Jump to content

סיכום הניצחון במשחק העונה מול מכבי חיפה בבלומפילד אחרי ש.ח | 3 בנוהל

Sawyer

Recommended Posts

מאז שהסתיים המשחק אני רק שומע אנשים מדברים על עשרים הדקות הראשונות,איך שחיפה שלטה ועשתה בית ספר למכבי.

אז החלטתי להסתכל שוב ולראות,בלי להסתמך על זיכרון מהמגרש ואפשר לחלק את זה ככה:

דקות 1-8-שליטה מלאה של מכבי,חיפה לא עוברת את החצי.

דקות 8-11-שליטה מלאה של חיפה,שתי הזדמנויות ענקיות לחיפה.

דקות 12-23.מכבי שולטת בכדור בעיקר,התקפות לשני הצדדים,הרבה עבירות על בן חיים וחוסר ריכוז של מכבי שמוביל למתפרצות של חיפה עם מצב לחיפה ומצב 100% לזהבי.

דקה 23-אדום.

באותן דקות היחס 65-35 לטובת מכבי בהחזקת הכדור,ונכון שחיפה הגיעו למצבים טובים אבל מפה ועד שסטוינביץ עשה בית ספר לפאקו ושאם היו ממשיכים 11 על 11 חיפה הייתה מנצחת וכל הבולשיט הזה המרחק מאוד גדול,מה גם שאם אין אדום רוב הסיכויים שבן חיים עושה 1-0.

יש שם לתופעה - נחמת עניים. מי כמונו צריך להכיר אותה, יותר מדי שנים שהיינו חלק מזה. עד היום, אם תשאל אוהד מכבי רנדומלי על אותו משחק ארור שיצחקי קרע את הרצועה הוא יספר לך על החצי שעה הכי טובה שהוא ראה ממכבי אי פעם (מזכיר מישהו...). מהמקום שלנו עכשיו זה נראה פתטי, שאתה שם אתה בטוח שזו האמת.

אין ספק שהיה לנו לא מעט מזל, שער של חיפה באחת ההזדמנויות היה משנה את כל התמונה. אבל אם רוצים להציג את האמת, צריך להציג אותה במלואה. חיפה לא הציגה כדורגל מדהים, לא מהלכי צירופים ולא משחק טקטי משובח, סה"כ בונקר. בונקר פשוט ולא מתוחכם. כל המצבים שלהם היו מטעויות של ההגנה החלשה שלנו ולא ממשחק יוצא דופן, חוץ לא היה משחק סטייל בארסה שיושבת על היריבה או יציאה מהירה קדימה כמו של ריאל, ההזדמנויות הכי טובות שלהם באו בכלל ממצבים נייחים. באותם דקות קסומות כביכול, מכבי שלטה בכדור וגם הגיעה להזדמנויות משלה, כולל הכרטיס האדום שלא נשלף לצ'וצ'ליץ' בדקה הראשונה. בכלל, הקטע שלספור דברים רק מתי שנוח זה חיפה טיפוסי בשלוש שנים האחרונות, ע"ע "אם בנאדו היה מתחיל את העונה". בפועל, זה היו נטו אולי 8 דקות, אחריהן הגיעה הזדמנות ל1-1 של בן חיים שנעצרה בפאול של משומר. לא טעות של שופט, לא אדום משומקום סטייל פריצה בדרבי, אלא אדום שבא למנוע הזדמנות כיבוש ודאית. באותה מידה שהאדום שינה המשחק, גם שער של בן חיים היה יכול.

לדעתי האישית, זה לא בהכרח רע. נכון, זה לא התסריט החלומי. אם היו שואלים אותי לפני הייתי מסתפק ב-1-0 קטן, אם היו מבקשים ממני להיות חזיר הייתי רוצה משחק כמו נגד ב"ש שנה שעברה. משחק שאחריו הם היו מבינים שזה לא אותה ליגה בכלל וחבל להם על המאמץ. אבל בהינתן זה שקיבלנו ניצחון "רגיל" אני מעדיף כזה שבו הם מספרים לעצמם שהם טובים וזה בכלל השופט ולא כזה שהיה גורם להם לעשות חושבים על איך הם נראים ולנסות לעשות שינויים. בהפסד מהסוג הראשון אתה מגיע לסמי עופר בשבוע הבא עם אובר מוטיבציה להוכיח שאתה עדיין במירוץ, בהפסד מהסוג השני אתה מגיע בטוח בעצמך ושאנן. אני לא יודע מה המצב של בניון, אבל אם הוא לא כשיר ובתוספת החצי ההגנה שלהם, נוואקמה יכול לעשות להם הרבה מאוד צרות. יכול להיות שהמכה המוראלית שאנחנו כל-כך רצינו להשיג תגיע ע"י רעננה בכלל...

היה קטע קורע שרק פאבלו מסוגל (כל עוד זיו לא בסגל כמובן), במחצית הראשונה לא זוכר באיזו דקה הוא קולט כדור ברחבה ורוצה להוציא התקפה מהר אז הוא מרים תראש ורץ ימינה שברקע כל אגף שמאל ריק לחלוטין אבל פאבלו כמו צלם אמיתי נשאר ממוקד עד שטיבי קרלוס כבר מסמנים לו עם הידיים שמאלה שמאלה.

אהבתי את מה שפאקו אמר בסוף המשחק.

בישראל מבלבלים בין משחק איטי, שזה מה שקבוצות ישראליות עושות, לבין משחק סבלני.

משחק סבלני זה לחפש מסירה קצרה ובטוחה תוך שהשחקנים נעים כל הזמן כדי לייצר אותה ולא לנסות מסירות מסובכות.

משחק איטי לעומת זאת זה לקבל כדור, לעמוד, לחשוב ולקוות שאולי יקרה נס ושחקן יריב יתבלבל..

פאקו רוצה משחק מ יר וסבלני.

יש לי הרגשה שבעוד כחודשיים כשהעסק יתגבש ופאקו יסגר על השיטה (ויצחקי..) נראה את מכבי מוחצת ודורסת.

פיקנטריה מעצבנת - הכתבים שמראיינים אחרי המשחק לא יודעים אנגלית. עזבו שגיאות מזעזעות בדקדוק ובאוצר במילים. אשכרה הוא תרגם אתמול את פאקו ואמר הפוך ממה שהיה.

עד מתי עילגים?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

פיקנטריה מעצבנת - הכתבים שמראיינים אחרי המשחק לא יודעים אנגלית. עזבו שגיאות מזעזעות בדקדוק ובאוצר במילים. אשכרה הוא תרגם אתמול את פאקו ואמר הפוך ממה שהיה.

עד מתי עילגים?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

מעולם בתולדות הספורט הישראלי, לא תירגמו נכון ראיון באנגלית עם ספורטאי- אף פעם!

בנתיים ראיתי את המחצית הראשונה בטלויזיה

שחקני הקו בהתקפה לא עוזרים למגינים

כל הגבהה לרחבה שלנו יוצרת בלבול כי אף אחד לא יודע מי שומר על מי וזה היה גם נגד באר שבע ואם פאקו לא יעבוד על זה נשלם על זה ביוקר בעתיד

עומרי בן הרוש פשוט מזעזע פעמיים הפקיר את האגף שלו וראויס בשני מצבי כיבוש מחטיא

ה20 דקות שלנו נגד חיפה בפציעה של יצחקי היו הרבה יותר טובות חחחח הם פשוט בכיינים מסריחים

אני חושב שאלה 20 הדקות הכי טובות שראיתי ממכבי אי פעם, אני באמת לא צוחק.

6. לפי הראיון של פאקו אחרי המשחק - ההרגשה שלי, שיש לו ראש מטורף לכדורגל, רק שיש ספק אם הרעיונות שלו יכולים "לרדת למטה" לשחקנים. כאילו הוא מתוחכם מדי לפעמים.

לא צפיתי בראיון, אבל אני זוכר שכאשר פאקו הגיע, מישהו אמר עליו (נדמה לי שגיא כהן) שהוא היה המוח מאחורי ליברפול של הזכייה בצמפיונס, הוא היה חושב על כל הדברים המסובכים והתיאורטיים, ובניטז היה מפשט את הדברים ומעביר אותם לשחקנים בצורה כזאת שיוכלו להבין אותם.

המשחק נפתח בסערה עוד לא דקה במשחק וטיבי שולח את זהבי שמופל ע"י צוצאליץ' (אחרון בדרך לשער), חיפה יוצאת בזול עם צהוב בלבד, ערן זהבי בועט לא רע אבל מעל השער. דקה שביעית דור מיכה מוצא בכדור חכם את שרן יניי שבועט אבל נבלם ע"י צוצאליץ'. חולפת דקה וטאווטחה שפורץ קדימה מחפש את עמאשה בכדור חכם, עמאשה מפספס אבל תודות לחור של עומרי בן הרוש מוצא את עצמו ראיוס חופשי 10 מטרים אלכסונית מהשער אבל בועט בעיטה מזעזעת גבוה גבוה לשמיים.

דקה עשירית חיפה מתקרבת (מאוד), ראיוס מרים כדור מדהים לראש של עמאשה שנוגח חזק ומקרוב לקורה. מזל גדול לצהובים. דקה 14 וזה שוב מכבי חיפה שמנצחת הרמה גדולה של מיצ'ל שמגיעה לראש של תורג'מן שנוגח מ10 מטר קרוב לקורה והחוצה.

דקה 21 פריצה מסחררת של טאלב טאווטחה מסתיימת בהרמה מדוייקת לראשו של תורג'מן שנוגח לא מספיק חזק - פאבלו יורד נהדר וקולט את הכדור. חולפת דקה וכדור אמן של מיטרוביץ' מגיע לזהבי שבנגיעה שולח פס חכם שחולף סנטימטרים מהצד הלא נכון של הקורה. דקה 23 וזה שוב פעם מיטרוביץ' עם כדור עומק נהדר הפעם לטל בן חיים שמוכשל בבירור ע"י משומר בדרך אל השער

עד לאדום (כולל) היה 4-4 מבחינת מצבים מסוכנים.

לא אומר ששלהם לא היו יותר מסוכנים, אבל אני לא חושב שהם היו יותר טובים משום בחינה עד האדום.

בחלוקה לדקות היה לנו 10 דק ראשונות, להם 10 דק אחר כך, ואז 10 דקות שלנו שוב.

ובכלל, רוב המצבים שלהם היו מקאונטר בזמן שאנחנו שלטנו בכדור.

לא יודע אם היינו עדיפים או שזה היה שקול.

אבל ה"דעה הרווחת" שהם היו הרבה יותר טובים ו"לולא האדום" היו נותנים לנו בראש, בחיאת. תנוחו כבר.

עד לאדום (כולל) היה 4-4 מבחינת מצבים מסוכנים.

לא אומר ששלהם לא היו יותר מסוכנים, אבל אני לא חושב שהם היו יותר טובים משום בחינה עד האדום.

בחלוקה לדקות היה לנו 10 דק ראשונות, להם 10 דק אחר כך, ואז 10 דקות שלנו שוב.

ובכלל, רוב המצבים שלהם היו מקאונטר בזמן שאנחנו שלטנו בכדור.

לא יודע אם היינו עדיפים או שזה היה שקול.

אבל ה"דעה הרווחת" שהם היו הרבה יותר טובים ו"לולא האדום" היו נותנים לנו בראש, בחיאת. תנוחו כבר.

שמע, קודם כל שלהם היו יותר מסוכנים (כן, ציינת את זה אבל ה 4-4 זה מרמה אחושרמוטה)

לגביי היותר טובים, תלוי איך אתה מגדיר את זה. כל המצבים שלהם היו ממתפרצות (למעט אחד ממצב נייח) אבל אתה אומר את זה כאילו זה קרה בניגוד למשהו. תכנית המשחק שלהם היתה להתבנקר ולצאת קדימה במתפרצות. לא באמת חשבת שהם ישחקו פוזשיין נגדנו בבלומפילד, במיוחד עם סילונים כמו שיש להם בצדדים. ויותר מזה, תכנית המשחק שלהם עבדה כי הם הגיעו ליותר מצבים ממה שהם חשבו שיגיעו ב-20 דקות, הכל עבד להם חוץ מלשים את הכדור ברשת. עד הכדור של מיטרוביץ לטב"ח כמובן.

פספסתם תדבר הכי גדול במשחק אתמול,

עמדת השידור החדשה של ערוץ 1 בגשר בין 7-8. פרייסלס.

שרון פרי במרחק יריקה.

את אבי רצון לא ראיתי לצערי כי אז אפילו איש ממוצא בריטי כמוני היה מוותר על הנימוסים שלו ומתנחל לו שם על הראש מזכיר לו את "ההרגשה הטובה שלו על חיפה העונה". איש מיותר.

היה מקרה שראיתי במשחק ועכשיו בתקציר עוד יותר התחרפנתי..

דקה 45 במצב של 0-0 ראדי חוטף כדור 30 מטר מהשער ובמקום לתת פס פשוט לטל בן חיים בצד שמאל לבד (!! ברדיוס של 10 מטר) מול השוער הוא פשוט שולח את זהבי הצידה יחד עם 2 בלמים, פליימייקר עם ראיית משחק של שחקן בליגה לאומית.

2:00

לעומתו הפתיע לטובה מיטרוביץ, המצטיין על המגרש אתמול עם כדורים מצויינים לעומק וגם בעיטה לחיבור דקה 90 . (הלוואי שהוא עשה הצגה שנה של זר לענף).

היה מקרה שראיתי במשחק ועכשיו בתקציר עוד יותר התחרפנתי..

דקה 45 במצב של 0-0 ראדי חוטף כדור 30 מטר מהשער ובמקום לתת פס פשוט לטל בן חיים בצד שמאל לבד (!! ברדיוס של 10 מטר) מול השוער הוא פשוט שולח את זהבי הצידה יחד עם 2 בלמים, פליימייקר עם ראיית משחק של שחקן בליגה לאומית.

2:00

לעומתו הפתיע לטובה מיטרוביץ, המצטיין על המגרש אתמול עם כדורים מצויינים לעומק וגם בעיטה לחיבור דקה 90 . (הלוואי שהוא עשה הצגה שנה של זר לענף).

ואם זהבי היה מוסר בנגיעה לטב"ח מול שער ריק?

או שהוא לא מספיק ערבי כדי לבקר אותו על ראיית משחק?