Jump to content

תזונה ומכון כושר

Armagedon

Recommended Posts

גם אצל חלקם לא היה מדובר בחיים ומוות. החיים שלהם ניצלו כבר, חלקם גם עם קטיעה מתוכננת ולא כמצב מציל חיים. ובכל זאת ארבעה אנשים, ארבעה סיפורים לא פשוטים, ארבעה אנשים עם שמחת חיים ואופטימיות. חלקם שבוע אחרי הניתוח שבו כרתו להם את הרגל.

עניין של גישה - חס וחלילה לא באתי לשפוט אותך או להגיד שהתסכול שלך לא מוצדק. מה שכן - אם תסתכל על הצדדים החיוביים - זה בסופו של דבר יסתדר. אתה לא צריך נס, אתה צריך איש מקצוע נורמלי ולעשות את מה שהוא יגיד לך. אין מובטח בחיים, אבל אין סיבה לא לשאוף לחזרה מלאה לתפקוד. אני סולד מכל האורטופדים שדוחפים תרופות להקלה בכאבים, סדים סתמיים שמקבעים את היד (גם אם זה מקל רגעית על הכאב, יש לזה השלכות לטווח הרחוק) או צילומים חסרי משמעות. לא אומר שפיזיותרפיה היא קסם או שזה יפתור לך את הבעיה, אבל לכל הפחות ינסו לפתור אותה ולא לתת לך דברים שידחו את הבעיה למתישהו אחר.

התור לפיזיותרפיה עוד חודש הכי מוקדם. מה אני אמור לעשות במשך חודש? להמתין ? יש דרכים לזרז תור חוץ מלקוות שמישהו ביטל?

הרופא המטפל לא רושם דחוף על הפניה שהיא לא שבר. אבל אני כבר חודשיים מטורטר עם הפציעה המעצבנת הזאת.

ביומיים האחרונה הכאבים התגברו.

נ.ב - מאטה בוא נתמקד בנושא ולא בסיפורים אישיים של אנשים אחרים, נוגע ללב אבל באמת שמיותר ואין צורך להכניס את זה כאן. מאחל להם רק טוב.

לגופו של נושא? אין לך הרבה מה לעשות חוץ מלהוריד עומס. לא הייתי נשאר עם הסד קבוע כדי לא להוביל לקיצור שרירים לאורך זמן. אתה יכול לנסות לזרז את התור או לקבוע פיזיותרפיה אצל אדם פרטי, רק ששם תשלם יותר.

נ.ב

מתא.

ואתה לא חייב לקחת כלום ממה שכתבתי (כולל לפני מספר שבועות בנוגע ל"קבע פיזיותרפיה"). עניין של פרופורציות.

אני עם חבק על היד (מקל על הכאב וגם בגלל עובד עם מחשב זה מוריד קצת עומס).

אני לא מתאמן על משקלים בכלל, לא מרים משקולות יותר. רק אירובי עד שאחלים.

• 3 weeks later...

במה שונה הדיאטה הזו מכל דיאטה שמבוססת חלבונים עם מעט פחמימות בכל יום כאשר כל ארוחה מתבצעת כל 3 שעות ומשתדלים להגיע ל1200 קלוריות (לא לרדת ולא לעלות)

כל אחד ממציא דיאטה (חלי ממן, פליאו שמיאו)

בקיצור ולעניין בוא תראה איך אני ממציא לך דיאטה בשנייה

בבוקר פותחים ביסלי ולוקחים 2 חתיכות מהשקית

בשעה 11 פותחים קוטג' ואוכלים ממנו 3 כפיות עם רבע פרוסת לחם

בשעה 2 בצהריים לוקחים סטייק אנטריקוט במשקל של 80 גרם ושמים על האש (פאקינג 80 גרם כן?)

בשעה 5 בערב לוקחים קוביית שוקולד אחת (90% שוקולד, ובעצם גרמתי לך להאמין שאפשר אשכרה לאכול משהו משמין פה)

בשעה 8 בערב חביתת 2 ביצים עם המון המון מלח ופלפל, לפזר זעתר בשביל הטעם

זו דיאטת פליאו, חרטא בפיתה.

יש לך פה אולי 600 קלוריות בלחץ אגרסיבי ברור שתרד במשקל, תאבד המון שומן ואחרי שתסיים עם הדיאטה תעלה כמו סופגנייה.

מותר לאכול המון שומן רווי ואז בגיל 60 אתה מת מהתקף לב.

הם מגבילים שם אכילת חלבונים ומאשרים לאכול שומן, כולסטרול? על הזין

כמה שטויות רשמת...

לא קראת שום דבר ממה שרשמתי בנושא הזה כנראה. וגם לא ראית את הסרטון.

הדיאטה היחידה שבה לא סופרים קלוריות ולא אוכלים כל 3 שעות.

בדיאטות אחרות בהן אתה לא נותן לגוף את מה שהוא צריך, אתה רעב כל הזמן וצריך לאכול כל 3 שעות.

וסתם שתדע, כולסטרול זה לא כזה רע. הגוף גם ככה מייצר 85 אחוז ממנו, וגם אם תאכל יותר או פחות, תשאר עם אותה כמות כולסטרול בגוף. (רק שהגוף יבזבז יותר/פחות אנרגיה על ייצור כולסטרול).

דבר איתי על רוצחים אמיתיים כמו מלח וסוכר. לא כולסטרול ושומן.

דיאטת פליאו מספקת לנו יחס נכון של ליפופרוטאינים, ככה שאתה יכול לצרוך כמה כולסטרול שבא לך.

מה מספק יחס שגוי של ליפופרוטאינים? למשל, דגני הבוקר ה"בריאים" וה"מזינים" והמודרניים שלנו.

כידוע, דגני הבוקר זו המצאה אמריקאית, והקשר של האמריקאים למזון בריא הוא בעיקר היכולת לשווק אותו ככזה. דגני בוקר זה לא יותר ממזון מעובד ומהיר.

ואם כבר אתה רוצה תפריט פליאו נכון אז רק תבקש:

ארוחה ראשונה: 2 בייצים קשות / דג סלומון חי, חצי אבוקדו, כפית שמן זית.

ארוחה עיקרית: קציצות בקר(עם השומן) / כבד עוף / עוף בתנור (עם העור והשומן) (כל יום משהו אחר), טחינה, ירקות מאודים (גזר, אפונה וכו'..). - תאכל כמה שבא לך ללא הגבלה.

ארוחה נוספת: דג / שקשוקה / מרק עם זרעי פשתן / חזה עוף (אפשר לבחור 2 מהרשימה כל יום).

בין לבין אפשר לאכול פרוסת לחם עם חמאת בוטנים / שקדים טבעית ללא סוכר, שוקולד 80 % קקאו מריר ללא סוכר, אגוזי קשיו, שקדים, בטטה בתנור.

בלי משקאות מתוקים / מוגזים, בלי סוכר, בלי מלח.

אני כבר ירדתי 20 קילו בחצי שנה בערך וגם התחזקו לי השרירים (הבטן מתחילה לקבל צורה של ריבועים) וזה בלי יותר מדי אימונים (פעם, פעמיים בשבוע).

ובאופן כללי אני מרגיש כמו נמר לעומת מה שהרגשתי לפני חצי שנה.

דרך אגב עכשיו ראיתי שיש פה עוד פרק על תזונת האדם הקדמון:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4611086,00.html

מאוד כאב לי מה שהוא עשה לנתח סינטה שם.

אני הייתי מניח את זה 30 שניות על האש. לא יותר.

כמה שטויות רשמת...

לא קראת שום דבר ממה שרשמתי בנושא הזה כנראה. וגם לא ראית את הסרטון.

הדיאטה היחידה שבה לא סופרים קלוריות ולא אוכלים כל 3 שעות.

בדיאטות אחרות בהן אתה לא נותן לגוף את מה שהוא צריך, אתה רעב כל הזמן וצריך לאכול כל 3 שעות.

וסתם שתדע, כולסטרול זה לא כזה רע. הגוף גם ככה מייצר 85 אחוז ממנו, וגם אם תאכל יותר או פחות, תשאר עם אותה כמות כולסטרול בגוף. (רק שהגוף יבזבז יותר/פחות אנרגיה על ייצור כולסטרול).

דבר איתי על רוצחים אמיתיים כמו מלח וסוכר. לא כולסטרול ושומן.

דיאטת פליאו מספקת לנו יחס נכון של ליפופרוטאינים, ככה שאתה יכול לצרוך כמה כולסטרול שבא לך.

מה מספק יחס שגוי של ליפופרוטאינים? למשל, דגני הבוקר ה"בריאים" וה"מזינים" והמודרניים שלנו.

כידוע, דגני הבוקר זו המצאה אמריקאית, והקשר של האמריקאים למזון בריא הוא בעיקר היכולת לשווק אותו ככזה. דגני בוקר זה לא יותר ממזון מעובד ומהיר.

ואם כבר אתה רוצה תפריט פליאו נכון אז רק תבקש:

ארוחה ראשונה: 2 בייצים קשות / דג סלומון חי, חצי אבוקדו, כפית שמן זית.

ארוחה עיקרית: קציצות בקר(עם השומן) / כבד עוף / עוף בתנור (עם העור והשומן) (כל יום משהו אחר), טחינה, ירקות מאודים (גזר, אפונה וכו'..). - תאכל כמה שבא לך ללא הגבלה.

ארוחה נוספת: דג / שקשוקה / מרק עם זרעי פשתן / חזה עוף (אפשר לבחור 2 מהרשימה כל יום).

בין לבין אפשר לאכול פרוסת לחם עם חמאת בוטנים / שקדים טבעית ללא סוכר, שוקולד 80 % קקאו מריר ללא סוכר, אגוזי קשיו, שקדים, בטטה בתנור.

בלי משקאות מתוקים / מוגזים, בלי סוכר, בלי מלח.

אני כבר ירדתי 20 קילו בחצי שנה בערך וגם התחזקו לי השרירים (הבטן מתחילה לקבל צורה של ריבועים) וזה בלי יותר מדי אימונים (פעם, פעמיים בשבוע).

ובאופן כללי אני מרגיש כמו נמר לעומת מה שהרגשתי לפני חצי שנה.

ממה הדיאטה הזו שונה מדיאטה מבוססת חלבון שכל אתלט/שרירן או סתם שמן משתמשים בה בתקופת חיטוב?

ואני מבטיח לך שאם אני אוהב שקשוקה קציצות בקר ו2 ביצים קשות ללא הגבלה כל יום אני לא רק שלא יורד במשקל אני עולה במשקל

כל אחד ומה שמתאים לו, אני אישית מכיר את הגוף שלי כ"כ טוב שאני יודע איפה המגבלות שלי

אני עם דיאטה מבוססת חלבונים ו2 מנות קטנות של פחמימה ביום ירדתי 55 ק"ג, זה לא אומר שהדיאטה שלי מותאמת אליך

מה שכן, רשמתי תפריט דיאטה קיים של פליאו ואתה לא יכול להתכחש לו.

• 2 weeks later...

יש למישהו איזה לינק לוידאו ביוטיוב שמראה איזה מתיחות לעשות לפני ריצה? נראה לי מאז בית ספר יסודי בשיעור חנג לא עשיתי מתיחות. 4 מעלות פה בחוץ אם זה משנה

בניגוד למה שמלמדים - אין כל טעם לבצע מתיחות ארוכות ("סטטיות") לפני פעילות ספורטיבית. כן תבצע הליכה או ריצה קלה, תבצע תנועות חוזרות של הפעלת מפרקים (למשל כיפוף ויישור מרפקים, כיפוף ויישור ברכיים, כיפוף ויישור קרסול, וגם תנועות של הקרסול לצדדים), ותבצע מתיחות דינמיות (לא עברתי על כל הסרטון, אבל על פניו הוא נראה טוב)

בסיום האימון תבצע מתיחות סטטיות, כל מתיחה לפחות 30 שניות בלי תנודות...זאת הדרך גם למנוע פציעות וגם להאריך את השריר לאחר פעילות.

מאיפה אני אמור להביא 100 גרם חלבונים ביום?!

קופסת טונה, 150 גר' בשר\דג\עוף, 3 ביצים, מוצרי חלב קצת ובום.

אפשר להעזר באבקת חלבון.

בסיום האימון תבצע מתיחות סטטיות, כל מתיחה לפחות 30 שניות בלי תנודות...זאת הדרך גם למנוע פציעות וגם להאריך את השריר לאחר פעילות.

אחלה תודה, מה זה מתיחות סטטיות? יש איזה סרטון כמו הקודם שידגים לי?

פחית שימורים טונה, שייק חלבון, פסטרמה 1 אחוז שומן, 4 ביצים (רק הלבן בלי החלמון הצהוב) חזה עוף וסגרת את הפינה יפה מאוד.

אתה אומר את זה כאילו זה פשוט חחח.

לא הכל בארוחה אחת נכון?

לא אוהב את כל המתיחות כאן, אבל בסה"כ זה בכיוון הנכון

* כל מתיחה צריכה להתבצע בין חצי דקה (מינימום) ל-2 דקות. כמה שיותר, יותר טוב.

* חשוב לא לבצע תנודות תוך כדי. התחלת את המתיחה? אל תשחרר, תלחץ, תשחרר, תלחץ.

* תיכנס לתוך המתיחה ללפחות 15-20 שניות...חשוב לנשום תוך כדי בצורה סדירה. אחרי שאתה מרגיש שהשריר מתחיל להיות רפוי, תוציא אוויר לאט ותנסה להיכנס לאט לתוך המתיחה. כמה שתצליח יותר לאורך זמן - ככה השריר יתארך יותר.

* אל תשחרר מתיחה ב"בום". סיימת את המתיחה? תשחרר לאט לאט.

* לדעתי האישית אם אתה עושה מתיחה אחרי ריצה - עדיף לבצע את המתיחות בישיבה/כריעה...לא בעמידה. אם משתמשים נכון במשקל הגוף בכיוון המתיחה אפשר לבצע אותה בצורה יותר טובה.

לא הכל בארוחה אחת נכון?

אני קם בבוקר אוכל סנדוויץ עם פסטרמה (לחם דגנים קל)

אחרי כמה שעות אוכל 3 תמרים ויוצא לאימון

אחרי האימון שותה שייק חלבון

אחרי שעתיים שלוש אוכל סלט טונה עם טחינה (חייב שומן וזה השומן שלי ביום)

אחרי 3 שעות אוכל חזה עוף

בד"כ אני נופל על שטויות טעימות אבל כשלא אז היום שלא עובר חלק ואני מבסוט מהדיאטה

לא הכל בארוחה אחת נכון?

אתה יכול לאכול הכל גם בארוחה אחת.

כמובן שעדיף לפזר את זה כדי שלא תהיה רעב בשאר היום, אבל מבחינה בריאותית אין מניעה.

ואני מניח שתשאל את זה, או שלזה התכוונת בעצם, אין שום חובה לאכול ישירות אחרי האימון חלבון ("חלון הזדמנויות"), זה לא נכנס יותר טוב לשריר ולא שום דבר. והלוואי שכל אלה שמסריחים את המלתחות עם טונה או שמבחינתם זה סוף העולם אם הם לא ישתו את השייק שלהם בזמן יבינו את זה.

לא הכל בארוחה אחת נכון?

זה פשוט אחי. רוב הימים שלי נגמרים ב180-200 גרם חלבון, להגיע למינימום שלי שזה 170 אף פעם אין לי בעיה

סתם דוגמא למקורות חלבון עיקריים באחד מהימים של 200 גרם אצלי (לא תפריט קבוע, רק דוגמא):

חצי ליטר חלב

45 גרם אבקת חלבון

200 גרם קוטג'

150 גרם טונה

100 גרם חזה עוף

170 גרם פסטרמה עוף

150 גרם פסטה

בקיצור - אתה תגיע ל100 בקלות, פשוט שים קצת יותר דגש על מאכלים עשירים בחלבון

אתה יכול לאכול הכל גם בארוחה אחת.

כמובן שעדיף לפזר את זה כדי שלא תהיה רעב בשאר היום, אבל מבחינה בריאותית אין מניעה.

ואני מניח שתשאל את זה, או שלזה התכוונת בעצם, אין שום חובה לאכול ישירות אחרי האימון חלבון ("חלון הזדמנויות"), זה לא נכנס יותר טוב לשריר ולא שום דבר. והלוואי שכל אלה שמסריחים את המלתחות עם טונה או שמבחינתם זה סוף העולם אם הם לא ישתו את השייק שלהם בזמן יבינו את זה.

אם להיות אמיתי לפעמים יוצא מצב שאני שותה את השייק למשל לפני האימון בכלל ולא אחרי.

חלון ההזדמנויות הוא באמת שטות גדולה, כמובן שעדיף לא להתמהמה יותר מידי, עד שעה אחרי האימון זה בסדר גדול, אחרי זה זה גם לא ממש נורא אבל בשביל ההרגשה הטובה שעשית את המקסימום עד שעה :thumbs:

אבל ממה שאני יודע הגוף יכול לעכל רק 35 גרם חלבון בארוחה אחת. את כל החלבון המיותר אתה מחרבן.

כך שזה לא נכון לאכול הכל בארוחה אחת. תקנו אותי אם אני טועה..