Jump to content

איך לבחור לאן להתגייס? (קרבי)

Recommended Posts

הצבא חופר לי בסמסים למלא את המנילה, אז באתי לברר קצת. תכלס לא רואה מצב שלא לוקחים אותי בסוף למודיעין, אבל בשביל הסיכוי הקטן...

בעקרון אם כבר קרבי אז צנחנים בשביל לעשות את אבא שמח, לפי מה שהבנתי מכאן אין כל כך הבדל בין החי"ר בכל מקרה אז למה לא. השאלה שלי היא יותר לגבי הלא חי"ר - שריון, תותחנים, הנדסה קרבית וכאלה. שריון למשל התקבע לי בראש כחרא שירות, אבל בתכלס אני לא מכיר אף אחד שהיה שם אז אין לי מושג מאיפה הסטיגמה. הנדסה קרבית לעומת זאת נשמע די מעניין. מישהו היה ביחידות כאלה ויכול קצת לפרט?

ואם למישהו יש קצת מושג עד כמה המנילה באמת משפיעה ובאיזה אופן אני גם אשמח לשמוע.

רק בנגיעה קטנה לגבי שריון- הסטיגמה הזאת היא הכי חרטא בעולם.

בתור אחד שלקח לו 8 חודשים להשלים עם היותו שריונר, מקום מדהים שאני שמח שלא נתנו לי לעבור.

מבחינת תש- כל חיר עושים בסוף 17-4, כן גם צנחנים וכן גם גולני. בסוף היציאות נקבעות בהתאם לתעסוקה שלך, אני לדוגמא באימון עכשיו סוגר אחד ל3 ויצא לי גם לצאת 3 פעמים רצוף. אין הבדל מהבחינה הזאת.. (עד היום שנתיים שירות לא עשיתי 17-4)

אנשים- ממה שיצא לי להשוות עם חברים בחיר אנשים ברמה הרבה יותר גבוהה, משפחתיות ואווירה משוגעת ברמה שגם ביציאות רואים אחד את השני די הרבה. אבל לא רוצה סתם להכליל- בטוח שגם בחיר ככל אנשים טובים.

עיסוק- תכלס הטנקים זה עיסוק חרא ונוראי, יש אומרים יותר מחיר יש אומרים פחות- חרא מסוג אחר פשוט.

בראייה שלי כל הטיפולים בטנק והעבודה עליו מתקזזים בסוף כשאתה יורה פגז בתרגיל וכשאתה מכווין טנק מהכיפה בתור מפקד. עוצמה של טנק זה דבר משוגע.

ומבחינה מבצעית, עושים קווי חיר בין היתר שכוללים מעצרים ודברים רגילים של חירניקים, ככה שלא תמיד אתה עם טנקים (קווים לא שיא החמים אבל עדיין)

ובזמן אמת, מוזמן לשאול כל צנחן שהשתתף במבצע אם הוא היה זז מטר אחד קדימה בלי הטנקים. ברגעים כאלה אתה מבין כמה כוח יש במכונה הזאת.

קשה לשכנע מישהו שנעול על חיר ללכת לשריון, אבל שמע לי אתה תהנה ותלמד מערכות משוגעות בטנק שבסופו של דבר לא תתחרט :)

מעולה תודה רבה. האמת שאני ממש לא נעול, מה שכתבתי זה שאני מכיר את הסטיגמה אבל שבתכלס אין לי שום סיבה לחשוב שהיא נכונה. :) יש פה מישהו שהיה בהנדסה קרבית או תותחנים ויכול לספר קצת?

ואם מישהו יודע על מוקשים במנילה, למשל אם יש מקומות שאם אני שם 3 אז זה כאילו שמתי 5 בגלל הביקוש הנמוך אז גם יהיה נחמד לדעת.

ועוד משהו, קצת יותר לונג שוט. כמו שאמרתי אני לא נעול על כלום, אבל בעקרון התפקיד האידיאלי שלי זה תפקיד קרבי שחוץ מכושר והרצות יכול להיות מאתגר גם מהבחינה של להפעיל את הראש. יש חיה כזאת?

זה קצת מוזר לומר "גם להפעיל את הראש". אם להיות אמיתי, בקרבי אתה לא באמת מפעיל את הראש מעבר לרמה הבסיסית עד שאתה יוצא לפיקוד וניתנת לך הסמכות להפעיל את הראש. זה לא משנה אם אתה בחי"ר, שריון, הנדסה, תותחנים או מוד"ש.

מרמת מ"כ ומעלה אתה יכול קצת לחשוב ועם הדרג עולה הפריווילגיה, לפני זה אתה רק ממלא הוראות.

אולי במוד"ש זה קצת פחות נכון כי הם מתעסקים בלתצפת והמוח צריך לפענח קצת יותר, אבל זה מינורי ולא ממש משנה את השורה התחתונה.

זה קצת מוזר לומר "גם להפעיל את הראש". אם להיות אמיתי, בקרבי אתה לא באמת מפעיל את הראש מעבר לרמה הבסיסית עד שאתה יוצא לפיקוד וניתנת לך הסמכות להפעיל את הראש. זה לא משנה אם אתה בחי"ר, שריון, הנדסה, תותחנים או מוד"ש.

מרמת מ"כ ומעלה אתה יכול קצת לחשוב ועם הדרג עולה הפריווילגיה, לפני זה אתה רק ממלא הוראות.

אולי במוד"ש זה קצת פחות נכון כי הם מתעסקים בלתצפת והמוח צריך לפענח קצת יותר, אבל זה מינורי ולא ממש משנה את השורה התחתונה.

תודה, הנחתי שזה המצב אבל אף פעם לא מזיק לשאול.

• 3 months later...

אז ככה: חובלים.