Jump to content

בעיית המגנים / 3-4-3 יהלום

Naor23

Recommended Posts

אוקיי.

ואתה תעלה עם זה לחיפה בחוץ?

כי זה מאוד מאוד מסוכן.

מסכים איתך שאפשר לשחק ככה בבית מול 90% מהקבוצות.

אבל מה עם משחקים "גדולים/חשובים/מסוכנים"?

(השוואה טיפשית אבל אשתמש בה בכל מקרה)

אם פפ עשה את זה מול רומא בחוץ (שספגה שער 1 ב5 משחקים עד המשחק הזה) אז למה לא?

כל מה שצריך זה משמעת טקטית, ונראה שפאקו מיישם את זה די טוב נכון לעכשיו. ומי שלא יקשיב, יודח מההרכב.

אם טבח ומיכה יהיו כפופים לעבודה הגנתית אז לא הרווחנו כלום מהמערך כי טבח אפקטיבי רק כשהוא קרוב לשער וגם הוא חלש טקטית.

הרעיון הוא שרוב הנטל ההגנתי יפול על שלושת הקשרים המרכזיים ועדיין שני הקיצוניים ישארו בעמדה קדמית, השאלה אם זה אפשרי.

אם טבח ומיכה יהיו כפופים לעבודה הגנתית אז לא הרווחנו כלום מהמערך כי טבח אפקטיבי רק כשהוא קרוב לשער וגם הוא חלש טקטית.

הרעיון הוא שרוב הנטל ההגנתי יפול על שלושת הקשרים המרכזיים ועדיין שני הקיצוניים ישארו בעמדה קדמית, השאלה אם זה אפשרי.

לא אפשרי, כי אתה צריך ששניים מהבלמים יתפקדו חצי כמו מגנים מבחינה הגנתית, וזה לא הולך.

מה שעושים הרבה פעמים (וגם סוזה עשה את זה המון ולא תמיד שמו לב) זה 4 בהגנה ו-3 בהתקפה. אחד הקיצוניים מתפקד כמגן וקיצוני לסירוגין, ובאגף המקביל אחד הבלמים עובר להיות מגן כשצריך.

זה יכול לעבוד אולי אם בן הרוש אחד הבלמים האלה, ושפונגין הקיצוני (אם הוא עדיין אותו שחקן מבחינת סגנון שהיה כשעלה לבוגרים, ואם הוא טוב).

אם יואב זיו היה בשיאו הייתי אומר שגם אולי שווה ניסיון לשים אותו קיצוני ימני (שזאת בכלל העמדה שלו ולא מגן שמאלי).

הייתי מעוניין לראות את זה, ולתת לבן הרוש קצת יותר חופש לעלות לצד בן חיים מה שיתן לבן חיים אופציה גם למסירה חכמה מדי פעם לבן הרוש שיעקוף אותו משמאל...

pneIKs.png

ההרכב המועדף עליי . בדיוק המערך שהרצתי לעצמי בראש.

הייתי רוצה גם לעיתים לראות את דור פרץ במקום מיטרוביץ׳ וכמובן להכניס את נוסא לעניינים.

זה חשוב לנו מאוד להמשך( בעיקר באירופה של שנה הבאה ולמפגשים מול הגדולות העונה) אם נצליח להרוויח אותו, נרוויח עוצמה אדירה במרכז השדה.