Jump to content

תזונה ומכון כושר

Armagedon

Recommended Posts

13 דקות לפני, סטלן בטלן השמן said:

מה צריך לאכול במצב של תת משקל? (לא בשבילי)

כמי שמכיר את הסיפור הזה טוב ברמה אישית, הכל אחי. בנוסף לחלבונים (עוף, ביצים, קוטג', טונה) שהם הכרחיים לבניית שריר, חשוב גם לא לפחד משומנים (שמן קוקוס, זיתים, חמאת בוטנים, אבוקדו, סלמון, אגוזים) ולנצל אותם כדי לבנות מאגרי אנרגיה. שווארמה, פיצה, פלאפל, סביח, פסטה וכיו"ב גם כן אפשר חופשי. כמובן שבנוסף לזה להתאמן באופן קבוע, בעיקר עבודה עם משקלים אבל גם אירובי בעצימות נמוכה 1-3 פעמים בשבוע.

3 hours ago, BRoi said:

לא יכול לעשות נזק לגוף לעשות מאמץ נוסף של שחייה אחרי אימון משקולות?

מים הם המון פעמים אמצעי להרגעה והרפיה של שרירים ולפעמים משתמשים בהם גם לביצוע של עיסויים, ויש למים גם המון יתרונות מנטליים שהם משולים מבחינתי למדיטציה. דווקא להפך, רואה המון יתרונות בשחייה של 15-30 דקות (גב, חזה וחתירה) אחרי אימון משקולות כסוג של שיקום, אבל זה בתנאי שהיא נעשית בקצב קל עם פיקוח על הנשימה ועם יכולת לדבר. נסה את זה כמה פעמים ותראה איך זה מרגיש לך, אם זה מתבצע נכון ובהגיון והמצב הגופני הכללי שלך טוב אתה רק תרוויח מזה.

צריך עצה: 

אני עושה יד קדמית עם משקולות יד ומרגיש קצת תקוע. אני מרים משקל מסוים ומרגיש שיכול לעלות, אבל המשקולת הבאה שיש בחד"כ כבדה לי מדי בשלב זה. מה כדאי לעשות? 

תשתמש בפלאפון/מחברת ותנהל מעקב אחרי משקלי עבודה. קח את משקל הבסיס שלך ונסה להעלות אותו באופן הדרגתי בכל אימון/שבוע/שבועיים.

תתחיל ממספר סטים וחזרות נמוך יותר מזה שאתה מבצע בדרך כלל ועלה אותו בהדרגה לאורך התקופה הזו, בסוף באופן בלתי נמנע זה ירגיש לך טבעי.

דרך העבודה הדי פשוטה הזו שיפרה לי את נפחי העבודה ב50% בפרק זמן של חודש-חודשיים מבלי שעליתי בכלל במשקל הגוף.

• 2 weeks later...

מחפש לקנות הליכון ביתי. כמה שיותר קטן וזול, לא מעניינות אותי פונקציות דיגיטליות שהן מעבר לנתונים הסטנדרטיים של מהירות, זמן, קלוריות ומרחק. יש המלצות?

עריכה: למישהו יש נסיון כלשהו עם הליכון מכני?

מישהו מכיר סרטונים טובים של שיעורי ספינינג לשימוש בבית (יש לי אופני כושר)? 

לא מצאתי יותר מדי ביוטיוב ולא בא לי לעשות כל פעם את אותו שיעור.

רצוי כאלה שבכל זמן מוצגת הדרגת קושי/מהירות/סוג תנוחה ברקע ולא סתם רואים אדם מדווש לבד עם מוסיקה ברקע.

כמו כן עד כמה אימון עם רצועות TRX הזה באמת יותר טוב מאימונים אחרים. אבא שלי הביא לי איזה משהו כזה (אבל לא הTRX הרשמיים) ולא יודע לא עפתי על זה במיוחד (ניסיתי בבית). 

• 1 month later...

רוצה לקנות גומיות שיסייעו במתח, מאיפה כדאי לקנות? איך לדעת אם מה שאני קונה מתאים? 

https://www.terminalx.com/catalog/product/view/id/484909/s/x583860009/?gclid=CjwKCAjwmrn5BRB2EiwAZgL9ol6kMm8BQQ2bev3oU1myGZ4Mz-K9Y5WIxBFpvUznQKsUu3_djik9XxoCF5wQAvD_BwE#color=21&size=1441?ref=Google_u_&CmpID=1633055986_&AgID=63020507035_&SL=__&_KW=__&MT=__&_Ad_=312908974512_&AdPos=__&_Device=_m_&D.Model=__&PLCT=_&Trgt=_

נניח מה שיש בקישור זה גומיות שמתאימות למתח?

@nirnir20

ראיתי את ההודעה רק עכשיו. יש ברדיט קהילה גדולה של אנשים שפיתחו אימון שמבוסס על משקל גוף בלבד ויש אנשים שמגיעים לתוצאות ממש יפות איתו. בעוד חודש-חודשיים בערך גם אני כנראה אתחיל לעבוד באופן הזה כי המנוי למכון כושר שלי מסתיים ואין באפשרותי כרגע לחדש. זה אמנם לא אימון A-B קלאסי אבל שווה לנסות לאור ההמלצות החמות והתוצאות בנושא. זה האימון בגדולכאן יש גרסה למי שאין לו טבעות וזו חלופה ביתית לחתירה, מתח ומקבילים אפשר למצוא בהמון גינות וזו אחלה הזדמנות לשלב גם פעילות אירובית. זה סרטון עם המחשה של התרגיליםזו הקהילה בנושא שיש בה כמות עצומה של מידע ונושאי שאלות ותשובות. ממליץ להיכנס ולקרוא קצת.

אם אתה מחפש משהו קצת יותר נגיש שלא מצריך התארגנות מסוימת, יש ביוטיוב כמות עצומה של סרטונים. אני ממש אוהב את הסרטונים של FitnessBlender ויש להם שניים של עבודה על פלג הגוף העליון ללא ציוד כמו זה או זה. באופן טבעי פלג הגוף העליון קצת יותר מורכב באימון כזה, בהשוואה לעבודה על פלג הגוף התחתון שיש סרטונים בכמויות כמו זה או זה או עוד מאות רבות בכל רחבי היוטיוב. יש עוד ערוץ ביוטיוב שהעלה סרטונים דומים. פלג גוף עליון ופלג גוף תחתון. ממליץ גם להוריד את האפליקציה Nike Training Club ולחפש בה דברים שמתאימים לך. נסה כמה אימונים עד שאתה מוצא משהו שכיף לך לעשות.

תתאמן באחד מהנ"ל 3/4 אימונים בשבוע בשילוב יוגה (Yoga With Adriene) או פילאטיס, יש לך כאן תרשים של 34 התרגילים המקוריים של ג'וזף פילאטיס. תתחיל מתרגילי B ותתקדם בהדרגה. רק תקרא קצת על התרגילים ותראה איך מבצעים אותם נכון בשילוב טכניקת הנשימה וייצוב שרירי הבטן והגב, זה הרבה יותר חשוב מאשר אם אתה מצליח ליישר את הרגליים או לתנועה מלאה. נפח עבודה של 10-20 דקות נוספות כאלו בסיום אימוני הכוח מעבר לעבודה הישירה על שרירי הבטן ישפרו לך את הגמישות, יתרמו לחיזוק שאר חלקי הגוף, ותרגיל אותך לנשימה נכונה גם בתרגילי כוח ובמאמץ גבוה. ממליץ גם לרכוש גליל עיסוי ו/או כדור לקרוס כדי להרפות את השרירים בסיום העבודה. 

On 9.8.2020 at 04:05, Dandelion said:

@nirnir20

ראיתי את ההודעה רק עכשיו. יש ברדיט קהילה גדולה של אנשים שפיתחו אימון שמבוסס על משקל גוף בלבד ויש אנשים שמגיעים לתוצאות ממש יפות איתו. בעוד חודש-חודשיים בערך גם אני כנראה אתחיל לעבוד באופן הזה כי המנוי למכון כושר שלי מסתיים ואין באפשרותי כרגע לחדש. זה אמנם לא אימון A-B קלאסי אבל שווה לנסות לאור ההמלצות החמות והתוצאות בנושא. זה האימון בגדולכאן יש גרסה למי שאין לו טבעות וזו חלופה ביתית לחתירה, מתח ומקבילים אפשר למצוא בהמון גינות וזו אחלה הזדמנות לשלב גם פעילות אירובית. זה סרטון עם המחשה של התרגיליםזו הקהילה בנושא שיש בה כמות עצומה של מידע ונושאי שאלות ותשובות. ממליץ להיכנס ולקרוא קצת.

אם אתה מחפש משהו קצת יותר נגיש שלא מצריך התארגנות מסוימת, יש ביוטיוב כמות עצומה של סרטונים. אני ממש אוהב את הסרטונים של FitnessBlender ויש להם שניים של עבודה על פלג הגוף העליון ללא ציוד כמו זה או זה. באופן טבעי פלג הגוף העליון קצת יותר מורכב באימון כזה, בהשוואה לעבודה על פלג הגוף התחתון שיש סרטונים בכמויות כמו זה או זה או עוד מאות רבות בכל רחבי היוטיוב. יש עוד ערוץ ביוטיוב שהעלה סרטונים דומים. פלג גוף עליון ופלג גוף תחתון. ממליץ גם להוריד את האפליקציה Nike Training Club ולחפש בה דברים שמתאימים לך. נסה כמה אימונים עד שאתה מוצא משהו שכיף לך לעשות.

תתאמן באחד מהנ"ל 3/4 אימונים בשבוע בשילוב יוגה (Yoga With Adriene) או פילאטיס, יש לך כאן תרשים של 34 התרגילים המקוריים של ג'וזף פילאטיס. תתחיל מתרגילי B ותתקדם בהדרגה. רק תקרא קצת על התרגילים ותראה איך מבצעים אותם נכון בשילוב טכניקת הנשימה וייצוב שרירי הבטן והגב, זה הרבה יותר חשוב מאשר אם אתה מצליח ליישר את הרגליים או לתנועה מלאה. נפח עבודה של 10-20 דקות נוספות כאלו בסיום אימוני הכוח מעבר לעבודה הישירה על שרירי הבטן ישפרו לך את הגמישות, יתרמו לחיזוק שאר חלקי הגוף, ותרגיל אותך לנשימה נכונה גם בתרגילי כוח ובמאמץ גבוה. ממליץ גם לרכוש גליל עיסוי ו/או כדור לקרוס כדי להרפות את השרירים בסיום העבודה. 

אתה איש גברי מאוד

• 2 weeks later...

אשמח לעזרה ממבינים ממני בתחום.

קניתי לאחרונה אופני כושר הביתה. אני עושה 3-4 פעמים בשבוע, סשנים של כ20-30 דקות (בערך 11 ק"מ ו250 קלוריות לפי המכשיר).

בלי סיבה מיוחדת, אני מעל דרגה כל 5 דקות ושומר על מהירות של 30 ק"מ (שוב, לפי המכשיר).

רציתי לדעת מה האימון אופניים הכי אפקטיבי שאפשר לעשות על מנת לשרוף כמה שיותר קלוריות ושומן? חשוב לומר שאני מעדיף לעשות נגיד 4 פעמים של 25 דקות מאשר פעמיים של 50 דקות.

תודה רבה על כל העזרה!

11 hours ago, Originals said:

אשמח לעזרה ממבינים ממני בתחום.

קניתי לאחרונה אופני כושר הביתה. אני עושה 3-4 פעמים בשבוע, סשנים של כ20-30 דקות (בערך 11 ק"מ ו250 קלוריות לפי המכשיר).

בלי סיבה מיוחדת, אני מעל דרגה כל 5 דקות ושומר על מהירות של 30 ק"מ (שוב, לפי המכשיר).

רציתי לדעת מה האימון אופניים הכי אפקטיבי שאפשר לעשות על מנת לשרוף כמה שיותר קלוריות ושומן? חשוב לומר שאני מעדיף לעשות נגיד 4 פעמים של 25 דקות מאשר פעמיים של 50 דקות.

תודה רבה על כל העזרה!

בלי לדעת מה הגובה והמשקל שלך, אין שום דרך לדעת.

בלי קשר, עדיף לעשות אימוני כח ולהקפיד בתזונה מאשר לעשות אירובי. 

1 hour ago, MR.Krabs said:

בלי לדעת מה הגובה והמשקל שלך, אין שום דרך לדעת.

בלי קשר, עדיף לעשות אימוני כח ולהקפיד בתזונה מאשר לעשות אירובי. 

מתנצל

1.74, 75 ק״ג.

המטרה כרגע להגיע ל70. 

On 27.8.2020 at 23:11, Originals said:

מתנצל

1.74, 75 ק״ג.

המטרה כרגע להגיע ל70. 

https://www.onebody.co.il/bmr-calculator/

חשב כמה קל׳ אתה שורף ביום (מנוחה נטו, יש שם הסבר) 

תשמור על גרעון קלורי סביר  (-300 קל׳ ליום נניח)

בשביל זה תוכל להעזר ב-MyFitnessPal 

יותר מזה לא צריך אם המטרה היא להרזות.

שים לב שאצל הרבה אנשים פעילות אירובית (אופניים במקרה שלך) גורמת לפיצוי אנרגטי כשאוכלים, בלי לשים לב אתה תאכל יותר ממה שאתה צריך או לחילופין תקפיד ותשאר רעב.