Jump to content

כך הולכים לאיבוד שחקני הנוער בישראל // משה בוקר, ספורט הארץ

חומץ בלסמי

Recommended Posts

אם הבנתי נכון, הם מתלוננים שקשה להם בגלל שבנוער של מכבי הם מקבלים מועדון מסודר ומתקנים ואימונים ברמה גבוהה ואחר כך קשה להם להתמודד עם שכונה במקומות אחרים? הרי במציאות של היום כל ילד חולם להתאמן בנוער שלנו (וגם בשל חיפה, בעיקר אם הוא מהצפון) אז קשה לי להבין את הבעייתיות פה, מרגיש כמו כפיות טובה כלפי המועדון. מהכתבה משתמע שאנחנו סוג של בריון שמנסה להרוס קריירות של עילויי כדורגל כשבפועל אנחנו המועדון שמשקיע הכי הרבה בתשתיות נוער.

נכון שיש התפספסות בין נוער לבוגרים בעיקר בקבוצות גדולות אבל פה תפקיד ההתאחדות לבוא ולהקים מתווה של ליגת מילואים או פתרון אחר שיאפשר צבירת נסיון ושפשוף שחקנים צעירים וכאלה שמחלימים מפציעות.

בכל מקרה שחקן שבוכה שהוא נשבר מנטלית מזה שמשאילים אותו ולא משחררים שיחשוב פעמיים אם יש לו את האופי הרצוי להיות שחקן מכבי.

לכל אלה שאומרים ששחקן שהולך להשאלה הוא בכיין שיראה לי שחקן נוער אחד שחזר מהשאלה לסגל של מכבי

לכל אלה שאומרים ששחקן שהולך להשאלה הוא בכיין שיראה לי שחקן נוער אחד שחזר מהשאלה לסגל של מכבי

יש הרבה דוגמאות קטנות כמו לוגסי אבל אני חושב שלא צריך ללכת רחוק לגבי שחקנים שהושאלו ולא התבכיינו ונהפכו לכוכבי על, אמנם זה קרה בצד השני של הכביש אבל השחקן /הכי טוב בישראל כיום שיחק פעם בהשאלה ברמה"ש בליגה הלאומית.

יש הרבה דוגמאות קטנות כמו לוגסי אבל אני חושב שלא צריך ללכת רחוק לגבי שחקנים שהושאלו ולא התבכיינו ונהפכו לכוכבי על, אמנם זה קרה בצד השני של הכביש אבל השחקן /הכי טוב בישראל כיום שיחק פעם בהשאלה ברמה"ש בליגה הלאומית.

דוידוב?

לא מבין מה לשחקנים האלה יש להתלונן שהם מקבלים השאלה ולא שחרור. המועדון השקיע בכם הרבה שנים, עכשיו צאו ותוכיחו את עצמכם. גם אם ייקח שנתיים-שלוש, בסוף זה יגיע אם הם ברמה גבוהה.

כולם מדברים על המסביב, ולא שמים לב שכל הכתבה הזו נועדה להשמיץ את מכבי.

"מועדונים בארץ, ובמיוחד מכבי תל אביב....."

בכל פסקה מתוך 100 הפסקאות שיש לו שם הוא מגנה את מכבי.

ועם "אב זועם" כזה הייתי בועט את הילד לקיבינימט, שיילך להתאמן באשקלון אצל פרוספר או בבית סוהר של ג'קי בן זקן באשדוד.

מה הוא רוצה, שהילד שלו ישחק בבוגרים למרות שהוא לא מתאים? מה זה תוכנית כבקשתך?

הטובים למכבי, מי שמוכשר יעלה לבוגרים, מי שלא שימצא מקום אחר.

מכבי נותנת לשחקני נוער היום את הצ'אנס הכי פייר שיש - החלטות נעשות על הצד המקצועי בלבד, בלי תככים וקומבינות כמו פעם. מיטב הכסף מושקע בטיפוח הנערים האלה, והורים צריכים להגיד תודה שהם זוכים לכזה בית ספר איכותי בישראל.

ההתערבות של האבות בהתפתחות שחקני הנוער היא בעצמה הורסת להם את ההתקדמות, הגיע הזמן שהם יבינו את זה.

כולם מדברים על המסביב, ולא שמים לב שכל הכתבה הזו נועדה להשמיץ את מכבי.

"מועדונים בארץ, ובמיוחד מכבי תל אביב....."

בכל פסקה מתוך 100 הפסקאות שיש לו שם הוא מגנה את מכבי.

ועם "אב זועם" כזה הייתי בועט את הילד לקיבינימט, שיילך להתאמן באשקלון אצל פרוספר או בבית סוהר של ג'קי בן זקן באשדוד.

מה הוא רוצה, שהילד שלו ישחק בבוגרים למרות שהוא לא מתאים? מה זה תוכנית כבקשתך?

הטובים למכבי, מי שמוכשר יעלה לבוגרים, מי שלא שימצא מקום אחר.

מכבי נותנת לשחקני נוער היום את הצ'אנס הכי פייר שיש - החלטות נעשות על הצד המקצועי בלבד, בלי תככים וקומבינות כמו פעם. מיטב הכסף מושקע בטיפוח הנערים האלה, והורים צריכים להגיד תודה שהם זוכים לכזה בית ספר איכותי בישראל.

ההתערבות של האבות בהתפתחות שחקני הנוער היא בעצמה הורסת להם את ההתקדמות, הגיע הזמן שהם יבינו את זה.

כן, אבל הטענה שלו היא שגם אם הוא לא מספיק טוב לבוגרים עדיין משאירים אותו במכבי ושולחים אותו להשאלות בכל מיני קבוצות שמכבי רוצה, ולא שהשחקן רוצה. במקום שהשחקן יהיה משוחרר, הוא כבול לרצונות של מכבי.

לא מבין מה לשחקנים האלה יש להתלונן שהם מקבלים השאלה ולא שחרור. המועדון השקיע בכם הרבה שנים, עכשיו צאו ותוכיחו את עצמכם. גם אם ייקח שנתיים-שלוש, בסוף זה יגיע אם הם ברמה גבוהה.

זה מצחיק שכולם אומרים שהמועדון משקיע בילדים האלה המון כסף, הילדים האלה משלמים מגיל מאוד צעיר 3-4 אלף שקל בשנה לבית הספר לכדורגל ובסופו של דבר המועדון גם מנסה לעשות כסף ממכירה שלהם.

מי שמממן את כל הנוער שלנו אלה אותם אלפי ילדים שבגיל 15-16 כבר אומרים להם שהם לא מתאימים לנוער וכל הכסף שהושקע בכדורגל יורד לטמיון.

מוריו,אף אחד לא הכריח אותם לבוא למכבי.

הם בחרו מתוך ידיעה שכאן הסיכוי שלהם לצאת שחקנים גבוה יותר.

הם שילמו על מסגרת שעולה כסף,והוסיפו עוד כסף על המותג והתנאים שלא יהיה להם בשום מקום אחר.

לא כל אחד כזה באמת יהיה שחקן,על אחת כמה וכמה שחקן במכבי.וכל אחד יודע את זה וההורים יודעים את זה מלכתחילה.

מי שלא ברמה לא יתקדם זה ברור לגיטימי ומובן מאליו.עכשיו לילדים האלו יש סיכוי גדול יותר להשתלב בקבוצות חלשות מאשר לילדים שגדלו בנוער של סכנין או רעננה.

זה מצחיק שכולם אומרים שהמועדון משקיע בילדים האלה המון כסף, הילדים האלה משלמים מגיל מאוד צעיר 3-4 אלף שקל בשנה לבית הספר לכדורגל ובסופו של דבר המועדון גם מנסה לעשות כסף ממכירה שלהם.

מי שמממן את כל הנוער שלנו אלה אותם אלפי ילדים שבגיל 15-16 כבר אומרים להם שהם לא מתאימים לנוער וכל הכסף שהושקע בכדורגל יורד לטמיון.

היה ראיון עם ניר לוין והוא אמר שה3 אלף האלה בשנה לא מכסים אפילו חצי מהעלויות של כל שחקן ילדים\נערים

מכבי זה מלכ"ר ולא ידעתי? מכבי משקיעה הרבה כסף בשחקנים האלה וזכותה לעשות את ההחלטות שתואמות את האינטרסים של המועדון ולא את האינטרסים של השחקן. מה שההורים פה רוצים שיקרה זה שמכבי תשקיע בשחקנים האלה עד גיל 18-19 ואז פשוט תסכים לשחרר אותם ללא עלות לכל מועדון שידרוש, זה נראה לכם הגיוני? האחרונה שאפשר לבוא אליה בטענות בנושא הזה זאת מכבי(וגם חיפה כמובן).

ומה שמעצבן זה שאת השורה שמראה שמכבי דווקא כן אכפת לה ומנסה לדאוג למסגרת שהילדים האלה צריכים(קרי ליגת מילואים) דוחפים באיזו שורה וחצי מסכנה. אבל כרגיל במדינה שלנו ובתקשורת הספורט בפרט תמיד מכוונים את החצים למקום הלא נכון, ואשכרה מאשימים את הקבוצות שמשקיעות מליונים בטיפוח הנוער.

אין מנוס מליגת מילואים, ועד שאחת כזאת לא תוקם, תקרת הזכוכית של האיכות של מחלקת הנוער של מכבי היא מאוד מוגבלת.

ואנשים טיפשים כמו משה בוקר שיש להם כוח כלשהו בידיים ובוחרים להפנות אותו 180 מעלות מהכיוון שהוא צריך להיות מופנה אליו, מונעים מהכדורגל שלנו להתקדם.

מסתמן כי בקצב הזה בעוד כמה שנים מכבי וחיפה יהיו פשוט מעל הליגה הזו

מבחינת תקציבים מתקנים ונוער...שימו לב למספרים בנבחרות הנוער אנחנו וחיפה מובילים כשטוברוק שולחת את רוב שחקניה אלינו ואל חיפה

היה ראיון עם ניר לוין והוא אמר שה3 אלף האלה בשנה לא מכסים אפילו חצי מהעלויות של כל שחקן ילדים\נערים

הוא בטח גיבה את הטענות עם דוחות פיננסיים 5 שנים אחורה לא?

לא אומר שמכבי עושים משהו שאחרים לא עושים, אבל להגיד שמועדונים מפסידים כסף על זה שילדים באים להתאמן אצלם בכמה אלפים לשנה זה מצחיק

הוא בטח גיבה את הטענות עם דוחות פיננסיים 5 שנים אחורה לא?

לא אומר שמכבי עושים משהו שאחרים לא עושים, אבל להגיד שמועדונים מפסידים כסף על זה שילדים באים להתאמן אצלם בכמה אלפים לשנה זה מצחיק

למי יותר הגיוני שאני אאמין? למנהל מחלקת הנוער שנה רביעית(?) ברציפות , לשעבר מאמן נוער , מאמן בוגרים ושחקן

או לך?

מסתמן כי בקצב הזה בעוד כמה שנים מכבי וחיפה יהיו פשוט מעל הליגה הזו

מבחינת תקציבים מתקנים ונוער...שימו לב למספרים בנבחרות הנוער אנחנו וחיפה מובילים כשטוברוק שולחת את רוב שחקניה אלינו ואל חיפה

בשביל הרקורד מכבי כבר עכשיו מעל הליגה הזאת.

למי יותר הגיוני שאני אאמין? למנהל מחלקת הנוער שנה רביעית(?) ברציפות , לשעבר מאמן נוער , מאמן בוגרים ושחקן

או לך?

האמת שניתן להפוך את זה ולהגיד:

למי להאמין? לאדם שיש לו אינטרס שכמה שיותר ילדים ישחקו אצלו בנוער או לאדם שאין לו אינטרס...

מכבי זה מלכ"ר ולא ידעתי? מכבי משקיעה הרבה כסף בשחקנים האלה וזכותה לעשות את ההחלטות שתואמות את האינטרסים של המועדון ולא את האינטרסים של השחקן. מה שההורים פה רוצים שיקרה זה שמכבי תשקיע בשחקנים האלה עד גיל 18-19 ואז פשוט תסכים לשחרר אותם ללא עלות לכל מועדון שידרוש, זה נראה לכם הגיוני? האחרונה שאפשר לבוא אליה בטענות בנושא הזה זאת מכבי(וגם חיפה כמובן).

אני כמעט בטוח שכשלוני מכר את מכבי לשניידר מכבי הפכו למלכ"ר במקום חברה בע"מ (הקבוצה היחידה בליגה שלא הייתה מלכ"ר).

ושלא תטעו, אני כנראה אשלם בעתיד למכבי כדי שהילדים שלי ישחקו שם גם אם בסוף הם ייצאו רוני גפני, פשוט אני חושב שאם יש ילד שלא נמצא בתוכניות של המועדון לא צריך להקשות עליו מבחינת השחרור (וזה נוגע לכל הקבוצות בארץ).

האמת שניתן להפוך את זה ולהגיד:

למי להאמין? לאדם שיש לו אינטרס שכמה שיותר ילדים ישחקו אצלו בנוער או לאדם שאין לו אינטרס...

ברור שהוא לא חף מאינטרסים , אבל אתה באמת מאמין שזה שהוא יגיד שה3000 שקל האלה לא מכסים את העלות שמשקיעים זה מה שימשוך את הילדים?

חוץ מזה שניר לוין בן אדם מאוד ישר בעיניי (למרות שאני עוד לא סלחתי על מדוניאנין)

הישג מצוין לקבוצות הנוער ונערים א' שזכו בטורניר הכנה בינלאומי בהולנד

בקבוצת הנוער מאוויס נבחר עוד פעם לשחקן המצטיין של הטורניר(גם בעונה שעברה זכה) , והוא ביחד עם יונתן כהן סיימו ככובשים המצטיינים של מכבי עם 3 שערים כל אחד.

נראה לכם ש-3000 שקל בשנה מכסים השקעה על שחקן ילדים/נערים במכבי?

שחקן במכבי מקבל מתקנים שהאחזקה שלהם יקרה מאוד (חלק מהמגרשים גם מיוחדים), ביטוח יקר, אביזרי אימון אישיים, עבודה עם יותר ממאמן אחד (צוות שלם לכל שכבת גיל) ואם צריך גם עזרה בלימודים.

תשלומי ההורים מכסים בעיקר את הביטוח על השחקן ועוד כמה מאות שקלים למשכורות וכד'.

הישג מצוין לקבוצות הנוער ונערים א' שזכו בטורניר הכנה בינלאומי בהולנד

http://www.maccabi-tlv.co.il/iw/academy-iw-/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%97%D7%9C%D7%A7%D7%AA-%D7%94%D7%A0%D7%95%D7%A2%D7%A8/%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%A0%D7%99%D7%A8-%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%94-%D7%91%D7%94%D7%95%D7%9C%D7%A0%D7%93/

בקבוצת הנוער מאוויס נבחר עוד פעם לשחקן המצטיין של הטורניר(גם בעונה שעברה זכה) , והוא ביחד עם יונתן כהן סיימו ככובשים המצטיינים של מכבי עם 3 שערים כל אחד.

נראה לי שמאוויס הוא השחקן הכי טוב שאף פעם לא ראיתי אותו משחק.

השחקן הזה זכה שנה שנייה ברציפות בתואר שחקן הטורניר שקר כלשהו מבלי לשחק משחק ליגה אחד עם הנערים, או עם הנוער.

למה מכבי ת"א לא מתאגדת עם קבוצות כמו מכבי חיפה, הפועל ת"א, בית"ר ירושלים, אשדוד, ק"ש, נתניה, ב"ש ומקימות ליגת מילואים פרטית? למה זה חייב להיות קשור להתאחדות?
יעשו משחקים בימי שישי בשעה 16 או מועד נוח אחר, עם כניסה 10 ש"ח - וואלה אני אלך לראות מדי פעם.
בא לי לראות שחקנים כמו צ'יבוטה, דור ג'אן, לוגסי, מרגוליס, סהר חסון, יואב זיו ועוד משחקים בלי לחץ נגד קבוצות לא רעות במשחקים לא שמרניים.

אני רק מקווה שברור לכם שרוב השחקנים שיוצאים מהנוער זה לא ברק לוי ודור מיכה, אלא אלירן ג'ורג', אורי כהן, ובלי לזלזל בגאל מרגוליס ובעמרי אלטמן, במקרה הטוב רועי קהת.

מחזור מוצלח של הנוער מספק שחקן-שניים לבוגרים ועוד מיליון כוכבי פייסבוק.

מעריצים את הנוער פה כאילו שהם שחקני כדורגל, ואני מזכיר לכם שדווקא דור לא היה כוכב שם.