Jump to content

תזונה ומכון כושר

Armagedon

Recommended Posts

אין צורך 2 שייקים ביום

אתה יכול לגוון עם טונה, חזה עוף לבנים של ביצה או פסטרמה

תשתה שייק חלבון אחד אחרי האימון (סקופ מלא של חלבון) עם בננה חמאת בוטנים ושיבולת שועל ואתה מסודר.

תשתה שייק חלבון אחד אחרי האימון (סקופ מלא של חלבון) עם בננה חמאת בוטנים ושיבולת שועל ואתה מסודר.

איך להוסיף את כל מה שכתבת לשייק?

להכין קודם את השייק הרגיל ואז לשים אותו במיקסר ולהוסיף?

ואת השיבולת שועל להוסיף איך שהיא? כי כשאני אוכל בבוקר אני מחמם במיקרו קודם ומוסיף מים וחלב.

את השיבולת שועל תקנה בתור שבבים (ככה זה מגיע נראה לי)

תוסיף סקופ חלבון (הכף המיוחדת של החלבון) מלא עד הסוף למיקסר כף חמאת בוטנים וכף שיבולת שועל, תכניס בננה שלמה למיקסר ותוסיף כוס חלב ו2-3 כוסות מים

תערבל הכל ותרביץ.

היי טוני.

אני שם לב שיש לך הרבה מידע אחי רציתי להתייעץ איתך

קודם כל אני אוכל המון חמאת בוטנים ( עם שבבים ) מה דעתך על זה ? מקור חלבונים טוב? ( מריחה על לחם שחור עם ריבה וכאלה..)

דבר שני נפצעתי ביד שמאל בשורש כף היד יש לי הקרנות של כאבים / דלקת עדיין לא הלכתי לאורטופד אבל לא הלכתי להתאמן שבועיים

התחלתי להשתמש בתחבושת מקבעת ודווקא מתחיל להעלם לי הכאב .

חשוב ללכת לרופא או שיש דרך מסוימת להתגבר על הפציעה?

בחמאת בוטנים יש בערך 18 גרם חלבון ל100 גרם, כמה גרם אתה כבר מצליח לאכול ביום?

אגב, זה לא רק מקור לחלבון, זה מקור נהדר לפחמימות ולהשלמת קלוריות.

חמאת בוטנים זה לא הדבר הכי בריא, עדיף שתצרוך חלבון ממקור אחר.

גם אם אתה מנסה לצרוך הרבה קלוריות ולעלות במשקל צריך להסתכל על מה מכניסים לגוף.

היי טוני.

קודם כל אני אוכל המון חמאת בוטנים ( עם שבבים ) מה דעתך על זה ? מקור חלבונים טוב? ( מריחה על לחם שחור עם ריבה וכאלה..)

דבר שני נפצעתי ביד שמאל בשורש כף היד יש לי הקרנות של כאבים / דלקת עדיין לא הלכתי לאורטופד אבל לא הלכתי להתאמן שבועיים

אז כמו ששלומי אמר, חמאת בוטנים היא יותר בתור "פחמימה טובה" מאשר חלבון

היא בריאה והיא משלימה לך קלוריות "ירוקות" נקרא לזה, בקיצור פחמימה מורכבת איכותית עם חלבון ושומן טבעי (דבר מושלם לתזונה נכונה)

יש כמה סוגים של חמאת בוטנים אני ממליץ על חמאת בוטנים ללא סוכר של בי אנד די (B&D):

c0b35d90c7ef61ed8bc5ace434a3a354.image.1

מומלץ כף/כפית אחת ליום (בגלל זה מומלץ בשייק מוסיף טעם עם השיבולת שועל והבננה)

בקשר לפציעה בשורש כף היד (מפרק) מומלץ ללכת להיבדק כי אלו פציעות שכיחות שנובעות מדלקות במפרקים (התחבושת ששמת אכן עוזרת ומומלץ להשתמש בה באופן קבוע גם לאחר שהפציעה עוברת)

אבל בכל אופן לך תיבדק כי אם זו דלקת אתה רק מחמיר את המצב, שים לב שאתה לא גורם גם לדלקות בכתפיים ובמרפקים (גם כן דלקות שכיחות למרימי משקלים כבדים).

הייתי גם ממליץ לך לעשות חזה לדוגמה לא עם מוט, תנסה לשלב עם משקולות בודדות או מכשירים שעובדים על החזה בעמידה.

היי טוני.

החלבון בחמאת בוטנים הוא לא מלא ולכן אין טעם להחשיב אותו

חמאת בוטנים טבעית זה מקור סבבה לשומן רק לא להגזים, יש שם בעיקר והרבה אומגה 6 שבתזונה של היום גם ככה היחס בין האומגה 6 ל3 הוא רחוק מבריא (יחס בריא הוא 1:4 לטובת האומגה 6) מה שיכול לעודד דלקתיות ועוד כמה בעיות

אם אתה אוכל נגיד כף אחת או שתיים ביום זה סבבה אבל פשוט לא להגזים, אגב מקור טוב לאומגה 3 זה ברוב סוגי הדגים ובשומן מהחי בכלל (למרות שלדעתי בעוף זה שונה העניין, מציע שתבדוק באינטרנט)

בקשר לפציעה אם שבועיים עברו ועדיין יש כאבים אולי עדיף ללכת לרופא

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

טיפ טוב בנוגע למאסה-ארוחת לילה

לפני שאתה הולך לישון חלבון מסוג קזאין(חלב ומוצריו לא מי גבינה) עם כמות טובה של שומן איכותי וקצת פחמימה

שיטה מעולה לעלות משקל

בנוגע לדלקות הפיתרון הטבעי הכי טוב זה כורכום פשוט תתחיל להכניס את זה לתפריט

זה נוגד דלקות וחמצון

האמת אני קורא תנושא הזה ורק עושה לי חשק להיכנס לזה אבל אני פשוט לא מבין בזה..

קודם כל סתם שאלה בכללי.. האם משקולות פוגעות בגדילה (גובה) של גיל נוער 15-19? סתם מסקרן אותי אני רואה מלא אנשים מתווכחים על זה.. ואם כן מאיזה משקל?

עכשו אוזניות מישהו מפה העלה את אלה: http://ksp.co.il/?select=.1902..242.&list=1&sort=3&glist=0&uin=21260&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

איך הם?

ובגדים איפה אפשר להזמיו מכנסיים גופיות\חולצות במחירים טובים? לא אכפת לי לחכות גם מהזמנה מחו"ל..

וניגש לעניין:

אני לא התאמנתי בחיים.. איך אני מתחיל? אימוני כוח? חיטוב? לא מבין בזה כלום אשמח אם מישהו יעזור לי..

קודם כל סתם שאלה בכללי.. האם משקולות פוגעות בגדילה (גובה) של גיל נוער 15-19? סתם מסקרן אותי אני רואה מלא אנשים מתווכחים על זה.. ואם כן מאיזה משקל?

עכשו אוזניות מישהו מפה העלה את אלה: http://ksp.co.il/?select=.1902..242.&list=1&sort=3&glist=0&uin=21260&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

איך הם?

ובגדים איפה אפשר להזמיו מכנסיים גופיות\חולצות במחירים טובים? לא אכפת לי לחכות גם מהזמנה מחו"ל..

וניגש לעניין:

אני לא התאמנתי בחיים.. איך אני מתחיל? אימוני כוח? חיטוב? לא מבין בזה כלום אשמח אם מישהו יעזור לי..

החסרתה פה הרבה פרטים אחי, מה הגובה שלך ? הגיל שלך ? משקל ? מבנה גוף ?

איך הם?

וניגש לעניין:

אין שום פגיעה בגובה אם עושים הכל בטכניקה נכונה, בכלל צריך להיות מאד מאד מוכשר כדי לפצוע את עצמך בצורה שתפגע לך בגדילה, בקיצור תתחיל להתאמן. אני צעיר ממך בשנה ומתאמן וזה לא פגע לי בגביהה בכלל

אם אתה רוצה למצות את הפוטנציאל הגנטי שלך מבחינת גדילה פשוט תקפיד על שינה של 7-10 שעות ותזונה נכונה. בקיצור אין שום סיבה שלא תתחיל להתאמן עכשיו עם משקולות.

אני מתאמן שבועיים ורואה ניצנים של תוצאות בגוף (קצת שריר, פחות בטן).

אני מתאמן 3-4 פעמים בשבוע (משקולות ואירובי בהתאמה). התפריט שלי השתפר לדעתי. תנו דעה?

בנוסף אני שוקל להשתמש באבקת חלבון (מטריקס M5 המליצו לי), אע"פ שהמדריך בחדר כושר אמר שאין צורך.

ארוחת בוקר:

* חצי קופסת קוטג' 3 אחוז

* 2-3 פרכיות אורז

* מלפפון ועגבניה

ארוחת ביניים:

* 2 פרוסות לחם מלא

* 3 פרוסות פסטרמה 2 אחוז

* כף טחינה גולמית מרוחה

ארוחת צהריים:

* חזה עוף (שניצל אחד) + פחמימה (אורז/פתיתים/פסטה) + קטשופ

* פרי (תפו"ע/אפרסק/אגס/ענבים)

לפני אימון:

* קפה שחור ו-2 תמרים

ארוחת ערב (אחרי אימון):

* טונה

* סלט ירקות

*ביצה קשה

* 2 פרכיות אורז

* שותה 2-4 ליטר מים ביום

* אני יודע שהתפריט לא מגוון, אך האם הוא מספיק? לגבי אופציות נוספות, אני אוסיף, אך אני רוצה לדעת אם השלד הזה זה תפריט טוב ליומיום.

* אבקת חלבון ניתן לשלב אחרי שבועיים שמתאמן או להמתין עם זה?

אבקת חלבון אפשר לשלב כבר ביום הראשון.

לא מבין מאיפה אנשים באים עם החוקים המוזרים האלה

Sent from my iPhone using Tap

אתה יכול לשתות אבקת חלבון גם אם אתה לא מתאמן

תתחיל לקחת אבקת חלבון מההתחלה אתה רק תראה שיפור בתוצאות

ובכלל אף מחקר עוד לא פסל את השימוש בחלבונים אז מומלץ כמה שיותר, זה טוב לדיאטה.

ומי ששלח לי בפרטי אני אענה יותר מאוחר היום אני קצת עסוק, לא להתעצבן D:

התפריט שלי בסדר חברים? נראה לי שאבקת חלבון סוגרת את העניין של כמות החלבון היומית.

אבקה שממליצים? המליצו לי מטריקס M5

המדריך כושר אמר שלא, אבל זה נראה לי יותר פילוסופיה שכל אחד עובד בדרך שלו.

טוני ... אפשר קצת טיפים לגבי שרירי בטן ? חיטוב בטן ? אימוני בטן ? תודה

קוביות משיגים במטבח. מה המשקל, גיל והגובה שלך? תאכל כמו שצריך לפי תפריט חיטוב\מסה עם מספיק חלבון ותתאמן קבוע על כל הגוף ואתה תראה תוצאות.

הטיפ הכי חשוב הוא שבטן עושים בהתחלה או לא עושים בכלל!

אני אישית עושה בטן כל אימון שלי כי יש לי הרבה עבודה (לצעריייי!)

אני אתן פה כמה סרטונים שיעזרו לך להחליט מה טוב בשבילך

כמובן שההמלצה הכי חשובה היא להעלות דרגות קושי מאימון לאימון או לפחות כל שבוע להעלות בעוד 5/10 חזרות בכל תרגיל (זה מה שאני עושה)

זו רמה בסיסית של תרגילי בטן (הוא עושה המון חזרות, 50) אין מצב להגיע ל50 חזרות בכל התרגילים ללא מנוחה כמו שהוא מציע על ההתחלה אבל צריך להתחיל איפה שהוא

עוד כמה תרגילים מעולים:

עוד טריפל סט (או קוואטרו סט חח)

ואחרון, אימון בטן עם שילוב אירובי (שחיטה)

האימון הזה מוכח:

הוא אומנם לא 1000 קלוריות אבל הוא בהחלט יתן 750 קלוריות אם תעשה 3 סטים עם 20 חזרות בכל סט בכל אחד מהתרגילים

הטיפ הכי חשוב הוא שבטן עושים בהתחלה או לא עושים בכלל!

אני אישית עושה בטן כל אימון שלי כי יש לי הרבה עבודה (לצעריייי!)

אני אתן פה כמה סרטונים שיעזרו לך להחליט מה טוב בשבילך

כמובן שההמלצה הכי חשובה היא להעלות דרגות קושי מאימון לאימון או לפחות כל שבוע להעלות בעוד 5/10 חזרות בכל תרגיל (זה מה שאני עושה)

זו רמה בסיסית של תרגילי בטן (הוא עושה המון חזרות, 50) אין מצב להגיע ל50 חזרות בכל התרגילים ללא מנוחה כמו שהוא מציע על ההתחלה אבל צריך להתחיל איפה שהוא

עוד כמה תרגילים מעולים:

עוד טריפל סט (או קוואטרו סט חח)

ואחרון, אימון בטן עם שילוב אירובי (שחיטה)

האימון הזה מוכח:

הוא אומנם לא 1000 קלוריות אבל הוא בהחלט יתן 750 קלוריות אם תעשה 3 סטים עם 20 חזרות בכל סט בכל אחד מהתרגילים

שמע טוני באמת שאני מחזיק ממך אחד שמבין בכל הנושא אבל פה אתה טועה. לשרוף את הבטן עם מאות חזרות כל אימון שורף לך שריר מאד ומקשה עליך להגיע לתוצאה שאתה רוצה, לא להפך. מספיק לעשות 3-4 סטים של תרגילים כמו פרוג קראנצ'ס או תרגיל אחר טוב ששורף את הבטן אחת לשני אימונים, ולעשות תרגילים מורכבים כמו דדליפט וסקוואט שעובדים על שרירי ליבה, בנוסף לתזונה נכונה כמובן שאני בטוח שאתה יודע כמה זה חשוב אתה תראה תוצאות. אני מתאמן קצת יותר מחצי שנה ובכל התקופה לא עשיתי תרגיל בטן ספציפי אחד, רק דדליפט וסקוואטים והקפדתי על תזונה נכונה וראיתי אחלה תוצאות בבטן.

קוביות משיגים במטבח. מה המשקל, גיל והגובה שלך? תאכל כמו שצריך לפי תפריט חיטוב\מסה עם מספיק חלבון ותתאמן קבוע על כל הגוף ואתה תראה תוצאות.

אני אוכל מצוין אחי לא שותה מתוק שוקל 68 1.84 בן 21 אבל יש לי כרס בירות !

אני אגיד לך מה הקטע, כל תגובה בנושא הזה לוקחת לי משהו כמו 10-15 דקות, אז אני מחסיר המון פרטים כי קצת התעייפתי (אני כבר מדבר על הנושא איזה 4 שנים עם כל מי שמכיר אותי)

אני אעשה רגע סדר, כל התרגילים שמוצעים פה, הם אופציות נטו, זאת אומרת שיש לבחור כל אדם באופן אינדיבידואל מה מתאים לו

אם יש מישהו עם מותניים עגלגלות אז יש לעשות מספר תרגילים שונים, אם יש מישהו שמעוניין לקבל צורה יפה לבטן יש מספר תרגילים שונים

לאנצ'ים, סקוואטים או דד ליפט הם גם אחלה אלטרנטיבות שגם אני משתמש בהן

אני פשוט כותב באופן מאוד כללי ולא מקיף כי כל אחד ואחד פה יש לו רצון להגיע לתוצאה שונה.

אני חושב שמבחינת תזונה כיסינו די הרבה ב4 העמודים הראשונים וזה די ידוע שעם כמה שספורט זה אחלה ועוזר מאוד

השאלה היא באיזה מצב הבטן נמצאת, מה המצב ההתחלתי של כל אינדיבידואל

המצב אצלי לפחות הוא מינוס 55 ק"ג, ב3 השנים הראשונות בקושי עשיתי בטן אני מודה, ועכשיו אכלתי אותה, אז כבר חצי שנה אני עובד בטן, רואה תוצאות אבל רחוק מהתוצאות שאני רוצה לראות

לכן אני ספציפית קיצוני יותר מאחרים.

אם תשווה אחוזים ותעשה הפרדה, לדעתי 100 אחוז תזונה נכונה תביא כל אדם למצב גופני מעולה, ספורט לדעתי הוא בונוס, זאת אומרת שהספורט יעזור לך בחילוף חומרים, בהרגשה טובה ומוטיבציה להמשיך כי רואים תוצאות מהר יותר, אבל ללא תזונה נכונה, האימונים יהיו קשים יותר, ארוכים יותר והתוצאות יגיעו אחרי הרבה הרבה זמן.

ומנסיון שלי, לעשות 3-4 תרגילים באימון יכול לתת הרגשה טובה, אני אישית לא ראיתי שינוי אבל זה אני

לכן העלתי את רמת האימון שלי ל6-7 תרגילי בטן בכל אימון, העלתי משקל התנגדות, הוספתי שיפועים וכו' ואז השינוי החל להגיע.

כשכאב לי כ"כ בסוף כל אימון בטן שכבר רציתי למות, הרגשתי את השינוי, לא כשעשיתי בטן בסבבה עם אווירה טובה שאפילו לא הזעתי.

אבל שוב, באופן תיאורטי ומעשי אתה צודק במאה אחוז בהצעה שנתת.

לי היה חשוב שהוא יראה את התרגילים ויבין איך לעשות אותם נכון, אם הייתי כותב לו דד ליפט, לך תסביר עכשיו את הצורה של הרמת המשקולות איך לעמוד נכון ובאיזה משקלים להתחיל, זה כבר דבר שיש לעבוד איתו במכון כושר ולקבל הכוונה עם אנשי מקצוע או לפחות חברה שמבינים ורואים את הטעויות שאתה עושה בלייב.