Jump to content

תזונה ומכון כושר

Armagedon

Recommended Posts

כריס מצטער על התיקון :) אתה יודע שאני אוהב אותך

ממריצים כגון קלן/אפדרין מוגדרים כסמים לא כסטרואידים.

סטרואידים מתפרקים דרך מחזור הדם או הכבד (בין שאר הדוגמאות), הממריצים שכתבתי למעלה עושים דבר אחד בלבד, הם גורמים לדופק גבוה.

כשאתה יושב על המחשב בערב שישי והלב שלך דופק ומגיע ל170-180 זה מסוכן.

עכשיו תחשוב מה קורה שאדם שלא יודע שיש לו בעיה בלב (גם אם זו בעיה זניחה כמו רשרוש/אוושה) והוא יכול להגיע לטיפול נמרץ ולמות.

מה שהם עושים בשורה התחתונה - מעלים דופק כאילו אתה נמצא בפעילות גופנית בשיעור גבוה גם כשאתה במנוחה.

תוצאה - אתה שורף קלוריות במשך כל היום כאילו אתה רץ ספרינט 24 שעות.

טוב עברו בערך ארבעה חודשים מהתפריט שלי, כשבחודש האחרון אני לא מקפיד עליו. השבוע היה לידי משקל ויצא שירדתי איזה 15 קילו בתקופה הזאת. כרגע אני על 91 קילו, על 1.88.

כל התקופה הזאת לא עשיתי איזשהו ספורט, והפעילות שלי הגיעה מהעבודה. מה שכנראה גרם לזה שנהייתי קצת רופס (אם אני קופץ נגיד אז הבטן/חזה שלי מדלדל כזה) תאכלס אהבתי את עצמי יותר במראה השמנמן.

אז אמרתי לעצמי שאשמין בחזרה, חזרתי לבורקסים ולעוגות ולפיתות חומוס, אבל הרגשתי שאני עייף ורדום והאוכל משביע אותי אבל לא מזין. אז אני רוצה לחזור לתפריט אבל לעשות משהו שאני לא אהיה מדלדל כזה.

טוב עברו בערך ארבעה חודשים מהתפריט שלי, כשבחודש האחרון אני לא מקפיד עליו. השבוע היה לידי משקל ויצא שירדתי איזה 15 קילו בתקופה הזאת. כרגע אני על 91 קילו, על 1.88.

כל התקופה הזאת לא עשיתי איזשהו ספורט, והפעילות שלי הגיעה מהעבודה. מה שכנראה גרם לזה שנהייתי קצת רופס (אם אני קופץ נגיד אז הבטן/חזה שלי מדלדל כזה) תאכלס אהבתי את עצמי יותר במראה השמנמן.

אז אמרתי לעצמי שאשמין בחזרה, חזרתי לבורקסים ולעוגות ולפיתות חומוס, אבל הרגשתי שאני עייף ורדום והאוכל משביע אותי אבל לא מזין. אז אני רוצה לחזור לתפריט אבל לעשות משהו שאני לא אהיה מדלדל כזה.

ספורט היא לא מילה גסה.

תתחיל להזיז ברזלים וכך לא תהיה רופס.

מה שטוני אמר.

התוצאה שאתה מתאר היא תוצאה קלאסית של ירידה במשקל בלי אימוני כוח.

מסת שריר נמוכה מובילה למראה רופס.

להזיז ברזלים = חדר כושר וכאלה? ריצה או שחייה לא טוב לי?

ריצה או שחייה נחשבים כאימונים אירוביים שיובילו אותך לירידה מהירה יותר במשקל (ובאיבוד מסת שריר יקרה).

תרגילי כוח או תרגילים במשקל גוף (במילים אחרות להרים משקולות).

אפשר להוריד משקל גם בלי אירובי? רק עם אימוני כוח בחדר כושר?

איך זה בדיוק עובד הקטע הזה כי כאמור אתה מרים משקולות וזה מפתח את השריר או שהשומן הופך לשריר?

אפשר להוריד משקל גם בלי אירובי? רק עם אימוני כוח בחדר כושר?

איך זה בדיוק עובד הקטע הזה כי כאמור אתה מרים משקולות וזה מפתח את השריר או שהשומן הופך לשריר?

אימוני כוח במשקלים כבדים (אינדבידואלי) יעכבו את התהליך החיטוב עד רמה מסוימת. בסופו של דבר המשקל הוא לא מה שקובע אלא הנראות והתחושה.

אם תפריט התזונה שלך יהיה תפריט חיטוב איכותי ונקי אז גם אימוני כוח במשקלים גבוהים לא יעצרו את ירידת אחוזי השומן.

הבעיה תתחיל במחסור באנרגיה מה שיגרום לעייפות (אין כוח להתאמן או שאין כוח להרים את המשקלים הגבוהים שאתה רגיל) ומחסור באנרגיה (פחמימה) יגרום לפציעות.

שומן לא הופך לשריר.

שריר עובד בצורה כזו שהוא ישרוף יותר קלוריות במנוחה.

אימוני כוח במשקלים כבדים (אינדבידואלי) יעכבו את התהליך החיטוב עד רמה מסוימת. בסופו של דבר המשקל הוא לא מה שקובע אלא הנראות והתחושה.

אם תפריט התזונה שלך יהיה תפריט חיטוב איכותי ונקי אז גם אימוני כוח במשקלים גבוהים לא יעצרו את ירידת אחוזי השומן.

הבעיה תתחיל במחסור באנרגיה מה שיגרום לעייפות (אין כוח להתאמן או שאין כוח להרים את המשקלים הגבוהים שאתה רגיל) ומחסור באנרגיה (פחמימה) יגרום לפציעות.

שומן לא הופך לשריר.

שריר עובד בצורה כזו שהוא ישרוף יותר קלוריות במנוחה.

בסופו של דבר עם התפריט הנכון, אפשר להוריד מהמשקל דרך אימוני כוח בלבד? או שהכי טוב לשלב

בסופו של דבר עם התפריט הנכון, אפשר להוריד מהמשקל דרך אימוני כוח בלבד? או שהכי טוב לשלב

עם תפריט איכותי ונקי אתה תוכל לרדת במשקל גם ללא אימון. אימון כן ישמור על מסת שריר מסוימת ואתה לא תאבד אחוז גבוה ממנה.

אני עכשיו בנוי בסדר, אם אני אפסיק להתאמן ואתחיל לאכול תפריט מבוסס חלבונים וירקות אני אשיל ממשקלי המון אבל גם הצורה תלך לאיבוד. אם אני יאכל את אותו התפריט אבל אמשיך להתאמן 3 פעמים בשבוע לדוגמה הצורה תישמר פחות או יותר והחיטוב יראה איכותי יותר.

• 4 weeks later...

חזרתי לאימונים, 3-4 פעמים בשבוע בחד"כ.

המלצה לאבקת חלבון מוצלחת ומאיפה כדאי לקנות אותה?

אופטימום

https://il.bodybuilding.com/store/opt/whey.html?skuId=OPT216

• 2 weeks later...

רק כדי להיות בטוח, זה 24 גרם חלבון למנה אחת?

ואיך האתר הזה? משלוח עד הבית או לדואר?

זה האתר האמין והגדול ביותר בעולם.

יש לך אפשרות בחירה לאיזה משלוח אתה רוצה.

לא יודע אם היה פה... אבל יש קבוצה מעולה בפייסבוק לנושא הזה בה אנשים מקצוע מאוד מקצועיים עונים על שאלות בהתבסס על מחקרים מדעיים בלבד בלי חארטות

https://www.facebook.com/groups/FitTlk/

מומלץ מאוד

המלצת לי בעבר על האיזו100, מה השתנה :) ?

הוא יותר יקר, אני קונה פעם את האופטימום פעם את האיזו 100 של ה700 שקל.

יש הבדל של 300 שקל בין האופטימום הרגיל שהמלצתי לו עליו לאיזו 100 היקר יותר.

הוא יותר יקר, אני קונה פעם את האופטימום פעם את האיזו 100 של ה700 שקל.

יש הבדל של 300 שקל בין האופטימום הרגיל שהמלצתי לו עליו לאיזו 100 היקר יותר.

עזוב מחיר... שאלו מה הכי טוב לא הכי משתלם

עזוב מחיר... שאלו מה הכי טוב לא הכי משתלם

אז הם אותו דבר מבחינתי.

תבחר את הטעם שאתה הכי אוהב (במקרה הזה האופטימום בטעם וניל והאיזו בטעם שוקולד) ורוץ על זה.

שאלה ממישהו שאף פעם לא התאמן ועכשיו מתחיל לקרוא קצת על הנושא. הבנתי שבשביל לראות תוצאות צריך מאזן קלורי חיובי קרי לאכול יותר ממה שהגוף שורף.

בהנחה ואני אוכל ארוחות קבועות ויש לי משקל קבוע כבר המון זמן, אני יכול בעצם להתחיל להתאמן, לשמור על אותן ארוחות ולהיות במאזן חיובי לא? כי השינוי היחיד שעשיתי הוא בעצם עוד שריפת קלוריות באימונים. חותר בעצם לזה שלא צריך להוסיף ארוחות או להגדיל כמויות.

שאלה ממישהו שאף פעם לא התאמן ועכשיו מתחיל לקרוא קצת על הנושא. הבנתי שבשביל לראות תוצאות צריך מאזן קלורי חיובי קרי לאכול יותר ממה שהגוף שורף.

בהנחה ואני אוכל ארוחות קבועות ויש לי משקל קבוע כבר המון זמן, אני יכול בעצם להתחיל להתאמן, לשמור על אותן ארוחות ולהיות במאזן חיובי לא? כי השינוי היחיד שעשיתי הוא בעצם עוד שריפת קלוריות באימונים. חותר בעצם לזה שלא צריך להוסיף ארוחות או להגדיל כמויות.

ממה שאני מבין אתה רוצה לגדול בסמת שריר?

אם אתה עכשיו על מאזן נייטרלי הרי שאם תתאמן אתה תשרוף יותר קלוריות ותכנס למאזן שלילי.

ממישהו שעובד על מסה וגם לא ממש אוהב לאכול, תאמין לי שעם המאכלים הנכונים לא בעיה להיכנס למאזן חיובי.