Jump to content

מונדובאסקט 2014

DoW

Recommended Posts

למה אני לא יכול להגיד לך

אני לא יודע ממה מונע השיקולים שלהם (אני מניח שזה בעיקר כלכלי)

הסגל של ספרד כנראה ישבר בטורניר הבא כי השחקנים מבוגרים

זה ההזדמנות האחרונה לתת תואר לספרד

פיבא זה גוף מושחת וזה ידוע

שמע, באמת שאין לי את היכולת להתווכח איתך עם תיאוריות קונספירציה שכאלה.

אתה זורק כאן האשמות על ימין ועל שמאל על סמך דעה אישית בלבד וללא שום ביסוס, זכותך אמנם לחשוב על פיב"א מה שאתה רוצה אבל אין בדברים שלך כלום.

אני אזכיר שוב, הבחירות לאירוח נקבעות 5-6 שנים מראש, לא חושב שיכולים לדעת שתוך 5-6 שנים מי תהיה הנבחרת הבכירה מלבד ארה"ב שתמיד חזקה. אפשר אולי לנחש ו'להמר', אבל ספרד האימתנית ו'היחידה שיכולה לאיים על ארה"ב' היא להזכירך אפילו לא פיינליסטית הטורניר הקודם, וסיימה שם במקום השישי בלבד אחרי הפסד לסרביה ברבע הגמר.

אני אזכיר שוב, הבחירות לאירוח נקבעות 5-6 שנים מראש, לא חושב שיכולים לדעת שתוך 5-6 שנים מי תהיה הנבחרת הבכירה מלבד ארה"ב שתמיד חזקה. אפשר אולי לנחש ו'להמר', אבל ספרד האימתנית ו'היחידה שיכולה לאיים על ארה"ב' היא להזכירך אפילו לא פיינליסטית הטורניר הקודם, וסיימה שם במקום השישי בלבד אחרי הפסד לסרביה ברבע הגמר.

שמע, ספציפית לטורניר הזה אין לי מושג מתי קבעו את המארחת, אבל שים לב שבשנה הבאה תתקיים אליפות אירופה ועדיין לא החליטו איפה היא תערך, אז לא הייתי כל כך בטוח בקביעה הזאת.

שמע, ספציפית לטורניר הזה אין לי מושג מתי קבעו את המארחת, אבל שים לב שבשנה הבאה תתקיים אליפות אירופה ועדיין לא החליטו איפה היא תערך, אז לא הייתי כל כך בטוח בקביעה הזאת.

רק לשם הדיוק- קבעו שאליפות אירופה תהיה באוקראינה... רק שעקב המצב שם זה נלקח מהם ולכן כרגע לא ידוע איפה זה יתקיים.

מה שמקובי אמר.

ולטורניר הזה, לפחות לפי ויקיפדיה, בחרו ב2009.

משחקים מעניינים היו בשמינית הגמר

בשניים מהמפגשים היותר מעניינים - יוון-סרביה וארגנטינה-ברזיל המשחק היה צמוד לאורך מחצית אחת, ובשנייה קיבלנו התפוצצות של אחת הנבחרות שפתחה פער שרק הלך וגדל עד הסיום, וכך ברזיל ניצחה ב 20 הפרש וסרביה ב 18.

ליטא הזיעה הרבה מול ניו זילנד, ולאחר פער של 16 נק' הניו זילנדים חזרו ברבע האחרון, ולאחר שכרסמו בהפרש לאט לאט גם עלו ליתרון, אך במאני טיים הליטאים רצו 7-0 ועלו לרבע הגמר.

עוד מפגש צמוד היה בין צרפת לקרואטיה, בסיום צרפת ניצחה בתוצאה 69-64.

אך המשחק הצמוד והמותח מכולם היה בין אוסטרליה לטורקיה. האוסטרלים, ששיחקו לא ספורטיבי במשחק האחרון של שלב הבתים, והפסידו את המשחק בכוונה כדי להימנע ממפגש מוקדם עם ארה"ב כנראה סבלו מהקארמה, ולאחר שהיו להם המון הזדמנויות לסגור סיפור ולנצח את המשחק, הטורקים הובילו מהפך בשניות הסיום כולל שלשה מכרעת שקבעה 65-64. אפשר לומר שנעשה צדק פואטי.

סלובניה ממשיכה גם היא לרבע הגמר עם 71-61 על הרפובליקה הדומיניקנית, ארה"ב טיילה מול מכסיקו וניצחה 86-63, ואילו התוצאה המרשימה בשלב שמינית הגמר הייתה של ספרד עם 89-56 על סנגל.

מגמה בולטת שנרשמה בשלב שמינית הגמר: סקור נמוך בכל המפגשים, בניגוד למהלך העניינים בשלב הבתים.

היום לא ישוחקו משחקים, ושלב רבע הגמר יתחיל מחר ויסתיים מחרתיים עם מפגשים בין ארה"ב לסלובניה, ליטא - טורקיה, צרפת - ספרד וברזיל - סרביה.

רק לשם הדיוק- קבעו שאליפות אירופה תהיה באוקראינה... רק שעקב המצב שם זה נלקח מהם ולכן כרגע לא ידוע איפה זה יתקיים.

האמת שחידשת לי. לא ידעתי, תודה על התיקון.

המשחק הכי טוב בטורניר עד כה - סרביה מנצחת את צרפת 90-85 ועולה לגמר מול ארה"ב

סרביה כבר הובילו בביטחה ב 18 הפרש, אבל ברבע האחרון צרפת פשוט להטה מחוץ לקשת (באטום היה מדהים עם 35 נק') והורידו את ההפרש עד ל 2 נק', אבל לסרבים היו מספיק תשובות בדקות המכריעות עם תאודוסיץ' ובוגדנוביץ', וסך הכל 6 שחקנים עם דו ספרתי בנק'.

איזה משחק!

לאחר שלב בתים די מגומגם, סרביה העבירה כמה הילוכים בשלב הנוקאאוט ונראים פשוט נהדר. ארה"ב פייבוריטית לניצחון ב 20 הפרש ומעלה כמובן, אבל אם יתפסו יום חלש - יכול להיות מעניין.

צרפת מנצחת 95-93 עם הצגה נוספת של ניקולה באטום, הפעם 27 נק', וזוכה בפעם הראשונה שלה במדליה באליפות העולם.

37 הפרש..

היה לארה"ב צ'אנס לקבוע שיא הפרש במשחק גמר, שיא ששייך להם במפגש מול ברית המועצות - 46 נק', אבל הורידו הילוך בסיום.

אירווינג ה MVP. בלאט מחייך.

יאללה, תביאו את הליגה כבר(אן בי אי, כן?)

אי אפשר לחכות.

טורניר מיותר שנגמר כמו שכולם ציפו. העליונות של האמריקאים מוחלטת.

אף אחד לא ציפה שספרד תעוף ברבע הגמר

בכלל, היו כמה משחקים טובים מאוד בשלבי הנוקאאוט.

מדהים שאפילו סגל בינוני יחסית וכמעט נטול כוכבים דורס בכזאת קלות את היריבות כל הדרך לזכייה.

כמעט כל הסגל הזה מורכב מכוכבים בקבוצות שלהם, חלקם מהטובים בליגה בעמדות שלהם

אז אולי לא הגיעו הטובים ביותר, אבל לקרוא לסגל הזה בינוני זה מביך.

מביך? אתה כנראה לא מבין את משמעות המילה "יחסית", כי לא משנה איך תהפוך את זה, זה סגל בינוני יחסית לסגל שארה"ב יכולה להביא ולסגלים שראינו בטורנירים האחרונים. עם כל הכבוד ל"כוכבים" של נמושות הליגה, בכל הסגל הזה יש רק 2 שחקנים שנבחרו באחת מ-3 חמישיות העונה לעומת כ-10 שחקנים באולימפיאדה מלפני שנתיים ואף לא סופרסטאר אחד ברמה של לברון, קובי, ווייד ודוראנט (כל אחד בתקופתו)