Jump to content

חריגה במסגרת אשראי

אור .כ.

Recommended Posts

יש לי מסגרת אשראי של 3500 ש"ח, פרסתי תשלום על ביטוח לחצי שנה אז הוא כבר תופס לי את רוב המסגרת ובגלל זה שבאתי להפקיד כסף באתר מסויים זה לא נתן לי להפקיד אבל באתר אחר עשיתי הפקדה של מעל אלף ש"ח וזה כן אישר.. עכשיו ראיתי שההתחייבויות שלי באשראי עומדות על 5000 ש"ח למרות שהמסגרת עומדת על 3500 ש"ח.. מה הולך לקרות? הולכים לזיין אותי בריביות על חריגה ? אם כן אז כמה בערך ואם ההורדה עצמה ב-2 לחודש אז אם אני מגדיל מסגרת עכשיו אני יכול להתחמק מזה?

אח שלי אתה מוזמן לפנות אלי בפרטי, אתה מבלבל בין 2 דברים, מסגרת של הכרטיס אשראי ומסגרת של החשבון.

במסגרת של החשבון (המכונה בלעז מינוס), אתה משלם ריביות חריגה בהחלט וחיובים עלולים לחזור. בכרטיס (שזה המקרה שלך כמו שאני מבין) אין ריביות על חריגה, יכולים לחסום את הכרטיס אולי אבל אין שום ריבית. מה שכן אתה צריך שיהיה לך כסף בחשבון ביום שיחול החיוב של הכרטיס, על מנת שלא תיכנס לחריגה בחשבון, לפי מה שאתה אומר עדיף לך בכלל לדחות את מועד החיוב ל15 ולא להקדימו ל2...

אח שלי אתה מוזמן לפנות אלי בפרטי, אתה מבלבל בין 2 דברים, מסגרת של הכרטיס אשראי ומסגרת של החשבון.

במסגרת של החשבון (המכונה בלעז מינוס), אתה משלם ריביות חריגה בהחלט וחיובים עלולים לחזור. בכרטיס (שזה המקרה שלך כמו שאני מבין) אין ריביות על חריגה, יכולים לחסום את הכרטיס אולי אבל אין שום ריבית. מה שכן אתה צריך שיהיה לך כסף בחשבון ביום שיחול החיוב של הכרטיס, על מנת שלא תיכנס לחריגה בחשבון, לפי מה שאתה אומר עדיף לך בכלל לדחות את מועד החיוב ל15 ולא להקדימו ל2...

זה לא שאני מקדים ל2 לחודש, זה התאריך המקורי.. לי סתם היה מוזר שבמקום אחד הכרטיס לא עבר ובמקום אחר כן הצלחתי לחייב אותו על 1500 שח אבל בכל מקרה לפי מה שאתה אומר כל עוד יש כסף בחשבון(ויש) אז הכל טוב.. לפני התגובה שלך גם התקשרתי לחברת ביטוח שתעביר לי את הפריסה של הביטוח רכב לכרטיס אשראי שני שלי שכמעט לא בשימוש ועם מסגרת יותר גדולה כדי לא לחסום את המסגרת בכרטיס שנמצא יותר בשימוש.. תודה רבה על התשובה!

לא יכול להיות בחיים

לא היית יכול להגיע מעל המסגרת שלך, אני חושב על כל האופציות ההגיונית

יכול להיות שחברת האשראי הגדילו לך את המסגרת בלי ידיעתך או משהו, קורה לפעמים.

הם עושים את זה בהתאם להכנסות.

מה שעוד יכול להיות שאם יש לך הלוואה חוץ בנקאית או משהו מחוץ למסגרת שלא קשורה למסגרת?

אתה יכול לקחת הלוואה של 20 אלף שקל, ויש לך מסגרת של 5 אלף נגיד, אבל ההלוואה יכולה להיות מהבנק ולא מהכרטיס ככה שהיא לא לוקחת לך נתח במסגרת.

לא יכול להיות בחיים

לא היית יכול להגיע מעל המסגרת שלך, אני חושב על כל האופציות ההגיונית

יכול להיות שחברת האשראי הגדילו לך את המסגרת בלי ידיעתך או משהו, קורה לפעמים.

הם עושים את זה בהתאם להכנסות.

מה שעוד יכול להיות שאם יש לך הלוואה חוץ בנקאית או משהו מחוץ למסגרת שלא קשורה למסגרת?

אתה יכול לקחת הלוואה של 20 אלף שקל, ויש לך מסגרת של 5 אלף נגיד, אבל ההלוואה יכולה להיות מהבנק ולא מהכרטיס ככה שהיא לא לוקחת לך נתח במסגרת.

לא הגדילו לי מסגרת, התקשרתי לחברת אשראי שהיו סגורים ובמענה קולי אמרו לי ניצלת 5000 שח מתוך מסגרת של 3500 שח... לא יודע להגיד לך למה או איך אבל זאת עובדה..

לא יודע לא הגיוני, בשביל זה יש מסגרת כדי שאם חס וחלילה מחר הבנק יקרוס, יהיה לך איך לשלם, הם עושים מסגרת בהתאם לחשבון שלך כדי שלא יקרו דברים כאלה.

משהו מוזר פה, אם עברת את המסגרת זה נשמע כמו באג רציני ולא הגיוני, אין מצב בחיים שתוכל לעקוף את המסגרת אשראי אלא אם כן כמו שאמרתי, יש לך דברים מחוץ למסגרת האשראי כמו הלוואות חיצוניות וכ'ו.

שב עם פקיד הבנק שלך, אין סיבה שללא הרשאה חריגה ממנהל הבנק או באישור ממך תגיע לחריגה במסגרת האשראי.

ללא אישור כזה, אין סיבה לחייב אותך.

עכשיו שוב-אם יש לך התחייבות בכרטיס, יכול להיות שזה דברים שלא קשורים לחברת האשראי...הלוואות בנקאיות, הלוואות חוץ וכ'ו הם לא קשורים להגבלת הכרטיס אשראי.

אתה יכול להיות חייב 5 אלף שקל באותו חודש, אבל בכרטיס שלך עם מסגרת יותר נמוכה ממה שאתה חייב.

השאלה שלי האם יש לך דברים כאלה? אם כן, אז יכול להיות שזה מה שקרה.

יש מקרים שבאופן אוטומטי המערכת מאשרת אישור חריג לחריגה, עקב הוצאות שהיו בחודשים האחרונים בכרטיס. ככל הנראה, המסגרת לא הוגדלה בכרטיס, אלא רק ניתן אישור חריג לביצוע העסקה.

לגבי מה שאמרתם עם זה שאי אפשר לחרוג מהמסגרת בכרטיס, אז זה אמנם לא מה שידוע לרוב האנשים, אבל אם הבנקאי שלך לא דיווח מה שנקרה דחייה ממוכנת אז עסקאות יכולות להמשיך לעבור ולמעשה זה תלוי בגובה הסכום וסוג בית העסק. כמו כן כמובן יש את המקרים לדוגמא של תחנת דלק בה האישור לתחילת העסקה מתקבל גם אם נשאר לך כמה אגורות במסגרת ולא יודעים מלכתחילה כמה זה יצא בסוף...