Jump to content

בחירת יחידה שתתאים לי

Recommended Posts

אז ככה אני מלש"ב י"בניק , בספטמבר יהיה לי 17 אז אני אתגייס אחרי החופש הבא .

עכשיו קיבלתי מלא בחינות התאמה ליחידות ממש שוות בגלל הנתונים הגבוהים שלי (55,80,97) כמו שחקים, גמא(לומד תוכנה) ,קורס טייס וזה ...

עכשיו אם יש פה מישהו שמבין ביחידות האלה ויכול להמליץ אני אשמח כי אני ממש לא מבין בכל העניינים של הצבא ( גם אם זו יחידה קרבית אפשר להמליץ , אין לי בעיה ) ...

תכלס נראה לי שאני אנסה ממש להתקבל לשחקים , יש פה מישהו שמכיר את הפרוייקט הזה מבפנים ויכול לשפוך קצת אור על זה ?

תלך למיונים, תקשיב למה שאומרים, תתרשם, תשאל את החיילים במיונים שאלות.

הייתי במיון הזה לפני 5 שנים ולא התקבלתי.

אני מכיר הרבה אנשים שהתקבלו לשחקים ומתגייסים לשם עוד מעט ואף אחד לא יודע בכלל מה הוא הולך לעשות.. אז בטח שלא תדע אם אתה רק מתמיין ולא תמצא לזה מידע באינטרנט, זה מסווג.

אם תכנות מעניין אותך אז אני מתחיל החודש קורס תכנות של ממר"ם, זה אומנם מסלול של 6 שנים (חצי שנה קורס, 3 סדיר ושנתיים וחצי קבע), אבל הקורס צריך להיות מצויין. זה קורס דו שנתי, ספטמבר ומרץ, ככה שתוכל להתמיין לקורס של ספטמבר הבא וזה יבוא לך מצויין עם סיום הלימודים.

אם אתה לא בעניין של מחשוב אל תלך לשם בכלל, אתה חייב לאהוב תכנות (אני למדתי מדעי המחשב ושנאתי את זה, בכל מקרה קראו לי למבחנים ופשוט השתעממתי), תלך לכל דבר שנשמע לך מעניין ואל תוותר על אף גיבוש, גם אם זה נראה שהסיכויים קלושים להתקבל תמיד כדאי לנסות.

• 4 weeks later...

"שחקים" הוא כינוי גג ל-5 (או 6) מסלולים שונים באמ"ן, שונים מאוד באופיים ובעיסוקם בין האחד לשני, כך שקשה להמליץ מראש. לך למיונים, מה אכפת לך.

• 4 weeks later...

כן אבל הבנתי שגם שאתה מתקדם במיונים זה מאוד שקט ומסווג אז אם מישהו מבפנים יכול לזרוק קצת מידע ולהלהיב אז ...

תיהיה בטוח שאם זה מסווג אפחד לא יזרוק קצת מידע, בטח שלא באינטרנט.