Jump to content

לקראת משחק: ישראל- בוסניה

eliran ben ezri

Recommended Posts

אני לא מבין אותך

לפני 2 הודעות גוטמן היה אדיוט שהוא שם את זהבי בצד בהפועל. עכשיו גוטמן אדיוט שזהבי לא קיצוני? ואיפה בדיוק נאתכו משחק בנבחרת אם לא באמצע?

לא הבנתי מה אתה רוצה

גוטמן לא אידיוט שזהבי לא קיצוני, זאת אפשרות איפה לשים אותו. בהפועל הוא לא היה קיצוני (לפחות לא במובן של מכבי), הוא היה בצד. זה נשמע דבילי, הם שיחקו עם שני חלוצים. הרי במכבי הוא קיצוני ב-4-3-3, ובהפועל כשהוא היה בצד זה לא היה 4-2-4.

זה כמו שהאשמתי את גוטמן ששם אותו קשר אחורי ולא את אוסקר שגם שם אותו במרכז המגרש (כעמדת מוצא). בשני המקרים אתה יכול לקרוא לזה CM. בפועל בשיטה של הפועל הוא היה אמור "לנהל את המשחק מאחורה", ולשמור על הקישור ביחד עם אבוטבול או מי שזה לא היה. בשיטה של מכבי אלברמן היה קשר אחורי יחיד, כשזהבי וראדי היו שני שחקנים חופשיים יחסית, שתמיד לפחות אחד מהם היה ברחבה או מאוד קרוב אליה. זה לא קורה כשאתה משחק עם מה שקוראים אותו "גרזן ו-50-50". או במקרה של היום "50-50 ו-50-50".

לגבי החלק השני, התכוונתי לנאתכו באמצע מבחינת החלק ההתקפי, כשאני קורא את זה אני מבין למה זה לא יצא ברור.

האמת שחשבתי שכתבתי את זה גם, אבל כנראה שלא, אז אבהיר בנוסף - אין בעיה עם נאתכו כ-CM. השאלה למה אתה מצפה ממנו. להחזיק את הקישור ולנהל אותו מאחורה? בזבוז ולא העמדה שלו. נחזור לדוגמה של ה-4-3-3 של מכבי: כשנוסא ומיטרוביץ' שניהם על המגרש, תגיד על אחד מהם שהוא מחזיק את האמצע עם אלברמן על אותו משקל שנאתכו עם ייני?

בגלל זה כתבתי שאפילו במערך עם הצבה כזאת, ואפילו בלי אלברמן, ואפילו בלי רפאלוב, עדיין עדיף לתת לשחקן אחר לשחק במקום ביברס, כדי שביברס ישחק למעלה, ועדיין אין הצדקה להרכבה של ורמוט.

ועדיין, מבחינתי זה בסדר שערן לא יעלה כחלוץ משיקולי מיקסום יכולת, למרות שהוא הכי טוב שם:

ב-4-3-3 - יש לך כבר התקפה אדירה של רפאלוב-דמארי-טב"ח, ובמרכז השדה ההגנה הכי טובה שלך היא ההתקפה - במקום להציב שני שחקנים, מה שדיברתי עליו, שים את אלברמן, ותנהל את המשחק עם שני גאוני כדורגל מלפניו - ביברס וערן.

ב-4-2-3-1 - דמארי וזהבי סקוררים באותה רמה. זהבי יכול לעשות עוד תפקידים, דמארי לא. אז מן הסתם דמארי חייב לפתוח.

רביד נראה לי שהוא התכוון שאלברמן נאתכו ועוד קשר ואז זהבי רפאלוב ודמארי בהתקפה

דווקא ככה בדיוק לא הייתי עולה, כי ב-4-3-3 עם אלברמן חוץ נאתכו זהבי הוא זה שמבצע את העבודה הזאת הכי טוב, ועם טב"ח הייתי פותח "במקום". ראדי לפני שנתיים גם היה יכול לעשות את זה. צריך קשר התקפי יצירתי עם משמעת. בתיאוריה גם את רפאלוב אפשר "לאלף" לזה אולי (אבל זה דברים לעשות במועדון, עם אימונים ותרגול).

אבל כן, לא היתה לי בעיה עם נאתכו באמצע במערך כזה, עם אלברמן.

מה שהתכוונתי הוא שאם כבר 2 holding midfielders (הביטוי באנגלית) ואחד מלפניהם, שנאתכו יהיה זה שמלפנים, וזהבי ישחק בצד, וככה נפטרת מורמוט.

עומר, המערך שאתה מציע דומה מאוד למערך של גוטמן כשההבדלים היחידים הם רפאלוב במקום ורמוט ואלברמן במקום ייני. בפועל אתה מציע את אותו המערך בדיוק כפי שהולך להיות רק עם 2 שינויים בהרכב על אותן עמדות (אם הבנתי אותך נכון)

שוב, זה גוטמן. מבחינתו אנחנו ב-1998 עדיין. תתקע מאחור שחקן עם אוריינטציה הגנתית ושחקן עם אוריינטציה התקפית, והופה - יש לך קישור אחורי!

אשכרה להשתמש בשחקני הגנה כדי לעשות הגנה, ובשחקני התקפה כדי לעשות התקפה, זה יותר מדי בשבילו.

הוא האנטיתזה של הטוטאל פוטבול של קרויף - במקום שכל שחקן יתרום ולא רק בעמדה שלו, מה שקורה שכל שחקן תורם בעמדה אחת, ולא זאת שלו.

עזבו שזה לא יחזיק את הקישור האחורי, אתה מבזבז את ביברס כאילו יש לך פריבילגיה לבזבז שחקן כזה. נניח שאתה עדיין משחק עם אותה הצבת שחקנים, נניח שאלברמן לא משחק. נניח שגם רפאלוב לא מספיק טוב.

נאתכו באמצע וזהבי קיצוני זה הרבה אבל הרבה יותר מזהבי באמצע ו-ורמוט קיצוני.

אני מבין את המהות ואת מה שאתה כותב,

אבל אתה מקצין את זה לחלוטין אולי גוטמן טעה עם זהבי ובטוח טועה עם אלברמן, מאמן גרוע הוא לא.

טוב, מצאתי שבספרדית (באופן לא מפתיע) יש הרבה ביטויים שונים לתפקידים שבארץ מוגדרים אותו דבר, הנה המחשה:

4-3-3 - קשר אמצע הגנתי, שני "קשרי אמצע מארגנים", שני קיצוניים

Formaci%C3%B3n433.png

4-2-3-1 - שני קשרי אמצע הגנתיים, מדיה פונטה (קשר התקפי, "מס' 10"), שני קיצוניים:

Formaci%C3%B3n4231.png

4-4-2/4-4-1 - שני קשרי אמצע, שני "אינטריורס" - "פנימיים" - שחקנים שמשחקים בצד אבל הם לא קיצוניים:

Formaci%C3%B3n442.png

שים לב לא רק להבדלה בין קשרי צד וקיצוניים, אלא גם בין "מדיה פונטה" (שנקרא גם "מדיוסנטרו אופנסיבו", והרבה פעמים חלוץ שני) לבין "מדיוסנטרו אורגניזדור".

נאתכו יכול לשחק "מנהל" כמו שקוראים לזה בספרדית, או אפילו התקפי, אבל הוא לא קשר הגנתי. בערך מאז מקאללה קבוצות לא מעיזות יותר לעלות בלי שחקן אחד לפחות שהוא "גרזן".

הדבר העצוב הוא שההיגיון אומר שנאתכו צריך ללכת קדימה כדי לנהל את המשחק מצד אחד, אבל אותו היגיון אומר שאז אתה משאיר את ייני להחזיק את הקישור מצד שני.

עומר, המערך שאתה מציע דומה מאוד למערך של גוטמן כשההבדלים היחידים הם רפאלוב במקום ורמוט ואלברמן במקום ייני. בפועל אתה מציע את אותו המערך בדיוק כפי שהולך להיות רק עם 2 שינויים בהרכב על אותן עמדות (אם הבנתי אותך נכון)

לא בדיוק. אם כבר משחקים במערך הזה - צריך מישהו לצד אלברמן שהוא לא נאתכו. את ייני הייתי שם במקום משומר.

השאלה היא מה עדיף: 4-3-3 או 4-2-3-1 (או אפילו להחליף במהלך משחק). שניהם מערכים בסדר, הבעיה שגוטמן תקוע בחשיבה של שנות ה-90. זה שיש קו של שניים בקישור ולא של ארבעה זה סבבה, אבל אם אף אחד מהם לא קשר הגנתי, מה הוא מנסה להשיג ואיך הוא מנסה לתפקד? לא ברור בעליל.

יש לך קשר אחורי אחד אדיר - אלברמן. יש לך שני שחקנים אדירים עם יכולת לשחק מלפניו - נאתכו וזהבי. לא יודע מה עם נאתכו, אלברמן וזהבי מכירים מעולה את המערך הזה ממכבי. בנוסף לזה יש לך שלישיה מצויינת בהתקפה.

אני לא חושב שזה פשע לעלות 4-2-3-1 או משהו, אבל עם אלברמן ועוד שחקן שיתרום להגנה יותר מנאתכו, שמתבזבז מאחורה.

בתיאוריה עם קישור של גל, ערן וביברס יכולת לוודא שליטה במשחק והחזקה בכדור. במקום זה אנחנו שמים שחקני התקפה בקישור ומקווים שהם יעצרו את הבוסנים. ואתה יודע מה? אפילו ביברס ליד גל היה עדיף בכך שהיה מאפשר לביברס לצאת קדימה, גם אם לא היינו משחקים 4-3-3.

מגניב המערכים

אבל בתאכלס נאתכו וזהבי באמת ינהלו את המשחק, כשזהבי כמובן יחפש יותר להיכנס לרחבה, וייני ישאר מאחור.

אולי אלברמן היה עדיף על ייני, אבל זה כבר לשיקול המאמן. בכל מקרה זה אותו דבר.

חוץ מזה שאם ורמוט יפתח אז מה שיקרה זה שהוא יכנס לאמצע לקבל כדורים, משומר יוכל לאייש את הקו,

וזה ייתן לזהבי יותר אפשרויות להיכנס פנימה, ובעצם לעשות מה שבא לו בערך.

האופוריה שיש פה כל כל מטורפת שזה לא מובן.

את מי ניצחנו? את קפריסין? את אנדורה ששווים לתחת?

איך אנשים חושבים שננצח את בוסניה כל כך בקלות?! אם נוציא תיקו תגידו תןדה ואל תתלוננו. הנבחרת לא כזו טובה וזה שבוסניה לא פתחו טוב לא אומר כלום.

בוסניה 2-0 קל

אני מבין את המהות ואת מה שאתה כותב,

אבל אתה מקצין את זה לחלוטין אולי גוטמן טעה עם זהבי ובטוח טועה עם אלברמן, מאמן גרוע הוא לא.

גוטמן היה בשיאו בהפועל חיפה, מאז נכשל בכל מקום עד הפועל, וגם בהפועל לקח אליפות עם הפרש שערים, קיזוז וגול בדקה 92. אולי הוא היה מאמן טוב, הוא לא רלוונטי היום. זה שאמר שהנבחרת תשחק 4-4-2 רק מראה כמה הוא מקובע ומיושן, ואני עדיין חושש שטב"ח ו-ורמוט לא יהיו באמת קיצוניים. אפילו האנגלים כבר ויתרו על המערך הזה, וגוטמן פועל להתאים בכח שחקנים שלא מתאימים. הבן אדם אשכרה שם את זהבי בהרכב בתפקיד שלא קיים כיום (קשר צד).

זה שאנשים בישראל עדיין חושבים ש-4-4-2 זה התקפי ושחלוץ אחד הגנתי זה חלק מהסיבה שגוטמן נחשב גאון פה. הליגה הזאת היתה ואקום טקטי עד שמכבי הביאה מאמנים מחו"ל. "קחו כדור, שחקו". פתאום מגלים שאפשר להתאים עמדה לשחקן. פתאום מגלים שיש עוד מערכים. פתאום מגלים שסקורר לא חייב לשחק בחוד. אני לא מצפה לאיזה טוטאל פוטבול, אבל תבדקו מי בעולם משחק 4-4-2 עדיין. כל המאמנים הגדולים מסבירים את הגישה שלהם, גוטמן מסביר ש"ככה גרמניה שיחקה". בחיאת. הזוי שביקרו אותו כשכן עלה עם חלוץ אחד.

אנחנו מדברים פה על בן אדם שאמר בעבר שלנבחרת חייבת להיות שיטה קבועה, ושאמר את זה כמאמן נבחרת: "אנחנו נתרגל מערך של שני חלוצים ומערך של חלוץ אחד. כדורגל זה קודם כל שני קווים של ארבעה שחקנים, כל השאר זה התאמות".

שני קווים של ארבעה שחקנים? באמת?

מגניב המערכים

אבל בתאכלס נאתכו וזהבי באמת ינהלו את המשחק, כשזהבי כמובן יחפש יותר להיכנס לרחבה, וייני ישאר מאחור.

אולי אלברמן היה עדיף על ייני, אבל זה כבר לשיקול המאמן. בכל מקרה זה אותו דבר.

חוץ מזה שאם ורמוט יפתח אז מה שיקרה זה שהוא יכנס לאמצע לקבל כדורים, משומר יוכל לאייש את הקו,

וזה ייתן לזהבי יותר אפשרויות להיכנס פנימה, ובעצם לעשות מה שבא לו בערך.

זה לא אותו דבר כי עם ייני נאתכו יכול להרשות לעצמו הרבה פחות. אלברמן פיבוט, שרן שיחק בקישור בעיקר 50-50 או שומר אישי. אתה יוצר ככה בור מסוכן. בגלל זה קשר אחורי יחיד לא בהכרח היה פחות הגנתי גם, כי היו שני שחקנים לעזור ל"גרזן".

http://www.sport5.co.il/HTML/Articles/Article.4483.179114.html

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

חחחחח איזה ליצן מי שכתב את זה

זה פשוט משחק קלאסי בשביל הלוזריות שלנו שבו כביכול כל הדברים נראים טוב אבל אנחנו לוזרים ואין מצב שאנחנו מנצחים פה

זה פשוט משחק קלאסי בשביל הלוזריות שלנו שבו כביכול כל הדברים נראים טוב אבל אנחנו לוזרים ואין מצב שאנחנו מנצחים פה

נראה את זה לפי איך שהמשחק יתפתח. בינתיים אנשים שוכחים שבוסניה גם ללא דזקו ואיביסביץ עולים עלינו בכמה דרגות.

זה לא קשור ללוזריות, הנבחרת הבוסנית טובה מישראל ב2 דרגות לפחות. הבעיה היא שאנשים מושפעים מהתקשורת, והתקשורת לא מבינה בכדורגל.

אם נוציא תיקו זאת תהיה הפתעה.

נראה את זה לפי איך שהמשחק יתפתח. בינתיים אנשים שוכחים שבוסניה גם ללא דזקו ואיביסביץ עולים עלינו בכמה דרגות.

זה לא קשור ללוזריות, הנבחרת הבוסנית טובה מישראל ב2 דרגות לפחות. הבעיה היא שאנשים מושפעים מהתקשורת, והתקשורת לא מבינה בכדורגל.

אם נוציא תיקו זאת תהיה הפתעה.

זאת הייתה הכוונה שלי לא ניסחתי את זה כמו שצריך. אנחנו מקבלים פה הזדמנות נדירה לעשות משהו נגד בוסניה שכביכול מגיע ללא הכוכבים שלה אבל עדיין יש לה מספיק שחקנים שעולים עלינו בדרגות. שמתי היום תיקו בווינר

יוצאים עם תיקו במקרה הטוב.. וזאת תוצאה מעולה בשבילנו.

גם אני חושב שתיקו זה המקסימום שנשיג פה, הם יותר טובים והם באול-אין. אבל אני לא מסכים שזה מעולה לנו. 2 דברים, ראשית תיקו שם אותנו בעמדה סבירה למקום 3, לא יותר מזה. ואנשים אולי מסתנוורים מזה שהמקום השלישי הפעם שווה משהו אבל יש לי חדשות, בפליאוף נעוף כמעט בוודאות. הדבר השני הוא שאין אפס ובשביל לעלות צריך מקום 2. ובשביל זה אתה צריך פעם אחת בחיים שלך פאקינג פעם אחת לנצח נבחרת שמדורגת מעליך. ואנחנו אף פעם לא עושה את זה כי אנחנו לוזרים. וגם ניצחון יחיד כזה בימים כתיקונם לא מבטיח שתסיים לפני היריבה שלך כי כמובן אתה תפסיד לה בחוץ אבל הפעם קיבלנו מתנה מארץ המתנות בדמות הפסד (כנגד מהלך המשחק) הזוי של בוסניה לקפריסין בבית פלוס תיקו בין בוסניה לווילס שהן 2 היריבות שלנו.

אז נכון שהם יותר טובים, הרבה יותר טובים, אבל כדי שנבחרות נחותות כמונו יפתיעו ויגיעו לטורניר גדול אלו בדיוק ההזדמנויות שצריך לנצל. הלוואי ותהיה הפתעה.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.