Jump to content

עצבים,תסכול,מרמור.. נושא סיכום.

אלירןMTA

Recommended Posts

אמרתי כך עוד משנה שעברה - יש שחקן בשם ערן זהבי, כשבזמן כשהוא שיחק כמנהל משחק לצידו של ראדי, מכבי שיחקה את הכדורגל הטוב ביותר שלה בשנתיים האחרונות. ככל שהוא זז קדימה יותר, משחק ההתקפה של מכבי נהייה תקוע יותר. זה אולי היה כורח המציאות במחצית השנייה של העונה הקודמת (ע"ע יצחקי ודאבור), אבל היום זה לא רק מיותר, אלא גם פוגע, לדעתי לפחות, במשחק ההתקפה כולו. ראדי הוא השחקן היחידי שמנהל את העסק, ועל כן קל מאוד לשבש את כל העניין. בנוסף, זהבי קצת מסתובב בין הרגליים של החלוצים, מה שלפחות על פניו יותר מפריע מאשר עוזר. למעשה, מהלך הדגל של זהבי, מסירת עומק וריצת אל תוך הרחבה כמעט ולא מתקיים, בעיקר כי זהבי בכלל לא נמצא שם בשביל לתת את מסירת העומק. לראייה, המהלכים הטובים ביותר של מכבי במשחקים האחרונים קרו כשזהבי היה המוסר, ולאו דווקא המוסר האחרון. היום, צורת המשחק הזו טובה בעיקר עבור הטור הסטטיסטי של מספר 7, לא של מכבי.

צודק לגמרי, ואני הייתי בטוח שהשנה זהבי לא ירשום את אותם מספרים כמו עונה שעברה, ולא רק כי קשה לחזור על עונה כזאת, אלא כי בשיטה של אוסקר הוא יהיה בעמדה מעט יותר אחורית, יחד עם ראדי. בינתיים נראה שהוא באותה עמדה כמו אצל סוזה, וזה פוגע בשטף המשחק.

אמרתי כך עוד משנה שעברה - יש שחקן בשם ערן זהבי, כשבזמן כשהוא שיחק כמנהל משחק לצידו של ראדי, מכבי שיחקה את הכדורגל הטוב ביותר שלה בשנתיים האחרונות. ככל שהוא זז קדימה יותר, משחק ההתקפה של מכבי נהייה תקוע יותר. זה אולי היה כורח המציאות במחצית השנייה של העונה הקודמת (ע"ע יצחקי ודאבור), אבל היום זה לא רק מיותר, אלא גם פוגע, לדעתי לפחות, במשחק ההתקפה כולו. ראדי הוא השחקן היחידי שמנהל את העסק, ועל כן קל מאוד לשבש את כל העניין. בנוסף, זהבי קצת מסתובב בין הרגליים של החלוצים, מה שלפחות על פניו יותר מפריע מאשר עוזר. למעשה, מהלך הדגל של זהבי, מסירת עומק וריצת אל תוך הרחבה כמעט ולא מתקיים, בעיקר כי זהבי בכלל לא נמצא שם בשביל לתת את מסירת העומק. לראייה, המהלכים הטובים ביותר של מכבי במשחקים האחרונים קרו כשזהבי היה המוסר, ולאו דווקא המוסר האחרון. היום, צורת המשחק הזו טובה בעיקר עבור הטור הסטטיסטי של מספר 7, לא של מכבי.

אתה צודק לדעתי.

אבל צריך לבדוק למה זה קורה.

אני חושב שאוסקר לא חושב שראדי ואלברמן יכולים להחזיק את הקישור לבדם כרגע; ראדי הוא לא הראדי של לפני שנתיים ואלברמן התחיל את העונה קצת פצוע וביחד עם כל הקבוצה הוא לא בשיא כושרו. האלטרנטיבה של ראדי היא נוסא או איינבינדר, שאף אחד מהם לא בכושר משחק שיאפשר לשחק עם שלישית הקישור הקלאסית של המערך של אוסקר, לכן הוא חייב לצרף קשר 50-50 נוסף ולזהבי אין מקום באמצע והוא נדחק לעמדת האגף שבה הוא פשוט מיותר. לא זוכר משחק שהוא תופקד שם והיה אפקטיבי בשנתיים האחרונות.

יש מקום לאופטימיות מכיוון שבהמשך העונה אחד מהשניים ראדי או נוסא יגיעו לכושר מספיק וזה יאפשר לזהבי לחזור לקישור, על סמך עונת 12/13, אוסקר מקובע מאוד בשיטה שלו כדי להשאיר את זהבי בחלק הקדמי.

אחד הדיונים המקצועיים המעניינים שהיו פה.

אני חושב שלא רלוונטי להסתכל על שנה שעברה או להשוות את מכבי של שנה שעברה למכבי של השנה.

יותר נכון יהיה להשוות את הכלים שהיו לאוסקר ב 2012/2013 לסגל הנוכחי של 2014/2015. וכאן לדעתי אפשר לראות שיש כמה נקודות שנחלשו ויכולות להוות לנו בעיה.

כמה נקודות עיקריות:

בעונה הראשונה של אוסקר למכבי לקח זמן להציג את הכדורגל הטוב שלה ולהתחבר - באופן טבעי. גם מבחינה קבוצתית וגם מבחינת העליונות שנבנתה בכושר הגופני השיפור היה הדרגתי וכאן העובדה שלא הייתה אירופה על הראש הקלה עלינו. לאוסקר לקח זמן לוותר על קשר אחורי נוסף בדמות אבו זייד בחלק מהמשחקים. בגביע הטוטו 1-0 נגד הפועל ת"א נראינו ממש לא יותר טוב ממשחקי גביע הטוטו של תחילת העונה הנוכחית. גם בהפסד לבני יהודה שאנדלובו עבר את קרלוס זה לא היה נראה טוב יותר.

לזכותו של אוסקר ייאמר שגם כשעוד לא הברקנו ניתן היה לראות שיש שיטה, שמדובר בקבוצה של מאמן, ואפשר היה להיווכח בגרף שיפור ובכך שעוד לפני שפריצה וזהבי הגיעו מכבי הובילה את הטבלה והראתה יעילות מרשימה עם הסגל הקיים שלא היה הכי נוצץ שיש.

עוד לפני שהגיעו פריצה וזהבי היה ברור לאן העסק הולך, וכשהשניים האלו הובאו בינואר זה כבר הפך לסיפור אחר.

אחד המשחקים שיותר זכורים לי הוא ה 2-2 בקרית אליעזר, כשהכל כבר היה סגור. הובלנו ב 10 נקודות פער על חיפה של בנאדו, והגענו עם הרכב חסר מאוד (פתחו גונזאלו גרסיה, מרגוליס, אולי אפילו ריף פרץ) - ועדיין נראינו כמו קבוצה מאומנת שכל אחד יודע את העבודה ואי אפשר היה להרגיש בחסרון של מישהו. אצל אוסקר היינו פשוט קבוצה. לא הייתה תלות בזהבי, הייתה שיטה שהייתה מתסכלת את היריב ולא משאירה לו בדר"כ הרבה סיכוי, עם לחץ על הכדור בחלק המגרש של היריב, עם כושר גופני מעולה, וללא תלות מיוחדת בשחקן מסוים.

בשל הזיכרון הזה שיש לי ממכבי של אוסקר אני מרשה לעצמי להיות קצת יותר רגוע כשאני חושב על נקודות התורפה הבאות:

אניימה לעומת חואן פאבלו - אין צורך להרחיב במילים. זה גם שוער ברמה אחרת וגם אחד שמשרה הרבה פחות ביטחון על ההגנה שלו לעומת מה שהיה. חבל שהסתפקנו בזה, אבל לא נראה לי שעל זה יקום ויפול דבר.

בעמדת המגנים על פניו התחזקנו לעומת מה שהיה לאוסקר בקדנציה הראשונה. הוא קיבל את שפונגין ובן הרוש. בן הרוש נראה כמו שחקן נוער מבולבל מתחילת העונה, אבל אני מקווה שזה יעבור לו.

במרכז המגרש קיבלנו את איגייבור וגם זה חיזוק משמעותי. רק חשוב לזכור שהוא בא על העמדה של ראדי שהיה נהדר באותה עונה. אני מאוד מקווה שאוסקר לא ינסה להכניס את ראדי להרכב בכוח וידחוף אחד מהם לשחק בצד ימין, כי זה מסרס את ההתקפה ופוגע בשטף המשחק. כמו שאני רואה את זה, למרות שאיגייבור יכול לשחק גם כקשר קדמי יותר בדומה לראדי, אין סיבה לשחק עם שניהם ביחד ולוותר על שחקן בעל אופי התקפי יותר - חלוץ או קיצוני. סוזה אמנם עשה את זה ותפקד את ראדי בצד ימין נגד חיפה בקריה ובכמה משחקים, אבל משיקולים טקטיים אחרים. אצל אוסקר זה עושה רושם של יותר חשש מהיריב (כמו שהיה עם אבו זייד והדרבי הראשון שלו) או חסד נעורים שהוא שומר לראדי.

עכשיו מגיעים לחלק הבעייתי ביותר. לאוסקר של 2012/2013 היה את אלירן עטר. שחקן שיוצר לעצמו. תחבולן, שיכול לעשות גול מכלום.

לא רק שאלירן עטר היה שחקן כזה, הוא גם לא שיחק חלוץ באמצע, אלא בא בעיקר מהאגף. היום לא רק שאין לנו שחקן בסגנון אלירן עטר שייצור יש מאין. היום 2 שחקני האגפים שלנו הם שחקנים שלא מסוגלים לתת יותר מ-10 שערים לעונה ביחד, לפחות עד שיוכח אחרת. מיכה וטל בן חיים איכותיים, אבל לא סקוררים. אני מודה שלא ראיתי את עדן בן בסט מספיק כדי לשפוט. אני מחזיק ממנו לפי המעט שראיתי, אבל הוא יותר שחקן של תנועה וסיומת. פחות יוצר לעצמו את המצבים.

אם נוסיף לעובדה הזאת את חוסר הוודאות לגבי הכושר של פריצה (מסתמן שנחלש מאוד לעומת החלוץ שהיה לאוסקר בקדנציה הראשונה), אנחנו די בבעיה בחלק הקדמי. אני לא חושב שנכון לבנות על חזרה של ברק יצחקי אל הכושר שהוא היה בו, לפחות בהתחלה.

לסיכום, בחלק הקדמי אוסקר קיבל את בן חיים שלא היה לו, את ברק בדש, ואת יצחקי שלא ברור איך ייראה. הוא קיבל גם את איגייבור שיכול לשחק קצת יותר קדימה, אבל כשאיגייבור ישחק זה כנראה יהיה על חשבון ראדי שהיה נהדר בקדנציה הראשונה שלו.

הוא איבד חצי ראדה פריצה, הוא איבד את מונס דאבור, את גונזאלו גרסיה ואת אלירן עטר.

אני חושב שעל פניו נחלשנו התקפית וחסרה לנו יצירתיות ותחבולה מקדימה בצורה קריטית.

אם זה לא היה אוסקר על הקווים הייתי מאוד מודאג. המזל הוא שאצל אוסקר השיטה יעילה ומנצחת ונראה את זה ככל שתתקדם העונה. אני זוכר את מאזן חלוקת השערים בקבוצה כשהרבה מאוד שחקנים עלו על לוח הכובשים ומלבד עטר הייתה חלוקה מאוד יפה בנושא הזה, כולל שחקנים שפחות היית מצפה מהם לכבוש שנתנו את הגול-שניים בזכות העובדה שמכבי הייתה קבוצה (גורי, ארנשואו, ייני, מרגוליס, זיו, לוגסי). כמו שקוסמיק אמר, גם אני חושב שמכבי חייבת שחקן יצירתי נוסף שמסוגל לשנות משחק בנגיעה, שחקן חכם של 1 על 1, שיודע לבשל ומסוגל לתת את ה-10 שערים בעונה. לחיפה למשל יש 3-4 כאלה (ראיוס, בניון, עזרא, ורד), ועושה רושם שלנו אין אפילו אחד כזה (אם לא לוקחים הימור על יצחקי).

שאוסר היה כאן שנה שעברה הוא שיחק עם אלברמן ראדי וזהבי ולחלופין מרגוליס מאחורה, ומקדימה הוא שיחק עם מיכה פריצה ועטר שפריצה היה חלוץ קדמי ועטר באגף, שעטר לא שיחק אז שיחק דאבור.

המצב היום בקישור מאחורה די זהה ואייגבור הגיע כדי להוריד לחץ מזהבי רק שבנתיים הוא נראה כמי שבא לטייל במקום ליצור מצבים מהירים וגם חילוצי כדור לא ראינו. מקדימה מיכה אמור להיות השחקן היחיד שיתאים לאגף שלו ובאגף השני, אם ישחק כמו ששיחק פה לפני שנתיים אז טבח ובן בסט אמורים להתחרות על אותה עמדה ופריצה או בדש בחוד, בנתיים אוסקר מנסה לעשות משו שהוא לא יודע לעשות וזה לשנות הרכב ושיטה כל משחק.

מקווה שלליגה כבר יהיה משו קבוע ושהוא ידע לשחק עם שחקנים בעמדה שלהם, רק עם יצחקי לא ברור לי איך הוא ידע להתמודד עם בנתיים עם מה שיש לו.

אני חושב שלא רלוונטי להסתכל על שנה שעברה או להשוות את מכבי של שנה שעברה למכבי של השנה.

יותר נכון יהיה להשוות את הכלים שהיו לאוסקר ב 2012/2013 לסגל הנוכחי של 2014/2015. וכאן לדעתי אפשר לראות שיש כמה נקודות שנחלשו ויכולות להוות לנו בעיה.

כמה נקודות עיקריות:

בעונה הראשונה של אוסקר למכבי לקח זמן להציג את הכדורגל הטוב שלה ולהתחבר - באופן טבעי. גם מבחינה קבוצתית וגם מבחינת העליונות שנבנתה בכושר הגופני השיפור היה הדרגתי וכאן העובדה שלא הייתה אירופה על הראש הקלה עלינו. לאוסקר לקח זמן לוותר על קשר אחורי נוסף בדמות אבו זייד בחלק מהמשחקים. בגביע הטוטו 1-0 נגד הפועל ת"א נראינו ממש לא יותר טוב ממשחקי גביע הטוטו של תחילת העונה הנוכחית. גם בהפסד לבני יהודה שאנדלובו עבר את קרלוס זה לא היה נראה טוב יותר.

לזכותו של אוסקר ייאמר שגם כשעוד לא הברקנו ניתן היה לראות שיש שיטה, שמדובר בקבוצה של מאמן, ואפשר היה להיווכח בגרף שיפור ובכך שעוד לפני שפריצה וזהבי הגיעו מכבי הובילה את הטבלה והראתה יעילות מרשימה עם הסגל הקיים שלא היה הכי נוצץ שיש.

עוד לפני שהגיעו פריצה וזהבי היה ברור לאן העסק הולך, וכשהשניים האלו הובאו בינואר זה כבר הפך לסיפור אחר.

אחד המשחקים שיותר זכורים לי הוא ה 2-2 בקרית אליעזר, כשהכל כבר היה סגור. הובלנו ב 10 נקודות פער על חיפה של בנאדו, והגענו עם הרכב חסר מאוד (פתחו גונזאלו גרסיה, מרגוליס, אולי אפילו ריף פרץ) - ועדיין נראינו כמו קבוצה מאומנת שכל אחד יודע את העבודה ואי אפשר היה להרגיש בחסרון של מישהו. אצל אוסקר היינו פשוט קבוצה. לא הייתה תלות בזהבי, הייתה שיטה שהייתה מתסכלת את היריב ולא משאירה לו בדר"כ הרבה סיכוי, עם לחץ על הכדור בחלק המגרש של היריב, עם כושר גופני מעולה, וללא תלות מיוחדת בשחקן מסוים.

בשל הזיכרון הזה שיש לי ממכבי של אוסקר אני מרשה לעצמי להיות קצת יותר רגוע כשאני חושב על נקודות התורפה הבאות:

אניימה לעומת חואן פאבלו - אין צורך להרחיב במילים. זה גם שוער ברמה אחרת וגם אחד שמשרה הרבה פחות ביטחון על ההגנה שלו לעומת מה שהיה. חבל שהסתפקנו בזה, אבל לא נראה לי שעל זה יקום ויפול דבר.

בעמדת המגנים על פניו התחזקנו לעומת מה שהיה לאוסקר בקדנציה הראשונה. הוא קיבל את שפונגין ובן הרוש. בן הרוש נראה כמו שחקן נוער מבולבל מתחילת העונה, אבל אני מקווה שזה יעבור לו.

במרכז המגרש קיבלנו את איגייבור וגם זה חיזוק משמעותי. רק חשוב לזכור שהוא בא על העמדה של ראדי שהיה נהדר באותה עונה. אני מאוד מקווה שאוסקר לא ינסה להכניס את ראדי להרכב בכוח וידחוף אחד מהם לשחק בצד ימין, כי זה מסרס את ההתקפה ופוגע בשטף המשחק. כמו שאני רואה את זה, למרות שאיגייבור יכול לשחק גם כקשר קדמי יותר בדומה לראדי, אין סיבה לשחק עם שניהם ביחד ולוותר על שחקן בעל אופי התקפי יותר - חלוץ או קיצוני. סוזה אמנם עשה את זה ותפקד את ראדי בצד ימין נגד חיפה בקריה ובכמה משחקים, אבל משיקולים טקטיים אחרים. אצל אוסקר זה עושה רושם של יותר חשש מהיריב (כמו שהיה עם אבו זייד והדרבי הראשון שלו) או חסד נעורים שהוא שומר לראדי.

עכשיו מגיעים לחלק הבעייתי ביותר. לאוסקר של 2012/2013 היה את אלירן עטר. שחקן שיוצר לעצמו. תחבולן, שיכול לעשות גול מכלום.

לא רק שאלירן עטר היה שחקן כזה, הוא גם לא שיחק חלוץ באמצע, אלא בא בעיקר מהאגף. היום לא רק שאין לנו שחקן בסגנון אלירן עטר שייצור יש מאין. היום 2 שחקני האגפים שלנו הם שחקנים שלא מסוגלים לתת יותר מ-10 שערים לעונה ביחד, לפחות עד שיוכח אחרת. מיכה וטל בן חיים איכותיים, אבל לא סקוררים. אני מודה שלא ראיתי את עדן בן בסט מספיק כדי לשפוט. אני מחזיק ממנו לפי המעט שראיתי, אבל הוא יותר שחקן של תנועה וסיומת. פחות יוצר לעצמו את המצבים.

אם נוסיף לעובדה הזאת את חוסר הוודאות לגבי הכושר של פריצה (מסתמן שנחלש מאוד לעומת החלוץ שהיה לאוסקר בקדנציה הראשונה), אנחנו די בבעיה בחלק הקדמי. אני לא חושב שנכון לבנות על חזרה של ברק יצחקי אל הכושר שהוא היה בו, לפחות בהתחלה.

לסיכום, בחלק הקדמי אוסקר קיבל את בן חיים שלא היה לו, את ברק בדש, ואת יצחקי שלא ברור איך ייראה. הוא קיבל גם את איגייבור שיכול לשחק קצת יותר קדימה, אבל כשאיגייבור ישחק זה כנראה יהיה על חשבון ראדי שהיה נהדר בקדנציה הראשונה שלו.

הוא איבד חצי ראדה פריצה, הוא איבד את מונס דאבור, את גונזאלו גרסיה ואת אלירן עטר.

אם זה לא היה אוסקר על הקווים הייתי מאוד מודאג. המזל הוא שאצל אוסקר השיטה יעילה ומנצחת ונראה את זה ככל שתתקדם העונה. אני זוכר את מאזן חלוקת השערים בקבוצה כשהרבה מאוד שחקנים עלו על לוח הכובשים ומלבד עטר הייתה חלוקה מאוד יפה בנושא הזה, כולל שחקנים שפחות היית מצפה מהם לכבוש שנתנו את הגול-שניים בזכות העובדה שמכבי הייתה קבוצה (גורי, ארנשואו, ייני, מרגוליס, זיו, לוגסי). כמו שקוסמיק אמר, גם אני חושב שמכבי חייבת שחקן יצירתי נוסף שמסוגל לשנות משחק בנגיעה, שחקן חכם של 1 על 1, שיודע לבשל ומסוגל לתת את ה-10 שערים בעונה. לחיפה למשל יש 3-4 כאלה (ראיוס, בניון, עזרא, ורד), ועושה רושם שלנו אין אפילו אחד כזה (אם לא לוקחים הימור על יצחקי).

בדיוק בגלל זה כל עוד אוסקר לא ישנה דיסקט באירופה אנחנו נמשיך להיכשל

באירופה אתה לא יכול לנסות לשלוט במגרש מול קבוצה מהירה ממך או לנסות ללחוץ אותה(נגד אסטרס),או לנסות להניע כדור בצורה סתמית(נגד מאריבור)

באירופה אתה צריך להיות תכליתי ולדעת לשנות תוך כדי משחק,סוזה הבין את זה אחרי משחק ורבע(נגד באזל)אסוקר אחרי חמישה משחקים באירופה מסרב להבין ואני בספק אם הוא יבין גם בשנה הבאה

אין לי ספק שבארץ נגד רוב הקבוצות השיטה שלו תעבוד למרות שנגד חיפה ובאר שבע לדעתי בשיטה הזאת נקבל בראש כי להם יש התקפות הרבה יותר מהירות ומתוחכמות

מקווה מאוד שאני טועה אבל אם אוסקר ימשיך להיות אקשן אחרי סיבוב 1 בליגה נתעורר אולי כמועמדים לאליפות אבל אחרי 3-4 הפסדים

לדעתי האופטימלי זה 4-3-3. שלישייה באמצע של אלברמן - ערן - נוסא ומקדימה שלישיה של טב"ח - מיכה/עדן - עדן/פריצה.

מי בליגה שלנו יכול לעמוד מול מפלצת שכזאת ?

לדעתי האופטימלי זה 4-3-3. שלישייה באמצע של אלברמן - ערן - נוסא ומקדימה שלישיה של טב"ח - מיכה/עדן - עדן/פריצה.

אף אחד. אבל אתה מאבד את השחקן הכי טוב שלך העונה עד כה - מהארן ראדי.

אלברמן-נוסא-זהבי (במקומו הטבעי)

טב"ח מיכה עדן

נשמע לי מושלם. חבל שאין לו מקום שם.

אל תהיו בפאניקה - לליגה הקישור שלנו יספיק ועוד איך, גם ההגנה כולל ה״מגנים״ שיש לנו (מבחינת כדורגל מודרני, הם בכלל לא מגנים ויותר בלמים).

הסימן שאלה הוא סביב ההתקפה. איך זהבי יתפקד והאם פריצה ובן בסט יתנו 10+ שערים כל אחד. חוץ מהם, אני לא רואה אצלינו שחקן התקפה סקורר וזאת בעיה. אני מתפלל שטב״ח יפתיע ויתן יותר גולים.

אין לי ספק בכלל שלא ככה נראה בעוד 5 מחזורים. עד אז אנחנו צריכים לקחת את הנקודות כי היכולת והאם ניתן חמישייה להפועל לא מעניינים כרגע.

כמה נקודות עיקריות:

אני לא מסכים איתך לגבי כמה נקודות, אני אגיד לך את דעתי ותגיד לי מה אתה חושב.

דבר ראשון, לדעתי הסגל הנוכחי הרבה הרבה יותר טוב מהסגל שהתחיל את עונת 12/13. להזכירך, עד שהגיע זהבי פתחו לסירוגין לוגסי ורפי דהן כקשר ה50-50 כשראדי שיחק קצת יותר מקדימה בתפקיד שאליו נכנס אחר כך זהבי. דאבור ועטר, עם כל ההערכה כלפיהם, שניהם אובר-רייטד - אף אחד לא זוכר את העונות הגרועות של עטר לפני עונת האליפות, שבשביל להבקיע הוא היה צריך להגיע ל10 מצבים בטוחים, ואני ממש לא חושב שהוא חלוץ שעושה גול מכלום, רחוק מאוד מזה ולהיפך, השחקנים היו חייבים לעבוד בשבילו כמו שמאוחר יותר עבדו בשביל זהבי(שהיה הרבה יותר יעיל והצדיק משחק שכזה) ואני חושב שטוב עשה המועדון כששחרר אותו בסיום העונה כי הוא לא היה משחזר את המספרים.

אני לא מסכים שאיגיבור בהכרח ישחק על חשבון ראדי. לפי מה שראיתי ממנו בליגה הספרדית, הוא מסוגל לשחק כקשר האחורי במערך של אוסקר ודוקא את התפקיד של ראדי בנתיים לא ראיתי אותו עושה.

זה מביא אותי לנקודה החשובה ביותר, מה שבעיני תוקע לנו את המשחק עד עכשיו. בעונת האליפות של אוסקר היה לראדי וזהבי(כשהוא הגיע מעמדה קצת אחורית יותר) התפקיד החשוב ביותר בשיטה, להצטרף מאחור למשחק ההתקפה, אם זה למרכזה או הצידה ולפתוח את המשחק, ליצור אופציות מסירה. ראדי של היום עושה את זה הרבה פחות וזהבי שמתופקד קדימה מדיי לא יכול לעשות את זה, נוצר עומס בהתקפה, למיכה אין את המקום לזוז לאמצע ובן בסט עדיין לא מחובר.

נקודה הבאה. הגיעו 2 שחקנים שאמורים לשחק בתפקידי מפתח במערך, בן בסט ואיגיבור. לוקח הרבה יותר מחודש כדי להגיע לרמה גבוהה עם שחקנים חדשים בעמדות קריטיות כמו אלה, ככה שלשפוט אותם עכשיו זה סתם לא רציני. גם לפריצה ולזהבי לקח זמן להיכנס לעניינים, אז על אחת כמה וכמה לשני שחקנים שבעונה הקודמת מיעטו לשחק.

אני כן מסכים איתך לגבי משך הזמן שלקח לאוסקר לבנות את הקבוצה ב2012 ונכון שבהתחלה הקבוצה לא נראתה טוב ולכן אני חושב שאנחנו צריכים להיות אופטימיים ולתת את הזמן, כמו שאמרתי ואמרו פה קודם, החליפו מאמן, זה זעזוע לא קטן בשביל קבוצה בסדר הגודל של מכבי באירופה. אפשר להגיד שההדחה הצפויה השבוע תהיה כישלון, אבל זה מחמיר מאוד.

הדיון פה הוא לא מכבי חיפה, אבל אתה קצת מעריך את היכולות שלהם יתר על המידה.

לדעתי כל קבוצה שתיתן למכבי לכאורה לנהל את המשחק אבל תלחץ אותנו מהתחלה ותשחק על התקפה מהירה תעשה לנו הרבה בעיות

עם השיטה הזאת אני רואה הרבה בעיות נגד חיפה ובאר שבע בעיקר

לדעתי כל קבוצה שתיתן למכבי לכאורה לנהל את המשחק אבל תלחץ אותנו מהתחלה ותשחק על התקפה מהירה תעשה לנו הרבה בעיות

עם השיטה הזאת אני רואה הרבה בעיות נגד חיפה ובאר שבע בעיקר

אין קבוצה בארץ שיודעת ללחוץ בצורה כזאת אפקטיבית, גם אנחנו לא.

אף אחד. אבל אתה מאבד את השחקן הכי טוב שלך העונה עד כה - מהארן ראדי.

אלברמן-נוסא-זהבי (במקומו הטבעי)

טב"ח מיכה עדן

נשמע לי מושלם. חבל שאין לו מקום שם.

זה ההרכב גם שאמרתי לפני מאריבור .

אם זה השחקן הכי טוב שלך העונה זה מראה כמה המצב לא טוב (והוא לא הכי טוב עד כה).

הוא פשוט לא מזיק , אבל גם לא מועיל..

פתיחת עונה בהחלט מאכזבת עד כה, אין מה לומר, אך אי אפשר לטעון שזה לא היה צפוי.

במיוחד מאכזב ומתסכל הטיפול החסר בליקויים בסגל, שהיו גלויים לעיני כל כבר בינואר השנה.

אבל, אין כרגע הרבה מה לעשות, מלבד רכש של זר נוסף שאולי יגיע ( לדעתי לא יגיע עד ינואר בגלל ההדחה מאירופה, אבל אולי נופתע ).

מה שכן יש לעשות, מלבד הדיונים, שפיכת הלב והכאב פה בפורום, זה לתת לקבוצה הפצועה הזו, לקום מהדשא, ללקק את האגו הפגוע מהסטירה שקיבלנו, ופשוט לתמוך, לתמוך בהם בכל הכח, כי כמו שאומרת הקלישאה, זה מה יש ועם זה ננצח.

יש לצוות המקצועי הרבה מאוד עבודה, בפן הטקטי, בנושא הכושר אבל עושה רושם שבעיקר הפן המנטלי נחלש בפגרה הזו.

צריך לקוות שאוסקר יחבר את הקבוצה חזרה לשיטה שלו, שחואן יכניס אותם לכושר החייתי שבו הם היו, וג'ורדי וההנהלה יחזירו את השקט שנשבר למתחם קריית שלום.

אנחנו, מה שיש לנו לעשות זה פשוט לתת להם גב, לתמוך בהם ולהישאר מאוחדים, גם אם בעוד שלושה חודשים לא נראה כמועמדים מספר אחת לאליפות.

מה שאני רוצה לראות מהקבוצה זה את הרצון. הרצון לנצח, את אי הפחד מהיריב ואת האמונה.

שהם יתנו את זה, אנחנו נתן את הגרון.