Jump to content

Recommended Posts

שובצתי לחיל התותחנים ואני מתגייס בגיוס נובמבר הקרוב..בתור מי שיש לו פרופיל 97 ו2 בני דודים בטייס ואחד בנחל מאוד התבאסתי בהתחלה. לאחר שהתחלתי לקרוא קצת על החיל והיחידות המיוחדות כמו רוכש ומורן התחלתי קצת להתלהב ולהיות יותר מרוצה מהשיבוץ.

אנשים שהיו,יודעים, מבינים ויכולים לספר לי קצת על החיל וכו... תודה מראש

אני יכול לספר לך על הגדודים אחי כי שם הייתי ומעבר לבא"ח לא יצא לי להיתקל ברוכש, מורן ובשאר היחידות המיוחדות.

אז קודם כל המסלול ובמיוחד הטירונות זה די סבבה.

שבטה חוץ מהאוכל זה בכלל לא מקום כזה רע כמו שעושים ממנו, ובדרך כלל מקפידים שהסגל הפיקודי של הטירונים יהיה מאוד איכותי.

הבעיה בחיל הזה מתחילה כשמגיעים לכלים, כנראה שכל הסיפורים על טכנולוגיה מתקדמת בחיל וכו' נכונה רק לגבי היחידות שהזכרת.

העבודה עם הכלים של הגדודים ועם הפגזים היא די אפורה ופרימיטיבית (אתה יורד איתם לשטח, מתחזק אותם וכו'), אבל לפחות לא עושים את זה לבד, עושים את זה בצוות של כמה אנשים וזה הופך להיות חלק מההוואי. מה גם שפעם בכמה חודשים מגוונים לך ככה עם איזה קו חי"ר נחמד ואז אתה לא רואה את הכלים לאיזה תקופה (וגם את השטח :thumbs: ).

קיצור השירות בגדודים הוא חשוב ומאתגר ויש מלא חוויות, יוצא לך להיות בכל הגזרות עם הסוללה שלך (פלוגה בתותחנים), יש הוואי והרבה שטח ואתה לוחם לכל דבר ועניין.

החסרונות הם שהעבודה והמשימות ביום יום הם לא תמיד הכי אטרקטיביות.

שובצתי לחיל התותחנים ואני מתגייס בגיוס נובמבר הקרוב..בתור מי שיש לו פרופיל 97 ו2 בני דודים בטייס ואחד בנחל מאוד התבאסתי בהתחלה. לאחר שהתחלתי לקרוא קצת על החיל והיחידות המיוחדות כמו רוכש ומורן התחלתי קצת להתלהב ולהיות יותר מרוצה מהשיבוץ.

אנשים שהיו,יודעים, מבינים ויכולים לספר לי קצת על החיל וכו... תודה מראש

גם אני יכול לספר בעיקר על הגדודים, את 214 ראיתי רק בבאח.

אין לי ככ מה להגיד חוץ מלצטט משו קצת ארוך אבל שווה את זה מהפייסבוק:להיות תותחן

-להיות תותחן זה לשבת בארוחת שישי עם ציפורניים שחורות וריח של גריז ולא להבין למה כולם נועצים בך מבטים

-להיות תותחן זה לחזור אחרי שבועיים שטח, להרים משקלים של 43 ק"ג, לעבור לילות לבנים ועדיין יהיו אנשים פרמיטיביים שחושבים שעדיין יורים בנפוליאונצ'יק

-להיות תותחן זה להיות שותף במילון הלא כותוב "תותחני - עברי" ולתרגם כל פעם מחדש לחברים החירניקים שלך מילים כמו:"מסו"ל, מפל"ג ואגד"

-להיות תותחן זה להתקל כל פעם מחדש בשאלות מעצבנות כמו :"לאיזה מרחק הטנק שלך יורה?" או "איך אתם יורים? אתה לוחץ על כפתור וזה משגר?"

-להיות תותחן זה לשמוע כל פעם מחדש מבנות:"תאכלס יש לכם את הכומתה הכי יפה..."

-להיות תותחן זה לחייך כמו אדיוט ברגע שפגשת איזה צדיק בסדום ששירת בתותחנים ויודע מה אתה עושה באמת

-להיות תותחן זה להתנשא על חירניק שמגיע לתומ"ת שלך ולא מצליח להרים פגז או לפתוח סדן, מי הגבר עכשו אה?!

-להיות תותחן זה להיות על א', בלי העץ של גולני, הכנפ"צ של צנחנים, או התבור של גבעתי ולהתבאס שהוואסח שלך האמיתי שלך נמצא מדורגל במשטח אחרי טפל"ש ואתה תיאלץ לעמוד מולם רק עם M16

-להיות תותחן זה לעבור טירונות רובאי 03, אחרי תקופה במבצעית או קורס מפקדים להחשב שלישותית 05, ולעשות עבודה באיו"ש של 07 (מעצרים,הפסד"ים וכו')

-להיות תותחן זה כמו להיות בלם בכדורגל- נמצא מאחורה, עושה את כל העבודה השחורה, לא מקבל את התהילה ובפועל הוא העוגן של הקבוצה

-להיות תוחתן זה לדעת שחייהם של אלפי לוחמים תלויים בתזמון שלך

-להיות תותחן זה לחכות למלחמה או מבצע כדי לקבל הערצה מהחברים והתקשורת

-להיות תותחן זה לקיים את המשפט "זה לא איך שאתה נראה על א' אלא מה שאתה עושה על ב'"

-להיות תותחן זה גאווה לא מוסברת שהולכת וגדלה מיום ליום בשירות

-להיות תותחן זה קודם כל להיות שגריר של אי לא מוכר בצבא כל כך גדול.

השגרירים האלה - עכשו זה אתם!

נכתב על ידי תותחן אלמוני.

תותחנים זה אחלה. אני הייתי בגדודים (בדרקון) ויש אחלה חברה אחלה אנשים...נכון שיש הרבה חסרונות אבל זה יש בכל מקום, ואצלנו יש יתרונות שאין באף מקום מבחינת גיוון בשירות ואפשרויות הקידום בכל הרמות. לא תתחרט אם תהיה בגדודים רשף קרן מחרס או דרקון. רק לא נמר

גם אני יכול לספר בעיקר על הגדודים, את 214 ראיתי רק בבאח.

אין לי ככ מה להגיד חוץ מלצטט משו קצת ארוך אבל שווה את זה מהפייסבוק:להיות תותחן

-להיות תותחן זה לשבת בארוחת שישי עם ציפורניים שחורות וריח של גריז ולא להבין למה כולם נועצים בך מבטים

-להיות תותחן זה לחזור אחרי שבועיים שטח, להרים משקלים של 43 ק"ג, לעבור לילות לבנים ועדיין יהיו אנשים פרמיטיביים שחושבים שעדיין יורים בנפוליאונצ'יק

-להיות תותחן זה להיות שותף במילון הלא כותוב "תותחני - עברי" ולתרגם כל פעם מחדש לחברים החירניקים שלך מילים כמו:"מסו"ל, מפל"ג ואגד"

-להיות תותחן זה להתקל כל פעם מחדש בשאלות מעצבנות כמו :"לאיזה מרחק הטנק שלך יורה?" או "איך אתם יורים? אתה לוחץ על כפתור וזה משגר?"

-להיות תותחן זה לשמוע כל פעם מחדש מבנות:"תאכלס יש לכם את הכומתה הכי יפה..."

-להיות תותחן זה לחייך כמו אדיוט ברגע שפגשת איזה צדיק בסדום ששירת בתותחנים ויודע מה אתה עושה באמת

-להיות תותחן זה להתנשא על חירניק שמגיע לתומ"ת שלך ולא מצליח להרים פגז או לפתוח סדן, מי הגבר עכשו אה?!

-להיות תותחן זה להיות על א', בלי העץ של גולני, הכנפ"צ של צנחנים, או התבור של גבעתי ולהתבאס שהוואסח שלך האמיתי שלך נמצא מדורגל במשטח אחרי טפל"ש ואתה תיאלץ לעמוד מולם רק עם M16

-להיות תותחן זה לעבור טירונות רובאי 03, אחרי תקופה במבצעית או קורס מפקדים להחשב שלישותית 05, ולעשות עבודה באיו"ש של 07 (מעצרים,הפסד"ים וכו')

-להיות תותחן זה כמו להיות בלם בכדורגל- נמצא מאחורה, עושה את כל העבודה השחורה, לא מקבל את התהילה ובפועל הוא העוגן של הקבוצה

-להיות תוחתן זה לדעת שחייהם של אלפי לוחמים תלויים בתזמון שלך

-להיות תותחן זה לחכות למלחמה או מבצע כדי לקבל הערצה מהחברים והתקשורת

-להיות תותחן זה לקיים את המשפט "זה לא איך שאתה נראה על א' אלא מה שאתה עושה על ב'"

-להיות תותחן זה גאווה לא מוסברת שהולכת וגדלה מיום ליום בשירות

-להיות תותחן זה קודם כל להיות שגריר של אי לא מוכר בצבא כל כך גדול.

השגרירים האלה - עכשו זה אתם!

נכתב על ידי תותחן אלמוני.

-להיות תותחן זה להוות קורבן לצ'יפס הזרחני של שבטה

-להיות תותחן זה להוות קורבן לצ'יפס הזרחני של שבטה

אני לא יודע איך עושים סמיילי של כפיים בטלפון אבל מגיע לך פה..

ולגבי מה שאמרו בנושא על הגדודים, בתעסוקה אתה מרוויח עניין של גיוון שאין בחי"ר, ובאופן כללי אין כמו לסוע בתומת ולראות חירניקים הולכים