Jump to content

מבצע צוק איתן

Soul Boy

Recommended Posts

הגינויים של הבית הלבן כלפי חמאס מעטים מדי ומאוחרים מדי. אני חושב שישנה פגיעה קשה באמינות האמריקאים בעיניי הציבור הישראלי.

מעניין אם גם עכשיו לא ידעו את חמאס על הפסקת האש בעניי זהבה גלאון.

קודם כל נחכה לדעת באיזו שעה בוצעה הפעולה. לא יפתיע אותי בכלל אם גם הפעם חמאס היו צעד אחד לפנינו ותקפו לפני כניסת הפסקת האש.

קודם כל נחכה לדעת באיזו שעה בוצעה הפעולה. לא יפתיע אותי בכלל אם גם הפעם חמאס היו צעד אחד לפנינו ותקפו לפני כניסת הפסקת האש.

זה תלוי. אולי הם חטפו חייל ב7:59, אבל לא צעקו פוס אחרי. נו באמת, הם הפכו לגן חובה.

לא להאמין כמה אטומים יש באו"ם.

חמאס הפר את הפסקת האש וחטף חייל ועכשיו הם הודיעו שלמרות הכל "יש הסכם וצריך עכשיו לנצור את האש".

האו"ם זה בדיחה אחת גדולה הם גינו את ישראל וארה"ב בזה שלא חלקו את כיפת ברזל עם חמאס

http://p.washingtontimes.com/news/2014/aug/1/un-condemns-israel-us-not-sharing-iron-dome-hamas

מקור??

בכיר חמאס ונציג הארגון בלבנון, אוסמה חמדאן, אמר היום (שישי) בראיון לערוץ הטלוויזיה FRANCE 24 כי ישראל טוענת לחטיפת חייל כדי לכסות על הפשעים שלה ולהסית את דעת הקהל והתקשורת לעבר שבוי ישראלי בידי ההתנגדות הפלסטינית. חמדאן הוסיף כי "אין לנו כל מידע אודות שבוי ישראלי, זוהי טענת שווא של הישראלים".

מוואלה

האמת שמערכת איתוראן לכל חייל זה לא בשמיים. שבב לדסקית בנעליים לא אמור להיות יקר כל כך לדעתי.

כל הצבא עובד עם ציד כיום.

אז להוריד נעל לחייל אחרי חטיפה זו בעיה משמעותית אתה חושב?

אז להוריד נעל לחייל אחרי חטיפה זו בעיה משמעותית אתה חושב?

אין הרבה מקומות לשים בהם שבב כזה:

נעל, דסקית או מדים. הכל אפשר לפשוט (לא תחדיר לחייל דבר כזה לגוף), ואני מעריך שזו סיבה לכך שלא הולכים על חידוש כזה. רק התייחסתי לזה שטענו כאן שהשיקול כלכלי.

זה תלוי. אולי הם חטפו חייל ב7:59, אבל לא צעקו פוס אחרי. נו באמת, הם הפכו לגן חובה.

מצחיקול

אם הם אכן תקפו לפני כניסת הפסקת האש אכלנו כאן 3 לקרדות רציניות: גם חייל חטוף, גם אנחנו אלה שהפרנו את הפסקת האש בעוד שהפעולה שלהם הייתה צבאית ולגיטימית וגם ביצענו טבח באוכלוסיה ברפיח. זה נראה רע מאוד מבחינתנו.

מצחיקול

אם הם אכן תקפו לפני כניסת הפסקת האש אכלנו כאן 3 לקרדות רציניות: גם חייל חטוף, גם אנחנו אלה שהפרנו את הפסקת האש בעוד שהפעולה שלהם הייתה צבאית ולגיטימית וגם ביצענו טבח באוכלוסיה ברפיח. זה נראה רע מאוד מבחינתנו.

רון בן ישי מווינט על הטענה הזאת: ״זהו שקר גס. הייתי במקרה באזור כשב-9:30 שמענו בקשר על האירוע של כוח של גבעתי באזור סמוך. הפסקת האש החלה כידוע בשמונה בבוקר. אזרחים פלסטיניים התחילו להתקרב לאזורים שבהם ממוקמים כוחות צה"ל כדי לנצל את ההפוגה ההומניטרית לאסוף חפצים, או לראות מה קרה לבתיהם. בשלב הזה, כשהאזרחים מתקרבים לחיילים, אירעה ההתקפה של המחבלים על כוח גבעתי, שכתוצאה ממנה נעלם הקצין.״

עכשיו החמאס מוכנים לחדש את הפסקת האש, למה נראה לי שנסכים?

מצחיקול

אפילו הם מתקשים לטעון את זה ברצינות (ולכן מקדמים יותר את קו ההכחשה מאשר את התירוץ הזה). זה היה לפני ההפסקה? הסכם הפסקת אש זה לא חוזה מכר של דירה בנתניה. הוא לא אוסף סעיפים יבשים שנבחנים בדווקנות. חטיפת חייל, אפילו אם בוצעה דקות טרם כניסת הפסקת האש לתוקפה הרשמי, היא אירוע מתגלגל, שמצדיק תגובה מתגלגלת. טענה מיתממת שעל תגובה שכזו להיעצר במקביל לשעור עצר דמיוני בעל תזמון שרירותי היא מגוחכת, ואף אחד בעולם המערבי, גם לא ההזויים שביניהם, לא מעז להעלות את זה על שפתיו. הפסקת אש זה לא הסכם לשלום עולמי, הוא לא מחייב לפני או אחרי, אבל הוא לא מיועד לחיפוי מבצעי נקודתי. ברגע שזה יהיה המקרה, הם איבדו כל לגיטימציה כצד למו"מ, ואיבדו כל תקווה להשיג משהו בדבר הזה.

עריכה: כמובן כל עוד הטענה הזו נכונה, מה שאני בספק גדול מאוד לגביו.

ארה"ב תיתן לך שבב אלקטרומגנטי או כל בולשיט אחר לפני שהיא תמגן את חייליה שלה?

ומה עשיתם מארה"ב פה סופר לארג'ית, לפני כמה שעות קיבלו ביטול לתוספת של כיפת ברזל.

כרגע עבר בקונגרס סיוע של 225 מיליון דולר לכיפת ברזל

כל העניין עם הביטול של כיפת ברזל היה תמרון פוליטי, אף אחד לא באמת מתנגד לתמיכה צבאית בישראל, בטח שלא ביחס למערכת הגנתית טהורה כמו כיפת ברזל.