Jump to content

עצבים,תסכול,מרמור.. נושא סיכום.

אלירןMTA

Recommended Posts

באסה עולמית, הלאה חדש.

ברק לוי לשער.

אפשר להביא בלם צעיר לרשת את מקומו של קרלוס שנה הבאה, שילמד ממנו השנה.--שיר צדק יבוא טוב

קשר אחורי חייב ע"מ להכין את הקישור לאירופה בעונה הבאה.(אפשר לחכות גם לינואר עם זה).------זר

עוד פליימיקר מאחר וזהבי בברור לא כזה וראדי לא סוחב לבד.-----זר

חלוץ במקום פריצה.------------זר

all set לשנה הבאה. תודה רבה חברים אני פה כל השבוע :D

אז נכשלנו באירופה, ביג פאקינג דיל. הקבוצה לא הניעה, לא נכנסה לכושר עדיין, לא שיחקה אף משחק ליגה, המבצע הזה שלא תרם וחוסר הביתיות גרמו לקבוצה להראות רע ואני אומר לא נעים, לא נורא. עם כמה שהחלומות שלנו זה אירופה והקצפת, חלון הראווה של אוופא עם הקרחת הבוהקת של הקירח עם כל הכבוד הליגה היא הלחם והחמאה שלנו, האדמה שבה אנחנו נועצים את הדגל. מועדון בריא מתקדם לאורך שנים ולא לפי תקופה של תחילת עונה, אנשים קוטלים את השוער כאילו היה שעיר לעזאזל, תתמודדו זה מה יש. אני לא רואה את קסיאס בא לפה בזמן צבע אדום. אני כבר רואה את כל הסטייקים משער 8 שרים "גארסיה גארסיה" אחרי עוד ניצחון בבלומפילד והיום, היום משחיזים את המקלדות ומטנפים בפייסבוק. הלו תתעוררו אז אין צ'יפים מול קבוצה גרמנית השנה, יש סמי עופר להשפיל את חיפה, דרבי וכל מילה מיותרת. צאו מהדיכאון ותתמכו בקבוצה שלכם בעיקר כשרע ועכשיו רע, חלאס להספיד, כל אחד נהיה מוריניו, להעיף את זה, ההוא לא מתאים, השלד הזה הביא לכם 2 אליפויות רצופות ותענוג באירופה, אני רואה אנשים רושמים: " העונה היא כישלון גם אם ניקח אליפות" או סליחה מיסטר אוהד ריאל מדריד שאין לו 6 תארים בארון העמוס שלו, שנה שעברה " אוסקר שיחק יותר אטרקטיבי, סוזה טקטי מידי" ותחילת העונה הזו " מתגעגע לסוזה, אוסקר נכשלת, סוזה באירופה היה ככה וככה, אוסקר לא מתאים גם לאירופה וגם לליגה". היום זה שבר כל שיא שאפילו הנאמנים ביותר נשברו והפכו עורם. אבל מחר תתפכחו.

קרה לי משהו שלא קרה לי 3 שנים אולי אפילו יותר..

התביישתי במכבי, עם כל הצער להגיד את זה וכנראה שהתרגלתי לטוב פשוט התביישתי וזה ממש לא בגלל ההפסד

היכולת הבינונית הזאת מתחילת השנה (כבר משחק שביעי שלנו זה לא תחילת עונה נגמר התירוץ הזה)

אני באמת לא ראיתי שחקן אחד שמתאבד על המגרש כאילו לא אכפת להם חייבים לעשות עם זה משהו

ובקשר לניהול של אוסקר... מזה אני הכי מאוכזב מה3 קשרים באמצע ועם זהבי כחלוץ שקר

זה לא בושה להודות בטעויות אני בטוח שבמחצית הוא לא היה מרוצה אז הוא היה יכול לבצע חילוף.. מיכה לדעתי היה חושך ואיגייבור לא מרשים אותי בכלל, בן בסט עוד לא פוגע ואפילו זהבי נראה רע

בכל זאת אני באמת מנסה להאמין שיש לנו סיכוי לעבור בגומלין למרות שזה עוד משחק חוץ

ייאוש והאכזבה היחידה זה שהשחקנים אדישים ולא רוצים

אה ושאוסקר לא קם מהספסל אפילו פעם אחת ב90 דקות וניהל תמשחק כמו הזין שלי

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

פעם אחרונה שאתה קורא לאוסקר זין

טוב.

האליפויות עיוורו אתכם, אירופה זה הדובדבן.

ההדחה השנה נבעה לא רק מסיבות מקצועיות.

אירופה - בטח הליגה האירופית - זה לא דובדבן. זו הדרך שלך להתקדם. בלי אירופה, יהיו לך שנה טובה שנה לא. בטח כשיגיע היום וגולדהאר ילך.

מנגד, 2-3 העפלות לליגת האלופות ואתה מסודר עשור קדימה, גם בלי גולדהאר.

תחילת עונה קטסטרופלית,מבחינת התוצאות,היכולת,האנרגיות,הכל כבוי בקבוצה בלי חשק בלי כלום.

אולי דברים עוד ישתנו במהלך העונה והלוואי שזה יקרה אבל אני בשלב הזה פסימי מאוד.

בתכלס בחמישה משחקים רשמיים עד עכשיו ניצחנו פעמיים.. את סנטה קולומה.. וגם זה בקושי..

משהו חורק בקטע מפחיד, וזו לא אותה קבוצה אירופאית שהתרגלנו אליה בשנתיים האחרונות..

אבל, בניגוד לעשור השחור שעברנו וצלחנו, הפעם יש לנו בעל בית מבין עניין, ויש לנו מנהל מקצועי לא פראייר, ויש לנו סגל מצויין.. לכל קבוצה בעולם יש ירידות מתח רגעיות, גם לבארסה הגדולה היה כזה.

אז בתור קהל אוהדים נאמן התפקיד שלנו אחד- לעודד ולתמוך! להתחיל לצלות שחקנים עוד לפני שהעונה התחילה זה לא לעניין וזה ממש מיותר..

אני בטוח ומשוכנע שג׳ורדי הרכיב את הסגל הכי טוב שהוא יכל, ואני משוכנע שבניגוד למשברים קודמים שהיו לנו אנחנו נצא מזה כמו גדולים.. אז נבלע את ההדחה הצפויה והכואבת מאירופה ונזכור שיש לנו עוד הרבה מאבקים קשים וחשובים בדרך ולמרות הכל אנחנו הפייבוריטים לנצח בהם

אמרתי לסויר שהתלהב במשחק הראשון. שפונגין זה חילוש ולא חיזוק, כמו גם ששרן ייני לפחות פעם היה מנסה היום הוא לא עובר תחצי ואני מקווה שזה לא הוראת מאמן.

שוב, אחרי שבועיים של עידוד מטורף ומשחקים טובים ציפיתי מראדי להציג יכולת טובה, הוא פשוט לא ברמה, לא לליגה אירופית ובטח לא לאלופות ושאני מעמיד אותו מול ראיוס הוא גם לא ברמה של קבוצת אליפות בארץ.

אמרתי לסויר שהתלהב במשחק הראשון. שפונגין זה חילוש ולא חיזוק, כמו גם ששרן ייני לפחות פעם היה מנסה היום הוא לא עובר תחצי ואני מקווה שזה לא הוראת מאמן.

שוב, אחרי שבועיים של עידוד מטורף ומשחקים טובים ציפיתי מראדי להציג יכולת טובה, הוא פשוט לא ברמה, לא לליגה אירופית ובטח לא לאלופות ושאני מעמיד אותו מול ראיוס הוא גם לא ברמה של קבוצת אליפות בארץ.

לא שפונגין ולא ראדי אשמים.. כל הקבוצה שיחקה רע!

האשמה היא אך ורק בצוות המקצועי שבאנו קבוצה לא מאוזת והסתמכו על שחקנים שעבר זמנם...

אנחנו יודעים מה נקבל משפונגין, זה לא שהוא השתנה מהכדורגל של 2007. זאת הרמת מגנים שיש בארץ, זה מה יש.

צריך לדעת לנצל את זה שלמגנים שלנו אין מושג. סוזה עשה את זה מצוין.

ההכנה הכי טובה לקבוצה לקראת הגומלין זה לנסוע מחר ללראנקה, לא להתעסק עם התקשורת והמציאות פה בארץ. רק להתאמן וללמוד את היריבה.

מפחיד הקהל הרחב של מכבי ... שתי הפסדים יתחילו לקלל ולשרוק בוז פשוט בושה..

אף אחד לא ישרוק בוז.

אבל כמו שמשבחים את מכבי אפשר גם לבקר אותה. במיוחד שהביקורת נכונה.

ומי שלא רואה שההכנה בקיץ לא היתה טובה אז הוא או עיוור או לא מבין בכדורגל.

זה מה שקורה ששני המגנים הפותחים שלך הם יובל שפונגין ושרן ייני. יש לך שני מגנים שמאליים על הספסל וזה ברור לעין שאי אפשר לסמוך עליהם מבחינה הגנתית.

אני אף פעם לא תפסתי מאלברמן כאל כמו שאהבו לכנות אותו פה, עובר משהו גם על קרלוס וטיבי מתחילת העונה.

אבל מעל הכל, הרמה של הזרים...

התגובות כאן ובפייסבוק טרגיות באופן מדכא ואני לא מבין כל כך למה.

אתם דורשים את זה ודורשים את זה, שישחקו ככה וישחקו ככה, כאילו אין עוד גורמים מסביב למועדון במשפיעים עליו, כאילו מכבי היא חברה קבועה בליגת האלופות או בליגה האירופית.

צריך לזכור שבעונת 2011/2012 הקבוצה סיימה במקום ה6 ובעונה שלאחר מכן אפילו לא הודחה מאירופה, פשוט לא היינו שם, לכן האמירה ש"אפילו אם ניקח אליפות העונה, היא תהיה כישלון" מקוממת, מעוותת את המציאות. אם ניקח העונה אליפות 3 ברציפות זה יהיה הישג אדיר. מתי הייתה הפעם האחרונה שקבוצה כלשהי בארץ הייתה כל כך עקבית כדי לעשות דבר כזה?

אחד הדברים שיותר מצחיקים אותי כשאני קורא הודעות של אוהדי כדורגל ממוצעים אלה הדרישות להחליף שחקן ב"זר איכותי", להחליף קשר ב"קשר אחורי זר", אז אתם יודעים מה, החנות של השחקנים האיכותיים נסגרה. אין אף שחקן שהוא ברמה גבוהה יותר מרמת הליגה פה בישראל שמחכה רק שמכבי תקרא לו, ולא מדובר בזרים בלבד, הקיץ ראינו שגם הישראלים(שאני לא ממש מחזיק מהם, אני חושב שרובם חייבים את הקריירה שלהם ואת המשכורת שלהם לתקשורת ולסוכנים שניפחו אותם; ע"ע שפונגין) לא ממש מעוניינים לחזור. תוסיפו לזה את תנאי הבסיס של הליגה פה, יש מקום רק ל5 זרים(לעומת אסטראס למשל, שרק בגזרת הארגנטינאים יש לה איזה 7) ופשוט אין בעולם מספיק שחקנים ישראלים שבעזרתם יכל המועדון לבנות קבוצה לצ'מפיונס, כדאי להפנים את זה כי זה רלוונטי לא רק עכשיו אלא גם לעונות הבאות, לפחות עד שמישהו פה יבין שהגבלה כזאת עוצרת את הכדורגל בארץ מלהתקדם וליישר קו עם שאר אירופה, ברמת המועדונים.

לתוך כל זה נזרוק את המצב הביטחוני. אני יכול להעיד על עצמי לפחות, ועל האנשים שמסביבי שבחודשיים האחרונים היה קשה מאוד להתעסק בכל דבר אחר כאשר יותר מחצי מדינה מטווחת בגראדים, פאג'רים וכו, גם בסיום המונדיאל שכבר חפף עם תחילת מבצע צוק איתן. אנחנו חיים פה, אנחנו מבינים את המצב ויודעים שזה זמני, לא נורא כמו שמציגה התקשורת בעולם ובדרך כלל רחוק מאוד מהמרכז, אבל תחשבו על הצוות המקצועי, על הזרים של המועדון, על המשפחות שלהם שנמצאות בארץ או בחו"ל, אם אתם חושבים שהתפוקה של עובד לא נפגעת כאשר הוא חוזר הבייתה לדאגות קיומיות של המשפחה שלו או לכאלה שלו על אחת כמה וכמה, אתם טועים בגדול.

לפעמים אתה מתכנן תוכניות ואז קורים דברים לא צפויים כמו מלחמה שנמשכת כל הקמפיין האירופי שלך, אי אפשר לטמון את הראש בחול ולהעמיד פנים שלא קורה כלום.

נגזרת מכך היא העובדה שלא ראינו העונה משחק בבלומפילד שהוא כמו שנאמר כאן קודם, כמו אוויר לנשימה בשבילנו. המוטיבציה והאינרציה שהוא נותן לשחקנים היא ברמת ערך מוסף והפגיעה מכך היא קריטית הרבה יותר ממה שנדמה לכם. אין לי ספק שבמשחק הראשון בליגה בבלומפילד כבר ניראה הרבה יותר טוב, אבל לא באתי לכאן כדי להיות נביא ואני לא מאמין בסוג כזה של פרשנות.

בסופו של דבר אף אחד מאיתנו לא נמצא באימונים ובחדר ההלבשה, אף אחד לא יודע את הסיבות לכך שייני ממשיך לקבל מקום בהרכב למשל, לכן אין מקום לכל הבקשות להעיף ולהחליף.

התפקיד שלנו זה להגיע מדיי פעם למגרשים ולעודד, לא להציע הצעות ולא לנהל. מי שזה מספיק לו יופי ומי שלא, בטוח שיש אנשים שישמחו לקחת מכם את העול.
אני יודע שהארכתי במילים, זה רק כי אני מרגיש שאחרי הרבה מאוד זמן, כמעט שנתיים, התקשורת בעיקר מצליחה להיכנס בנינו ובין עצמינו, להכניס לנו לראש רעיונות או מצגי שווא ואנחנו אומרים אמן. תנו להם קצת שקט, זה הפתרון היחיד.

כל מי שמנסה לסובב את זה כאילו לא מדובר בכישלון - טועה ובענק.

מכבי קיבלה גם בצ'מפיונס וגם עכשיו בליגה האירופית הגרלות טובות. נקודות הדירוג שצברנו בשנים האחרונות ובמיוחד בשנה שעברה עזרו לנו לקבל 2 קבוצות שבכושר טוב והכנה נכונה אנחנו מסוגלים ואפילו צריכים לעבור, ואין כאן שום קשר לזלזול - מאריבור ואסטרס אחלה קבוצות, אנחנו בפוטנציאל לא פחות טובים מהן. גולדהאר בסופו של דבר לא הגיע לכאן רק בשביל הליגה המקומית, זה הבסיס ואליו אנחנו צריכים תמיד לשאוף ולשמור, אבל עם כל הכבוד אנחנו כבר אחרי שנתיים של אליפות קלילה, שולטים בזירה המקומית עם תקציב מכובד מאוד. אירופה היא ממש לא רק 'הדובדבן שבקצפת' או 'בונוס', היא מטרה חשובה ביותר שהשחקנים והצוות המקצועי היו צריכים לעמוד בה יותר טוב ממה שראינו עד עכשיו. מדובר בהמון כסף שהמועדון מפסיד, נקודות דירוג פוטנציאליות שלא ימומשו (תחשבו על להוסיף עוד 6-7 נקודות דירוג העונה ואיך זה ישפיע הלאה בהגרלות) וכמובן היכולת למשוך לכאן שחקנים איכותיים שגם ככה לא ממש ששים להגיע לארץ. להפסיד מותר, להיות מודח גם מותר, הרי אנחנו עדיין לא ריאל או בארסה. כשזה קורה תוך כדי שאתה מציג כדורגל טוב וחיובי, שולט בקצב המשחק או מוציא לפועל תכנית משחק/טקטיקה מיוחדת אז עוד מילא. בכל השלושה (אם תוסיפו כושר גופני לקוי אז ארבעה) נכשלנו בגדול, לא נראה לי שאפשר לקחת משהו חיובי אחד מהמשחקים עד עכשיו, ומשהו חייב להשתנות אם אנחנו רוצים לפחות בארץ להמשיך את השליטה.

בראש ובראשונה, מדיניות הזרים חייבת להשתנות. התזמון הנוכחי הוא לא מזהיר בגלל המלחמה, אבל עושה רושם שהמדיניות אינה בדרך להשתנות ושאנחנו כבר כמה שנים שאנחנו מחפשים זרים במחירי מציאה/כרטיס ביד שברובם מתגלים כלא יותר משחקנים בינוניים שלא משדרגים אותנו בכלל, ולפעמים להיפך. חואן פאבלו זה אסון ולא מאתמול, הוא לא היה שווה ולא יהיה שווה משבצת של זר, בסיטואציה הנוכחית שאנחנו כמעט בוודאות בלי אירופה הייתי נותן לברק לוי לצבור ניסיון או מביא שוער ישראלי אחר, לליגה גם ככה זה אמור להספיק אם נשחק את הכדורגל שאנחנו יכולים וצריכים. פריצה עם כל האהבה כבר הרבה זמן נע בין בינוני לגרוע (לא סתם הוא לא פותח ברוב המקרים עם 2 מאמנים שונים), ובעצם נשארת עם קרלוס כיחיד ששומר על יכולת טובה ויציבות פחות או יותר. את אייגבור מוקדם לשפוט, אבל בינתיים לא ראיתי ממנו שום דבר מיוחד. אולי הגיע הזמן לשנות פאזה, להתחיל לשים על שחקנים זרים את ה-1-2 מיליון כמו ששמים על טאלנטים ישראליים כדוגמאת טב"ח ועמב"ה ולהעמיד כאן 4-5 זרים איכותיים שיהיו דומיננטיים גם בזירה האירופית.

רוצה להאמין שהמלחמה והיעדר בלומפילד עד כדי כך משמעותיים ושאנחנו נראה הבדלים ניכרים בהמשך. בפועל, כל הקבוצה מהמאמן ועד אחרון השחקנים על הספסל נראים כבויים וחסרי חשק, ואם תוסיפו לזה את העובדה שגם ככה את שנה שעברה סיימנו בעצלתיים עם יכולת לא מרשימה והרבה ערן זהבי (שכמו שזה נראה לא הולך לשחזר את המספרים שלו מעונה שעברה), אני ממש לא כזה אופטימי.

לאחר הפציעה של יצחקי בעונה שעברה חששתי מאוד שזה יגמור לנו את משחק ההתקפה. כך אכן קרה.

לא הובא העונה מחליף ראוי בעמדה הזאת וחבל. ג'ורדי רצה להנחית כאן את ורמוט ורפאלוב (בסכום ענק) ולבסוף לא הנחית כאן אף אחד.

בנוסף, היעדר קשר אחורי ברמה גבוהה בנוסף לגל אלברמן זועק לשמים.

מקווה רק שלא יחכו לינואר.

כל מי שמנסה לסובב את זה כאילו לא מדובר בכישלון - טועה ובענק.

מכבי קיבלה גם בצ'מפיונס וגם עכשיו בליגה האירופית הגרלות טובות. נקודות הדירוג שצברנו בשנים האחרונות ובמיוחד בשנה שעברה עזרו לנו לקבל 2 קבוצות שבכושר טוב והכנה נכונה אנחנו מסוגלים ואפילו צריכים לעבור, ואין כאן שום קשר לזלזול - מאריבור ואסטרס אחלה קבוצות, אנחנו בפוטנציאל לא פחות טובים מהן. גולדהאר בסופו של דבר לא הגיע לכאן רק בשביל הליגה המקומית, זה הבסיס ואליו אנחנו צריכים תמיד לשאוף ולשמור, אבל עם כל הכבוד אנחנו כבר אחרי שנתיים של אליפות קלילה, שולטים בזירה המקומית עם תקציב מכובד מאוד. אירופה היא ממש לא רק 'הדובדבן שבקצפת' או 'בונוס', היא מטרה חשובה ביותר שהשחקנים והצוות המקצועי היו צריכים לעמוד בה יותר טוב ממה שראינו עד עכשיו. מדובר בהמון כסף שהמועדון מפסיד, נקודות דירוג פוטנציאליות שלא ימומשו (תחשבו על להוסיף עוד 6-7 נקודות דירוג העונה ואיך זה ישפיע הלאה בהגרלות) וכמובן היכולת למשוך לכאן שחקנים איכותיים שגם ככה לא ממש ששים להגיע לארץ. להפסיד מותר, להיות מודח גם מותר, הרי אנחנו עדיין לא ריאל או בארסה. כשזה קורה תוך כדי שאתה מציג כדורגל טוב וחיובי, שולט בקצב המשחק או מוציא לפועל תכנית משחק/טקטיקה מיוחדת אז עוד מילא. בכל השלושה (אם תוסיפו כושר גופני לקוי אז ארבעה) נכשלנו בגדול, לא נראה לי שאפשר לקחת משהו חיובי אחד מהמשחקים עד עכשיו, ומשהו חייב להשתנות אם אנחנו רוצים לפחות בארץ להמשיך את השליטה.

בראש ובראשונה, מדיניות הזרים חייבת להשתנות. התזמון הנוכחי הוא לא מזהיר בגלל המלחמה, אבל עושה רושם שהמדיניות אינה בדרך להשתנות ושאנחנו כבר כמה שנים שאנחנו מחפשים זרים במחירי מציאה/כרטיס ביד שברובם מתגלים כלא יותר משחקנים בינוניים שלא משדרגים אותנו בכלל, ולפעמים להיפך. חואן פאבלו זה אסון ולא מאתמול, הוא לא היה שווה ולא יהיה שווה משבצת של זר, בסיטואציה הנוכחית שאנחנו כמעט בוודאות בלי אירופה הייתי נותן לברק לוי לצבור ניסיון או מביא שוער ישראלי אחר, לליגה גם ככה זה אמור להספיק אם נשחק את הכדורגל שאנחנו יכולים וצריכים. פריצה עם כל האהבה כבר הרבה זמן נע בין בינוני לגרוע (לא סתם הוא לא פותח ברוב המקרים עם 2 מאמנים שונים), ובעצם נשארת עם קרלוס כיחיד ששומר על יכולת טובה ויציבות פחות או יותר. את אייגבור מוקדם לשפוט, אבל בינתיים לא ראיתי ממנו שום דבר מיוחד. אולי הגיע הזמן לשנות פאזה, להתחיל לשים על שחקנים זרים את ה-1-2 מיליון כמו ששמים על טאלנטים ישראליים כדוגמאת טב"ח ועמב"ה ולהעמיד כאן 4-5 זרים איכותיים שיהיו דומיננטיים גם בזירה האירופית.

רוצה להאמין שהמלחמה והיעדר בלומפילד עד כדי כך משמעותיים ושאנחנו נראה הבדלים ניכרים בהמשך. בפועל, כל הקבוצה מהמאמן ועד אחרון השחקנים על הספסל נראים כבויים וחסרי חשק, ואם תוסיפו לזה את העובדה שגם ככה את שנה שעברה סיימנו בעצלתיים עם יכולת לא מרשימה והרבה ערן זהבי (שכמו שזה נראה לא הולך לשחזר את המספרים שלו מעונה שעברה), אני ממש לא כזה אופטימי.

בפסקה הראשונה שלך אתה מתאר מצב אוטופי שבו יש לקבוצות בישראל אותם תנאים כמו שיש למועדונים באירופה. היינו רוצים שמכבי תבנה שושלת באירופה כמו שעשתה מכבי כדורסל, אבל המצב שונה בתכלית. רמת הכדורגל של השחקן הישראלי לא מאפשרת אפילו הבלחות בזירה האירופית וכל הקבוצות שנתנו קמפיינים גדולים(במידות של הכדורגל שלנו) עשו את זה עם הזרים הטובים ביותר שיכלו להביא והם אלה שהכריעו תמיד. אולי אני לא זוכר כרגע, אבל אתה יכול לציין שחקן ישראלי שבלט בקמפיינים הגדולים של הפועל ושל חיפה? כזה שעשה את ההבדל?

בעיה גדולה אפילו יותר מזאת היא הבעיה שאין המשכיות, אם כבר הצלחת להביא שחקן ישראלי שהוא מעל רמת הליגה, לא תמצא לו מחליף ישראלי ולכן חיפה והפועל לא הצליחו להמשיך באירופה ולהיות שם באופן קבוע אחרי ההופעות הטובות שלהם. זאת מול המצב בכדורסל ששם התאפשר למכבי לבנות את הבסיס שלה משחקנים זרים ובגלל שבהרכב משחקים 5 ולא 11, לתת את הפיניש עם ישראלים בינוניים פלוס.

אני יכול לתת לכך דוגמאות; את ראדי של העונה הראשונה של אוסקר, מי יכול להחליף מבחינת תפקוד? אין קשר אחורי ישראלי שמתקרב לאפקט ההגנתי שנותן אלברמן. אין בלם שני לטיבי ולא מחליף ישראלי לזהבי.

עכשיו לעניין הזרים. אתה חושב שאם ניתן היה, ג'ורדי לא היה מחתים כבר בעונה הראשונה 2-3 זרים צעירים שיוכלו להתפתח לבסיס עבור הקבוצה באירופה?

זרים ברמה אירופית לא רוצים לשחק בישראל. כדאי להבין את זה. מה שנותר לנו אלה זרים כמו חואן פאבלו שהם הרבה אחרי השיא, אבל יש להם את הניסיון של המשחק ברמות הגבוהות ביותר, אם זה בליגה הספרדית או בסקנדינביה, כמו פריצה. פעם בעשור בערך מגיע לכאן זר כמו שאתה מדבר עליו וגם אותו המועדונים הקטנים באירופה חוטפים ברגע שהוא מגיע לבשלות.

אני לא בטוח שאת הישראלים שמכבי תפתח עם השנים המועדון יצליח להשאיר יותר מעונה או שתיים כמו שקרה עם דאבור, אז לסיכום, השאיפות שלנו צריכות להיות שליטה בליגה ולהגיע להבנה שבמצב הנוכחי זה המקסימום שהקבוצה יכולה לעשות. אני מבטיח לך, שעם מגבלת זרים כמו בישראל, לא אסטראס, לא פאוק וגם לא אולימפיאקוס ופנאתינאייקוס היו מגיעות למשהו באירופה, על חלק אפילו לא היית שומע.

האמת שאני חושב שהבעיה העיקרית היא לא מקצועית.

מבחינה מקצועית כן, חסרים לנו שחקן יצירתי סטייל ורמוט/רפאלוב, חסרים לנו מגנים נורמליים וחסר לנו שוער שזה המקצוע העיקרי שלו ולא צלם שעושה חלטורות במשחקי כדורגל.

אבל..

גם עם הסגל הזה פחות או יותר עשינו כבר דברים יפים.

הבעיה העיקרית היא אחרת, היא ברורה לכולם וזועקת לשמיים. חוסר התלהבות.

תאשימו את המלחמה, תאשימו את זה שאין בלומפילד, תאשימו את עייפות החומר. הכל נכון.

אבל מכבי משחקת מתחילת העונה בלי חשק וזו התוצאה.

ביכולת הזו האליפות לא רק בסכנה אלא אני גם לא חושב שאנחנו פייבוריטים.

אנחנו יודעים מה נקבל משפונגין, זה לא שהוא השתנה מהכדורגל של 2007. זאת הרמת מגנים שיש בארץ, זה מה יש.

צריך לדעת לנצל את זה שלמגנים שלנו אין מושג. סוזה עשה את זה מצוין.

יש לפחות 2 מגנים טובים ממנו בארץ. ונלך איתך ונגיד שזה הרמה, למה להביא אותו ? הוא לא טוב מבן הרוש או ייני.

יש לפחות 2 מגנים טובים ממנו בארץ. ונלך איתך ונגיד שזה הרמה, למה להביא אותו ? הוא לא טוב מבן הרוש או ייני.

את זה צריך לשאול את ג׳ורדי, לא אותי. אני לא יודע מה התוכניות המקצועיות שלו ומה היו השיקולים שלו.

אתה צודק שאין פערים מקצועיים גדולים בינו לבין המגנים האחרים שלנו.