Jump to content

מג"ב

Recommended Posts

אני רואה שאף אחד לא ענה לך אז אני אנסה קצת לענות מהידע הלא רב שלי(אני לא במג"ב,אבל המון חברים שם) - התנאים תלויים באיזה אזור תיהיה(אני מכיר רק את ירושלים-תל אביב-שומרון),הבנתי שהתנאים בת"א הכי טובים. כל אזור זה גם תחום עיסוק שונה(לא בדיוק שונה, יותר דגש על תחום מסוים),שומרון וירושלים זה יותר התעסקות עם ערבים ות"א זה יותר העניין של סמים\סודנים וכו'(מי שישים לב יש כמעט כל לילה מג"בניקים באזור התחנה מרכזית). תנסה להתקבל לסיירת(לא יודע אם ככה קוראים לזה שם),זה מטורף.

לגבי התפקיד מעניין-מבחיניתי זה המקום שהכי רציתי להגיע אליו,לצערי בגלל בעיות בגב לא הגעתי, אין ספק שתהנה שם.

מההיכרות שלי עם היחידה בחודשים ספורים אני יכול להגיד לך שהטירונות לא קלה בכלל , 80 בצד המנטלי 20 בצד הפיזי .
התנאים הם טובים , בטירונות אתה בחדרים עם מזגנים , בפיזור לאחר הטירונות זה כבר מאד משתנה , אבל הבסיסים של מגב באופן כללי הם ברמה מאד גבוהה מבחינת תנאי שירות .

היציאות הם לרוב 11\3 - 10\4 ( חברון ) .
השמירות הן 8\16 לרוב , שזה תענוג , יש המון זמן פנוי . בסופי שבוע באיזורים בעייתיים יותר כמו ירושלים וחברון זה גם יכול להיות 12\12 .

לגביי "הסיירות" של מגב , רוב הדברים ה"מגניבים" של היחידה זה לאחר 3 שנים שאתה בסדיר .
יממ , יסמ ,כלבנים וכו' .

מה שכן , לימס ( יחידת הסתערבות ) החדים ביותר יוצאים לגיבוש מיד אחריי הטירונות ( בודדים מפלוגה של 100 ) , אבל אם לא עשית הכנה פיזית קודם לטירונות אתה לא יכול לעבור את הגיבוש של הימס .

בהצלחה

טירונות זה טירונות אין מה להרחיב.

תנסה לצאת לקורס מ"כים, אם תיהיה מקומבן תעשה גם קורס יסמ"ג...

וכמו שאמרו מעלי, מג"ב נמצאים בכל מקום בארץ(ממחסום ראג'ר בצפון אחרי ק"ש ועד אילת), כל מקום עם התחום התעסקות שלו...

תאמין לי אתה לא תצטער על השירות במג"ב...שירות משמעותי עם אנשים מדהימים

אם יהיה לך עוד שאלות תשאל

יש דרך לשפר את הסיכויים לקבל את הזימון ליחידה הזאת מלבד הסימון שלה בשאלון העדפות?

מה הייתם ממליצים לרשום במכתב?אם אני יציין במכתב שיש לי קב"א גבוהה (54) לפרופיל 97 זה יכול לתרום משמעותית?

• 1 month later...

בקו שאנחנו תופסים עכשיו אנחנו במוצב של מג"ב. (איו"ש).. ת"ש מפחיד יש להם... אוכל,מועדון, ציוד, יציאות.. גם התעסוקה שלהם נראית די סבבה.

קיצור, לך למג"ב חיים טוב שם