Jump to content

איך לבחור לאן להתגייס? (קרבי)

Recommended Posts

עוד כחודש +- אני הולך לחתום ויתור מישיבת הסדר שאני נמצא בא ואז מה שיקרה זה שאני יפגש עם קצין מיון ולפי מה שהבנתי יהיה לי את האפשרות לבחור לאן אני רוצה להתגייס.. יש לי פרופיל 97 ואני גם רוצה קרבי.. השאלה היא איך לדעת לאן מתאים לי יותר להתגייס ביחידות חי"ר או באחרות? אני לא כ"כ מבין בזה ואין לי מושג מה ההבדל נגיד בין גולני לגבעתי חוץ מזה שזה בצפון וזה בדרום.. אז איך אפשר לדעת מה ההבדלים ומה לבחור?

מה שכן אני יודע שאני רוצה לצאת ליחטיות כלומר לסיירות בגדודים איפה שאני לא יהיה.. תודה וסליחה על החפירה [emoji57]

אין באמת הבדל. מי שהיה בגולני יגיד לך גולני, מי שהיה בנח"ל יגיד לך נח"ל ומי שהיה בתותחנים יגיד לך הכל רק לא תותחנים. תבחר משהו ולך על זה בכל הכח.

עוד כחודש +- אני הולך לחתום ויתור מישיבת הסדר שאני נמצא בא ואז מה שיקרה זה שאני יפגש עם קצין מיון ולפי מה שהבנתי יהיה לי את האפשרות לבחור לאן אני רוצה להתגייס.. יש לי פרופיל 97 ואני גם רוצה קרבי.. השאלה היא איך לדעת לאן מתאים לי יותר להתגייס ביחידות חי"ר או באחרות? אני לא כ"כ מבין בזה ואין לי מושג מה ההבדל נגיד בין גולני לגבעתי חוץ מזה שזה בצפון וזה בדרום.. אז איך אפשר לדעת מה ההבדלים ומה לבחור?

מה שכן אני יודע שאני רוצה לצאת ליחטיות כלומר לסיירות בגדודים איפה שאני לא יהיה.. תודה וסליחה על החפירה [emoji57]

אין הבדל בין חי"ר לחי"ר מלבד חומר אנושי שונה במקצת. אבל בתכלס לך לאיזה סיירת.

מי שאומר שאין הבדל בין גולני לצנחנים טועה, ההבדל קיים באנשים, לכל חטיבה היתרונות שלה בקטע הזה.

באיכות הכללית כל החי״ר פחות או יותר אותו דבר.

מה שכן, שריון בלחימה עושים המון, לשמוע טנק יורה (כשלעצמו דבר מפחיד) ואז לשמוע בקשר שהוא תוך 5 שניות חיסל 4 מחבלים, מרשים מאד.

אני לפני הגיוס התלבטתי בין גולני לנחל, בסוף הלכתי לפי מה שאמרו לי שבנחל יש אנשים יותר טובים זה.

תכלס? הכל אותו חרא, בכולם אותם אנשים ומכל קצוות האוכלוסיה וזה באמת שטויות, למרות שאני לא מתחרט לרגע.

למה באמת אתה רוצה חיר? אני אישית רק עכשיו אחרי שיצאתי מעזה מבין שוואלה סתם פוסלים ומזלזלים בשריון תותחנים וכו'..תחשוב על זה

ואם כבר חיר? רק גדודים

אין כמו הטנקים. *

* בכפוף לטפ"ש ולחודשי החורף ברמת הגולן.

אחת החוויות.

במיוחד שאני מסתכל על זה כרגע,9 חודשים אחרי השיחרור,עם המזגן בבית והיד בביצים.

הכל טוב ויפה, אבל כשאתה שם אז אתה מבין שהמזגן זה המזג אוויר, ושאי אפשר לכבות אותו, והדבר היחיד שקשור לביצים שלך זה העור שמחזיק אותן כדי שהן לא ינשרו מהקור.

ועל ההיאבקות של הנשים בבוץ של הרמה, מינוס הנשים, אין מה להוסיף.

ציינת שאתה מישיבת הסדר אז אני מניח שאתה בחור דתי אז נצח יהודה זה גדוד טוב מאוד גם מבחינה מבצעית מצליח מאוד וגם יתחשבו בך בקטע של הדת יותר ממקומות רגילים

אם לא אז באמת הכל אותו דבר אני בגבעתי ומרוצה מאוד..בהצלחה

ציינת שאתה מישיבת הסדר אז אני מניח שאתה בחור דתי אז נצח יהודה זה גדוד טוב מאוד גם מבחינה מבצעית מצליח מאוד וגם יתחשבו בך בקטע של הדת יותר ממקומות רגילים

אם לא אז באמת הכל אותו דבר אני בגבעתי ומרוצה מאוד..בהצלחה

נצח יהודה(זה הזה בנח"ל נכון?) גדוד דתי מאד,אני לא יודע עד כמה הוא דתי אבל לא נראה לי שיתאים לו

אני לפני הגיוס התלבטתי בין גולני לנחל, בסוף הלכתי לפי מה שאמרו לי שבנחל יש אנשים יותר טובים זה.

תכלס? הכל אותו חרא, בכולם אותם אנשים ומכל קצוות האוכלוסיה וזה באמת שטויות, למרות שאני לא מתחרט לרגע.

למה באמת אתה רוצה חיר? אני אישית רק עכשיו אחרי שיצאתי מעזה מבין שוואלה סתם פוסלים ומזלזלים בשריון תותחנים וכו'..תחשוב על זה

ואם כבר חיר? רק גדודים

מה זה לא גדודים? הנדסה?

ולא מעוניין בנחל חרדי תודה..

באמת חשבתי על צנחנים לאדע למה גולני נראלי קיצ'י כזה שכולם רוצים סתם.. וגבעתי אותו דבר חוץ מהקטע הזה ומכיר שם מישהו שיצא ליחטיות ומרוצה מאוד.. תודה חבר'ה

גם רוכב שמיים מעניין מאוד אם אתה בתותחנים תנסה להגיע לשם או למורן

רוכב שמיים זו יחידה מדהימה באמת. הדרישות גם קשות מאוד. מאתגר לאללה (אחי הקטן שובץ שם).