Jump to content

מבצע צוק איתן

Soul Boy

Recommended Posts

אולי במקום שדובר צה"ל יתאים את עצמו למדיה, ויזרז בדיקות הכרחיות כדי שאנשים יוכלו להפיץ שמועות מוקדם יותר בווטסאפ, אנשים ילמדו ריסון ואיפוק, כזה שהיה פה פעם.

אולי במקום שדובר צה"ל יתאים את עצמו למדיה, ויזרז בדיקות הכרחיות כדי שאנשים יוכלו להפיץ שמועות מוקדם יותר בווטסאפ, אנשים ילמדו ריסון ואיפוק, כזה שהיה פה פעם.

אתה יודע שזה לא אפשרי.

אתה לא תחנך 5 מיליון ישראלים עם פלאפונים, ווטסאפ, טוויטר ופייסבוק.

עצוב פשוט נשבר הלב אין חשק לכלום

מהבוקר כבר היו את השמועות בוואצאפ ופשוט סירבתי להאמין .. נשבר הלב 13 ילדים שהלכו לעולמם 13 משפחות שעולמם חרב עליהם ..

ועוד שאלה מרכזית שהמבצע הזה ובמיוחד המוות של 13 החיילים מעורר בי שעוד שנה וחצי בע״ה השם אני אמור להתגייס , האם להתגייס לקרבי ולהגן על המדינה בידיעה שיש סיכוי גדול שאני פשוט לא יחזור הביתה ? שאלה קשה מאוד ..

אני מעריץ וגאה בכל חייל שנלחם עכשיו ברצועה ורק מקווה שלא יהיו לנו עוד אבידות ושכולם יחזרו הביתה בשלום בע״ה אמן.

אתה יודע שזה לא אפשרי.

אתה לא תחנך 5 מיליון ישראלים עם פלאפונים, ווטסאפ, טוויטר ופייסבוק.

אז בגלל זה צריך לזרז תהליכים שבתאכלס ברור שגם ככה לא ממש רוצים למשוך אותם?

חברים שלך בעזה, אתה רוצה לדעת אם קרה להם משהו.

יש שם, אתה יודע שיש אותו לחבר שלך.

"להתאפק" 12-24 שעות כדי לדעת אם מישהו שאתה מכיר הרוג? זאת בקשה לא הגיונית לבן אדם.

אני מבין לחלוטין ב100% את הבקשה לא להוציא, ואת ההגיון והנזק העצום שזה עושה.

אבל באמת.. זה מטורף לצפות מאנשים להצליח להמשיך בחיים שלהם שמידע קריטי ככ נמצא לידם ואסור להם "לשאול עליו"

עצוב פשוט נשבר הלב אין חשק לכלום

מהבוקר כבר היו את השמועות בוואצאפ ופשוט סירבתי להאמין .. נשבר הלב 13 ילדים שהלכו לעולמם 13 משפחות שעולמם חרב עליהם ..

ועוד שאלה מרכזית שהמבצע הזה ובמיוחד המוות של 13 החיילים מעורר בי שעוד שנה וחצי בע״ה השם אני אמור להתגייס , האם להתגייס לקרבי ולהגן על המדינה בידיעה שיש סיכוי גדול שאני פשוט לא יחזור הביתה ? שאלה קשה מאוד ..

אני מעריץ וגאה בכל חייל שנלחם עכשיו ברצועה ורק מקווה שלא יהיו לנו עוד אבידות ושכולם יחזרו הביתה בשלום בע״ה אמן.

אתה תחזור הביתה.

אם אתה מסוגל, תלך.

מי שרוצה שדובר צה"ל יעסוק בדיווחים ועדכונים ולא בניחושים, כן, שיחכה בסבלנות. רסיסי המידע הקיימים לא ירגיעו אף אחד, אלא רק יובילו לאפקט הפוך.

כרגע זיקוקים ברמאללה. כל מי שחלם אי פעם על שלום שיביט מזרחה-שלום עושים בין עמים,לא בין מנהיגים. איזה ערב קשה,זה כ''כ מוזר לשמוע שבן אדם שהכרת ושלמד איתך נרצח הלילה בעזה. עצוב

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

לא שאני מצדיק חס וחלילה דיבורים ושמועות, נהפוך הוא - זה נוראי ומיותר וגם יצאתי על חברים שלי בעניין הזה + אני משתדל להימנע מלדבר על דברים לא מאומתים עם הסובבים אותי. אבל להשוות לפעם זה לא נכון. כיום יש כ"כ הרבה אמצעי תקשורת וערוצים להעביר מידע, מה שפעם לא היה. ולכן, תמיד יהיו את הטיפשים או הרכלנים שיעשו בזה שימוש לרעה, מדובר בכל זאת על מיליוני אנשים וכל הודעה הכי קטנה מתפשטת כמו אש בשדה קוצים וכנראה שתגיע אליך גם אם אתה לא מעוניין ורוצה לקחת בזה חלק. אפילו ההורים שלי וסבתא וסבא שלי שמעו על הסיפור עם 13 ההרוגים הרבה לפני שפורסם בתקשורת, ומדובר באנשים שבקושי עושים שימוש בכל האמצעים הנ"ל. כל אחד מאיתנו צריך לעשות את ה'תרומה' הקטנה שלו בקטע הזה ופשוט לא להמשיך עם זה הלאה ולהגיד לחברים שלו שיתאפקו בעצמם, עם כמה שזה קשה לפעמים.

וזה כמובן לא קשור בשום צורה לכך שדובר צה"ל לא צריך להתנהל לפי הלכי הרוח ברשתות החברתיות והסמארטפונים. הודעות רשמיות מטעם צה"ל צריכות לצאת רק כשיודעים במאה אחוז את כל הפרטים, אני בטוח שצה"ל לא משאיר בכוונה פרטים ודיווחים אצלו יום שלם בלי סיבה מספיק טובה. חוץ מזה, יכול מאוד להיות שחלק מהגישה של צה"ל בנושא הזה היא להראות לחמאס שלא נותנים להם את הבמה להפיץ שקרים ושמועות. כן, גם אם זה לא ממש נכון ומתחת לפני השטח יש לא מעט פאניקה. לוחמה פסיכולוגית וזה.

סבבה, זה מה שאני אומר. המציאות הטכנולוגית והתקשורתית היום היא עובדה. זה דבר אחד להסכין עימה כחברה, ודבר שני לבקש שצה"ל כצבא ולא גוף תקשורת יסכין עימה ויתאים את עצמו אליה.

סבבה, זה מה שאני אומר. המציאות הטכנולוגית והתקשורתית היום היא עובדה. זה דבר אחד להסכין עימה כחברה, ודבר שני לבקש שצה"ל כצבא ולא גוף תקשורת יסכין עימה ויתאים את עצמו אליה.

שלא תחשוב לרגע שאני לא מסכים איתך..במצב הזה ספציפית האירוע כבר פורסם במדיה העולמית אך מתוך השקט בחדשות ניתן להבין שהצנזור בארץ מעכב את זה..

הפורום הזה לא יחנך את העם, אבל במקום המנהלים אני בשיא הרצינות מרחיק כל מי שכותב כאן שמועה לכמה זמן, ולא אכפת לי כמה הוא מוכר.

אתם קולטים בכלל מה זה שאמא שומעת שהבן שלה הרוג דרך הוואטסאפ? או שהמשפחה שהבן שלה בסדר נמצאת על סף התקף לב עד שחוזר אליהם להגיד שבסדר?

והתירוץ הכי עלוב: "זה מבוסס". ואם זה מבוסס, לא נראה לכם שמשפחות צריכות לשמוע את זה מצה"ל?!

אנשים כמו ילדים בגן. קצת אחריות, קצת.

משעות הבוקר המוקדמות התפרסמו בווטסאפ המון ידיעות לגבי התקרית של חיילי גולני ושמות ההרוגים. בגלל חרושת שמועות, הנה מה שכתב אח של אחד החיילים ששמו הופיע ברשימת ההרוגים:
"לכל מי שלא ידע, השם של אח שלי היה ברשימה שפורסמה בוואטסאפ. שתבינו את ההשלכות של ההודעות המפוקפקות האלה, משמונה וחצי בבוקר כל המשפחה שלי חושבת שאח שלי נהרג, אנשים מתקהלים ליד הבית לראות אם כבר הודיעו לנו...פשוט ביזיון!!
ב"ה לפני מספר שעות(ברבע לשבע בערב!) דיברנו עם הקצינת נפגעים של עזה וב"ה אחי בריא ושלם. בעזרת ה' שנתבשר רק
בשורות טובות, ונפסיק להתעסק בשמועות ונתחזק בתפילה תשובה וצדקה.
הקב"ה יחזק ידי מגיננו ויעטרנו בעטרת ניצחון." שמועה היא לא עובדה שנולדה כפג, היא כמו כדור בלב המשפחה אז די, עם כמה שאתם סקרנים וצמאים למידע ומשתפים רק את המשפחה זה בסוף גורם לנזק.

לכל מי שכותב כאן דברים שלא אושרו לפרסום

הלוואי יגידו לכם שאח שלכם מת ואחרי חצי יום של אבל וקריעת חולצות תגלו שהוא חי

אמן

איזה יום נורא, ואי אפשר להתנתק מהטלויזיה, והאינטרנט, והרדיו, והפייסבוק. והסדיזם הממכר הזה לעוד פרט ועוד פרט שנותן עוד בוקס בבטן. ופתאום המספר 13 מקבל שמות, פרצופים, אמהות, אבות, אחים, בנות זוג, חברים. והם כולם היו טובים ומרגשים, וכל אחד מהם - עולם. והם כבר לא פה. ועוד לילה בפתח, מה עובר על חייל שלנו בעזה בשעות כאלה...? החושך הזה, הידיעה שמחכים לך מחבלים צמאי דם שרוצים לחסל אותך. והחייל הזה הוא ילד, מה זה ילד בן 20? ילד בן 20 חולם על הטיול למזרח אחרי השחרור, הוא מפנטז על אפטר עם החברה שלו, ללטף אותה בחושך, במקום את הנשק. הוא רוצה חיבוק של אמא, והוא רוצה כוסית ויסקי עם אבא במרפסת.
אבל הוא לא במרפסת, ולא עם אמא, ולא עם החברה, הוא בעזה. בפאקינג עזה המטונפת והאכזרית. ורוצים להרוג אותו. ואת החברים שלו. והמפקדים שלו. ואת כולנו.
תשמור על עצמך ילד. אל תשמור עלינו. כי אנחנו פה מתעסקים בחרא. ב"קיבלתי תמונה בוואטסאפ של ת.ז. של חייל חטוף", ו"לי סימסו את רשימת ההרוגים כבר ב- 11 בבוקר", ו"אני אטנף על צה"ל ואכתוב את הפוסט הכי מתריס ומחרחר ריב שיצא לי מהצד השמאלני הדפוק שלי במוח", ו"אני אכתוב מוות לערבים יותר פעמים מהצד הימני הפנאטי שלי במוח", וזה רק החרא של שעת מלחמה.
ביום יום אנחנו עסוקים בלבקר, בלשפוט, בחוסר פרגון, בצרות עין, בלהתעלם מהקשישים, מהנזקקים, מניצולי השואה.
וזה בקטנה ילד, זה עוד לפני שדיברנו על הדור הצעיר שאלוף בלהשתכר בחניונים של הנמל, ולדקור אחד את השני את השלישי, וזה עוד לפני שהזכרנו כמה קשה לחיות פה בכבוד מבחינה כלכלית, והשחיתות ששורצת בכל חור במדינה שלנו.
ועם כל זה... אמא מחכה, ואבא במרפסת עם הג'ק, והחברה מתגעגעת אליך בטירוף, ותאילנד כיפית ומפנקת. ואולי יום יבוא ונלמד לכבד איש את רעהו, ויהיה פה נחמד. לא מדהים, לא היסטרי, רק נחמד. לא צריך יותר מזה. אז תחזור ילד. מחכים לך.

- לפני כ-40 דקות :

קבלו, כרגיל, את בירת ישראל - ירושלים. כך זה נראה הלילה לאחר שערבים התפרעו, זרקו בקבוקי תבערה והבעירו צמיגים בשכונת עיסאוויה בירושלים.

https://www.facebook.com/photo.php?v=733485673390883&set=vb.296217673784354&type=2&theater