Jump to content

תזונה ומכון כושר

Armagedon

Recommended Posts

ממה שאני מבין אתה רוצה לגדול בסמת שריר?

אם אתה עכשיו על מאזן נייטרלי הרי שאם תתאמן אתה תשרוף יותר קלוריות ותכנס למאזן שלילי.

ממישהו שעובד על מסה וגם לא ממש אוהב לאכול, תאמין לי שעם המאכלים הנכונים לא בעיה להיכנס למאזן חיובי.

צודק יצאתי אהבל. אז בעצם מתחיל להתאמן, צריך להגדיל כמויות. יש לזה סוף? או שכל עוד אתמיד באימונים אצטרך להגדיל כמויות בהתאם?

צודק יצאתי אהבל. אז בעצם מתחיל להתאמן, צריך להגדיל כמויות. יש לזה סוף? או שכל עוד אתמיד באימונים אצטרך להגדיל כמויות בהתאם?

בסוף השאלה היא מה המטרות שלך ומה נקודת הפתיחה.

כמה אתה שוקל עכשיו ולאן אתה אתה רוצה להגיע?

יש מלא חומרים באינטרנט שעוזרים אבל לפחות לדעתי ככל שאתה מתעמק זה יכול לסבך את העניינים, לבן אדם ממוצע הכי פשוט וקל זה ללכת עם ההרגשה והאינטואציה.

תמצא תוכנית אימונים פשוטה מבחינת אימונים, הכוונה תוכנית של 3 ימים בשבוע, כל אימון באזור ה 45 דקות ותרגילים שכוללים כמה שיותר קבוצות שרירים (סקוואט לדוגמה נהדר לפלג גוף תחתון ולשרירי ליבה).

כשאתה מתחיל להרגיש יחסית בנוח עם המשקל הנוכחי, תעלה משקלים, הכי חשוב שבכל תרגיל אתה שולט על קצב בינוני ועל הטכניקה, אתה מרגיש את השריר עובד ומתאמץ.

אינדקציה טובה בעיניי, זה אם אתה משלים את כל הסטים על המשקל הנוכחי כשיותר קל לך ממקודם, זה כבר סימן להתקדם הלאה, אבל בצעדים קטנים, באופן אישי אני מוסיף 2.5 לכל צד בדרך כלל או אם זה תרגיל על מכונה אז פשוט למדרגה הבאה (בדרך כלל 5 קילו), אתה תרגיש שיותר קשה ואתה מתאמץ יותר בסטים.

מבחינת אוכל, אני לא חסיד של לשבת ולחשב קלוריות, אבל טוב שיהיה לך מושג כמה פחות או יותר אתה אוכל.

זה גם לא צריך להיות תפריט שכולל בתוכו מאכלים שאין לך זין אליהם, תראה מה אתה אוהב לאכול ותשלב מזה, מאכלים קלאסיים לחלבון זה ביצים/טונה/עוף/בשר/גבינה וכולי..

השאלה גם מה אתה בדרך כלל אוכל עכשיו, לפעמים לא צריך אפילו לעלות בכמות, לצורך העניין אם אתה אוכל גבינה צהובה 9% עכשיו, תתחיל לאכול 28%, זה גם תוספת קלוריות משמעותית.

שוקל עכשיו 60, לאן רוצה להגיע? אין לי מספר ספציפי, לא מבין בזה בכלל, רוצה להיבנות, כרגע אני שחיף.

בעיקרון התפריט שלי הוא כמות מכובדת של שניצל ופסטה בצהריים ובערך 200 גרם בשר בערב

כדי לעלות במשקל צריך מאזן קלורי חיובי.

לחלק מהאנשים זה עובד באופן "טבעי" כי הרעב מתאים את עצמו לאימונים ולדרישות החדשות.

לחלק אחר מהאנשים זה לא עובד באופן "טבעי" והם צריכים לספור קלוריות כדי לוודא שהם מגיעים למאזן חיובי, או להסתמך על "טריקים" אחרים.

אל תסבך את עצמך יותר מדי כרגע. תתחיל להתאמן עם תכנית טובה ותשים את הפוקוס על התחזקות קבועה ויציבה בתרגילים.

אם תיתקע, סימן שאתה אוכל מעט מדי.

• 2 weeks later...

סופרים קלוריות של ירקות בחיטוב? כן|לא ולמה

לרוב הירקות אין ערך קלורי.

בחיטוב, מפתחי גוף לפני תחרות כן נמנעים מירקות מסוימים אבל בשבילך זה לא משנה.

תאכל כמה ירקות שאתה רוצה מבלי לחשב כלום.

דור אקשטיין. איך הוא? שווה משהו?

*מתאפק לא להכניס משהו ציני על חאבי גרה*

אני ירדתי 20 קילו ו-16% שומן בעזרת תכנית שלו.

נכנסתי לקבוצה בפייסבוק שפרסמו פה (מדברים על כושר ותזונה או משהו כזה) והדיבור עליו שם שהוא שרלטן וליצן, מחבר'ה שנראים די רציניים בתחום. לא יודע, בשבילי זה עבד.. אבל לשיקולך.

הוא מפיץ הרבה שטויות וטענות מופרכות.

הרבה דברים עובדים.

אפשר לפתוח דלת ולהיכנס, או אפשר לעשות עשרה סיבובים סביב עצמך ואז לפתוח את הדלת ולהיכנס. בשני המקרים זה "עבד".

התפריט שלו סביר? הגיוני?

כריס לא הצלחתי להבין האם אתה תומך בו או נגדו?

התפריט שלו כולל פיצה כל 3 ימים.

אני או כריס יכולים להכין לך תפריט דומה בלי לדעת בכלל מה יש בתפריט שלו.

שוב, אם תלך לפי התפריט שלו, תראה תוצאות. היו כמה דברים שהוא אמר שלא הסכמתי איתם אבל אלו השערות ואין מדע מבוסס אז לא אני ולא הוא צודקים.

אני בכל מקרה ממליץ לא לשלם כסף לתפריט שאתה יכול להשיג באינטרנט באופן חופשי.

פה בנושא הזה יש אולי קרוב ל20-30 פעמים שכתבנו תפריטים לכל סוגי השלבים.

אהלן חברים אשמח לעזרה, אני מניח שכבר שאלו פה אבל לא מצאתי.

אני 1.80 באיזור ה 75 ק"ג, די רזה בכל הגוף חוץ מהכרס שגדלה מאוד בשנה האחרונה, זה מתחיל להיות לא נעים לקבל הערות שהשמנתי.

אשמח להכוונה מה צריך לעשות כדי להוריד תכרס ולהתחטב מעט (לא מעבר).

התחלתי לרוץ ולעשות פקלים, המטרה כרגע היא להתמיד ולרוץ 3 פעמים בשבוע, כרגע מכוון ל2 ק"מ כל פעם.

זה אמור להספיק? יש המלצות הכוונות וכו?

אהלן חברים אשמח לעזרה, אני מניח שכבר שאלו פה אבל לא מצאתי.

אני 1.80 באיזור ה 75 ק"ג, די רזה בכל הגוף חוץ מהכרס שגדלה מאוד בשנה האחרונה, זה מתחיל להיות לא נעים לקבל הערות שהשמנתי.

אשמח להכוונה מה צריך לעשות כדי להוריד תכרס ולהתחטב מעט (לא מעבר).

התחלתי לרוץ ולעשות פקלים, המטרה כרגע היא להתמיד ולרוץ 3 פעמים בשבוע, כרגע מכוון ל2 ק"מ כל פעם.

זה אמור להספיק? יש המלצות הכוונות וכו?

יותר פעילות זה בהחלט צעד טוב, אבל עדיין לא ערובה לכך שתרד במשקל.

ירידה במשקל היא תוצאה של מאזן קלורי שלילי - אם לאורך זמן אתה צורך פחות קלוריות ממה שאתה שורף, אתה יורד במסת השומן (ואם לא מקפידים על אימוני כוח לאורך התהליך, אז מאבדים גם מסת שריר).

ריצות שורפות קלוריות, אך יכולות גם להגביר את הרעב לאחר מכן. אם אתה אוכל יותר מהסיבה הזו, אז לא עשית כלום בעצם.

התפריט שלו סביר? הגיוני?

כריס לא הצלחתי להבין האם אתה תומך בו או נגדו?

אני לא מכיר את התפריטים שלו.

אני לא "נגדו" ולא מכיר כל דבר שהוא אומר, אבל צפיתי בכמה סרטונים עם סיפורי סבתא על אינסולין, תיזמון פחמימות וכו' - יש שם המון שקרים ודברים שנוגדים רעיונות מוכחים. הוא חלק מתעשייה שאוהבת לסבך עקרונות פשוטים כי זה שיווקי יותר ומוכר יותר טוב.

• 2 weeks later...

חברים יש עכשיו בbodybuilding.com הנחה של 25 אחוז על המון מוצרים, כולל כל המוצרים של אופטימום.

הזמנתי עכשיו ב712 ש"ח כולל משלוח מוצרים שבארץ נמכרים ב1300.

לא יודע אם מתאים לפה, אבל מדיטציה ? עושים/לא עושים ? בולשיט ? לא ?

עשיתי למשך תקופה כמה פעמים, אבל מדיטציה בשבילי היה דבר שמאוד קשה להתמיד בו בשונה מפעילות גופנית כמו מכון כושר

תנסה תתמיד ותדע, יש אנשים שזה עושה להם פלאים וכאלה שמדלגים כי זה נחמד ליצור מרווח באמצעות ריק ולא מעבר. אני גיליתי שיש דרכים נוספות לעשות לעצמך טוב להוציא מדיטציה

חברים יש עכשיו בbodybuilding.com הנחה של 25 אחוז על המון מוצרים, כולל כל המוצרים של אופטימום.

הזמנתי עכשיו ב712 ש"ח כולל משלוח מוצרים שבארץ נמכרים ב1300.

אשמח אם תוכל לעדכן אם הכל בסדר כשתקבל..

מאז שהזמנתי פעם אחת מהאינטרנט וקיבלתי אבקה בתוספת חלבוני מעופפים לא מזוהים לא הזמנתי שוב..

אם האתר הזה טוב אולי אנסה.

חברים יקרים,

המלצה לכפפות אימון? הנוכחיות שלי תכף נקרעות (adidas elite training) לאחר שנה ברשותי.

מהארץ או בחו"ל.

עדיפות לכפפות שיש להם חבישה כמו האדידס שלי. תקציב עד 150 שקל בערך.

תודה.