Jump to content

תזונה ומכון כושר

Armagedon

Recommended Posts

• 3 weeks later...

אני אוהב את ברוקס - אבל זה לא רלוונטי. תנעל, תרוץ בחנות אם יש אופציה, תלך איתן לפחות 10-15 דקות בחנות ותרגיש אם נח לך. כל שאר הפרמטרים (חברה, דגם, צבע...) לא רלוונטי.

מישהו יכול להגיד לי איך להיפטר מהבטן השומנית שלי?

הייתי בעבר מעל 120 קילו, היום ברוך השם שוקל 74 קילו (1.76), עדיין לא הכי רזה אבל כבר בנורמה) מתאמן על בסיס קבוע, אבל איזור הבטן מסרב להיראות נורמלי, לא משנה כמה התאמנתי על הבטן, שללא ספק התחזקה, עדיין יש מצבור גדול של שומן באיזור זה. אני אוכל הכי נכון בעולם, הרבה חלבונים, שומנים בריאים ומעט פחמימות, כמובן שגם פירות וירקות וגם שותה הרבה מים. איך אפשר "לדלל" תאיזור המבאס הזה?

נ.ב - בשיאי הייתי אפילו שמן יותר והיו לי כמה וכמה ירידות ועליות גדולות במשקל, לכן יש בעיה של עודף עור אבל אני עדיין מרגיש שהאיזור שומני מאוד וזה לא רק קשור לעור העייף שלי

מישהו יכול להגיד לי איך להיפטר מהבטן השומנית שלי?

הייתי בעבר מעל 120 קילו, היום ברוך השם שוקל 74 קילו (1.76), עדיין לא הכי רזה אבל כבר בנורמה) מתאמן על בסיס קבוע, אבל איזור הבטן מסרב להיראות נורמלי, לא משנה כמה התאמנתי על הבטן, שללא ספק התחזקה, עדיין יש מצבור גדול של שומן באיזור זה. אני אוכל הכי נכון בעולם, הרבה חלבונים, שומנים בריאים ומעט פחמימות, כמובן שגם פירות וירקות וגם שותה הרבה מים. איך אפשר "לדלל" תאיזור המבאס הזה?

נ.ב - בשיאי הייתי אפילו שמן יותר והיו לי כמה וכמה ירידות ועליות גדולות במשקל, לכן יש בעיה של עודף עור אבל אני עדיין מרגיש שהאיזור שומני מאוד וזה לא רק קשור לעור העייף שלי

מה התפריט שלך? ומה זה מתאמן על בסיס קבוע? איזה אימונים אלו? כמה פעמים בשבוע אתה מערב אירובי? איזה סוג של אירובי זה? הליכה במהירות 6.5 או ריצה של 9.5 קמ"ש עם שיפוע 2?

גם לי יש עדיין שומן עיקש בבטן אבל אני יודע בדיוק מה אני עושה לא בסדר.

כשנמצאים במאזן קלורי שלילי השומן יורד מכל הגוף בהדרגה, לצערנו אי אפשר לעשות שום דבר כדי לבחור אזור מסויים בגוף שיירד ראשון.

פשוט להמשיך לרדת במשקל. תרדו מספיק וגם הבטן תסתדר, זה בד"כ האזור האחרון שמתחטב אצל גברים.

מה התפריט שלך? ומה זה מתאמן על בסיס קבוע? איזה אימונים אלו? כמה פעמים בשבוע אתה מערב אירובי? איזה סוג של אירובי זה? הליכה במהירות 6.5 או ריצה של 9.5 קמ"ש עם שיפוע 2?

גם לי יש עדיין שומן עיקש בבטן אבל אני יודע בדיוק מה אני עושה לא בסדר.

אין לי תפריט קבוע, משתדל לאכול כל 3-4 שעות, בעיקר ארוחות קטנות המכילות חלבונים (אגוזים למיניהם, ביצים, טונה, קוטג וכו'), משלב בדרך כלל פירות וירקות. ארוחת צהריים עם מנה בשרית רזה, יחסית גדולה ולפעמים גם מעט פחמימה כמו אורז, בורגול עדשים, בטטה. 3 אימונים בשבוע בממוצע, חצי שעה סקי עם דרגת קושי גבוהה ומהירות די גבוהה, לפעמים גם ריצה 20 דקות מהירות 10 עם שיפוע 1. אחרי אימון אירובי עושה אימוני כוח, AB, ובדרך כלל מסיים כל אימון עם 15-20 דק בטן.

כשנמצאים במאזן קלורי שלילי השומן יורד מכל הגוף בהדרגה, לצערנו אי אפשר לעשות שום דבר כדי לבחור אזור מסויים בגוף שיירד ראשון.

פשוט להמשיך לרדת במשקל. תרדו מספיק וגם הבטן תסתדר, זה בד"כ האזור האחרון שמתחטב אצל גברים.

השאלה כמה עוד אני צריך לרדת... הבטן בהחלט הצטמצמה מאז שהתחלתי בתפריט שרשמתי מעלה, בעיקר מבחינת היקפים, אבל עדיין יש הרגשה של "מצבור" שומן שמסרב לרדת.

אין לי תפריט קבוע, משתדל לאכול כל 3-4 שעות, בעיקר ארוחות קטנות המכילות חלבונים (אגוזים למיניהם, ביצים, טונה, קוטג וכו'), משלב בדרך כלל פירות וירקות. ארוחת צהריים עם מנה בשרית רזה, יחסית גדולה ולפעמים גם מעט פחמימה כמו אורז, בורגול עדשים, בטטה. 3 אימונים בשבוע בממוצע, חצי שעה סקי עם דרגת קושי גבוהה ומהירות די גבוהה, לפעמים גם ריצה 20 דקות מהירות 10 עם שיפוע 1. אחרי אימון אירובי עושה אימוני כוח, AB, ובדרך כלל מסיים כל אימון עם 15-20 דק בטן.

השאלה כמה עוד אני צריך לרדת... הבטן בהחלט הצטמצמה מאז שהתחלתי בתפריט שרשמתי מעלה, בעיקר מבחינת היקפים, אבל עדיין יש הרגשה של "מצבור" שומן שמסרב לרדת.

לא יודע לתת לך תשובה מספרית, צריך להמשיך לרדת עד שתהיה מרוצה.

כאמור אין פיתרון אחר. שומן באזורים העיקשים יורד כמו שומן בכל אזור אחר - מאזן קלורי שלילי וסבלנות.

• 1 month later...

טוב, אז השנה וחצי האחרונות (אולי קצת קרוב לשנתיים) היו השנה וחצי הקשות ביותר שלי מאז שהתחלתי את השינוי שלי.

בשיאי הרגשתי, נראיתי ועשיתי הכל בצורה נהדרת. ואז, עם הלימודים, מחסור בזמן ואחריות כלכלית, הספורט החל לזוז מעט הצידה.

המשכתי להתאמן, לפחות פעמיים בשבוע. אבל האוכל, אך האוכל, כזה זלזול מצידי לא היה קרוב ל6-7 שנים.

גם האימונים לא היו באותה אינטנסיביות כמו בעבר. הפסקתי עם האירובי כמעט לחלוטין, והגוף לאט לאט החל לדרוש יותר ויותר אוכל. אני כרגע עומד על 93 ק"ג. עלייה של 13 קילו מאוקטובר 2016.

הק"ג העודפים האלו הם אומנם לא שומן בלבד. כי אני נראה בסדר גמור, השרירים קצת יותר קטנים, הבטן קצת יותר גדולה. אבל התחושה הכללית היא מה שהביאה אותי לתחושה שאין מנוס.

בחצי השנה האחרונה עסקתי בעיקר לחזרה לכושר, לאט לאט. תאונה קטנה קטעה את החזרה שלי, ועכשיו אני כבר חודשיים משקם את עצמי וכרגע אני בריא מאוד, שמירה מוקפדת יותר על תזונה (מאוד קשה לי כרגע, לא מצליח להתמודד עם פיתויים והחולשה לשוקולד).

תחושת ה-Out Of Shape פשוט בלתי נסבלת מבחינתי, ומחזירה אותי באופן נוסטלגי ולא נעים לעבר הלא מרשים שלי.

אז ברשותכם, יומן מעקב רשמי יוצא לדרך. באו נראה לאן אפשר להגיע בחצי שנה.

תמונות אעלה בהמשך.

שבת שלום.

https://www.youtube.com/watch?v=xqAvuE44_8A

חזרתי להתאמן אחרי תקופה ארוכה. אני אתן עכשיו חודש של תוכנית פול באדי. 3-4 פעמים בשבוע. השאלה שלי אם בימי מנוחה אני יכול לעשות אירובי ובטן או שהמנוחה חייבת להיות מוחלטת?

חזרתי להתאמן אחרי תקופה ארוכה. אני אתן עכשיו חודש של תוכנית פול באדי. 3-4 פעמים בשבוע. השאלה שלי אם בימי מנוחה אני יכול לעשות אירובי ובטן או שהמנוחה חייבת להיות מוחלטת?

אפשר בטן ואירובי

המלצה לנעלי ריצה נוחות באזור ה500-600 שח?

פגסוס או ומרו של נייק איכותיות ברמות

אולטרה/אנרגי בוסט של אדידס.

לקייאנו של אסיקס אל תתקרב היא נעל מתקנת.

הנימבוס מצוינת

• 3 weeks later...

סיימתי תקופה של תוכנית פול באדי. ככה לחזור לכושר ולהזיז מפרקים. עכשיו הלאה.

מה השיקולים שאני צריך לקחת כשאני מתלבט בין בחירת תוכנית ab או תוכנית ss?

ב ab כבר התנסיתי וקראתי עכשיו על ss, נשמעת ממש מעניינת.

יש כאן למישהו תפריט טוב לשמירה והורדת אחוזי שומן או טבלה של מה לאכול ומה לא שאפשר לתלות על המקרר ? :bot:

אפשר ומומלץ לאכול:

חזה עוף

סינטה

טונה

פסטרה 3% ומטה.

קוטג' 3% ומטה

גבינה צהובה 5%

סקיני פסטה

אבקת חלבון

חטיפי חלבון (של וואן או של קווסט, עד 2 חטיפים ביום).

חלבונים של ביצה (כמה שאתה רוצה ביום, אפשר גם 20)

טחינה (אחרי אימון כוח)

אבוקדו (אחרי אימון כוח)

תמרים (לפני אימון)

בננה (לפני אימון)

תגידו חברים, אני כבר בסביבות שבוע ומשהו עם דלקת בגידים של הידיים (2 הידיים) בגלל כנראה תרגיל של יד אחורית לא עשיתי אותו טוב כמה פעמיים. עכשיו לקחתי כדור בשם אדקס ואני לא מרגיש כלכך שינוי (ממש בקטנה) ובנוסף הוא עושה לי דפיקות לב, יש לכם המלצות לכדור טוב נגד דלקות (ללא מרשם) או שנלך לביקור חוזר אצל הרופא?

תגידו חברים, אני כבר בסביבות שבוע ומשהו עם דלקת בגידים של הידיים (2 הידיים) בגלל כנראה תרגיל של יד אחורית לא עשיתי אותו טוב כמה פעמיים. עכשיו לקחתי כדור בשם אדקס ואני לא מרגיש כלכך שינוי (ממש בקטנה) ובנוסף הוא עושה לי דפיקות לב, יש לכם המלצות לכדור טוב נגד דלקות (ללא מרשם) או שנלך לביקור חוזר אצל הרופא?

רופא.

ולהוריד משקלים לפחות ל3 השבועות הקרובים.