Jump to content

תזונה ומכון כושר

Armagedon

Recommended Posts

האמת היא שזה ממש ממש לא נכון מה שאתה אומר כריס

יש מצב שנקרא חילוף חומרים

אם תאכל בבוקר את כל המכסה היומית שלך ובהמשך היום אתה צם אתה חושב שאתה עושה בשכל?

אם ניקח מצב שהוא קם ב8 בבוקר ואוכל ארוחת בוקר, אני ממליץ לו את הארוחה הבאה לאכול ב12 ואם הוא מתאמן לדוגמה ב4 בצהריים אז 2 תמרים לפני האימון ולאחר האימון לשתות שייק כדי להכניס משהו לקיבה

אני לא עובד לפני מה שאומרים ששותים ישר אחרי האימון או אוכלים ישר אחרי האימון אני ממליץ כי כך הסדר נשמר

לי אישית יש המון פעמים שאני יודע שאני לא חוזר אחרי האימון הביתה ואני שותה שייק לדוגמה שעה וחצי לפני האימון בכלל

זה נחמד לצעוק שחלון ההזדמנויות הוא בולשיט אבל המטבוליזם הוא ממש לא בולשיט לא צריך להיות מורדים בכוח.

שגרה וסדר הם הדברים החשובים ביחד עם תזונה נכונה.

שריר נבנה לאורך זמן, לא בשלושת רבעי שעה של אחרי האימון. אם אתה אוכל לאורך ימים שלמים כמויות מספיקות של קלוריות בכלל ושל חלבון, השריר יבנה ויגדל. וזה לא משנה אם אתה אוכל ישר אחרי האימון או מפזר את זה שווה או אוכל הכל בארוחה אחת.

ויש הבדל בין שגרה וסדר לבין אנשים שחרב עליהם עולמם אם חס וחלילה לא יאכלו את הטונה וישתו את השייקים שלהם בזמן.

שריר נבנה לאורך זמן, לא בשלושת רבעי שעה של אחרי האימון. אם אתה אוכל לאורך ימים שלמים כמויות מספיקות של קלוריות בכלל ושל חלבון, השריר יבנה ויגדל. וזה לא משנה אם אתה אוכל ישר אחרי האימון או מפזר את זה שווה או אוכל הכל בארוחה אחת.

ויש הבדל בין שגרה וסדר לבין אנשים שחרב עליהם עולמם אם חס וחלילה לא יאכלו את הטונה וישתו את השייקים שלהם בזמן.

הוא נמצא בחיטוב זאת אומרת או שהוא אחרי מסה והשריר שלו עצום בגודלו או שהוא פשוט רוצה לרדת במשקל ובזמן חיטוב הוא יפסיד שריר ושומן ביחד אז זה כבר לא משנה.

ותקראו בבקשה מה שרשמתי, אף אחד לא דיבר על לאכול טונה בשירותים או לבוא עם החלבון בתוך השייקר ולשקשק אותו מחוץ למכון

אבל בהחלט יש יתרון ללאכול אחרי האימון (קח חצי שעה או שעה וחצי אחרי האימון)

שריר נבנה במנוחה, בעיקר בשינה אבל גם במנוחה.

הכתבות שבאת פה הן בולשיט אחד גדול ובגלל אנשים כמוך המלתחות בכל חדר כושר בארץ מסריחות מטונה ומלאות בגברים שרצים הביתה לשתות השייק שלהם שחס וחלילה הם לא יפספסו את "החלון הזדמנויות"

בולשיט??

אני אשמח לשמוע את דעתך בכל הנושא הזה

ועל סמך מה אתה אומר את זה

אחד הדברים העצובים שראיתי בחיי הוא בחור צעיר שישב ב-11:30 בלילה בכניסה לחד"כ (נסגר ב12),

עם מכנסי צבא של מדי א', ואכל פחית טונה.

אני ממשיך לראות ולשמוע אנשים שאומרים שאסור יותר מ30 גרם חלבון בארוחה.

טוני אנריקה לוקו וכריס. מה לעזאזל הם רוצים?

זה מיתוס והוא שיקרי

החלבונים מתפרקים בגוף לחומצות אמינו כי הגוף לא אוגר חלבונים (בשונה מפחמימות ושומנים, הפחמימות הופכות לשומנים גם כן)

אתה יכול לאכול גם 80 גרם חלבון בארוחה הגוף פשוט מפרק אותו לחומצת אמינו (אפקט חשוב הוא שחומצות אמינו שומרות על השריר ונותנות אנרגיה) וכלום לא יקרה.

אני למשל מכניס ביום:

25 גרם חלבון מטונה

20 גרם חלבון מביצים

60 גרם חלבון מבשר רזה (בסטייק 250 גרם יש 80 גרם חלבון לדוגמה, ומה זה 250 גרם? אם זה בלי לחם אתה מנשנש אותו בקל)

פסטרמה 1%

25 גרם משייק חלבון.

וכל זה בלי לדבר על חלבונים שנכנסים לי מעוד סוגי מזון (שמכילים יותר פחמימה או שומנים אבל גם בהם יש חלבונים)

בני אדם דרמתיים אל תתייחס.

דוגמה הכי טובה שאפשר לתת היא:

אתה יכול לאכול קילו! חזה עוף ואתה יכול להשוות אותו ללאפה עם צ'יפס וחומוס ובשר שמן יותר (שווארמה או בשר אדום/קבב) הלאפה תתפרק יותר לאט ותגרום לגוף לאגור שומן (השמן טיגון והבשר השמן עם המוצרים המסחריים שבו כמו חומוס) והחזה יתפרק ולא ישפיע על מאגר השומן בגוף ואתה תקום יום אחרי זה עם תחושה קלילה בבטן.

זה מיתוס מופרך וכמו כל מיתוס תמיד תמצא הרבה אנשים שנאחזים בו כי זה מה שהם למדו והם לא מוכנים לקבל שינוי.

טוני - לוקו כבר אמר הכל. יש קונצנזוס בעולם הבאדיבילדינג, לפחות בקרב אלה שהשתחררו ממידע מיושן ומוטעה, על כך שאין חשיבות לתדירות או תיזמון הארוחות, לא בחיטוב ולא במאסה. עניין של העדפה ונוחות אישית.

וגם מה שאמרת על חזה עוף לעומת לאפה לא נכון. תאכל מספיק חזה עוף והוא כן ישפיע על מאגר השומן, תאכל לאפה בהנחה שאתה במאזן שלילי ואתה עדיין תאבד שומן. בדיוק כמו עם כל אוכל אחר.

פחמימות לא הופכות לשומן, עודף קלורי כן. וגם עודף קלורי שמגיע מחלבונים יהפוך לשומן.

זה מיתוס מופרך וכמו כל מיתוס תמיד תמצא הרבה אנשים שנאחזים בו כי זה מה שהם למדו והם לא מוכנים לקבל שינוי.

טוני - לוקו כבר אמר הכל. יש קונצנזוס בעולם הבאדיבילדינג, לפחות בקרב אלה שהשתחררו ממידע מיושן ומוטעה, על כך שאין חשיבות לתדירות או תיזמון הארוחות, לא בחיטוב ולא במאסה. עניין של העדפה ונוחות אישית.

וגם מה שאמרת על חזה עוף לעומת לאפה לא נכון. תאכל מספיק חזה עוף והוא כן ישפיע על מאגר השומן, תאכל לאפה בהנחה שאתה במאזן שלילי ואתה עדיין תאבד שומן. בדיוק כמו עם כל אוכל אחר.

פחמימות לא הופכות לשומן, עודף קלורי כן. וגם עודף קלורי שמגיע מחלבונים יהפוך לשומן.

הקונצנזוס שלי מאוד פשוט, כשאכלתי בצורה לא סדירה חילוף החומרים שלי התבלבל לגמרי ורק לאחר שעשיתי סדר עם ארוחות מסודרות ראיתי שינוי אחרי הרבה מאוד זמן

כל דבר שאני אישית כותב הוא דבר שאני אישית ניסיתי.

Bro Science היא דבר מעולה ורוב מה שאנחנו כותבים פה משתייך באופן ישיר על ניסוי ותהייה של חבר'ה שעוסקים בספורט ותזונה באופן יומיומי גם אם לא קיבלו תעודת הסמכה.

קילו חזה עוף שווה ערך ללאפה מבחינה קלורית (1500 קלוריות כהערכה גסה מאה קלוריות לכאן או לכאן), היתרון של חזה עוף הוא שהוא מועשר בחלבונים והגוף לא אוגר חלבונים אלה נפתר מהם בצורת חומצות אמינו בשונה משומן ופחמימות.

פחמימה כן הופכת לשומן התהליך שקורה לפני כן היא שהפחמימה הופכת לסוכר, הגוף שרוצה להתמודד עם הסוכר מפריש אינסולין מה שגורם לירידה בכמות הסוכר בדם ואז אתה הופך רעב במהירות ואוכל שוב פחמימה.

את כמויות הפחמימה שהגוף אוגר (כמה מאות גרמים בלבד) הוא אוגר בכבד או בשרירים ואת כל שאר מאגר הפחמימות הוא אוגר ברקמות השומן מה שהופך אותם לשומן והתהליך הזה יקרה במיוחד בדיאטות דלות בשומן.

הקונצנזוס שלי מאוד פשוט, כשאכלתי בצורה לא סדירה חילוף החומרים שלי התבלבל לגמרי ורק לאחר שעשיתי סדר עם ארוחות מסודרות ראיתי שינוי אחרי הרבה מאוד זמן

כל דבר שאני אישית כותב הוא דבר שאני אישית ניסיתי.

Bro Science היא דבר מעולה ורוב מה שאנחנו כותבים פה משתייך באופן ישיר על ניסוי ותהייה של חבר'ה שעוסקים בספורט ותזונה באופן יומיומי גם אם לא קיבלו תעודת הסמכה.

קילו חזה עוף שווה ערך ללאפה מבחינה קלורית (1500 קלוריות כהערכה גסה מאה קלוריות לכאן או לכאן), היתרון של חזה עוף הוא שהוא מועשר בחלבונים והגוף לא אוגר חלבונים אלה נפתר מהם בצורת חומצות אמינו בשונה משומן ופחמימות.

פחמימה כן הופכת לשומן התהליך שקורה לפני כן היא שהפחמימה הופכת לסוכר, הגוף שרוצה להתמודד עם הסוכר מפריש אינסולין מה שגורם לירידה בכמות הסוכר בדם ואז אתה הופך רעב במהירות ואוכל שוב פחמימה.

את כמויות הפחמימה שהגוף אוגר (כמה מאות גרמים בלבד) הוא אוגר בכבד או בשרירים ואת כל שאר מאגר הפחמימות הוא אוגר ברקמות השומן מה שהופך אותם לשומן והתהליך הזה יקרה במיוחד בדיאטות דלות בשומן.

תהליך דומה קורה עם שומן מהמזון, הוא מפורק ומשמש אנרגיה זמינה וכמרכיב חשוב בתהליכי יצירת הורמונים כאלה ואחרים בגוף, ורק את העודף מאחסנים כשומן, מעצבן אותי שאנשים חושבים שהשומן שאתה אוכל אומר שמתווסף לך שומן לגוף ואז לא אוכלים שומן בכלל כי זה יותר "בריא".

תהליך דומה קורה עם שומן מהמזון, הוא מפורק ומשמש אנרגיה זמינה וכמרכיב חשוב בתהליכי יצירת הורמונים כאלה ואחרים בגוף, ורק את העודף מאחסנים כשומן, מעצבן אותי שאנשים חושבים שהשומן שאתה אוכל אומר שמתווסף לך שומן לגוף ואז לא אוכלים שומן בכלל כי זה יותר "בריא".

וודאי המילה שומן גורמת לבני אדם להילחץ בלי סיבה

אם תאכל פחמימה זמינה אתה תאכל אותה תרתי משמע, אבל אם תאכל לחם דגנים או אורז חום לדוגמה אין שום בעיה כל עוד אתה מתאמן באופן קבוע.

הבעיה היא בזמן חיטוב ובגלל זה משתדלים לאכול 2 מנות פחמימה מורכבת ביום כדי שהתהליך הארור הזה לא יקרה.

וודאי המילה שומן גורמת לבני אדם להילחץ בלי סיבה

אם תאכל פחמימה זמינה אתה תאכל אותה תרתי משמע, אבל אם תאכל לחם דגנים או אורז חום לדוגמה אין שום בעיה כל עוד אתה מתאמן באופן קבוע.

הבעיה היא בזמן חיטוב ובגלל זה משתדלים לאכול 2 מנות פחמימה מורכבת ביום כדי שהתהליך הארור הזה לא יקרה.

אני עדיין במסה כרגע למזלי (הכי נקייה שאפשר, צריך סבלנות בשביל זה)

פחמימות אצלי זה חלק בלתי נפרד מהתפריט אבל אני יודע על כאלה שעברו לדיאטות דלות פחמימה עם פחות מ20-30 גרם פחמימה וגם זה בעיקר מירקות, אני אישית אוכל אורז מלא ובמקרים הכי חמורים פסטה (כי זה טעים מדי בשביל להפסיק לגמרי), לחם בקטנה אבל משתדל לאכול כמה שפחות כי זה פחמימה פשוטה (=סוכר)

פחמימות אצלי זה חלק בלתי נפרד מהתפריט אבל אני יודע על כאלה שעברו לדיאטות דלות פחמימה עם פחות מ20-30 גרם פחמימה וגם זה בעיקר מירקות, אני אישית אוכל אורז מלא ובמקרים הכי חמורים פסטה (כי זה טעים מדי בשביל להפסיק לגמרי), לחם בקטנה אבל משתדל לאכול כמה שפחות כי זה פחמימה פשוטה (=סוכר)

בדיוק התחלתי חיטוב לפני יומיים לקראת הקיץ

הפחמימה שלי מבוססת על ירקות, בטטה אפויה פעם ביום ו4 פרוסות (2 בכל ארוחה) לחם דגנים קל רוב הזמן אני שותה גם שייק חלבון בטעם וניל עם חמאת בוטנים ושיבולת שועל אבל גיליתי שזה קצת תוקע אותי עם המשקל אז בחיטוב הפסקתי עם זה, אני אוכל טחינה עם סלט וטונה עכשיו בזמן החיטוב.

זו התקופה הכי קשה שיש אני עצבני רוב היום

פסטה ושניצלים זו הבעיה הכי גדולה שלי, איך שהמוח שלי מקבל מידע שיש פסטה על הכיריים אני לא מצליח לשלוט בזה.

המלצה לאבקת חלבון? או שבתכ'לס אין שוני בין אף אחת מהחברות

תקנה מהחברות המוכרות. לא "המותג" :).

ושים לב שיש כמה סוגים של אבקות חלבון , כל אחת עם יחס פחמימות חלבונים שונה. תבחר את מה שמתאים לך.

אני משתמש באופטימום כאבקת החלבון שלי בטעם וניל (מוסיף בננה לשייק) אבל אני מתכוון לנסות את BSN בפעם הבאה שאקנה

יש להם תוסף בשם סינטה-6 שמאוד מעניין אותי.

מעבר לעובדה שהן פחות משביעות ופחות מספקות אנרגיה לאורך זמן, אין איתן שום בעיה, עניין של העדפה אישית גם כאן. אם אתה מסתדר עם פחמימות פשוטות מבחינת הנוחות שלך אז אתה יכול למלא גם את כל התפריט שלך בפחמימות פשוטות כל עוד המאזן קלורי is in check.

טוני - התהליכים שתיארת נכונים אבל צבירת שומן זו פונקציה שתלויה באופן בלתי נמנע במאזן הקלורי. אם אני מבין נכון, אתה רומז לכך שחלבונים לעולם לא ייאגרו בגוף בתור שומן, בעוד פחמימות בהכרח נאגרות בתור שומן - וזה פשוט לא נכון.

במאזן קלורי חיובי אתה תשמין גם מתפריט תיאורטי שמורכב מ100% חלבון טהור, ובמאזן קלורי שלילי אתה תאבד משקל גם מתפריט תיאורטי שמורכב מ100% פחמימות.

אשמח למי שיש 3 דקות פנויות שיגיד לי איזה אבקה עדיפה(ננעלתי על חברת דיימטיז מהרבה המלצות, פשוט אני לא מבין מבין כלום במה מכיל כל דבר והאם זה טוב או לא)

https://www.tevabari.co.il/Product.aspx?id=2989452&subcat=35

או זה

https://www.tevabari.co.il/Product.aspx?id=3002801&subcat=35

וסתם, ראיתי שם הרבה פרסומות על שורפי שומן..אמיתי או עוד גימיק?

לדעתי שורפי שומן זו החרטא הגדולה שניסיתי עד היום

ורק לידע כללי טבע בריא שוחטים במחיר אחי

תזמין מבאדיבילדינג.קום או מ-illpumpyouup.com האתר הראשון הוא הכי גדול בעולם, האתר השני יש לו שילוח מהיר בצורה מפתיעה

המחירים הרבה יותר זולים מהארץ.

בארץ טבע בריא הכי זולים שראיתי, אבל נבדוק באתרים שהבאת, תודה.

הם הכי זולים בארץ אבל אין באמת זול בארץ

נתקעתי איזה יום בלי האמינו אנרג'י שלי הזמנתי מהם והם הבטיחו מחיר כמו בחו"ל (180 ש"ח) כשהגעתי המוצר היה ה30 מנות כשבחו"ל אני מזמין את אותו המוצר באותו הסכום רק של ה65 מנות

הבדל עצום.