Jump to content

תזונה ומכון כושר

Armagedon

Recommended Posts

סיימתי תקופה של תוכנית פול באדי. ככה לחזור לכושר ולהזיז מפרקים. עכשיו הלאה.

מה השיקולים שאני צריך לקחת כשאני מתלבט בין בחירת תוכנית ab או תוכנית ss?

ב ab כבר התנסיתי וקראתי עכשיו על ss, נשמעת ממש מעניינת.

ab זו חלוקה גנרית, זה לא אומר כלום על התכנית עצמה (שיכולה להיות מעולה או נוראית).

ss זו תכנית פול באדי מוכחת. אפשר ללכת עליה אם בא לך.

סיימתי תקופה של תוכנית פול באדי. ככה לחזור לכושר ולהזיז מפרקים. עכשיו הלאה.

מה השיקולים שאני צריך לקחת כשאני מתלבט בין בחירת תוכנית ab או תוכנית ss?

ב ab כבר התנסיתי וקראתי עכשיו על ss, נשמעת ממש מעניינת.

אני מאוד אוהב ss, אבל קח בחשבון שהיא דורשת מחויבות גם במטבח

לקפוץ ב-5 קילו על המוט מאימון לאימון זה דבר שדורש כמות מספקת של חלבון וסך קלורי יומי גבוה

1.75 שוקל 62 מתלבט אם לקנות אבקת חלבון או לעשות מסה של חודשיים ולקנות גיינר..?(לא מבין בכלל)

אשמח להמלצות ולמחיר טוב

קודם כל להבין איפה אתה עומד מבחינת חלבון וקלוריות לפני תוספים.

אם אתה מגיע למספיק חלבון דרך אוכל (1.8-2.0 גרם/ק"ג משקל גוף) אז אין צורך באבקת חלבון.

בגיינר בכלל אין צורך כמעט לאף אחד, אלא אם כן אתה שונא אוכל.

קודם כל להבין איפה אתה עומד מבחינת חלבון וקלוריות לפני תוספים

אם אתה מגיע למספיק חלבון דרך אוכל (1.8-2.0 גרם/ק"ג משקל גוף) אז אין צורך באבקת חלבון.

בגיינר בכלל אין צורך כמעט לאף אחד, אלא אם כן אתה שונא אוכל.

מפסיד ארוחות מדי פעם ובלי קשר התאבון שלי זה לא הדבר הכי חזק שקיים. ולא מגיע לכמות חלבון שאמרת..

עדיף אבקת חלבון השאלה איזה יש לך משהו להמליץ?

מפסיד ארוחות מדי פעם ובלי קשר התאבון שלי זה לא הדבר הכי חזק שקיים. ולא מגיע לכמות חלבון שאמרת..

עדיף אבקת חלבון השאלה איזה יש לך משהו להמליץ?

אם אתה לא מצליח להגיע לכמות החלבון אז אבקת חלבון יכולה להיות פיתרון נוח על מנת להשלים את מה שחסר.

Whey Protein של כל חברה יעשה את העבודה - ממליץ על MyProtein.

אם צריך לחלק את זה לאחוזים, כמה תתנו לתזונה וכמה לאימונים?

100% גם לזה וגם לזה.

ברגע שירדת באחוזים, תגיע לתוצאות בדרך מאוד איטית או לא תגיע לתוצאות בכלל.

https://www.youtube.com/watch?v=2Lz0VOltZKA

• 2 weeks later...

למתאמן מתחיל מומלץ מיד להתחיל לקחת אבקה (לא מגיע לערכים הרצויים בעזרת אוכל בלבד), או לחכות עם זה תקופה של חודשיים נניח כדי לבנות בסיס וטכניקה נכונה?

למתאמן מתחיל מומלץ מיד להתחיל לקחת אבקה (לא מגיע לערכים הרצויים בעזרת אוכל בלבד), או לחכות עם זה תקופה של חודשיים נניח כדי לבנות בסיס וטכניקה נכונה?

אין שום קשר בין השניים. זה כמו לשאול אם לחכות עם אכילת בשר וביצים עד שלומדים טכניקה נכונה.

אהלן אהלן

הייתי אצל נטורופטית, הוציאה לי את כל הבורקסים והקוראסונים הלחם והפיתות. בינתיים שורד, נראה איך זה יתקדם.

...למה?

הייתי אוכל מלא כריס, פותח את הבוקר עם איזה חמישיית בורקסים, עוד 2 סנדוויצ'ים בעבודה ועוד אחד או שניים בערב.

בשביל זה לא צריך נטורופטית, זה גם היגיון בריא יגיד לך

השאלה אם להוציא כל סוג של לחם מהחיים שלך זה פיתרון עמיד בשבילך לאורך טווח.

בכל מקרה נטורופטית לא מוסמכת להרכיב לך תפריט.

שמע היא בנתה לי משהו זמני לתקופה של שבועיים-חודש, נראה איך אני מתקדם משם. כרגע אני על שייק בבוקר, ירקות, בננה ושקדים בעבודה, קינואה/כוסמת עם תבשיל קטניות וסלט גדול לארוחת צהריים, מיץ ירקות במהלך היום וירקות עם 2 כפות דגן בערב.

התעניינתי קצת על רפואת הרמבם ונכנסתי לתוצה הראשונה בגוגל. http://www.rambam-medicine.org.il

מעניין מאוד, אבל אני קורא אותו בתור אחד שאין לו שום ידע בנושא. מה אומרים עליו מומחי הפורום?

שמע היא בנתה לי משהו זמני לתקופה של שבועיים-חודש, נראה איך אני מתקדם משם. כרגע אני על שייק בבוקר, ירקות, בננה ושקדים בעבודה, קינואה/כוסמת עם תבשיל קטניות וסלט גדול לארוחת צהריים, מיץ ירקות במהלך היום וירקות עם 2 כפות דגן בערב.

התעניינתי קצת על רפואת הרמבם ונכנסתי לתוצה הראשונה בגוגל. http://www.rambam-medicine.org.il

מעניין מאוד, אבל אני קורא אותו בתור אחד שאין לו שום ידע בנושא. מה אומרים עליו מומחי הפורום?

התפריט שלך זה כמעט תפריט לתחרות. הסוכר שלך מגיע מבננה ושקדים ו2 כפות דגן בערב (שאפשרי פשוט להחליף עם 2 פרוסות לחם).

הוא תפריט דל שלא עובר את ה1200 קלוריות ביום. אני הייתי נשבר עם תפריטים כאלה מהר מאוד. בתקופה שהייתי בשיא שלי (גם מבחינת תזונה וגם מבחינת ספורט) החזקתי מעמד עם תפריט כזה (שלי היה קצת יותר קשוח) 30 יום.

תבשיל הקטניות זה בתכלס קציצות עדשים?

מה בדבר ביצי חופש? הרי בתפריט הזה כמות החלבון היא מאוד נמוכה. אין לך בעיה עם ביצי חופש נכון?

אני מצרף פה את התפריט המלא שאני אוכל, לטענות, מענות ושאלות :-)

בבוקר אני קם ושותה שתי כוסות מים פושרים עם נענע, מתארגן בינתיים ואז מכין לי שייק שמורכב מבננה, אגס, חצי צרור פטרוזיליה, חצי צרור כוסברה, גבעול סלרי ופולי קקאו גרוסים raw. השייק מאוד נוח לי כי הוא לא מצריך יותר מדי הכנה והוא סותם אותי לשעתיים שלוש הבאות.

בעבודה אני על 2 בננות, מלפפון, גזר, סלרי, קולורבי וחצי חופן שקדים. אני אמרתי לה שבעבודה אני לא אוהב לאכול הרבה כי זה מכביד עליי במהלך העבודה.

ארוחת צהריים היא לא הגבילה אותי בכמות, מה שקרה לי בשלושה ארבעה ימים הראשונים הייתי אוכל צלחת ועוד שליש נגיד של קינואה, עוד צלחת עם תבשיך קטניות (שעועית ותרד ברוטב עגבניות או חומוס וכרובית ברוטב עגבניות) עם סלט חסה גדול ליד (6-7 עלים גדולים)

אחר כך הכמות ירדה קצת והשבוע עברתי לכוסמת ירוקה והיא ממש השביאה אותי, עברתי לצלחת אחת גדושה של כוסמת עם אפונה.

בערב אני אוכל גזר, 2 מלפפונים, קולורבי, חצי אבוקדו או כף טחינה ו2 כפות דגן.

לא אוכל ביצי חופש, אני נפגש איתה עוד שבועיים-שלוש ואשמח לשתף ולשאול אותה בדברים שתעלו פה בעקבות פירוט התפריט

עריכה- מציין שבערב אני קצת "מתאמץ" לאכול מהכל כי אני לא הכי רעב.

עריכה 2- שכחתי מיץ ירקות במהלך היום, חצי סלק, תפוח, סלרי, גזר ופטרוזיליה

טוני אני רואה שרשמת שהסוכר מגיע מה2 כפות דגן בערב, יכול להיות שפספסת את הדגן של הארוחת צהריים?

כן, לא שמתי לב לכוסמת/קינואה (כשאני בכלל מעדיף כוסמין בדיאטה כמו שלך)

טחינה/אבוקדו נמצאים בתפריט הרחב יותר? במידה ואתה מתאמן אז לאחר אימון שומן טבעי כזה הוא מצרך חובה (למרות שאתה אוכל שקדים, שהם בעצם דומים לטחינה ואבוקדו אני הייתי ממליץ להוסיף אותם בשביל הגיוון)

אוקיי, אז הדבר האחרון שהייתי ממליץ לך להכניס לתפריט אלו קפסולות/אבקות BCAA או חומצות אמינו כמו בטא אלנין וכו'.