Jump to content

קליבלנד קאבלירס - מכבי תל-אביב

Omer

Recommended Posts

לא טוב שפארגו נותן הופעות מול קבוצות NBA

איך צאסקה בכל לא חשבו על לתת לו דקות נשמע כמו בדיחה

פארגו כבר עשה טיול בנבא ואפילו די הרשים בהתחלה. אחרי כמה זמן איבד את מקומו שם, ולרוב בנבא לאחר שאתה מאבד את ההזדמנות אז היא לא חוזרת.

אני גם חושב שפארגו כרגע יותר במקום של לעשות כמה שיותר כסף, ובנבא הוא לא יקבל חוזה גבוה יותר מאשר מה שהוא מקבל אצלנו.

הבשורות הטובות מגיעו מהכיוון של שחורציאניטיס שחוזר לכושר וטוב שכך, כי מאריץ כבר כמה עונות נפילה שאותו אגב אני מופתע שהחתימו. אני זוכר שרצינו אותו לפני כמה שנים אחרי התצוגות מולנו, אבל מאז הוא לא עשה פשוט כלום בקריירה ואני ממש בספק שהוא יציל אותה אצלנו. לדעתי הוא ישוחרר יותר מהר ממאצ'יי לאמפה.

פארגו כבר עשה טיול בנבא ואפילו די הרשים בהתחלה. אחרי כמה זמן איבד את מקומו שם, ולרוב בנבא לאחר שאתה מאבד את ההזדמנות אז היא לא חוזרת.

אני גם חושב שפארגו כרגע יותר במקום של לעשות כמה שיותר כסף, ובנבא הוא לא יקבל חוזה גבוה יותר מאשר מה שהוא מקבל אצלנו.

הבשורות הטובות מגיעו מהכיוון של שחורציאניטיס שחוזר לכושר וטוב שכך, כי מאריץ כבר כמה עונות נפילה שאותו אגב אני מופתע שהחתימו. אני זוכר שרצינו אותו לפני כמה שנים אחרי התצוגות מולנו, אבל מאז הוא לא עשה פשוט כלום בקריירה ואני ממש בספק שהוא יציל אותה אצלנו. לדעתי הוא ישוחרר יותר מהר ממאצ'יי לאמפה.

מצחיק להגיד שהוא יעשה כסף במכבי

אם הוא רוצה לעשות כסף, מכבי זה לא המקום שעונה באופן הכי טוב על הדרישה הזאת

מצחיק להגיד שהוא יעשה כסף במכבי

אם הוא רוצה לעשות כסף, מכבי זה לא המקום שעונה באופן הכי טוב על הדרישה הזאת

אירופה, הוא יעשה כסף באירופה. אגב גם אל תזלזל בסכומים שהוא מקבל אצלנו, אני בספק שהוא ויתר באמת על חוזה שמן יותר. מדובר בשחקן שהמניות שלו יחסית בירידה בעקבות הכישלון בצסק"א (אם הוא קיבל את הצ'אנס או לא, זה פחות משנה. וזה שהיה לו חוזה אסטרונומי הפך אותו לסוג של בלוף שלא באשמתו).

אני לא יודע אם הוא קלט שעדיף לו לשחק אצלנו ולהוביל, או שהוא פשוט משתמש בנו כדי לקבל שוב חוזה גבוה באירופה, אבל כך או כך בנבא הוא לא יקבל את הסכומים שהוא מקבל פה.

אם פארגו היה רוצה כסף הוא היה נשאר בצסקא

הוא הגיע למכבי כדי לשחק ולהינות, ועושה רושם שזה בדיוק מה שהוא יקבל במכבי.

לגבי מאריץ - המניה שלו הייתה ברצפה, ובדיוק בגלל זה מכבי הביאה אותו, כי מכבי אוהבת שני דברים ברכש הזר שלה:

1) שחקנים צעירים יחסית ולא מוכרים מליגות חלשות (כולל הליגה הישראלית), כשבמכבי חושבים שעשויים לפרוץ ולהתאים ליורוליג, דוגמה: רייס, היקמן, פארגו בהתחלה.

2) שחקנים מוכרים שהמניה שלהם ברצפה, ובמכבי חושבים שאצלם הם יחזרו לכושר נהדר, דוגמה: סופו, מאריץ', ובעיקרון גם פארגו.

לגבי הכישלון שלו בצסקא - זה בעייתי לשחק במועדון כל כך גדול, ועוד יותר בעייתי לשחק תחת מאמן כמו מסינה, אם אתה לא מתאים לשיטת המשחק שלו.

מסינה אוהב סדר וקצב משחק איטי, וזה בדיוק הפוך מפארגו שאוהב קצב מהיר, משחק מעבר ולהתפרע מדי פעם. בנוסף היה לו על הראש את תאודוסיץ שתרצו או לא הוא אחד הרכזים הטובים באירופה, וקיבלתם סיטואציה בעייתית.

אם פארגו היה רוצה כסף הוא היה נשאר בצסקא

הוא הגיע למכבי כדי לשחק ולהינות, ועושה רושם שזה בדיוק מה שהוא יקבל במכבי.

לגבי מאריץ - המניה שלו הייתה ברצפה, ובדיוק בגלל זה מכבי הביאה אותו, כי מכבי אוהבת שני דברים ברכש הזר שלה:

1) שחקנים צעירים יחסית ולא מוכרים מליגות חלשות (כולל הליגה הישראלית), כשבמכבי חושבים שעשויים לפרוץ ולהתאים ליורוליג, דוגמה: רייס, היקמן, פארגו בהתחלה.

2) שחקנים מוכרים שהמניה שלהם ברצפה, ובמכבי חושבים שאצלם הם יחזרו לכושר נהדר, דוגמה: סופו, מאריץ', ובעיקרון גם פארגו.

לגבי הכישלון שלו בצסקא - זה בעייתי לשחק במועדון כל כך גדול, ועוד יותר בעייתי לשחק תחת מאמן כמו מסינה, אם אתה לא מתאים לשיטת המשחק שלו.

מסינה אוהב סדר וקצב משחק איטי, וזה בדיוק הפוך מפארגו שאוהב קצב מהיר, משחק מעבר ולהתפרע מדי פעם. בנוסף היה לו על הראש את תאודוסיץ שתרצו או לא הוא אחד הרכזים הטובים באירופה, וקיבלתם סיטואציה בעייתית.

אין פה שחור ולבן, זה שהוא שחקן שהולך אחרי הכסף לא אומר שהוא מוכן להתבזות שנתיים בספסל ושהוא לא מקצוען (אגב, אני מאמין שעוד עונה של 3 דק' למשחק היה גורם לכך שהוא לא יקבל חוזה באף קבוצת יורוליג).

אני עושה השוואה האם הוא ילך לנבא במידה ויקבל חוזה (שברור לכולם שיהיה חוזה מינימום), ואני מאוד בספק שזה יקרה. מבחינה מקצועית אמנם הוא עובר לבמה הגדולה בעולם אבל שוב, הוא יבלה את העונה בעיקר על הספסל ובנוסף לזה ירוויח פחות. כבר עדיף את הספסל של הרוסים עם משכורת עסיסית.

אגב, פארגו יושב על חוזה גבוה מאוד במכבי.

http://sports.walla.co.il/?w=/170/2791966

כידוע, בלו עובד בתקופה האחרונה בעסקי הנדל"ן, תחום שבו מצליח הבעלים אורי אלון. הבעלים של ירושלים הוא גם המקים והבעלים של הסטרט-אפ הניו יורקי אורבן קומפס (Urban Compass). אלון גייס לאחרונה 360 מיליון דולר – ודורג כאחד היזמים הבולטים ביותר בקצב הצמיחה המהיר שלהם בארה"ב. קשה להאמין שהפגישה בין בלו ואלון נסובה על התחום העסקי בלבד, זאת מאחר שהפועל ירושלים הייתה במגעים מתקדמים עם בלו בשנה שעברה, ובמועדון הירושלמי הצהירו לא אחת כי הם מעוניינים להחתים בשורותיו את "השחקנים הישראלים הטובים ביותר", כך שחתימה של בלו בהפועל ירושלים, אם תתבצע, תטרוף את הקלפים בליגה.

יש להניח שאורי אלון הציע לבלו עסקה לה יתקשה השחקן לסרב לה: להשתלב בעתיד בתחום הנדל"ן, אם יצטרף להפועל ירושלים העונה. במקביל, כאמור, מכבי תל אביב מפעילה לחצים על בלו להצטרף אליה. בפגישות האחרונות בלו נשאל על ידי אחד מאנשי הקבוצה "האם אתה חוזר למכבי?", בלו הגיב בחיוך בלבד. כשהגורם במכבי הוסיף:" זו תשובה רק לבינתיים?".

מה הם אומרים בלו עזב את מכבי, אורי אלון עוסק בנדל"ן שבלו מתחיל בתחום אז בואו סתם נגיד שהוא נתן לו הצעה בנדל"ן בתנאי שהוא יצטרף להפועל ירושלים
לא יודע מי זה ורד כהן אם הוא או היא אישה או גבר אבל מאחל לה בעיות פוריות קלות

מקווה מאוד שאוהדי מכבי שקרובים לדייויד יצרו איתו קשר על זה. לא לנסות "להפחיד" אותו כמו מפגרים, אבל לדבר איתו. לקבל הבהרה, ולמקרה שהוא שוקל שהם יזכירו לו שיכאיב לאוהדי מכבי. לא רוצה להיכנס לו לכיס, אבל יכאב מאוד לראות אותו משחק ליריבה. מבחינתי מדובר בסמל של מכבי ומודל לחיקוי. הוא פרש אחרי שהביא לנו גביע אירופה, כשיש לו חלק גדול מאוד בזכייה. הוא פרש כאגדה, הוא כבר הרוויח כסף ובטוח שעוד ירוויח, את התהילה הזאת יהיה חבל להרוס.

כמובן שהוא עדיין יהיה אהוב מאוד מבחינתי, יקרה מה שיקרה ויחליט מה שיחליט.

לגבי פארגו, כבר מול פלמנגו ראינו שהוא מגיע לעונה הזאת בכושר שיא. זה שכבר היה פה, שמכיר את המערכת וששחקן אהוב כמובן שרק מוסיף, ומקל על ההסתגלות מחדש. אם יש לי תקוות לקראת העונה הזאת הן קשורות באופן ישיר לאמונה שלי שיכול לתת עונה גדולה.

אלבה ברלין ניצחה 94-93 את סן אנטוניו, ששיחקה בהרכב מלא, ועוד הכוכבים שיחקו 30-35 דקות בניגוד למנוחה שכוכבי הקאבס קיבלו נגדנו.

כנראה שבאמת יותר טוב בברלין.

אלבה ברלין ניצחה 94-93 את סן אנטוניו, ששיחקה בהרכב מלא, ועוד הכוכבים שיחקו 30-35 דקות בניגוד למנוחה שכוכבי הקאבס קיבלו נגדנו.

כנראה שבאמת יותר טוב בברלין.

ממתי לעזאזל יש כדורסל בגרמניה? חוץ מדירק נוביצקי.

עד כמה באמת תופס שם הקטע של באיירן?

הכדורסל שם נמצא בעלייה מתמדת בשנים האחרונות (גם ברמת הקבוצות וגם ברמת הנבחרת), גם מבחינת הרמה וגם מבחינת ההשקעה במתקנים ופיתוח שחקנים צעירים

הנבחרת שלנו פגשה את הנבחרת שלהם כמה פעמים בשנים האחרונות, לפעמים מנצחים, לפעמים מפסידים (כולל תבוסה ב 27 הפרש).

גם מכבי פגשה בשנים האחרונות את אלבה ברלין ובאירן מינכן ביורוליג, ותמיד התקשנו במשחקים האלה, זכורים לי משחקים צמודים עם ניצחונות שלנו בשיניים. אגב גם העונה מכבי הוגרלה בשלב הראשון יחד עם אלבה ברלין.

ספציפית לגבי באירן - אני יודע שמושקעים שם יחסית הרבה כספים במטרה להגיע לאותה דומיננטיות כמו האחות הגדולה מהכדורגל. שנה שעברה זה סוף סוף נשא פרי והם זכו באליפות ראשונה מזה 60 שנה! אלבה ברלין אגב הסגנית הנוכחית.

באמברג היא הקבוצה הדומיננטית ביותר שם, עם 6 אליפויות בעשור האחרון (לא זכור לי מפגש רשמי מולם, אלא רק משחקי הכנה בקדם עונה, ניצחון והפסד)

קשה לי לקחת ברצינות מדינה שבה לאלופה קוראים "באמברג".

השם המלא הוא brose baskets bamberg

והאלופה הנוכחית היא באירן.

אגב, הסל המנצח של אלבה ברלין מול הספרס:

https://www.youtube.com/watch?v=Sv2_CcFUv4c

סן אנטוניו הובילה בנקודה עם הכדור ביד בהוצאת חוץ, אבל איבוד כדור של דאנקן במסירה לג'ינובילי הוביל לסל המנצח על הבאזר של מקלין

הכדורסל הגרמני בפריחה, לא הייתי ממהר לזלזל בהם.

לגבי בלותנטל, מדובר בשחקן הכדורסל, וככל הנראה גם הספורטי, האהוב עלי בצוותא עם שארפ (יסלחו לי פארקר האפמן וניקולה, שגם להם יש לי מקום חם בלב) אבל אני חייב לציין שהוא אדם מאוד, אבל מאוד קר. גם ההסתכלות שלו על הכדורסל היה תמיד כביזניס, ומכאן גם הגיעה המקצוענות הבלתי רגילה שלו. הוא יצא לקריירה חדשה בחיים ואני בטוח שהוא יצליח בה בצורה בלתי רגילה. ולכן הידיעה הזו, באם היא אמיתית, קצת מטרידה אותי. קשה לי להאמין ולדמיין שהוא ילך על ההצעה הזו, אבל אני חושב שאם הוא ירגיש שההצעה הזו תעזור לו למנף את הקריירה השניה שלו בתחום העסקים אז הוא יקח את ההצעה הזו.

אגב בסיטואציה (דמיונית במקצת) שכזו שבלו ילבש אדום, אני מאוד אתבאס ואתאכזב אבל לא אכעס עליו ואני אאחל לו בהצלחה פרט למשחקים מולנו, כי הראייה שלו מאוד שונה משלנו.

אל תשלו את עצמכם,הקבוצות הגרמניות עדיין לא מדגדגות את מכבי והם לא חולמות אפילו על הצלבה עדיין. אם הם ימשיכו בקו הזה אז אולי עוד 4-5 שנים הם יהיו כח באירופה