Jump to content

תזונה ומכון כושר

Armagedon

Recommended Posts

אני יודע מה ההבדל ביניהם, וחידדתי - כיום נמצא שגם אימון אירובי נותן את אפקט משולב של קונצנטרי ואקסצנטרי. כלומר גם נותן עיבוי של חלל החדר השמאלי בלב וגם הגדלת החלל. בגלל זה שאלתי מה הכוונה בשאלה שלך....האם אימוני כח מאפשרים את זה בקלות או לא בקלות? לא יודע, בטח לא באחוזים, מה שכן ואת זה אפשר לראות יפה בגרף מאחד המחקרים:

img369.jpg

העליה במסה של חדר שמאל (LVM) מושגת ביותר קלות באימון אירובי, כנ"ל ממוצע עובי הקיר (MWT).

החלוקה שבעבר לקחו כאקסיומה שהיפרטרופיה קונצנטרית היא הקטנת החלל על חשבון עובי והיפרטרופיה אקצנטרית (הגדלת חלל החדר) היא לא מדוייקת לחלוטין. בקונצנטרית לא תצליח להשיג את הגדלת החלל, אלא רק עיבוי, אבל באקצנטרית תוכל להשיג פעולה משולבת.

הייתי בטוח שהתכוונת לאקצנטרית (״הגדלה״ בלבד לפי האקסיומה) מזה שהזכרת אירובי. אם אני מסתכל על ההתעבות אז של כח ורצים בערך אותו דבר, ושל אופניים פי כמה יותר - השאלה אם אפשר לגזור מזה שזה לא נורא כמו שזה נשמע עבור ספורטאי כח (התעבות אז הנפח קטן, ל״ד עולה ועוד דברים שאני לא מבין בהם), או שהאירוביים מפצים בעזרת הגדלת החדר השמאלי? או שאי אפשר לגזור מסקנה

אתה הולך להיות הצלחה מסחררת במקצוע הנ"ל.

תרופות NSAIDS הן במרשם בלבד?

״ארטופן״ וחבריו בלי

נפרוקסן: ״פוינט״ 250 מג בלי (יש מצב שזה נפרוקסן סודיום ולא נפרוקסן, לא יודע מה ההבדל חוץ מזה שזה היה לי ״פחות משהו״), ״נקסין״/״נפרוקסי״/״נרוסין״ 500 מג - אהוב בקרב אנשי המיגרנות ובחורות במחזור

לווא דווקא. המשמעות הקלינית היא שאם אדם עובד על אימוני כח במכון - הוא בהכרח יהיה אצן פחות טוב מאדם שמשלב בין השניים או מן הסתם בוחר רק בריצה/אופניים. הזרמת הדם לגוף מושפעת משני גורמים: דופק ונפח פעימה שיוצאת מהלב. אם יש התעבות קונצנטרית בלבד, החדר השמאלי בהכרח ייתן פחות תפוקת במ"ל, ולכן אספקת הדם הכולל לגוף קטנה, ולאורך זמן הגוף יחזיק פחות זמן. זאת גם הסיבה, בין השאר, שאצנים למרחקים קצרים (נכון להגדיר את זה עד ריצת 400) הם מאוד שריריים, בעוד למרחקים ארוכים הם בהכרח לא (מן הסתם יש גם משתנים כמו צריכת חמצן מירבית, סף חומצת חלב, כמות סיבי שריר לבנים מול אדומים...). השריריים פשוט לא יכולים להחזיק מעמד בריצות ארוכות.

(יופי של דיונים, מוציאים אותי מהלמידה למבחן האחרון בסמסטר).

לווא דווקא. המשמעות הקלינית היא שאם אדם עובד על אימוני כח במכון - הוא בהכרח יהיה אצן פחות טוב מאדם שמשלב בין השניים או מן הסתם בוחר רק בריצה/אופניים. הזרמת הדם לגוף מושפעת משני גורמים: דופק ונפח פעימה שיוצאת מהלב. אם יש התעבות קונצנטרית בלבד, החדר השמאלי בהכרח ייתן פחות תפוקת במ"ל, ולכן אספקת הדם הכולל לגוף קטנה, ולאורך זמן הגוף יחזיק פחות זמן. זאת גם הסיבה, בין השאר, שאצנים למרחקים קצרים (נכון להגדיר את זה עד ריצת 400) הם מאוד שריריים, בעוד למרחקים ארוכים הם בהכרח לא (מן הסתם יש גם משתנים כמו צריכת חמצן מירבית, סף חומצת חלב, כמות סיבי שריר לבנים מול אדומים...). השריריים פשוט לא יכולים להחזיק מעמד בריצות ארוכות.

(יופי של דיונים, מוציאים אותי מהלמידה למבחן האחרון בסמסטר).

התופעה של אצנים למרחקים קצרים ורצי מרתון היא תופעה מרתקת בפני עצמה

גם בתחום אומנויות הלחימה, הבסיס הוא שיותר שרירים = פחות חמצן ולכן השריריים ביותר לא מצליחים לצאת מהסיבוב השני עם אוויר.

חובה לגוון בחלבונים או שאני יכול לקבל את "מנת" החלבונים היומית שלי רק מטונה\רק מגבינה וכו'

עדיף לגוון גם כדי שלא ימאס לך

יש מאכלים שיתנו לך יותר חלבונים מאחרים (שים לב שיש סוגי גבינות המכילות לקטוז לרוב והוא סוכר אז אם אתה בחיטוב זה עלול להיות קצת בעייתי).

בהמשך לעלילותיי עם הפציעה בפרק כף יד.

אחרי חודשיים פיזיותרפיה חזרתי לאורתופד שהפנה אותי לעשות צילום EMG ולאחר הצילום נראה מה הטיפול המתאים.

דעות?

אחרי חודשיים פיזיותרפיה חזרתי לאורתופד שהפנה אותי לעשות צילום EMG ולאחר הצילום נראה מה הטיפול המתאים.

דעות?

ניסית המון ואין פתרון, על פניו נשמעת כמו בדיקה הכרחית למצב שלך (רק עכשיו קראתי עליה בפעם הראשונה לצערי ושמחתי)

נמתין לMaTa

אני צריך פי 2 גרם חלבון ממשקל הגוף שלי?

ואם כן מאיפה לעזעזל אני מביא 160 גרם ביום למן השם :(.

אני משתדל 1.8-2

יש לך בית הלל בית שמאי אם לא מלא נספר וזה...

אם לא היית שוקל 80...:) זה פחות הרבה ממה שנדמה לך, למשל

3 ביצים גדולות + סנדביץ/טוסט 2 פרוסות גבנצ- 35

צהריים שכולל 200 גרם חזה עוף או בשר איכותי בערך - 60

ערב 2 פחיות טונה 60 / קופסת קוטג׳ ושייק חלבון ע״ב חלב 60

אתה טרול אינטרנט? בשביל מה שאלת אז?

זה סטנדרטי לגמרי, מה חריג פה? כולה הגדלת מעט את החלבון שממילא אתה אוכל בבוקר ובצהריים , והוספת בערב (שם זה ״או״ בין האופציה של טונות לבין האופציה ה״חלבית״)

אחי , זה מפגר לאכול את מה שכתבת ביום.

הרעלת חלבון.

זה ממש לא הרבה חלבון מה שהוא רשם

מה שכן אני הייתי משנה את ה2 פחיות טונה לאחד טונה ואחרי זה אפשר לגוון עם 5 פרוסות פסטרמה 1%

את הגבינה צהובה הייתי מחליף מ28% ל5% שהיא לא ממש טעימה אבל היא בריאה הרבה יותר

ואת 3 הביצים גם הייתי משנה לאו 4 ביצים רק החלבון (רק הלבן בלי הצהוב) והייתי מגדיל את כמות הבשר שלי בחצי (300 גרם בשר רזה שזה אומר או חזה עוף או סינטה לדוגמה ביום)

מה שכן אני הייתי משנה את ה2 פחיות טונה לאחד טונה ואחרי זה אפשר לגוון עם 5 פרוסות פסטרמה 1%

ואת 3 הביצים גם הייתי משנה לאו 4 ביצים רק החלבון (רק הלבן בלי הצהוב) והייתי מגדיל את כמות הבשר שלי בחצי (300 גרם בשר רזה שזה אומר או חזה עוף או סינטה לדוגמה ביום)

לא מסכים עם הגבינה צהובה, שומן מהחי זה מרכיב חשוב בתזונה שהרבה נוטים להמנע ממנו ולא מבינים שזה רק פוגע בהם.

דעות?

זה לא צילום...זאת בדיקה של הולכה עצבית.

כמו שכתבת - נחכה לתוצאות.

לא מסכים עם הגבינה צהובה, שומן מהחי זה מרכיב חשוב בתזונה שהרבה נוטים להמנע ממנו ולא מבינים שזה רק פוגע בהם.

אחוז השומן בגבינה צהובה הוא גבוה מאוד וכן גם כלוסטרול בגלל זה אתה לא מתעלם לגמרי אבל אתה לא הורס לעצמך את הבריאות עם אחוזי שומן אסטרונומיים אלא אחוז שומן נמוך ועם ערכים תזונתיים שווים או דומים

דווקא בגלל הסיבה הזו אני מכניס את הגבינה הצהובה עם האחוז שומן הנמוך ביותר ומקבל את השומן שלי ממקורות אחרים (אני אישית לא יכול בלי טחינה אבל יש אפשרויות נוספות)

לאכול כל יום 2 פרוסות גבינה צהובה 28% או 22% בנוסף לביצים קשות לא יעשה לך טוב בטווח הארוך.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4326654,00.html

אני לא מציע לאכול את זה כל יום, זה פשוט משעמם ונשברים אבל זה דוגמא, אפשר לעשות מספיק קומבינציות בשביל לגוון ב"חלבון במנה קטנה" (ז"א הבשר כל יום ועוד מקור גדול כמו טונה\שייק חייב להישאר, השאר אפשר לגוון יש מספיק מבחר)

חס ושלום פסטרמה בכמות כזו.

אני אוהב ציצים, אבל רק על בחורות.

אחוז השומן בגבינה צהובה הוא גבוה מאוד וכן גם כלוסטרול בגלל זה אתה לא מתעלם לגמרי אבל אתה לא הורס לעצמך את הבריאות עם אחוזי שומן אסטרונומיים אלא אחוז שומן נמוך ועם ערכים תזונתיים שווים או דומים

דווקא בגלל הסיבה הזו אני מכניס את הגבינה הצהובה עם האחוז שומן הנמוך ביותר ומקבל את השומן שלי ממקורות אחרים (אני אישית לא יכול בלי טחינה אבל יש אפשרויות נוספות)

לאכול כל יום 2 פרוסות גבינה צהובה 28% או 22% בנוסף לביצים קשות לא יעשה לך טוב בטווח הארוך.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4326654,00.html

קודם כל אני לא הייתי מציע לך להסתמך על כתבות בוואינט, המחקרים שם הם בהזמנה של חברות שמוכרות בשר\גבינות או להפך, ארגונים צמחוניים\טבעוניים וכאלה שיש להם אינרסים לגרום לאנשים לאכול יותר\פחות ממוצר מסוים.

דבר שני, שומן ממקורות שונים (ובעיקר מהחי) הכרחי לייצור הורמונים בגוף. ובקשר לכולסטרול- ההשפעה של הכולסטרול שאתה אוכל על רמות הכולסטרול בגוף קטנה מאד, זה יותר קשור לגנטיקה- אם באופן טבעי יש לך רמות כולסטרול גבוהות זה יהיה ככה ולא ממש משנה מה תאכל, ואם הן לא גבוהות, אלא אם כן תגזים ותאכל בכמויות מטורפות (ולא עוד 20-30 גרם שומן זה לא כמויות מטורפות), אין סיבה לדאגה ממש.

מתי כן יש סיבה לדאגה- כשקוראים איזה מחקר מפגר באינטרנט ומפסיקים לצרוך שומן מהחי, ואז יצור ההורמונים בגוף נפגע.

קודם כל אני לא הייתי מציע לך להסתמך על כתבות בוואינט, המחקרים שם הם בהזמנה של חברות שמוכרות בשר\גבינות או להפך, ארגונים צמחוניים\טבעוניים וכאלה שיש להם אינרסים לגרום לאנשים לאכול יותר\פחות ממוצר מסוים.

דבר שני, שומן ממקורות שונים (ובעיקר מהחי) הכרחי לייצור הורמונים בגוף. ובקשר לכולסטרול- ההשפעה של הכולסטרול שאתה אוכל על רמות הכולסטרול בגוף קטנה מאד, זה יותר קשור לגנטיקה- אם באופן טבעי יש לך רמות כולסטרול גבוהות זה יהיה ככה ולא ממש משנה מה תאכל, ואם הן לא גבוהות, אלא אם כן תגזים ותאכל בכמויות מטורפות (ולא עוד 20-30 גרם שומן זה לא כמויות מטורפות), אין סיבה לדאגה ממש.

מתי כן יש סיבה לדאגה- כשקוראים איזה מחקר מפגר באינטרנט ומפסיקים לצרוך שומן מהחי, ואז יצור ההורמונים בגוף נפגע.

הכתבה היא במקרה כתבה שמצאתי, אני אוכל את הגבינה צהובה הזו כבר קרוב ל3 שנים

להפסיק לאכול שומן מהחי? אני פשוט כתבתי שאני צורך את השומן שלי ממקורות אחרים כמו טחינה ואבוקדו

אני מסכים איתך שהכתבות לרוב מוזמנות אבל במקרה הזה הגבינה עם ה5% שומן היא באמת הבריאה ביותר.

אנריקה, 5 פרוסות פסטרמה 1% ביום היא הדבר האחרון שתעשה לך "ציצים"

בשביל להוריד במשקל באירובי מה עדיף לעשות?

שחיה חצי שעה או ריצה חצי שעה?

ככל שתשמור על ה״מאמץ״ (דופק) גבוה יותר לאורך זמן יותר, תשרוף יותר

ריצה קל

ככל שתשמור על ה״מאמץ״ (דופק) גבוה יותר לאורך זמן יותר, תשרוף יותר

ריצה קל

אין מה לומר דופק מואץ הוא הפתרון הנכון ביותר (הקשה ביותר אבל גם הנכון ביותר)

התקופות שהייתי רץ 4 פעמים בשבוע 6 ק"מ כל פעם היו התקופות הטובות ביותר שלי מבחינת שמירה על משקל וירידה במשקל.

אגב loko ואנריקה אתם עורכים תרגילי HIIT אחרי אימוני כוח? סיוט שקשה להסביר אבל הוא נגמר אחרי 25 דקות וזה נוח בהרבה מאימון אירובי של שעה

התקופות שהייתי רץ 4 פעמים בשבוע 6 ק"מ כל פעם היו התקופות הטובות ביותר שלי מבחינת שמירה על משקל וירידה במשקל.

אגב loko ואנריקה אתם עורכים תרגילי HIIT אחרי אימוני כוח? סיוט שקשה להסביר אבל הוא נגמר אחרי 25 דקות וזה נוח בהרבה מאימון אירובי של שעה

כן, עושה HIIT, פעמיים בשבוע

סיוט? בשבילי זה לגמרי ההפך, אני עושה את זה בשביל הכיף. נהנה לתת ספרינט בשיא הכוח

ריצות ארוכות זה הסיוט האמיתי.

מי שעושה רק אירובי כדי לרדת במשקל ולא אוכל כמו שצריך הוא אדיוט ומבזבז את הזמן שלו, ולצערי יש הרבה יותר מדי אנשים כאלה.

אירובי? משתדל לא ללכת ברגל יותר מדי