Jump to content

ליגת החלומות של ספורט 5 - והפעם ליגת העל

Arthur Read

Recommended Posts

רעיון לא רע, אבל הרוש יוריד אותי ליגה. בכלל יש לו שחקנים מעפנים

הבעיה שיש לו ערבים, אדומים, ובאופן כללי הוא שם זין על מכבי..

הבעיה שיש לו ערבים, אדומים, ובאופן כללי הוא שם זין על מכבי..

אין לי בעיה עם ערבים כל עוד הם אינם עוברים לידי עם טרקטור רוצים לשחק בנבחרת לא בשביל אישור עבודה בינלאומי ונלחמים בגזענות מהכיוון השני ולא רק לבכות, מחאות זה עניין קולקטיבי, אין כאן גזענות וזו המחאה הקטנה שלי, מבסוט רצח על האפשרות ... קשה לי לבחור שחקנים שאני לא סגור בעד מי היו במלחמה. ואם נמני היה שם זין על מכבי הצבעים של בית הספר לכדורגל שלו יכלו להיות יותר נייטרלים.

ואני יודע שרובכם חובבי אדומים חמודים.. אז סליחה, אני לא.

10472957_773067142731788_451247256237682

אין לי בעיה עם ערבים כל עוד הם אינם עוברים לידי עם טרקטור רוצים לשחק בנבחרת לא בשביל אישור עבודה בינלאומי ונלחמים בגזענות מהכיוון השני ולא רק לבכות, מחאות זה עניין קולקטיבי, אין כאן גזענות וזו המחאה הקטנה שלי, מבסוט רצח על האפשרות ... קשה לי לבחור שחקנים שאני לא סגור בעד מי היו במלחמה. ואם נמני היה שם זין על מכבי הצבעים של בית הספר לכדורגל שלו יכלו להיות יותר נייטרלים.

ואני יודע שרובכם חובבי אדומים חמודים.. אז סליחה, אני לא.

רייכרט שחקן של נמני, אבל בטח גם לזה יש הסבר.

רייכרט שחקן של נמני, אבל בטח גם לזה יש הסבר.

חחח מה נראה לך אני הסניגור של נמני? היה מת. עשה וממשיך לעשות ים קטעים מסריחים. בכלל איך הוא ברח לנייטרליות הזו של סוכן שחקנים, לך תפתח בית ספר לכדורגל, תשקיע בנדל״ן, אין ספק שהוא מאכזב עם כל הפוליטיקה הזו שהוא הכניס תצמו אליה. אבל הוא צהוב, בן אדם רגיל (אפילו לא מבריק) שנופל בגלל אגו הרבה פעמים, אבל צהוב.

אני גם מעדיף את כל המלשינים שצועקים לו בוז על זהבי, הם אוהבים את המועדון מכבי, טועים, טיפשים, אבל ישלמו 1000+ שקל על מנוי, ואם מכבי תתפרק, ישתתפו לפחות בהפגנה אחת. זהבי לא יהיה שם, הוא גם לא יתן שקל. נמני כן. רייכרט לא, שארפ כן. נמני יכול לשנוא את כולם אחד אחד, כמו שאנחנו אוהבים את אגדת מכבי שאין באמת קווי דימיון בין זו של היום לזו של שנות ה70-80-90, ככה גם נמני.

וכמו שזהבי שונא היום כל בנאדם בהפועל, ככה הוא אוהב את השם. קבוצת כדורגל לא מחליפים. אני צריך לגלות לך?

ד.א אם אני מכבי אני עושה עליו ועל השחקנים שלו חרם שנתיים. מאמין שזה אפשרי, להבא שיזהר לעשות לנו קטעים עם שחקנים, עם כל הכבוד לכל השחקנים שלו, מעניין איזה שחקנים יחתמו אצלו אם הם ידעו שהוא מחוק במכבי.

איזה מעיק אתה אחי, שחרר כבר..

כאילו אני צועק לך עם מגאפון מתחת לבית. מי ישמע איזה דברי חכמה אתה קורא פה בפורום בד״כ. אההההבל

ד.א אם אני מכבי אני עושה עליו ועל השחקנים שלו חרם שנתיים. מאמין שזה אפשרי, להבא שיזהר לעשות לנו קטעים עם שחקנים, עם כל הכבוד לכל השחקנים שלו, מעניין איזה שחקנים יחתמו אצלו אם הם ידעו שהוא מחוק במכבי.

זה קצת בעייתי כשחצי מהסגל שלך בערך חתום אצל נמני, או שאתה מוותר על האפשרות להאריך חוזה איתם?

חחח מה נראה לך אני הסניגור של נמני? היה מת. עשה וממשיך לעשות ים קטעים מסריחים. בכלל איך הוא ברח לנייטרליות הזו של סוכן שחקנים, לך תפתח בית ספר לכדורגל, תשקיע בנדל״ן, אין ספק שהוא מאכזב עם כל הפוליטיקה הזו שהוא הכניס תצמו אליה. אבל הוא צהוב, בן אדם רגיל (אפילו לא מבריק) שנופל בגלל אגו הרבה פעמים, אבל צהוב.

אני גם מעדיף את כל המלשינים שצועקים לו בוז על זהבי, הם אוהבים את המועדון מכבי, טועים, טיפשים, אבל ישלמו 1000+ שקל על מנוי, ואם מכבי תתפרק, ישתתפו לפחות בהפגנה אחת. זהבי לא יהיה שם, הוא גם לא יתן שקל. נמני כן. רייכרט לא, שארפ כן. נמני יכול לשנוא את כולם אחד אחד, כמו שאנחנו אוהבים את אגדת מכבי שאין באמת קווי דימיון בין זו של היום לזו של שנות ה70-80-90, ככה גם נמני.

וכמו שזהבי שונא היום כל בנאדם בהפועל, ככה הוא אוהב את השם. קבוצת כדורגל לא מחליפים. אני צריך לגלות לך?

מבחן ההפגנה שלך קצת פשטני. תשעים אחוז משחקני מכבי בעשור האחרון נגיד לא יבואו להפגנה. לא כי הם אוהדי הפועל בסתר, אלא כי הם לא אוהדי מכבי. וזה בסדר, זה לא התפקיד שלהם, זה התפקיד שלנו. לנמני, עם כל הכבוד לילד עם החולצה הצהובה במודעה, אין שום סנטימנט כלפי מכבי כיום. לא כי הוא שונא מכבי, אלא כי זה התפקיד שלו וזה בסדר (רוב הזמן, לפעמים הוא קצת חורג מתפקידו כדי להיות אנטי). יש שחור ויש לבן, ויש אנשים שעושים את התפקידים שלהם. לא אני ולא אתה בוחני כליות ולב, ואני בטח שלא מתיימר לשפוט אדם לפי צפונות ליבו, אלא לפי מעשיו. וגם אז, אעדיף לדון אותו לכף זכות ככל שאוכל. את זהבי אפשר לשפוט לפי עברו ולפי השערותיך לגבי עולמו הפנימי, ואפשר להסתכל על מעשיו ולהעריכם כשלעצמם, גם אם לא להשליך מהם על אהבה חסרת פשרות למכבי. את נמני אפשר לשפוט לפי התבטאויות ההווה והנזק שהוא גורם למכבי בעבודתו, ואפשר להסתכל במקביל על עברו ולהניח שאין זדון בפעולותיו.

הגישה הדטרמיניסטית שאתה מייצג, או שאתה צהוב או שאתה אדום וזה לא משנה כמה תפגע או תתרום למכבי לא תשנה צבע, די תואמת את ההודעה הקודמת שלך בקשר לערבים. תן צ'אנס לאנשים, זה אולי יותר מורכב לפעמים ודורש זמן ואמון, אבל עשוי להיות משתלם.

זה קצת בעייתי כשחצי מהסגל שלך בערך חתום אצל נמני, או שאתה מוותר על האפשרות להאריך חוזה איתם?

חח שינסה להזיז אותם. נראה לך שאם נגיד ומכבי מחליטה להילחם בנמני, ומכבי מציעה למיכה חוזה, לנמני יש מילה? שדור מיכה יבחר.. איך נמני אומר ״לא יכולתי להגיד לסבא של דאבור לא״ אז גם מיכה לצורך העניין יקבל הצעה שלא יוכל לסרב לה, נמני רוצה לגזור קופון? שישב בשקט ולא יפריע, בינתיים יש לך רדיוס משחקנים חדשים. תמצא לשחקנים שלי חוזים יותר טובים בחו״ל? לבריאות, אין לנו כל כוונה למנוע מהם להתקדם. תמצא להם חוזים טובים יותר בארץ? אז אתה סוכן נדיר וכל הכבוד.. לא נראה לי. קיצור הכח אצל מכבי, כמו תמיד.

חח שינסה להזיז אותם. נראה לך שאם נגיד ומכבי מחליטה להילחם בנמני, ומכבי מציעה למיכה חוזה, לנמני יש מילה? שדור מיכה יבחר.. איך נמני אומר ״לא יכולתי להגיד לסבא של דאבור לא״ אז גם מיכה לצורך העניין יקבל הצעה שלא יוכל לסרב לה, נמני רוצה לגזור קופון? שישב בשקט ולא יפריע, בינתיים יש לך רדיוס משחקנים חדשים. תמצא לשחקנים שלי חוזים יותר טובים בחו״ל? לבריאות, אין לנו כל כוונה למנוע מהם להתקדם. תמצא להם חוזים טובים יותר בארץ? אז אתה סוכן נדיר וכל הכבוד.. לא נראה לי. קיצור הכח אצל מכבי, כמו תמיד.

סבבה, זה משהו אחר ממה שכתבת מקודם.

"עושה עליו ועל השחקנים שלו חרם שנתיים"

מבחן ההפגנה שלך קצת פשטני. תשעים אחוז משחקני מכבי בעשור האחרון נגיד לא יבואו להפגנה. לא כי הם אוהדי הפועל בסתר, אלא כי הם לא אוהדי מכבי. וזה בסדר, זה לא התפקיד שלהם, זה התפקיד שלנו. לנמני, עם כל הכבוד לילד עם החולצה הצהובה במודעה, אין שום סנטימנט כלפי מכבי כיום. לא כי הוא שונא מכבי, אלא כי זה התפקיד שלו וזה בסדר (רוב הזמן, לפעמים הוא קצת חורג מתפקידו כדי להיות אנטי). יש שחור ויש לבן, ויש אנשים שעושים את התפקידים שלהם. לא אני ולא אתה בוחני כליות ולב, ואני בטח שלא מתיימר לשפוט אדם לפי צפונות ליבו, אלא לפי מעשיו. וגם אז, אעדיף לדון אותו לכף זכות ככל שאוכל. את זהבי אפשר לשפוט לפי עברו ולפי השערותיך לגבי עולמו הפנימי, ואפשר להסתכל על מעשיו ולהעריכם כשלעצמם, גם אם לא להשליך מהם על אהבה חסרת פשרות למכבי. את נמני אפשר לשפוט לפי התבטאויות ההווה והנזק שהוא גורם למכבי בעבודתו, ואפשר להסתכל במקביל על עברו ולהניח שאין זדון בפעולותיו.

הגישה הדטרמיניסטית שאתה מייצג, או שאתה צהוב או שאתה אדום וזה לא משנה כמה תפגע או תתרום למכבי לא תשנה צבע, די תואמת את ההודעה הקודמת שלך בקשר לערבים. תן צ'אנס לאנשים, זה אולי יותר מורכב לפעמים ודורש זמן ואמון, אבל עשוי להיות משתלם.

חחח יכול להיות שגם אני לא אבוא להפגנה בגיל 40. אולי המבחנים שלי קצת פשטניים (איזה קטנוניות..), אבל מבחינתי אם במשחק אסוציאציות יוצא לו הפועל לפני מכבי. זה בא לי מקולקל, גם אם הוא בכלל אוהב צהוב. לא כולם צריכים להיות אוהדי מכבי. אבל במדינת תל אביב הם יודעים שקיימת רק אחת, גם אם זה בא ממקום של אהבה נקייה כמו אבי, שאתה טועה במה שאתה אומר לגביו. אנשים שורקים לו בוז כבר כמה שנים, לא כולם צדיקים שמתעלים, בטח לא נמני. אבל עזוב אותך, גם אם מחר הוא עושה מסיבת עיתונאים ומספר שהוא מפתח רגשות אדומים, הוא לא יאמין לעצמו, הוא נקשר, כמו שרודריגו גולדברג אולי לא יבוא להפגנה, אם היה נוחת בהפועל אז הוא בכלל היה אדום אבל אצל עובד זה 2-0 מכבי המון החמצות להפועל. אז על אחת כמה וכמה שמדובר באחד שגדל ביציע כמו זהבי, איך ישתחרר מזה? אבל עזבו איך אתם לא קולטים את כל הקטנות, זה שהוא מציב לעצמו גבולות עם מכבי. אם לא בכל העולם, לפחות שבת״א אנחנו נהיה עדיפות ראשונה של כל שחקן, אחרת אין לי בעיה שהוא יעבוד אצלי (נגיד) אבל לשיר לאיש אוהד הפועל? אני לא רואה שחקן אני רואה בנאדם. שקרן כל שחקן שפרש אוהד לשעבר שמספר שאין לו באמת רגשות לאף קבוצה. תראה את אלי אוחנה, תראה את ברקוביץ הטרנינג של הפועל נראה ירוק עליו.

והגזמת קצת בנזק שנמני עושה למכבי, שוב, איני מגן עליו כמו שאתה כבר יודע, אבל אני בטוח שגם מבחינה עסקית הוא מבין את החשיבות שבקשרים עם מכבי והוא בגדול מתמרן לשמור על העליונות שלה בליגה, לא אמרתי שזה לעד, אך כרגע אתה מקצין קצת ב״נזק״ שהוא גורם למכבי.

ערבים פחות קשורים לנושא הזה.אציין שאני מפרגן שצריך, כמו בתמונה שבה ראדי הנבוך מפרגן לחייל, אבל רבאק, תהיו גברים ותארגנו ערב תמיכה של שחקני הכדורגל הערביים במדינת ישראל, בתקופת המלחמה מה קרה? מה יש? נראה אוהד אחד גזען (שהוא בעצם טיפש מתלהם, אפחד לא מספיק חכם להבין בגזעים) אחרי דבר כזה, תעזרו לטיפשים במקום לבקש לשים אותם בכלא. מתחבאים אחרי הגזענות האפסית שקיימת יותר באולפן של ערוץ1 מבבלומפילד. אני חושב שמגיע לי יותר.. מאכזבים אותי כקולקטיב, לא מרימים את הכפפה.

סבבה, זה משהו אחר ממה שכתבת מקודם.

"עושה עליו ועל השחקנים שלו חרם שנתיים"

מקבל, לא התכוונתי לאלה שאצלנו (למרות שבטח שאפשר לדרוש מהם להחליף סוכן, אבל זה מלחמות מיותרות)

מקבל, לא התכוונתי לאלה שאצלנו (למרות שבטח שאפשר לדרוש מהם להחליף סוכן, אבל זה מלחמות מיותרות)

חחחח כמו במנג'ר, תמיד כששחקן שלי מבקש חוזה חדש וטוב יותר אני מסרב, ואז הוא מתלונן, אז אני אומר לו לפטר את הסוכן :)

אני לא רואה שחקן אני רואה בנאדם.

אתה לא רואה בנאדם, אתה רואה צבע, צבע שאפילו אתה מאמין שהוא שרירותי רוב הזמן, צבע שאף מעשה או אמירה לא ימחקו לטוב או לרע. צבע שהוא הקריטריון הבלעדי לשפוט כל אדם. אז כן, זו השקפת עולם מאוד פשטנית שעושה לך חיים קלים מדי.

ואני לא אכנס לדיון פוליטי אבל מי שחושב שאדם צריך להוכיח למישהו משהו רק על בסיס המוצא שלו הוא גזען. נקודה. אני חושב שזה דווקא מתקשר טוב מאוד לנקודה הראשונה.

אתה לא רואה בנאדם, אתה רואה צבע, צבע שאפילו אתה מאמין שהוא שרירותי רוב הזמן, צבע שאף מעשה או אמירה לא ימחקו לטוב או לרע. צבע שהוא הקריטריון הבלעדי לשפוט כל אדם. אז כן, זו השקפת עולם מאוד פשטנית שעושה לך חיים קלים מדי.

ואני לא אכנס לדיון פוליטי אבל מי שחושב שאדם צריך להוכיח למישהו משהו רק על בסיס המוצא שלו הוא גזען. נקודה. אני חושב שזה דווקא מתקשר טוב מאוד לנקודה הראשונה.

לא ביקשתי שיוכיחו לי כלום, אין כאן איום. אני מצפה מהם להגדיל ראש במרכאות כמובן ואם אתה מוצא לנכון לא לראות בהם אנשים עם כח לשנות במגזר, כח שניתן מידי מדינת ישראל או לחילופין מתעלם מהבעיות שקיימות במגזר הערבי. ונראה שאתה עושה לעצמך חיים קלים בבחינתך מיהו גזען, פילוסופיה לא נלמד בפורום. אם זה עושה לך סדר בראש שככה נשמע גזען, בסוף תצא עם שרון פרי.

שוב, הם לא חייבים בעונש, אבל אני כאדם פרטי יכול להרגיש מאוכזב מכל מי שבא לי. לא לפגוע בהם באף צורה, אבל לא לקרוא לילד שלי בשמם אתה מרשה לי? כמו שתדרוש מבנאדם לא להאמין באלוהים, ככה אני רואה אותם ואני בוגר מספיק כדי לא לפגוע בהם אלא רק להתאכזב, קו דק, אבל קיים.

ולגבי הנקודה הראשונה מסכים איתך בכל מילה! יודע שזו בעיה, אבל למזלי אצלי היא רק בספורט, שרון פרי לא רואה בנאדם, רואה צבע. אני רואה צהוב טהור אדום טהור ואפור, אם האפור התחיל לדמם, אפילו שריטה, קשה לי. דפוק בראש, אבל אחרת איך אקפוץ הכי גבוה ביציע?

נגיד מואנס, הוא צהוב טהור. סוגר לך תפינה? ועדיין מאוכזב ממנו קצת.