם ביקורת. מעשים מדברים חזק ממילים כך שזה לא ממש משנה. סתם מרגיש לי קטנוני לעבור בפינצטה אחרי כל זר. כאילו שזאת מהות הכל. כדי להוכיח איזשהיא טענה שסך הכל לא חשובה במכלול. אפשר לשחרר כפתור בחולצה ולהנות ממה שיש. מותר ומגיע לנו.

האמן לי, אלו השנים המאושרות ביותר שלי כאוהד מכבי וראיתי הכל בארבעים השנים האחרונות.

אגב, פריצה וקרלוס הם בטופ פייב זרים ששיחקו אצלנו. זה בכלל לא רע לסטטיסטיקה של שנתיים וחצי בתפקיד(פלוס שורה, פוליקארוב, וויני).

אל תשכחו שלהביא זרים שהם מעל הליגה זה לא כזה פשוט גם מבחינת כסף וגם מבחינת מרקם בחדר הלבשה. עד עכשיו הזרים שהיו אמורים להיות מעל הליגה, לא התחברו בחדר הלבשה ולא הצליחו להבליט את עצמם.

היום במכבי אין יחס VIP ואין מסלול כוכבים וזרים בלבל הגבוה לא יכולים לקבל את זה.

פולחן אישיות? אולי די לנסות להעביר ביקורת היכן שאין צורך להעביר ביקורת?

אולי די עם חופש הביטוי המטומטם הזה שבו יש לכל אדם אפשרות לומר מה שעולה על רוחו למרות שאין שום אמת או הצדקה למה שנכתב?

די עם הטיפשות, נמאס לקרוא ונמאס לנסות להצדיק.

פולחן אישיות? אולי די לנסות להעביר ביקורת היכן שאין צורך להעביר ביקורת?

אולי די עם חופש הביטוי המטומטם הזה שבו יש לכל אדם אפשרות לומר מה שעולה על רוחו למרות שאין שום אמת או הצדקה למה שנכתב?

די עם הטיפשות, נמאס לקרוא ונמאס לנסות להצדיק.

אין בעיה, אבל קודם תגיד לכולנו מראש מה הדיעות שמבחינתך נחשבות כלגיטימיות ככה שנחסוך לך את הקושי שבחשיפה לדיעות מנוגדות.